X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNIOWE DZIECI 2018
Odpowiedz

WRZEŚNIOWE DZIECI 2018

Oceń ten wątek:
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jakoś żyjemy w te upały, nawet nie jest źle. Wychodzimy rano i później wieczorem. Szymek częściej wisi na cycku, ale to zrozumiałe.
    Czekam na wrzesień już baaardzo aż wiki pójdzie do żłobka to trochę będzie lżej, może się w końcu wyspie w ciągu dnia 😉
    Czy wasze dzieci też mają taki bunt?

    O jak ci dobrze verita 😁 ale co należy sie taki relaks. Korzystaj i odpoczywaj ❤ jak tam w pracy? Coś się zmieniło z pójściem na l4?
    Kuwejtonka to w zasadzie dobry znak, że są takie objawy choć wiem jakie to męczące.

    kuwejtonka lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 15 sierpnia 2020, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Alunia fajnie ze sobie radzicie.

    Nie, na razie nic sie nie zmienilo. Pracuje do konca września, w paDzierniku biore urlop zeby się zalapac na wczasy pod grusza a od listopada w zasadzie na l4. Plan mam nadzieje wypali chociaż jak tak jestem w domu bez Ani to mi dobrze, posprzatane, ugotowane itp. No ale taki czas. Kiedys bedzie czysto :D staram sie troche luzowac gacie ze nie wszystko musi byc zrobione tak jak to mialam w zwyczaju dawniej. Inaczej psychika mi wysiądzie :) brzuch mam juz naprawde spory, nawet do tego stopnia ze ostatnjo jak sie przebieralam to Ania tal na mmie patrzy i mowi "mama ale brzucha masz" :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 sierpnia 2020, 18:03

    kuwejtonka lubi tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć Dziewczyny 🙂 co u Was i Waszych maluszków słychać?

    Mamy, które mają drugie maleństwa, dajecie radę? A jak się czują te w ciąży?

    Camilla33 lubi tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja mała się nauczyła mówić mamuś 😍 I ciągle tylko słyszę mamuś, mamuś. A jaki tatuś zazdrosny! ☺

    Camilla33, ola_g89 lubią tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • kuwejtonka Autorytet
    Postów: 731 644

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam dziś u lekarza, kropek ma 24 mm, wszystko wygląda ok, wg usg jest 9 tydzień. ☺

    JustynaG, veritaa, Camilla33, ola_g89 lubią tę wiadomość

    Pierwsze szczęście wrzesień 2018
    Drugie szczęście marzec 2021
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 06:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuwejtonka gratulacje :)

    U nas po weekendzie z tata, mala ciagle wola tyllo tate, ja poszlam w odstawke. Przyznam szczerze ze bardzo sie ciesze bo widze jak im sie więź umocnila. Maz obiecal ze we wrzesniu bierze ja na 5 dni nad morze /w góry, jada z kolega co ma corke 3 letnia. Taki wypad tatusiow z córkami :D

    kuwejtonka, Camilla33, ola_g89 lubią tę wiadomość

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuwejtonka gratulacje, dzidziuś ładnie rośnie 🙂

    Veritaa super taki tatusiowy wypad , a Ty będziesz miała czas dla siebie .

    U nas też jest mamuś, ale oczywiście najpierw było tatuś, zanim powiedziała mamuś to trochę minęło i to ja byłam zazdrosna. Oczywiście jest tak cwana, że głównie wola tak , jak coś chce. Mówi też babuś i do poprzedniej niani wolała nianiuś 🙂

    My jutro jedziemy do przedszkola na zapoznanie, tak na 3.5h. Jestem tak tym podekscytowana, a zarazem stresuje się, czy się jej spodoba.

    Zosia opanowała toaletę w 100%. Pięknie wola za każdym razem. Jeszcze na kupę różnie wola: siusiu, kupa albo robak ( tu jej tata coś tlumaczył) w nocy ma jeszcze pampersa , ale z reguły jest on suchy , rzadko zdarza się że nasika, a jak to zrobi, to sama się od razu budzi, czyli jej bardzo przeszkadza. Noce mamy średnie. Zawsze musi być pobudka choć jedna, z reguły są 2-3.
    Jesteśmy na etapie szukania niani dla Gabrysi i jest z tym tragedia. Zgłaszają się same 18latki , które chcą dorobić w wakacje. Dziś mamy mieć 27latke na 1.5tyg na próbę, zobaczymy czy coś z tego wyjdzie. No to chyba tyle u nas.

    kuwejtonka, Camilla33, ola_g89 lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 19 sierpnia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia, gratulacje dla Zosieńki za opanowanie toalety! To duży krok milowy w rozwoju :) To jest niesamowite, że jeszcze niedawno pisałaś o kryzysie a dziś informujesz o 100% opanowaniu:)

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JustynaG wrote:
    Kasia, gratulacje dla Zosieńki za opanowanie toalety! To duży krok milowy w rozwoju :) To jest niesamowite, że jeszcze niedawno pisałaś o kryzysie a dziś informujesz o 100% opanowaniu:)
    Zobaczymy czy się nie cofnie w przedszkolu, bo różna może być jej reakcja.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś zabierałam ją po 1.5h z przedszkola , bo zaczęła bardzo płakać za mamą. Pani mówiła że początek był dobry , przytulila Kornela ( syna znajomych którego zna), poszła się bawić i przypomniała sobie raptownie o mamie i co udało się ją czymś zająć, to przypominała sobie o mamie. Od poniedziałku będziemy wozić codziennie, zaczniemy od 2h, choć myślałam że będzie te 4h minimum, ale czas pokaże. Opowiadała mi w samochodzie że malowała kredkami, że jest dziewczynka Kinga , a Pani ma na imię Ania. Jak po nią przyjechałam to chciała się bawić ale żebym ja była obok. Zobaczymy jak będzie dalej.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 16:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiu, spokojnie - to dla Zosieńki nowa sytuacja. Potrzebuje czasu by oswoić się z miejscem, z ciociami, z dziećmi. By poczuć się w nowym miejscu bezpiecznie.
    Jeśli znasz plan dnia to możesz spróbować wyjaśnić Zosi, że przyjedziesz np. po drzemce, po obiedzie itp
    Dzieci różnie reagują na pobyt w przedszkolach/żłobkach. Może mieć teraz trudniejszy czas, problemy ze snem. Ale to wszystko jest przejściowe i mija. :)

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Justyna za rady. Narazie wozimy tylko na zabawy ( po śniadaniu, a zabierać mam przed obiadem) , dopiero od września ma jeździć na posiłki. Przyznam szczerze, że myślałam, ze będzie płacz, ze ją stamtąd zabieram po 2h, że nie będzie chciała wyjść. Ale mówi że pojedzie jeszcze do przedszkola, więc chyba tak źle nie jest 🙂

    veritaa, JustynaG lubią tę wiadomość

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 21 sierpnia 2020, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia świetnie sobie Zosia radzi a zobaczysz ze jeszczw nie raz beda kryzysy.
    Ania chodzi rok do zlobka, od maja chodzi bez przerwy caly czas, chodzi chetnie ale kilka razy zdazyl sie kryzys ze nien chciala isc i mowi ze do zlobka nie, ona bawic sie w domu chce. Wiec nawet po roku moze sie zdarzyć jakis gorszy dzien. Glowa do góry, jwst bardzon dobrze!

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • aLunia Autorytet
    Postów: 4139 2235

    Wysłany: 22 sierpnia 2020, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przedszkole, żłobek czy nawet nowa szkoła to jest takie przeżycie. Ja już myślę co będzie za rok, starsza do szkoły, wiki do przedszkola a Szymek do żłobka.
    Kasia to super że nie chciała wyjść, widać podoba się i gratulacje odnośnie odpieluchowania.

    Szymek w czwartek miał szczepienie i wyjątkowo źle zniósł, naszczescie dzisiaj już jest lepiej.

    Justyna a co u ciebie? Jak się czujesz?
    Verita a jak u ciebie?
    Kuwejtonka gratuluje udanej wizyty.

    kuwejtonka lubi tę wiadomość

    3i49df9hy6z4ginm.png

    ex2bdf9h3wcvr2ut.png

    zrz6i09kya2w4ixc.png
    22.12.2016r (11 tydzień-poronienie zatrzymane)
    10 cs- udało się
    Hormony ok, podwyższone tsh- letrox 4x100 i 3x75
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 20:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie ok. Jutro mam wizyte, mam nadzieję ze chlopak sie potwierdzi to moze wpadne w szał zakupow. Poza tym zostało mi 6 tyg a pracy i muszę to pociagnac ale przyznaje ze Zmęczona dosc mocno jestem. Szczególnie wieczorami. Mąż stara sie mi pomagać jak moze, glownie to on zajmuje sie Ania popołudniami. Niesamowita więź sie miedzy nimi wytworzyla a ja nie mam wiecznie krzyczącej corki przy nodze. Bym nawet powiedziala ze sie role odwrocily :D maz pytal ostatnio czy mi smutno z tego powidu. Szczerze? Wcale. Bardzo die ciesze

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • Camilla33 Autorytet
    Postów: 1252 1053

    Wysłany: 23 sierpnia 2020, 22:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny 😊 A może przeniesiemy się na fb, my te które zostalysmy? Patryś skończył 18 sierpnia pół roku, jak ten czas szybko leci. Ruszył do raczkowania i śniadania, trochę w sozkubejstem bo Piotruś zaczął sporo później, ma 2 ząbki, jest takim pozytywnym malym Misiem. Piotruś prawie rozstał się z pielucha, fajnie zaczął mówić, ale buntuje się tak że chwilami chce go zamknąć w garażu. Mąż ostatnio non stop ma służbę na 14 do 24. Pakuje Patryka do samochodu i jedziemy po Piotrusia do Klubiku, właśnie zmieniam fotelik małemu bo ze swoim kręgosłupem nie dam rady nosić ten okropnej łupiny. Jedsiemy na urlop na poczatku września i już nie mieście doczekać. Nie byliśmy nigdzie od 2 lat.

    fb4dee457a.png

    6ad595d6f7.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 10:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    U mnie ok. Jutro mam wizyte, mam nadzieję ze chlopak sie potwierdzi to moze wpadne w szał zakupow. Poza tym zostało mi 6 tyg a pracy i muszę to pociagnac ale przyznaje ze Zmęczona dosc mocno jestem. Szczególnie wieczorami. Mąż stara sie mi pomagać jak moze, glownie to on zajmuje sie Ania popołudniami. Niesamowita więź sie miedzy nimi wytworzyla a ja nie mam wiecznie krzyczącej corki przy nodze. Bym nawet powiedziala ze sie role odwrocily :D maz pytal ostatnio czy mi smutno z tego powidu. Szczerze? Wcale. Bardzo die ciesze
    Veritaa to ja mam tak samo , więź między tata a Zosią jest ogromna, bo tata się nią głównie zajmuje. Tylko zw mi czasami smutno z tego powodu, choć odkąd była w przedszkolu, to strasznie mamusiowa się zrobiła. Mi smutno, bo czasami chciałbym mu oddać Gabrysie , ale ona na to rzadko pozwala. Więc jak Gabrysia spi , to ja cały czas spędzam z Zosią i wieczorem Gabrysia też idzie wcześniej spać, to mamy czas dla siebie z Zosia.

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ahh, zazdroszczę Wam tych wyjazdów i urlopów. My z Gabrysia nie możemy się ruszyć nigdzie bo to będzie męka. Ale liczę że przyszłe wakacje odbijemy sobie i zima zanim wrócę do pracy, planujemy wypad w góry .

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
  • veritaa Autorytet
    Postów: 2119 1819

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasia dlaczego meka? My z 10 Miesieczna Ania bylismy nad morzem bylo super. W przyszlym roku jak male bedzie mialo wlasnie ok 9 miesięcy tez planujemy jechac gdzies.

    Corka wrzesien 2018 18 cykl staran
    Poronienie listopad 2019 7tc
    Synek styczeń 2021
  • kasia1518 Autorytet
    Postów: 3210 2091

    Wysłany: 24 sierpnia 2020, 16:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaa wrote:
    Kasia dlaczego meka? My z 10 Miesieczna Ania bylismy nad morzem bylo super. W przyszlym roku jak male bedzie mialo wlasnie ok 9 miesięcy tez planujemy jechac gdzies.
    Dlatego zw jak nie jest u mnie na rękach albo tata weźmie na chwilę, to jest lament nie z tej ziemi. Taki płacz zw się zanosi i cała trzęsie. Tak to mniej więcej wygląda przez większość dnia, nawet jak ma super humor i chce się bawić to muszę siedzieć na podłodze obok niej, inaczej jest płacz. No chyba że chce coś psocic to ucieka, więc jest bieganie za nią. Mimo że raczkuje, to wejdzie wszędzie... dosłownie wszędzie,to jest taki żywioł że przechodzi ludzkie pojęcie 🙂 z jedna Zosią byłby luzik , nawet jakby dwie były takie jak Zosia, to byłoby spoko. Wiem że jadąc na wakacje z Gabrysia bardzo byłby męczące dla mnie i męża.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2020, 21:31

    kasia1518

    relg8iikdgf37yhc.png
    3i49ej280kg4r0lc.png
‹‹ 1776 1777 1778 1779 1780 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Warto walczyć o swoje marzenia, czyli historie starań o dziecko zakończone happy endem

O tym jak trudna i wyboista potrafi być droga do macierzyństwa, wiedzą doskonale pary, które od lat bezskutecznie starają się o dziecko. Niekończące się badania, intensywne szukanie przyczyny niepowodzeń, poddawanie się procedurom, ciągła walka, momentami bezsilność, ale też niegasnąca nadzieja... Dzisiaj swoją historią podzieliły się z nami dwie pary, których droga do wymarzonego macierzyństwa nie była łatwa. Karolina i Łukasz oraz Asia i Paweł opowiadają swoje poruszające historie zakończone happy endem! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test Panorama – jeszcze dokładniejszy dzięki sztucznej inteligencji!

Jeszcze do niedawna wykonywanie dokładnych badań prenatalnych, takich jak amniopunkcja, wiązało się z ryzykiem dla rozwijającego się maleństwa. Rozwój technologii i medycyny przyczynił się powstania nieinwazyjnych testów prenatalnych nowej generacji (NIPT). Jednym z nich jest test Panorama, który jako jedyny wykorzystuje sztuczną inteligencję. Jak wykonuje się test? Na czym polega jego skuteczność? Jakie choroby i schorzenia mogą zostać dzięki niemu wykryte? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ