X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2017
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • ⚘Kwiatuszek Autorytet
    Postów: 288 361

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gratulacje serduszek ♥ :) pięknie zapelnia się pierwsza strona w serduszka :)

    f2w3rjjg6yok4fb8.png
    <3
  • ⚘Kwiatuszek Autorytet
    Postów: 288 361

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMania wrote:
    Jest serducho!!! 114 ud/min i 0,51cm szczęścia. Wg USG ciąża młodsza o tydzień czyli dziś mamy 6+1
    Jaki mialas termin OM? :)

    f2w3rjjg6yok4fb8.png
    <3
  • AniaMania Przyjaciółka
    Postów: 111 89

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Om 04.12, owulacja ok 22.12 może 23.12

  • Annie1981 Autorytet
    Postów: 7034 6662

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdziejestmieszko. Super, ze udalo Ci sie z recepta na dupka. Czy w UK jest jakis podobny leki, ktory polski gin moglby wypisac czy nic takiego tu nie maja?

    mnNAp0.png
    80wKp0.png

    💔Aniołek 03.03.2020 - 7 tc💔
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rzepakowepole wrote:
    Jestem już po wizycie, zarodek urósł, ma już 1,67 cm i nabiera kształtów. Słyszałam serduszko. Jeśli chodzi o dra Żołnierczyka - miły człowiek i delikatny, ale w zasadzie nic więcej nie mogę powiedzieć. Nie wiem, czy to ja tak trafiam, czy tak jest, ale jacyś ci lekarze małomówni. Ja też w sumie o nic nie pytam, no bo o co? Lekarz zlecił mi badania i z tego się cieszę, bo to spora oszczędność w porównaniu z prywatnym zleceniem. Problem w tym, że będą one w mojej karcie (mimo że robione w diagnostyce) i w sumie nie wiem, czy da się je jakoś wyciągnąć, gdybym jednak chciała ciążę prowadzić prywatnie. Podstawowym problemem są godziny wizyt na NFZ. Mam przyjść za dwa tygodnie (nawet udało mi się umówić!), ale będę znów musiała urywać się z pracy w samo południe.

    Muszę sobie to wszystko poukładać w głowie.
    Żeby mieć elektroniczny dostęp do badań robionych przez diagnostykę wystarczy wyrobić kartę diagnostyki. Mi taką kartę dała Pani w laboratorium z przychodni babka medica, gdzie oddawałam krew. Dzięki niej mam dostęp do wszystkich badań które były robione przez to laboratorium, nawet tych sprzed kilku lat które robiłam w lux medzie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 18:31

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • ⚘Kwiatuszek Autorytet
    Postów: 288 361

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    AniaMania wrote:
    Om 04.12, owulacja ok 22.12 może 23.12
    Pytam, bo ja bardzo podobnie. OM 6.12, OWU ok. 24.12. W środę mam wizytę i zastanawiam się czy usłyszę ❤ :)

    f2w3rjjg6yok4fb8.png
    <3
  • Cameline Autorytet
    Postów: 1177 1069

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rzepakowepole a nie da się pójść do laboratorium i poprosić o wydruk/ksero? Albo jak dojdą do przychodni to pani w rejestracji je skseruje?
    Dr Zołnierczyk jest wogóle małomówny, nawet prywatnie, ale jak coś się dzieje to wszystko dokładnie tłumaczy i odpowiada rzetelnie na każde pytanie. Jak było wszystko ok i o nic nie pytałas to co miał mówić?:)

    ckaidqk39a8l7x61.png
  • AniaMania Przyjaciółka
    Postów: 111 89

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bankowo usłyszysz :) ja się prawie popłakałam, a że nie chciałam ryczeć to leżałam i nawet nie mogłam o nic zapytać bo mi gardło ściskało :)

    ⚘Kwiatuszek, nowamamusia lubią tę wiadomość

  • joaska1985 Ekspertka
    Postów: 223 350

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam serdecznie dziewczyny :)
    Gratuluję serduszek <3

    Ja jeszcze na serducho czekam (7.02) a tak mi się już to wydłuża :P

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 18:37

    Annie1981 lubi tę wiadomość

    Moje dwa szczescia <3 <3 Nina i Nela
  • AniaMania Przyjaciółka
    Postów: 111 89

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No dla mnie to były najdłuższe 2 tygodnie

  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 18:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa. wrote:
    Żeby mieć elektroniczny dostęp do badań robionych przez diagnostykę wystarczy wyrobić kartę diagnostyki. Mi taką kartę dała Pani w laboratorium z przychodni babka medica, gdzie oddawałam krew. Dzięki niej mam dostęp do wszystkich badań które były robione przez to laboratorium, nawet tych sprzed kilku lat które robiłam w lux medzie
    Dzięki za informację, wiem o tej karcie i może spróbuję ją wyrobić. Chociaż mi dzisiaj w laboratorium babka powiedziała, że te zlecone przez lekarza będą tylko w karcie w przychodni, niedostępne przez internet. Może nie dotyczy to sytuacji gdy ma się kartę, o której piszesz.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • rzepakowepole Autorytet
    Postów: 1716 1901

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cameline wrote:
    Rzepakowepole a nie da się pójść do laboratorium i poprosić o wydruk/ksero? Albo jak dojdą do przychodni to pani w rejestracji je skseruje?
    Dr Zołnierczyk jest wogóle małomówny, nawet prywatnie, ale jak coś się dzieje to wszystko dokładnie tłumaczy i odpowiada rzetelnie na każde pytanie. Jak było wszystko ok i o nic nie pytałas to co miał mówić?:)
    Pewnie się da, tak czy inaczej będę chciała mieć te wyniki u siebie, a do kserokopii mam przecież prawo. :-)

    Tak myślę, że to po prostu taki typ człowieka. I masz rację, szukam dziury w całym. Po prostu nie mam pojęcia, jak podjąć decyzję co do lekarza prowadzącego. :-) Wiem, wiem, klęska urodzaju.

    Wszyscy dra Żołnierczyka chwalą, nawet dzisiaj babeczka w poczekalni cała się rozpływała. :-) Ja jestem w ogóle w szoku, że tak łatwo można się na NFZ dostać do tak dobrego i polecanego lekarza. Wystarczyło raz odrobinę poczekać, a teraz - bajka. Babka w rejestracji powiedziała, że muszą dla mnie znaleźć termin wskazany przez lekarza i tak układają wizyty, żeby kobiety w ciąży miały pierwszeństwo wizyt. Naprawdę dziewczyny, jeśli wahacie się, czy 150-180 zł za wizytę to nie jest przypadkiem dla Was za dużo, to nie wahajcie się polować na NFZ. Może ja miałam szczęście, że znalazłam taką przychodnię, ale jeśli zdecyduję się ostatecznie prowadzić ciążę na NFZ, to to będzie duża oszczędność i wygląda na to, że nie ze stratą na jakości.

    ex2bvcqgjnvonbri.png
  • nowamamusia Autorytet
    Postów: 553 595

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    falka wrote:
    Hej dziewczyny, moge dolaczyc? :))) nie wiem czy nie za wczesnie ale moja kruszynka w czwartek miala juz 10mm, serduszko bije więc chyba czas zaczac sie cieszyc ciaza :D
    Witamy :) na kiedy masz termin?

    falka lubi tę wiadomość

    <3 Stella <3
    thgfyx8djroaom65.pngP6lup2.png
  • Princesska Autorytet
    Postów: 864 782

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pęcherzyk ciążowy 9 mm. Wiek ciazy określony na 4 tyg 5 dni. Zarodka jeszcze brak. Za 2 tyg znowu mam się pojawić :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 stycznia 2017, 19:02

    nowamamusia, zubii, Dreamy, Långstrump, Annie1981, Kimmy, zakocona, Julia2015, Leonore lubią tę wiadomość

    3jvzj44jvrh76fpf.png
    ❤ Synek Aleksander ❤
    2 cs - szczęśliwy :)
  • zubii Autorytet
    Postów: 1736 1645

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Princesska wrote:
    U mnie pęcherzyk ciążowy 9 mm. Wiek ciazy określony na 4 tyg 5 dni. Zarodka jeszcze brak. Za 2 tyg znowu mam się pojawić :)

    Za te 2 tygodnie to i może serducho będzie :*

    To masz tak samo jak ja o 2 tygodnie w tył. Jaki ci wg tego termin wychodzi ?

    Gratuluję serduszek :)

    wniddf9hp6rxkcqu.png
    n59yi09ken86ewr0.png
  • Karolka12345 Autorytet
    Postów: 1047 1167

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka.

    Witam nowe Mamusie i gratuluję serduszek <3

    Co do detektora tętna - ja nie będę kupować. Za dużo nerwów by mnie to kosztowało, co chwilę bym sprawdzała...

    Pierwsza strona dla mnie też jest ok, przejrzysta.

    Ja dopiero wróciłam z pracy, zaraz jakaś kolacyjka i się kładę, padam normalnie :P

    f2wlpiqv9u7j05yh.png

    860ix1hpayv09dze.png
  • Gabrysia84 Autorytet
    Postów: 284 366

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    setti wrote:
    Witajcie wieczorową porą :)

    Brzuch mnie piecze (cholerna łuszczyca), jakby ktoś mnie torturował :( Jutro zacznę kurację olejem kokosowym i lnianym.

    ORLANKA, GABRYSIA84, ja jestem wegetarianką, mąż i córka niestety nie... W żłobku i u rodziny chętnie jada mięso. Mam pytanie: co robicie, by dostarczyć organizmowi odpowiednią dawkę DHA??? W pierwszej ciąży nie miałam tego problemu, bo jadłam ryby i jakiś czas łykałam omega med dla kobiet w ciąży. Teraz chyba postawię na orzechy włoskie i siemię lniane - tylko nie mam pojęcia, ile tego muszę zjeść...

    W poprzedniej ciąży mąż towarzyszył mi niemal podczas każdej wizyty, nawet jak było USG dopochwowe. Teraz na wizyty chodzę sama, a mąż zajmuje się córką.

    W weekend powiedzieliśmy o ciąży części rodziny. Wtajemniczyliśmy też Natkę - nic nie skumała, co było zresztą do przewidzenia.

    Chyba pomału skradają się za mną mdłości. Mdli mnie, gdy nie jem ;)

    Ja planuje lyzeczka zmielonego siemienia lyzeczka zmielonej chia dobtego lyzka oleju z lnianki i lyzka konopnego. Do tego kilka orzechow wloskich. Mysle ze powinno byc ok.

    1usagu9rsccneye4.png[/ur
    n59yk6nl5mxiew0c.png
    f2wliei305fu0jmo.png
  • Cameline Autorytet
    Postów: 1177 1069

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdybym mieszkała wciąż we Wrocku na pewno wybeałabym dr Żołnierczyka. Kiedyś do niego się czekało ok.6 tyg. na Nowym Dworze wiec tam gdzie jest najmniej ludzi. Plusem jest to że przyjmuje prywatnie bodajże w 2czy 3 przychodniach więc gdyby naprawdę coś się działo jest w miarę dostępny. Lekarz z powołania :) kiedyś wiedział jak długo się staramy i jak mu powiedziałam o ciąży to bardzo się wzruszył, nigdy tego nie spotkałam u żadnego lekarza

    ckaidqk39a8l7x61.png
  • Princesska Autorytet
    Postów: 864 782

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zubii wrote:
    Za te 2 tygodnie to i może serducho będzie :*

    To masz tak samo jak ja o 2 tygodnie w tył. Jaki ci wg tego termin wychodzi ?

    Gratuluję serduszek :)

    27.09 - ale jestem dobrej mysli. Jest mi tylko smutno ze nie zobaczyłam jeszcze dzidzi:(

    3jvzj44jvrh76fpf.png
    ❤ Synek Aleksander ❤
    2 cs - szczęśliwy :)
  • ⚘Kwiatuszek Autorytet
    Postów: 288 361

    Wysłany: 23 stycznia 2017, 19:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W pierwszej ciąży brałam witaminy pregna plus z DHA. Na najbliższej wizycie muszę spytać czy powinnam już brać suplementy z Dha.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 sierpnia 2017, 23:50

    f2w3rjjg6yok4fb8.png
    <3
‹‹ 220 221 222 223 224 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Koronawirus a starania o dziecko i ciąża

Czy kobiety w ciąży mają większe ryzyko zarażenia się koronawirusem? Czy są w grupie ryzyka? Z jakim zagrożeniem wiąże się dla matki i dla rozwijającego się dziecka, zakażenie koronawirusem? Czy matka może przekazać swojemu nienarodzonemu dziecku wirusa? Czy dziecko może być zagrożone wadami rozwojowymi?

CZYTAJ WIĘCEJ

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ