X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2017
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • różowo Przyjaciółka
    Postów: 106 127

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej
    Ja tez już po wizycie, potwierdzony chłopak! :), strasznie sie wkurzylam, bo ostatnio mam sieczkę z mózgu i przegapilam termin usg u lekarki u której robiłam poprzednie i byłam zadowolona. No i teraz musialm iść do innej. I zastanawiają mnie 2 rzeczy, kazda z Was podaje jaki ma rozmiar dziecka po usg, a ta nowa lekarka nie podala mi, bo stwierdzila, ze na tym etapie nie da sie juz zmierzyc go miarodajnie, no i troche przez to w nia zwatpilam skoro inni lekarze to normalnie mierza i podaja. Druga sprawa jest taka, ze przy usg I trymestru lekarka podala, ze lozysko mam na tylniej sciance, a ta stwierdzila, ze na przedniej, zapytalam sie skad ta rozbieznosc, ale ona tylko stwierdzila, ze to niemozliwe zeby sie przemieszczalo, a ja zwatpilam czy dobrze pamietam, wiec nie drążyłam tematu.

    3i49k6nl4c9gb5r4.png

    hchyflw1nss3cfke.png
  • MoNaKo Autorytet
    Postów: 2392 2092

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    różowo- mój lekarz też nie podaje mi ile dzieci teraz mierzą ale na każdej wizycie podaje mi wagę dziewczynek mierząc obwód główki, brzuszka i długość kości udowej.
    Co do łożyska to nie wiem skąd tak rozbierzne informacje :/

    zubii lubi tę wiadomość

    ijpbej28ig9k1ha0.png
  • wisienka1212 Ekspertka
    Postów: 198 203

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Princeska nie martw sie, nie jest u Ciebie tak zle z ta szyjka ;)
    Ale mam podły humor dziś. Chyba przez to ze mialam jutro isc na wesele na ktorym mi zalezalo ale z powodu mojej skracajacej sie szyjki musze zostac w domu :(
    Do tego dzis moja pierwsza rocznica slubu, powinnam byc szczesliwa :p

    xrotflw1v3lz0rek.png
  • Zorganizowana:) Autorytet
    Postów: 354 441

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moj tez podaje wage teraz tylko , juz nie mierzy długości Tosi.
    Ktoś pisał o nacinaniu krocz. Miałam ostatnio ten temat na szkole rodzenia. Położna mówiła ze (przynajmniej w tym szpitalu) można sie nie zgodzić na nacięcie, ale lepiej naciąć krocze niż żeby pękło az do odbytu. (w końcu położna widzi co sie dzieje tam na dole i myślę ze warto jej zaufać, żeby ewentualnie je nacięła tyle ile trzeba niż żeby pękło)Nacięcie krocza nie jest robione zawsze, każdemu, bo może być na tyle rozciągnięte ze nie trzeba będzie. Polecano nam od 36 tygodnia robić masaż krocza żeby zrobiło sie bardziej elastyczne i można było uniknąć nacięcia. Jeżeli chcecie wrzucę zdjęcie zaleceń jak to robić.

    Bacardi90, perfectangel85, ⚘Kwiatuszek, aswalda lubią tę wiadomość

    3jgxtqywnbdr5lmk.png

    5889a860211f8.png
  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    massa wrote:
    Wysiłek żadny- prowadziłam samochód, mieszkam blisko. Nie kazali mi siedzieć przed drzwiami :)

    iza776 wrote:
    W Polsce każą stąd moje zdziwienie

    Jak miałam to badanie w pierwszej ciąży, to po pierwszym pobraniu i wypiciu glukozy pojechałam do domu, spałam 1,5 godziny i wróciłam do laboratorium na drugie pobranie. Przeszłam łącznie kilka kroków, bo samochód miałam pod drzwiami laboratorium.
    Dopiero potem dowiedziałam się, że "jakoś dziwnie" miałam zrobione to badanie.
    MoNaKo wrote:
    Virki, prawda jest taka, że niejedna mądrość mamyginekolog została tu już obalona. Matka Rocku moze zapewne przypomnieć jakis przykład.
    Ja?! :) Nie mam nic do powiedzenia na jej temat. To chyba ktoś inny pisał.
    Ja kiedyś wspomniałam o tym, że napisałam długi komentarz pod jej wpisem na temat zawartości torby do szpitala (o butelkach i smoczkach w odniesieniu do karmienia piersią) i nie został on zaakceptowany.
    Ale jednak po jakimś czasie widziałam, że zaakceptowała.

  • Zorganizowana:) Autorytet
    Postów: 354 441

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam koleżankę w laboratorium, a propo glukozy. Chodzi o to, ze nie można wychodzić nie ze względu na zaburzenie wyników ale ze względu na to ze nigdy nie wiemy jak zareaguje nasz organizm na duża dawkę glukozy. Jeżeli np. Jest nie wykryta cukrzyca, można np.zasłabnąć, a wiadomo jak sie to np zdarzy za kierownica to wole nie myśleć...

    3jgxtqywnbdr5lmk.png

    5889a860211f8.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak jak dziewczyny mówią, już nie podaje się długości dziecka, bo jest za duże i tak poskręcane w brzuszku, że nie da się zmierzyć. Mierzy się kość udową, obwód główki itp. i z tych pomiarów aparat USG przelicza orientacyjną wagę malucha. Jeśli masz zdjęcia z USG to poszukaj na nich tych pomiarów.

    Też słyszałam o masażu krocza, wydaje mi się, że warto, bo to nie kosztuje wiele - trzeba tylko kupić sobie jakiś olejek, a może w czymś pomóc. Co do nacinania z kolei to chyba kolejny kontrowersyjny temat... Słyszałam też głosy, że krocze, które pękło same lepiej się goi i boli mniej, bo pęka w najsłabszym miejscu... Moja teściowa wspomina, że przy jednym porodzie położna nacięła ją prawie do odbytu. Pewnie wiele zależy od sytuacji i od tego jak ją ogarnie położna. Oby tylko trafić na jakąś spoko babeczkę :)

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zorganizowana:) wrote:
    Moj tez podaje wage teraz tylko , juz nie mierzy długości Tosi.
    Ktoś pisał o nacinaniu krocz. Miałam ostatnio ten temat na szkole rodzenia. Położna mówiła ze (przynajmniej w tym szpitalu) można sie nie zgodzić na nacięcie, ale lepiej naciąć krocze niż żeby pękło az do odbytu. (w końcu położna widzi co sie dzieje tam na dole i myślę ze warto jej zaufać, żeby ewentualnie je nacięła tyle ile trzeba niż żeby pękło)Nacięcie krocza nie jest robione zawsze, każdemu, bo może być na tyle rozciągnięte ze nie trzeba będzie. Polecano nam od 36 tygodnia robić masaż krocza żeby zrobiło sie bardziej elastyczne i można było uniknąć nacięcia. Jeżeli chcecie wrzucę zdjęcie zaleceń jak to robić.
    No jasne ze wrzucaj bo pewnie nie rtlko ja nie mam pijecia jak to się robi ;)
    U mnie cytologia była robiona przy pierwszej wizycie w 8tc.
    Wracam dziś do domu i... kończę że sieciowym jedzeniem. Takie postanowienie na kolejne miesiące :P

  • Matka Rocku Autorytet
    Postów: 461 717

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byłam wczoraj na prywatnej wizycie u gina, u którego chcę chyba doprowadzić ciążę do końca.
    Dzidź rośnie jak szalony. Na połówkowych 8 maja jego waga została oszacowana na 370 g, a wczoraj na prawie 700 g. :)

    Dziewczyny z Trójmiasta: polecam. Dr. Branicki, pracujący na Gdańskiej Zaspie. Byłam jego ostatnią pacjentką, na 21.00 (!) ale poświęcił mi dużo czasu, dużo mówił i tłumaczył. Odniosłam bardzo pozytywne wrażenie, a jestem dość wymagająca, w pierwszej ciąży kilkukrotnie zmieniłam lekarza prowadzącego. :)

    Bacardi90, MrsKiss, zubii, perfectangel85, mkl, iza776, aswalda, Ja86, Lisa85 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 maja 2017, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miało być Smieciowym ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 09:48

  • Zorganizowana:) Autorytet
    Postów: 354 441

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Info o masażu krocza:)

    cc38cce8fd63861fmed.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 09:52

    perfectangel85, miffy, ⚘Kwiatuszek lubią tę wiadomość

    3jgxtqywnbdr5lmk.png

    5889a860211f8.png
  • zubii Autorytet
    Postów: 1736 1645

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane mamusie ! Wszystkiego najlepszego z okazji naszego święta :* spokojnych ostatnich miesięcy, lekkich porodów i pociechy z naszych maluchów :)

    Umówiłam się do fryzjera na środę będzie ostre cięcie ;) już od lutego miałam taką ochotę i w końcu się zdecydowałam :)

    Zorganizowana:), wisienka1212, Agaciora, Kinga13, Princesska, majju, ⚘Kwiatuszek, Lisa85 lubią tę wiadomość

    wniddf9hp6rxkcqu.png
    n59yi09ken86ewr0.png
  • wisienka1212 Ekspertka
    Postów: 198 203

    Wysłany: 26 maja 2017, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zubii ja mam fryzjera na wtorek :) moze troche lepiej sie poczuje .
    Fajne uczucie byc juz mama :)

    zubii lubi tę wiadomość

    xrotflw1v3lz0rek.png
  • espoir Autorytet
    Postów: 4432 5627

    Wysłany: 26 maja 2017, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej :)

    co do cytologii to w UK w ciąży nie robią - położna mi tłumaczyła, że może dać fałszywy wynik dodatni, więc bardziej nie wnikałam...

    a co do masażu krocza to mi Mąż robił w wannie podczas tamtej ciąży. na początku trochę bolało, potem było ok.

    💛 12.2015 🧒
    🧡 09.2017 🧒
    ❤️ 05.2019 🧒
    💜 06.2021 🧒
    💙 12.2022 🧒
    💚 10.2024 🤰

    preg.png
  • ew101 Ekspertka
    Postów: 133 164

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny dzisiaj u Nas już cieplej i ładniej :)

    ja też miałam cytologię chyba gdzieś w 10-12 tc, już nie pamiętam dokładnie

    dziś dzień mamy i przyłączam się do życzeń ;)
    wszystkiego dobrego, byśmy wszystkie urodziły zdrowe i silne maleństwa ;)
    ja już dostałam prezent i laurkę z samego rana no i kopniaczki też ;)

    mam pytanie, a wszystkie robicie tą krzywą cukrową ?
    w 1 ciąży nie miałam, wtedy się nie robiło w uk, nie wiem jak teraz

    Agaciora, perfectangel85, Kinga13, Lisa85 lubią tę wiadomość

    Stdqp2.png
  • Agaciora Ekspertka
    Postów: 145 290

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mamusie !
    Ode mnie również wszystkiego najlepszego z okazji Naszego Święta :):):)
    Za Wasze zdrowie zrobiłam dziś sernik z czekoladą i malinami. No powiem tak... Zajebisty ! (słowo jest bardzo adekwatne więc drogi adminie - musi zostać ;))

    perfectangel85, Zorganizowana:), zubii, Lisa85, Bąbelek1980 lubią tę wiadomość

    7u22s65gu3gutoef.png
  • Justaw Autorytet
    Postów: 960 588

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ew101 wrote:
    hej dziewczyny dzisiaj u Nas już cieplej i ładniej :)

    ja też miałam cytologię chyba gdzieś w 10-12 tc, już nie pamiętam dokładnie

    dziś dzień mamy i przyłączam się do życzeń ;)
    wszystkiego dobrego, byśmy wszystkie urodziły zdrowe i silne maleństwa ;)
    ja już dostałam prezent i laurkę z samego rana no i kopniaczki też ;)

    mam pytanie, a wszystkie robicie tą krzywą cukrową ?
    w 1 ciąży nie miałam, wtedy się nie robiło w uk, nie wiem jak teraz

    Ja nie będę mieć krzywej i w pierwszej ciąży też nie miałam.

    atdcuay3ldmph2xy.png
    l22n6iyevmb0dg7d.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W PL chyba wszystkie robią..
    Też przyłączam się do życzeń :) Ja dostałam Rafaello, mogłabym jeść tonami xD
    Ja miałam chęć iść do fryzjerki jak byłam w SPA nad morzem, ale na weekend już nie udało się ustawić, a wyjeżdżałyśmy już w niedzielę.. Temat umarł, ja nienawidzę fryzjerów.

    zubii lubi tę wiadomość

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • perfectangel85 Autorytet
    Postów: 514 439

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agaciora wrote:
    Mamusie !
    Ode mnie również wszystkiego najlepszego z okazji Naszego Święta :):):)
    Za Wasze zdrowie zrobiłam dziś sernik z czekoladą i malinami. No powiem tak... Zajebisty ! (słowo jest bardzo adekwatne więc drogi adminie - musi zostać ;))
    Agaciora dawaj przepis :) niedługo mam urodziny i moze sie skusze :)

    ex2bi09k5z8riyq7.png
  • Agaciora Ekspertka
    Postów: 145 290

    Wysłany: 26 maja 2017, 12:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    perfectangel85 wrote:
    Agaciora dawaj przepis :) niedługo mam urodziny i moze sie skusze :)


    http://www.mojewypieki.com/post/sernik-z-ciasteczkami-oreo

    Tylko, że nie dodałam oreo (spód z jednej paczki Bonitków z Biedronki i 1/4 kostki masła rozpuszczonego w mikrofali). A sernika użyłam z wiaderka z Biedronki (waniliowego bo tylko taki był ;))) i dałam całe 1kg bo szkoda mi było zostawiać te 20 dg:)
    Na polewę dwie czekolady (mleczna i gorzka) i na to malinki :)

    Przepis meeega prosty, ale to wychodzi taki "zbity" mokry sernik a nie puszysty :)

    7u22s65gu3gutoef.png
‹‹ 757 758 759 760 761 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Trudne rozmowy w związku - jak rozmawiać z partnerem o problemach z płodnością i zachęcić do pierwszej wspólnej wizyty w klinice.

Bezskuteczne starania o dziecko i problemy z płodnością są dużym wyzwaniem w życiu każdej pary. Nie jest to regułą, ale bardzo często to kobiety wcześniej uświadamiają sobie problem, czują, że "coś jest nie tak", chcą rozpocząć diagnostykę... Jak rozmawiać o problemach z płodnością w związku? Kiedy warto zdecydować się na pierwszą wizytę i jak zachęcić do niej partnera? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ