X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 26 maja, 18:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek ja myślę, że najgorsze przed nami😉 mi się wydaje, że mam duży brzuch a bratowa powiedziała mi dzisiaj, że brzuszek to mam mały, ale w sobie, całościowo przytyłam... milutko😆

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 26 maja, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi się wydaje że mam brzuch ogromny ale ja mam ogólnie drobną tą górna połowę ciała i u mnie jest typowa piłeczka może dlatego to się tak odznacza, jak ubiorę obcisła sukienkę to mysle, że wyglądam jakbym do porodu szła 😅

    marti lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 26 maja, 20:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No jutro bedę szukać alergologa na cito. Czuje się fatalnie. Puszek ślicznie wyglądałaś, ale rozumiem Cię doskonale ja czegoś szukałam na dzisiejszą komumie i istny dramat. We wszystkim wyglądam mega strasznie. Jak Buka z Muminków😬 Zrobiłam się cała ogromna i taka ulana... moje samopoczucie jest mega straszne do tego córka całą drogę powrotną lamentowała już ze zmęczenia i emocji. Mam ochotę wyjechać do innego kraju aż do porodu 😮‍💨

    Żeby nie kończyć tak całkiem marudząco to również wszystkiego co najlepsze Mamusie!!!

  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 26 maja, 21:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Wszystkiego pięknego z okazji naszego święta😍🌷

    Ja spędzam weekend w domku nad jeziorem. Jest pięknie. Ale nocka kiepska. Jednak w swoim łóżku najlepiej. Synek mnie tak kopał jak próbowałam zasnąć że myślałam że mi brzuch przebije😂

    Ja już nie robię hybryd ale paznokcie mi jakoś ładnie nie odrastają. Tzn rosną szybko ale są brzydkie, takie pomarszczone. Macie jakieś sprawdzone odżywki żeby rosły ładne i zdrowe?

    Może nie jest to stricte odżywka ale polecam manicure japoński. Myślę że największy laik sobie z tym poradzi. A efekty są mega. Dzięki temu zestawowi udało mi się wyprowadzić paznokcie córce. Od urodzenia miała bardzo łamliwe i rozdwajające, strasznie się też wywyjaly. Popatrz sobie na filmiki jak go wykonać. Tylko z tej firmy kupuj, gdybyś się zdecydowala. Link przykładowy, może taniej znajdziesz

    https://allegro.pl/oferta/manicure-japonski-p-shine-profesjonalny-zestaw-15595004608

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 26 maja, 22:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga Buka z Muminków to dobre określenie 😅

    Blador to taki rodzaj uszczypliwości że niby dziecko się rozkłada po organizmie 😅

    Mi dziś też kuzynka mówi ooo już widać po Tobie ciąże, ale nic jej nie powiedziałam bo ma dzisiaj urodziny 😅 no tak jakby już zaczęłam 6 miesiąc to chyba mogę wkoncu wyglądać jak w ciąży. Najgorzej jest jak ktoś wie o ciąży ale z nie pewnego źródła i szuka potwierdzenia patrząc na mój brzuch, który przed ciążą był niewiele mniejszy 🤣 dzisiaj jedna mama kolegi z klasy syna niemal wywiercila mi dziurę w brzuchu wzrokiem. Śmieszą mnie Ci ludzie. Niektórym się w głowie nie mieści że zaplanowaliśmy trzecie dziecko. Wychowawca syna mnie też zaskoczył bo się mnie zapytał jak się już czuję, i w rozmowie okazało się, że syn na bieżąco klasę informował co tam u mnie słychać, że wymiotuję, że w szpitalu byłam, że miała być dziewczynka a jednak będzie syn. Co czwartek na godzinie wychowawczej sobie rozmawiają co u kogo słychać i Niko na bieżąco zdawał relacje z mojej ciąży 🤣 oczywiście termin porodu również jest mu znany. Nic się nie ukryje

    Akczi moja sąsiadka też raczej z takich drobnych osób jest i ona ma taką piłeczkę, ślicznie to wygląda, ona ma termin za dwa miesiące ale ta piłeczka już tak spora, plus taki, że z tyłu nie widać po niej ciąży tylko jakby doklejony brzuch.

    Ja teraz na dietę idę, nie odchudzajacą ale zdrowszą bo od kiedy lepiej się czuje to nadrabiam to jedzenie, którego nie mogłam jeść i taka tłusta jestem 🤦

    Akczi, kleopatr4, Aaga lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 27 maja, 04:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny, teraz mi się włączyło niespanie po nocach 😒. Budzi mnie futrzak na jedzenie między 3, a 4 i drugi dzień nie śpię po 2-2,5h w nocy. Oszaleć idzie 🙄. To pewnie przez natłok myśli który ostatnio mam - czy mamy już pełną listę rzeczy, czy wszystko z apteki jest na liście, jakie staniki wybrać do karmienia, trzeba dokupić stojak do wanienki, czy przesyłka dojdzie przed wyjazdem, trzeba w kuchni zrobić miejsce w szafce na dziecięce akcesoria, leki przejrzeć i wywalić bo później nie będzie czasu, o i zasłony i firany poprać jeszcze przed, a to, a tamto…. 😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫. Mój mózg chyba oszalał..

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 27 maja, 06:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna high five🙋🏼‍♀️ Chociaż ja budzę się głównie z głodu😪
    Wiedząc jaka jestem właśnie dlatego dałam sobie czas na wyprawkę do 7mca. Czuję już że czas mnie goni.
    Czasem pomaga mi rozpisanie sobie bardziej szczegółowo kiedy co zrobię, żeby to zobaczyć na kartce i upewnić że mam wystarczająco czasu.
    A z szafka dziecięca dosłownie wczoraj gadaliśmy z mężem i negocjujemy poświęcenie naszej półki na słodycze😜
    Wicie gniazdka weszło na dobre. Nawet prasowałam niektóre ciuszki! Przeczyściliśmy też porządnie suszarkę i odnowiliśmy w łazience silikony przy toalecie i prysznicu. Zabezpieczyłam chemię w pojemnikach pod szafką i nawet podjęliśmy decyzję o zakupie stojącej suszarki. Można powiedzieć że jak idę pomieszczeniami to mi łatwiej.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 27 maja, 07:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Jeny, teraz mi się włączyło niespanie po nocach 😒. Budzi mnie futrzak na jedzenie między 3, a 4 i drugi dzień nie śpię po 2-2,5h w nocy. Oszaleć idzie 🙄. To pewnie przez natłok myśli który ostatnio mam - czy mamy już pełną listę rzeczy, czy wszystko z apteki jest na liście, jakie staniki wybrać do karmienia, trzeba dokupić stojak do wanienki, czy przesyłka dojdzie przed wyjazdem, trzeba w kuchni zrobić miejsce w szafce na dziecięce akcesoria, leki przejrzeć i wywalić bo później nie będzie czasu, o i zasłony i firany poprać jeszcze przed, a to, a tamto…. 😵‍💫😵‍💫😵‍💫😵‍💫. Mój mózg chyba oszalał..
    Przecież nie wyjeżdżamy do głębokiej dżungli 😅 a po urodzeniu dziecka nikt nie blokuje kart debetowych. Ja wychodzę z założenia, że must have to fotelik, rożek i kilka bodziaków. Resztę fajnie mieć wcześniej ogarnięta, ale nic się nie stanie jak dokupi się w trakcie 🙂
    Wiadomo, też ogarniam co mi przyjdzie do głowy, ale nie ma co panikować, szkoda marnować ten czas na nerwy i stres z tak błahych powodów jak firanki, czy nie kupione butelki🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja, 07:54

    kleopatr4, Nowanna lubią tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 27 maja, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja od 1,5 miesiąca opróżniam jedną komodę bez sukcesu bo ciągle mam tyyyle czasu 😅
    Za to dalej nie wybrałam szpitala gdzie chcę rodzii jak tak dalej pójdzie to wywiezie mnie mąż do pierwszego lepszego 😅

  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 27 maja, 08:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black - dokładnie ja bym się skopiła na wyprawce dla siebie - ewentualnie parę obiadów żeby mieć dobrych zamrożonych , dla małego to jak piszesz 5 ubranek, paczka pieluch, fotelik i coś na czym możne spać - moja starsza przebywała/spała 1 miesiąc w torbie z wózka ;-), można kokon, albo rożek ale z koca też się ukuła gniazdo.
    Myć można sama woda pod kranem ;-) Mleko w razie W jednorazowe w aptece można kupić.
    Choć osobiści ja mam dużo mam takie zrywy do koszyka na allegro wkładam czasem coś wyklinam i sukcesywnie zapasy rosną - dzięki temu nie do końca wiem co mam.

    Zresztą ta ciąża jest tak w biegu, późno podpowiedzmy otoczeniu, brzuch malutki jak się czuje jak zawsze,
    dalej pracuje... Że tak porodówka w sierpniu to będzie trochę abstrakcja jak nic nie zmienię ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja, 08:18

    kleopatr4, lady_in_black lubią tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 27 maja, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi też się wicie gniazda nie włączyło i stresy z tym związane, tak spokojnie kupuję sobie, jeszcze mam dużo czasu, nie chodzę fizycznie po sklepach więc jestem w stanie zrobić wszystko w jeden dzień.

    Puszek my tak średnio się lubimy z bratową 😉 ona jak była w ciąży to z tyłu nie było widac, ale brzuch miała ogromny, taki jak ja teraz to maksymalnie w 12 tygodniu i ja zawsze się dziwiłam więc teraz mi odpłaciła😆

    Mimi też jestem na etapie czyszczenia zamrażalnika żeby zamrozić coś dla syna na obiad, ale to w zależności od sytuacji już tak na koniec sierpnia, początek września będę działała.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 27 maja, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi dzięki za podpowiedź. Nigdy nie słyszałam o takim sposobie ratowania paznokci.

    Ja też nie mam syndromu wicia gniazda. Ale chyba przy drugim i kolejnym dziecku jest inaczej. Znalazłam wreszcie wczoraj wózek (używany Bebetto Luca). Ale zamówiłam go nie dlatego że się w nim zakochałam ani nawet nie dlatego że jestem do niego w 100proc przekonana tylko dlatego że zaczęło mnie już męczyć szukanie i wysyłanie ofert mężowi 😂🤦🏻‍♀️ no matka roku😝

    Ja czuję potrzebę chowania brzuszka. Ale mi się wydaje że u mnie jest on widoczny od 12t. Coraz trudniej wychodzi mi ubieranie się tak żeby nie rzucał się bardzo w oczy. Niestety podejrzewam że mam zaburzony obraz siebie. Wszyscy mówią że mam śliczną piłeczkę i w żadnym innym miejscu nie widać żebym urosła ale ja się czuję jak mały wieloryb🤷🏻‍♀️

    kleopatr4, Nowanna, lady_in_black lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 27 maja, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Dziewczyny! Wiem, że to panikowanie itd i kiedyś już tak miałam. Mam nadzieję, że to chwilowe i poukładam sobie w głowie plus rzeczywiście już dużo mamy ogarnięte.

    Cały czas nie mamy szafy i przez to nie wiem ile mam tych wszystkich rzeczy bo stoją w kartonach i się piętrzą 😅🙈.

    Koniec końców nie zasnęłam dziś i od 3:50 nie śpię. Przeczytałam za to prawie do końca „mamy dla mamy” tom 1, zrobiłam hybrydę u stóp, a teraz odpoczywam.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 27 maja, 09:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna mój mąż to już się na mnie denerwuje, gdy ja np. Wczoraj sięgnęłam piżamy i mimo, że 2 tygodnie temu w nich spałam to teraz no nie dało rady🤷‍♀️ twierdzi, że przeżywam jakbym liczyła, że w ciąży się nie zmienię. Ja tylko boję się czy dam radę chodzić w 9 miesiącu z tym bezbolkiem🤣

    Aaga lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 27 maja, 10:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hahaha Blador mój mi teź to powtarza, że jakby to chyba normalne, że w ciąży się tyje i rośnie brzuch i rzeczy sorzed ciąży nie pasują 😅

    Nowanna ja kupiłam staniki ma Shein i jednym jestwm zachwycona, chodzę w nim w kółko! Jest tak mega dopasowany do ciała, taki mięciutki i na szerszym pasie więc nigdzie się nie wrzyna. Podeślę potem link. Był taniutki bo chyba 39zł. Drugi jest też ok ale już nie ma takiego szału.

    Ja dziewczyny dziś jak nowo narodzona, alergia dalej jest, ale mogę oddychać, brzuch mniej napięty. Jestem przeszczęśliwa ;) póki co darujemy sobie wyjazdy do teściowej póki tak pyli.

    blador2, Layla205, kleopatr4, Nowanna, marti lubią tę wiadomość

  • Oela91 Ekspertka
    Postów: 179 296

    Wysłany: 27 maja, 11:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bylam dzisiaj w poradni patologii ciąży.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 września, 23:37

  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 27 maja, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela nikt wcześniej nie zwrócił uwagi? A na drugich prenatalnych nic nie mówili? Może faktycznie błąd pomiaru.

    Nie wyrzucaj sobie, że nie robiłas amnio wcześniej to zawsze jest ryzyko, a na tamten moment nie było takich przesłanego, konsultowałaś to z niejednym lekarzem. Wiem, że do jutro będziesz przeżywać gehenne i ściskam mocno. Jedyne co mnie zastanawia, że wszyscy wiedzieli o toxo i to by było, aż dziwne, że nikt by wcześniej nie zwrócił uwagi...

    Niestety nie znam żadnych historii z małogłowiem, ale u mojej szwagiery sugeruwali odwrotną sytuację, że główka była dużo większa niż reszta i rzeczywiście po porodzie główka była zdecydowanie większa i z miesiąca na miesiąc proporcja się wyrówynywała a teraz jest rezolutną sliczną 5 latką :)

  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 27 maja, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela- a może rośnie skokowo i na następnym usg już będzie dużo większa, też różny sprzęt i położenie dziecka mogą mieć wpływ na pomiary. U mojej znowu wyszedł brzuszek 2 tygodnie do tyłu a już było w porządku, mam nadzieje ze znowu nadrobi.

    Ja biorę się właśnie za wyprawkę i proszę podpowiedzcie mi czy do gondoli trzeba kupić jeszcze materacyk i prześcieradło? Bo z tej strony co zamawiam widzę że jest No i nie wiem zwariowałam teraz 😅 i czy ktoś zamawiał łóżeczko że strony Julia?
    A ochraniacz nieprzemakalny na materac też brac? Czy utrudnia to jakoś swobodny przeplyw powietrza?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 maja, 11:51

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 27 maja, 12:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Przeczytałam za to prawie do końca „mamy dla mamy” tom 1, zrobiłam hybrydę u stóp, a teraz odpoczywam.
    Polecasz? Ja kupiłam mamy dla babci i dziadka, bo dla siebie mam już tyle książek ze starczy.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 27 maja, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela, domyślam się że jest ci ciężko, ale spróbuj nie czytać tego co internet podpowiada.
    Ja niestety nie pomogę za wiele bo kompletnie nie ogarniam tych %, jednak na pewno nie jest tak, że Twoje maleństwo przez to będzie w jakimś odchyle. To się wyrównuje z wiekiem na pewno.
    To tak jak u nas brzuszek 30% a ramię i udko 80%. To też rośnie w swoim tempie.
    Pozostałe badania z tego co pamiętam wychodziły Tobie dobrze.
    Co na to twój prowadzący? Czy to on wykonywał pomiary czy inne osoby?

    Baby #1 Wrzesień 2024
‹‹ 346 347 348 349 350 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Pierwsze objawy ciąży – czyli po czym poznać że jesteś w ciąży jeszcze przed wykonaniem testu ciążowego?

„Po czym poznać że jestem w ciąży?” - to pytanie zadaje sobie wiele kobiet, zarówno tych które starają się o dziecko jak i tych które podejrzewają, że być może zaszły w ciążę. Odpowiedź nie jest łatwa i jednoznaczna. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża - najważniejsze rzeczy, które powinnaś wiedzieć oczekując dziecka

Są rzeczy, które każda kobieta w ciąży powinna wiedzieć. Podstawowa wiedza o ciąży zapewni Ci komfort i bezpieczeństwo zarówno Twoje jak i Twojego dziecka. Przeczytaj między innymi od kiedy liczony jest początek ciąży, o jakich badaniach w ciąży nie możesz zapomnieć lub czy plamienie w ciąży jest niebezpieczne. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ