X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 8 maja 2020, 20:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kas_ia, gratulacje Synka :)

    Obserwuj Małą, poczekaj do 2 lat,jak nie ruszy mowa to wtedy idź do dobrego neurologopedy,bo oni tez zwracają uwagę na inne zaburzenia. Żeby niepotrzebnie nie nastaszył i nie zbagatelizował problemu.
    Ja akurat jestem przewrażliwiona ;) Ale daj Małej jeszcze czas.

    Kas_ia lubi tę wiadomość

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • ola_g89 Autorytet
    Postów: 1235 1282

    Wysłany: 9 maja 2020, 22:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, długo się nie odzywałam, ale czytam Was na bieżąco. Robiliśmy remont łazienki, przez ten czas mieszkałyśmy z małą u moich rodziców i jakoś nie było czasu na forum.

    Super czytać o postępach maluszków i przespanych w końcu nockach :) u nas miesiąc u rodziców był straszny, mała spała fatalnie, miałyśmy miliony pobudek albo jedną trwającą np. 3 godziny... także cieszę się, że wróciłyśmy do domu. Pola jest istnym szogunem, jest takim łobuzem, że w głowie się nie mieści. Pozdzierane kolana są na porządku dziennym. Moje dziecko nie potrafi chodzić, ona wszędzie biega, a wręcz czasami lata. Ale prawda jest taka, że zawsze chciałam żeby moje dziecko było takim zbójem ;) mówi też coraz więcej, powtarza naprawdę dziwne słowa, np. LAMPION :D z każdym dniem pojawia się coś nowego, ale i tak więcej jest wyrazów dźwiękonaśladowczych niż prawdziwych słów. Ale szczerze mówiąc, w ogóle mnie to nie martwi.

    Kas_ia - moja kumpela miała problem ze swoim synem, do 2 roku życia nie mówił praktycznie nic. Poszli do logopedy, która stwierdziła, że najważniejsze żeby Młody reagował na swoje imię i rozumiał to, co się do niego mówi. Po 2 urodzinach rozgadał się baaaardzo, ale mówił dość niewyraźnie. Okazało się, że miał problem z wędzidełkiem. Ogólnie poczekałabym do 2 roku życia, ale jeśli bardzo się niepokoisz to umówcie się do neurologopedy - na pewno sprawdzi bardziej kompleksowo jamę ustną :) no i oczywiście gratuluje synka! :) jak się czujesz?

    Minns, Camilla33, Kas_ia lubią tę wiadomość

    klz9i09k40pp4fu3.png
    qb3ci09ktod8alpu.png
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 10 maja 2020, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nasza Pola to samo, głowa kilka razy już rozbita, warga rozcięta, siniaków i odrapan na ciele nie da się policzyć. Nie wiem czy czego się boi, biegnie przed siebie i nie patrzy. Patyk, kamień, szyszka najlepsze zabawki. No i nie da sobie w kaszę nadmuchać jak ją inne dziecko tracą, czy próbuje zabawkę zabrać.
    Męczy nas opieka nad nią fizycznie ale cieszę się, że jest taka.

    Mi jakby coś nie dawało spokoju to bym to sprawdziła, bez paniki ale poszłabym sprawdzić - raz, że jestem trochę panikara, a po drugie wierzę, że matka dziecko zna najlepiej i jak ją coś niepokoi to może coś w tym być. Wolę przy swoim dziecko raz, więcej pójść na kontrolę niż coś przegapić.

    Jutro znowu zaczynamy żłobkową przygodę, ciekawe jak będzie.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 11 maja 2020, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ptt i jak w żłobku po takiej przerwie?

    Verita wasz żłobek się otworzył?
    Nasz prywatny tak, ale do końca maja Wiki zostanie w domu. Za to starszej przedszkole jeszcze nie, piszą że możemy brać opiekuńcze do 24.05 więc sądzę, że się do tego czasu wstrzymają.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 12 maja 2020, 06:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak otworzyl sie, ale posylamy od przyszlego tygodnia chyba. Tzn ja sie nie boje i wyslalabym od tego bez problemu, uwazam ze nic to nie zmieni ale moj maz sie martwi wiec jeszcze ten tydzien ja zostawilismy. Moja mama na dwa dni sie nia zajmie, ja dwa dni opieka, maz jeden.
    Ale tez tak dziwnie bo niby sie otworzyl ale nie dla wszystkich. Tylko 12 dzieci na 24 z grupy ma miejsce. My mielismy ze wzgledu na moj zawod (sluzba zdrowia)

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 12 maja 2020, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ciekawe jak długo potrwa taki stan rzeczy. Nasz żłobek wrzucił zdjęcia to widzę, że na wszystkie grupy jest szóstka dzieci. Ciekawe jak dzieciaczki reagują na panie w maskach itd.
    Przeraża mnie opieka nad trójką dzieci w tym niemowlak i Wiki, którą trzeba pilnować żeby przez przypadek nic nie zrobiła.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 09:53

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 12 maja 2020, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mysle ze jak nie bedzie zasilku to sila rzexzy wroci wiekszosc dzieci.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 12 maja 2020, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie na start dramat - procedury tego nie ułatwiają, musimy szybko dziecko oddać i wyjść z budynku.
    Panie opiekunki coś nie pocieszone, że przychodzimy. Nie wiem ile dzieci chodzi, zdjęć jeszcze nie wrzucili.
    ALunia wy też z Wrocławia? Do prywatnego żłobka chodzicie?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 maja 2020, 18:58

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 12 maja 2020, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak z Wrocławia i prywatny żłobek z dofinansowaniem.
    Kurde biedne dzieci, tyle siedziały w domu a tu jeszcze zupełnie inny powrót.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 12 maja 2020, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak my prywatny z dofinansowaniem.
    Dzisiaj młoda nie poszła, ale jutro już idzie. Na szczęście po poniedziałku nie miała jakiegoś gorszego dnia ani nie płakała w nocy. Twierdzi, że idzie znowu do dzieci, może jutro nie będzie tak źle.

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 13 maja 2020, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :*, ja też się dawno nie odzywałam...
    Siedzę sobie dalej na zasiłku jak jakiś socjals i wcale nie jest mi z tym źle :). Byłam już na jednej rozmowie kwalifikacyjnej, może uda się coś jednak znaleźć. A tak to żyjemy budową, powoli kończą nam parter, w sumie zostały do zalania słupy i nadproża.
    U nas żłobek od 11 otwarty. Nie wiem co to będzie, jesteśmy ze śląska a tu jest najgorzej. Choć z drugiej strony już przestałam panikować, koronawirus jeszcze długo będzie wśród nas, a żyć trzeba.
    Jeśli chodzi o mowę Bruna to bardzo dużo powtarza, codziennie uczy się nowych słówek. Nie łączy jeszcze wyrazów (oprócz 'nie ma'). W zeszłą sobotę byliśmy w górach to do ludzi mówił siema i cześć :P. Uwielbia pojazdy: niara (betoniara), tato (traktor), ko (koparka), wywu (wywrotka) i inne. Nauczył się imienia taty. Jak się go pytam rano co mu się śniło to odpowiada zawsze "babcia/dziadek", a co robili? "ciacho" :D. Także myślę, że idzie mu to sprawnie. A martwiłabym się jeśli po skończonym 2 roku byłoby słabo. Uważam, że w razie obaw lepiej iść na konsultację, ale z drugiej strony bez paniki, sporo dzieci zaczyna później mówić.
    I tak sobie czas leci, powiem Wam, że jest bardzo fajnie. Bruno szaleje,jest kochany,lubi się tulić. Noce też lepsze odkąd nie ma cyca. Idą mu wszystkie 3 na raz, długo to trwa, już widać jakby się miały przebić. Na szczęście nie ma dramatu, więcej się ślini i gryzie.

    K_asia moje gratulacje :*.

    kuwejtonka, ola_g89, kasia1518, Camilla33, Kas_ia lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 16 maja 2020, 23:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 😊 co tam u Was i Maluszków? Powoli wszystko zaczyna wracać do normalności, my za specjalnie tych zmian nie odczuwamy- jedynie tyle, że szczepienia u Zosi skończone, zostanie tylko dawka przypominająca bexero po 2 urodzinach i potem spokoj do 5rż.

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • Izabelle Autorytet
    Postów: 1619 1278

    Wysłany: 17 maja 2020, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I my byliśmy na zaległym szczepieniu i jeszcze dwa przed nami. Bylo dziwnie,przychodnia pusta, lekarka opatulona w środki ochronne. Do normalności daleko,raczej mam wrażenie,że to nowy świat ;) Chciałabym wreszcie zobaczyć nową siebie po wizycie u fryzjera ;) ciekawe kiedy uda mi sie zapisać na termin ;)

    l22ne6yd1cgn4wml.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 17 maja 2020, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też powoli do przodu. Szczepienie zrobiliśmy. Jestem nawet po wizycie u dentysty, musiałam podpisać oświadczenie, ze nie podam ich do sądu, jeśli się na wizycie zarażę koronawirusem...
    Mnie to najbardziej brakuje normalnego spotkania się z rodziną, znajomymi, pójść do knajpki, do kina... Codziennie z kimś sie zdzwaniamy kamerką i już tego też mam dosyć.

    Jedyny plus że nie muszę teściów spotykać 😃

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • p_tt Autorytet
    Postów: 699 444

    Wysłany: 18 maja 2020, 05:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też powoli do normalności wracamy - jednak dalej mi brakuje knajpek i zakupów bez stresu czy ktoś się będzie pchać na mnie czy nie...
    Ostatnio składałam dokumenty na egzamin na certyfikat kompetencji i ITS też wymagał oświadczenia, że w razie gdybym się zaraziła to zrzekam się roszczeń...
    Cieszy mnie odmrożenie branży beauty, jutro wosk, Środa paznokcie a piątek fryzjer.
    Nasza Panienka drugi tydzień pójdzie bez problemu do żłobka.
    Dobry tydzień dla mnie się zapowiada 😉

    kuwejtonka, Camilla33 lubią tę wiadomość

    km5scwa1k0ojmmea.png
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 18 maja 2020, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się w końcu też umówiłam do fryzjera, mam już taki odrost 🙈 żal mi, że paznokci nie będę narazie robić aż urodzę. Ciekawe kiedy później uda mi się wyrwać. Ja też mam dosyć tego dziwnego świata.
    Na szczepienie też w końcu musimy się wybrać, została nam ospa.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • Minns Autorytet
    Postów: 969 977

    Wysłany: 18 maja 2020, 21:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja myślę, że nie ma co przesadzać, powoli zaczynamy spotykać się ze znajomymi, wiadomo, w maseczkach chodzimy, ręce częściej myjemy, na zakupy tylko ja jeżdżę. Wirus jeszcze długo nas nie opuści.
    Muszę się pochwalić - Bruno przespał swoją pierwszą noc w życiu! Od 21 do 6 😍. Stało się.
    I przebiły się 2 trójki, zaraz pewnie wyjdą 2 kolejne. Bezobjawowo więc chyba limit szczęścia wykorzystaliśmy 😀.

    kuwejtonka, kasia1518, Izabelle, Camilla33, Kas_ia lubią tę wiadomość

    wrzesień 2018 - synek <3
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 18 maja 2020, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My tez wracamy do normalnosci. Spotkalismy sie juz z najbliSzymi znajomymi, mpimi rodzicami. Ania dzis poszla do zlobka, za tydzien jedzoemy nad morze troche odpoczac.


    Minns gratuluje! U nas w minionym tygodniu 4 na 7 takich nocy :D czujemy ze zyjemy. Wreszcie haha

    Minns lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 19 maja 2020, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Verita i jak tam Ania?
    Mnie znowu stresuje ten powrót, płacz itd.

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 maja 2020, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas słabo z nocami u Zosi, budzi się po 2 - 3 razy,bidon nie pomaga , chce swoją butelkę... A jej nie pasuje bo przegryzła smoka ( a już powiedziałam że jej nie wymienię)i płacze w nocy. Rano koło 6-7 się budzi i sama przychodzi do nas do łóżka, wchodzi w środek i sporo 8- to jest fajne.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
‹‹ 1763 1764 1765 1766 1767 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ