X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniowe mamusie 2017
Odpowiedz

Wrześniowe mamusie 2017

Oceń ten wątek:
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 26 maja 2017, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że pojawił się temat nacinania krocza. Ja przed pierwszym porodem bardzo się tego bałam. Dlatego robiłam masaż krocza olejkiem migdałowy
    Udało się uniknąć nacięcia i pęknięcia, a dziecko było duże (prawie 4 kg) i rodziło się z rączką przy buzi. Wierzę, że pomógł mi właśnie masaż krocza.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 19:40

    smeg, majju, perfectangel85, aswalda, Zorganizowana:) lubią tę wiadomość

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • majju Autorytet
    Postów: 1623 2714

    Wysłany: 26 maja 2017, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa dzięki za optymistyczną wiadomość bo już miałam czarne wizje, że bez nacięcia albo pęknięcia się nie obejdzie :) Dziewczyny u mnie dziś święto- 100 dni do porodu!

    zubii, justa., shelby*, perfectangel85, ⚘Kwiatuszek, Rusałka*, aswalda, mkl, MrsKiss, Zorganizowana:), Annie1981 lubią tę wiadomość

    qdkkqps67blqh0e0.png
  • justa. Autorytet
    Postów: 785 651

    Wysłany: 26 maja 2017, 20:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, wybrałyście już szpital? Ja ciągle nie wiem gdzie rodzić, a czas szybko leci.

    ex2bx1hpg9qyhku2.png
  • Karooolcia :) Autorytet
    Postów: 2107 1464

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już wybrałam :D pozbierałam trochę opinii, odwiedziłam szpital i stwierdziłam, ze jest ok :)

    p19u9jcg3tfx7olo.png

    Ignaś ❤ 11.09.2017

    👼 ❤ Poronienie zatrzymane 11tc
  • Lunka Ekspertka
    Postów: 182 108

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a ja trochę w innym temacie. Jakie macie zdanie na temat łososIan z marketu, lidla lub biedronki. Jesienią czy nie? Bo czytałam gdzieś, że jak już to dziko żyjące powinno się jeść a nie hodowlane. Ze szczególnie powinny unikać go kobiety w ciąży. A ja ostatnio mam takie parcie na łososia. I jadłabym w kółko... ale to chyba niezbyt dobrze, bo zawierają z tego co czytałam duże wartości metali ciężkich :(

    3jgx9jcg88a7v963.png
  • Lisa85 Autorytet
    Postów: 989 933

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 czerwca 2017, 07:16

    majju lubi tę wiadomość

    ojxe2n0alit7kw2e.png
    km5sjw4z2s29aglx.png
    5b09wn15c8ssxa0k.png
  • Gosiaczek Autorytet
    Postów: 714 597

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wszystkiego Najlepszego MAMUSIE :) <3

    Lisa85, zubii, ⚘Kwiatuszek lubią tę wiadomość

    Franuś 19.08.2014 👦🏻
    Edytka 29.08.2017👧🏼
    Przemuś 27.10.2021 👶
    Aniołki: 15/16.10.2013💔, 14.09.2016 💔👼
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka wrote:
    Dziewczyny a ja trochę w innym temacie. Jakie macie zdanie na temat łososIan z marketu, lidla lub biedronki. Jesienią czy nie? Bo czytałam gdzieś, że jak już to dziko żyjące powinno się jeść a nie hodowlane. Ze szczególnie powinny unikać go kobiety w ciąży. A ja ostatnio mam takie parcie na łososia. I jadłabym w kółko... ale to chyba niezbyt dobrze, bo zawierają z tego co czytałam duże wartości metali ciężkich :(

    Serio? Z tego co się orientuję to łosoś jest jedną z najzdrowszych ryb :P Może rzeczywiście ma znaczenie czy hodowlany, ale niektóre gatunki chyba mają tendencję do magazynowania metali ciężkich i nigdy nie słyszałam żeby łosoś taką rybą był. W sumie z ryb jem tylko łososie i śledzie.

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • Emma 32 Autorytet
    Postów: 996 618

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Serio? Z tego co się orientuję to łosoś jest jedną z najzdrowszych ryb :P Może rzeczywiście ma znaczenie czy hodowlany, ale niektóre gatunki chyba mają tendencję do magazynowania metali ciężkich i nigdy nie słyszałam żeby łosoś taką rybą był. W sumie z ryb jem tylko łososie i śledzie.

    Ja podobnie

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 maja 2017, 22:48

    010idqk3hkbcgs9f.png
  • Lunka Ekspertka
    Postów: 182 108

    Wysłany: 26 maja 2017, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Serio? Z tego co się orientuję to łosoś jest jedną z najzdrowszych ryb :P Może rzeczywiście ma znaczenie czy hodowlany, ale niektóre gatunki chyba mają tendencję do magazynowania metali ciężkich i nigdy nie słyszałam żeby łosoś taką rybą był. W sumie z ryb jem tylko łososie i śledzie.
    Na różnych stronach są różne opinie. Dlatego Was podpytuje. W szczególności hodowlane mają podobno dużo rtęci, i w ogóle są niezdrowe i bardzo odradzane. Te sprzedawane w marketach zazwyczaj sa hodowlane. Osobiście się nie orientuję w tym temacie...

    3jgx9jcg88a7v963.png
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 26 maja 2017, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kinga13 wrote:
    Serio? Z tego co się orientuję to łosoś jest jedną z najzdrowszych ryb :P Może rzeczywiście ma znaczenie czy hodowlany, ale niektóre gatunki chyba mają tendencję do magazynowania metali ciężkich i nigdy nie słyszałam żeby łosoś taką rybą był. W sumie z ryb jem tylko łososie i śledzie.
    losos i sledzie gromadzą dużo metali ciężkich:( nie wymyślam, sprawdzone info. Losos jak cos to np dziki. ALe wiadomo raz na jakiś czas wszystko jest ok:)

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Justa87 Autorytet
    Postów: 1537 1074

    Wysłany: 26 maja 2017, 23:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdziejestmieszko wrote:
    Ja nie będę miała krzywej cukrowej bo w rodzinie nie mam cukrzycy i nie jestem otyła, tak mi powiedziała położna. A cytologię robiłam miesiąc przed ciążą w uk, a polski gin powiedział, że jak wtedy było ok to w trakcie ciąży nie muszę robić.
    o matko a kto dziwne zalecenia, ja nie mam w rodzinie cukrzycy i jestem szczupła a cukrzyce ciazowa mam:P

    Nadzieja zawiera w sobie światło mocniejsze od ciemności jakie panują w naszych sercach...3 aniołki.
    CORCIA 06.09.17r.
  • Gdziejestmieszko Autorytet
    Postów: 454 509

    Wysłany: 26 maja 2017, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    o matko a kto dziwne zalecenia, ja nie mam w rodzinie cukrzycy i jestem szczupła a cukrzyce ciazowa mam:P

    Co poradzić, co kraj to obyczaj, czasami różnice w podejściu do tematu są tak wielkie, że wolę się nad tym nie zastanawiać. Liczę, że wiedzą co robią..

    Mieszko 29.08.2017 3400g 51cm <3

    Aniołek 25.08.2016 [*]
  • mnk Autorytet
    Postów: 913 622

    Wysłany: 26 maja 2017, 23:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja jeszcze dodatkowo stałam sie dzis o rok starsza:D

    W Is tez nie robią glukozy od tak, chyba ze są jakies wskazania do tego. Ja w poprzedniej miałam robiona chyba w 30tc jak nie później (wiem ze o wiele później niż w Polsce miały dziewczyny) bo zaczelam dużo tyć a w tej ciąży mam glukometr, sprawdzam cukier bo raz miałam za wysoki i polozna nic nie mówi na temat glukozy ;P

    shelby* lubi tę wiadomość

    201601051762.png
    mhsvi09k6j9c3g8t.png
  • Kinga13 Autorytet
    Postów: 1888 1709

    Wysłany: 26 maja 2017, 23:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justa87 wrote:
    losos i sledzie gromadzą dużo metali ciężkich:( nie wymyślam, sprawdzone info. Losos jak cos to np dziki. ALe wiadomo raz na jakiś czas wszystko jest ok:)

    A widzisz, mój szwagier student dietetyki twierdzi, że śledź pomimo, że żyje w skażonych wodach to tak szybko się rozwija i jest odławiany, że nie zawiera prawie wcale tego typu substancji, często ryby żyjące w czystszych wodach mają więcej metali ciężkich niż śledzie.. Masa opinii. Raz trafiłam na takiego gościa co pisał, że ryby w ogóle są niezdrowe, szkodzą ludziom, bo... Ryby prowadzą inny tryb życia niż ludzie i ich mięso jest zbudowane w inny sposób niż nasze i nam szkodzi... Drób taki sobie, bo już bliżej do nas, ale jednak ptaki... No i czerwone mięso jedyne co nam nie szkodzi, bo to ssaki żyjące na ziemi jak my, a ich mięso jest najbardziej podobne do naszego. Gościu mnie rozwalił, generalnie wg. jego teorii najzdrowsi to kanibale, na to by wychodziło o.O

    08.09.2017 - Staś <3
    24.02.2019 - Aniołek [*] 7tc
    18.05.2020 - Lilka i Nelka <3 <3

    konflikt serologiczny w układzie białek zgodności tkankowej
  • setti Ekspertka
    Postów: 195 233

    Wysłany: 26 maja 2017, 23:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi niestety ani masaż krocza ani nawet ćwiczenia ze specjalnym balonikiem nie pomogły... Nacięli mnie, bo małej (podobno) spadło tętno... W dodatku musiałam rodzić prawie na leżąco... :(
    Wbrew moim obawom nacięcie nie bolało - poczułam je jako krótkie ukłucie; nieco gorzej było z szyciem (mimo znieczulenia), ale miałam małą na piersiach i nie było tak źle. :)
    Ważna rada: nie dajcie sobie za szybko ściągnąć szwów! Mnie ściągali już trzy dni po porodzie i później goiło mi się niemal cały połóg :/

    Mimo wszystkiego co napisałam wyżej, pod koniec obecnej ciąży znów zamierzam się masować, może nawet ćwiczyć z balonikiem. I tak jak poprzednio marzy mi się pozycja wertykalna, a konkretnie krzesełko z wyciętym siedziskiem. ;)

    Tak czy siak urodzimy! Damy radę! Kobiety mają moc. :)



    jgf871u.png

    t6748sh.png
  • perfectangel85 Autorytet
    Postów: 514 439

    Wysłany: 26 maja 2017, 23:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mnk wrote:
    A ja jeszcze dodatkowo stałam sie dzis o rok starsza:D

    W Is tez nie robią glukozy od tak, chyba ze są jakies wskazania do tego. Ja w poprzedniej miałam robiona chyba w 30tc jak nie później (wiem ze o wiele później niż w Polsce miały dziewczyny) bo zaczelam dużo tyć a w tej ciąży mam glukometr, sprawdzam cukier bo raz miałam za wysoki i polozna nic nie mówi na temat glukozy ;P


    100 lat :* spełnienia marzeń i lekkiego porodu :)

    ex2bi09k5z8riyq7.png
  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 27 maja 2017, 00:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Te lososie w sklepach to hodowlane, wiekszosc norweskim, a tam hodowla na masowa skale jak Pangi... Niestety losos jest teraz taki tani, bo to syf :/ dziki jest drozszy i zupelnie inaczej wyglada to mieso. Generalnie poleca sie unikac ryb hodowlanych i z Baltyku. Ostatnio byl program o rybach "cala prawda o rybach" obejrzyjcie w necie. Odechciewa sie ryb, a na pewno lososia.

  • verka Autorytet
    Postów: 261 181

    Wysłany: 27 maja 2017, 00:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Princesska doczytalam ze troche Ci szyjka szaleje. Spokojnie, stres nie pomaga, a wrecz moze wzmagac skurcze. Ja w pierwszej ciazy mialam zalozony szew w 21tc ale tez pozniej musialam sie oszczedzac, miesiac glownie lezalam. Urodzilam w terminie :)
    Teraz od dwoch miesiecy mam wizyty co 2tyg zeby spr te szyjke. Akurat lezenie ma sporo do dlugosci szyjki. Chocby moja znajoma lezala miesiac w szpitalu, zeby szyjka byl ciut dluzsza i mogli w ogole zalozyc jej pessar. Na przedostatniej wizycie mialam troche krotsza szyjke bo wychodzilo 30mm, a wczoraj bylam i dluzsza bo 37mm i niewielki lejek juz nie jest widoczny, a 2tygodnie wczesniej byl. Mam wielka nadzieje, ze uda sie uniknac szwu, za pessarem nie jest moj gin ze wzgledu na infekcje.

    Princesska lubi tę wiadomość

  • aswalda Autorytet
    Postów: 668 757

    Wysłany: 27 maja 2017, 00:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justa. wrote:
    Widzę, że pojawił się temat nacinania krocza. Ja przed pierwszym porodem bardzo się tego bałam. Dlatego robiłam masaż krocza olejkiem migdałowy
    Udało się uniknąć nacięcia i pęknięcia, a dziecko było duże (prawie 4 kg) i rodziło się z rączką przy buzi. Wierzę, że pomógł mi właśnie masaż krocza.

    Chciala bym by mi sie udało bez nacinania i pekania, tez zamierzam sie masować, na pewno nie zaszkodzi. Mnie niestety porozrywało w środku tez wiec ogólnie było ciężko. No a w ten sam dzień dziewczyna tez rodzila corkę z raczka tak samo jak ja i nic ani nie pekla ani nie cieli a Mala wieksza od mojego Synka no ale to jej szoste dziecko było...

    Córcia Natalia <3
    3i499vvjjclnxoyh.png
    Synuś :)
    mhsvj44jvon684q5.png
    Aniołek maj 2012 10tc <3 [*]
‹‹ 759 760 761 762 763 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

14 najczęstszych pytań o Zespół Policystycznych Jajników (PCOS)

Na PCOS, czyli Zespół Policystycznych Jajników może cierpieć nawet 10-15% kobiet w wieku rozrodczym. Czy PCOS jest groźną chorobą? Jakie są najczęstsze przyczny PCOS? Czy Zespół Policystycznych Jajników jest uleczalny? Poznaj odpowiedzi na 14 najczęstszych pytań o PCOS.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ