X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 2 czerwca, 07:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeny, u mnie to samo 😭. Wczoraj się kiepsko poczułam, taki dziwny pusty oddech w tchawicy (?), pod gardłem. Dziś obudziłam się z bólem gardła…

    We wtorek mamy jechać na południe do końca tygodnia na urlop… noclegi wykupione, wózek zaklepany, mąż ma urlop 😭.
    Zapisałam się na poniedziałek do lekarza 😞.

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 2 czerwca, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa również polecam Eludril, to jest magiczny płyn. Polecił mi go ortodonta na stany zapalny przy noszeniu aparatu i od tamtej pory on mi już tyle razy pomógł, że szok. Tylko musi być to ten płyn do rozcieńczania i trzeba pamiętać, że nie wolno go stosować za długo, mi kazał max do tygodnia i później muis być przerwa. Ale naprawdę on znieczula całą jamę ustną 👌👌👌

    My wczoraj robiliśmy urodziny córki i naprawde to już dla mnie za dużo 🤦 najpierw ogarnąć dom i ogród, przygotować przekąski, jakieś zakupy jeszcze. Balony, talerzyki, słomki, kubeczki oczywiście w różu wszystko 😄 mąż dużo sam robił bo ja nie dalabym rady tyle biegać a on jeszcze do godziny 13 był w naszym lesie z moimi braćmi, wycinali drzewa więc też zmęczony. Ale najważniejsze, że dziecko szczęśliwe. Miała tort z Hello Kitty, który sama ozdabiała i prezenty też nawiązujące do Hello Kitty😄 8 lat niby dużo a mało 😉
    Po imprezie jeszcze bracia moi siedzieli i mąż z nimi a ja poszłam z dziećmi spać więc nie sprzątałam nawet nic a i tak czuje się jakbym po weselu była.

    Kleopatra to racja z tymi pampersami, że mogą odparzać, dlatego ja zawsze mega często zmieniałam moim dzieciom pieluszkę, żeby zawsze mieli sucho i na szczęście żadne z nich nie miało większych problemów ale i tak starałam się ich szybko odpieluchowac dla ich dobra. Z córką poszło super a z synem była porażka za porażką 😄 mógł chodzić w obsikanych ciuszkach i nic mu nie przeszkadzało dopiero jak miał 2i pół roku nagle załapał, ja już przed roczkiem długo na nocnik go sadzalam a on miał to w nosie 😄 każde dziecko inne.

    Kurde zastanawiam się ciągle nad tym laktatorem, ja nie nastawiam się na karmienie piersią długie, i nie wiem czy jest sens inwestować w laktator ale znowu jak się przytrafi jakieś zapalenie to on życie ratuje... Chyba się rozejrzę za jakimś używanym, wyparze go i będę mieć w razie " w". Na pewno wystarczy mi na 1 pierś. Musze coś poszukać małego i niedrogiego.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 2 czerwca, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na stronie Boboland jest -450zł na wózki Roan Ivi.
    Wiem, że któraś z Was chciała ten wózek.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 2 czerwca, 08:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Jeny, u mnie to samo 😭. Wczoraj się kiepsko poczułam, taki dziwny pusty oddech w tchawicy (?), pod gardłem. Dziś obudziłam się z bólem gardła…

    We wtorek mamy jechać na południe do końca tygodnia na urlop… noclegi wykupione, wózek zaklepany, mąż ma urlop 😭.
    Zapisałam się na poniedziałek do lekarza 😞.

    Może do wtorku Ci trochę przejdzie. Leżenie, herbatka z cytryną i będzie lepiej ✊

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 2 czerwca, 09:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga - ja wczoraj na kolacje pomidora z ogórkiem i serkiem nie mogłam dojeść ;-)
    Żebym zmieściła obiad w knajpie to zapomnij dojadam na raty - jestem pełna bardzo szybko no i wjechała zgaga wiec mały uciska na żołądek ewidentnie.
    Tak u mnie III trymestr - 7 miesiąc wchodzi

    Na ból gardła płukanie woda z sola, pomaga ;p)

    Aaga, kleopatr4, bonassola lubią tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 2 czerwca, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga99 wrote:
    Dziewczyny macie jakiś sprawdzony i bezpieczny sposób na ból gardła?
    Męczy mnie od wczoraj 🥲
    Zawsze zaczynam od wody z soda oczyszczona 🙂 na zmianę z kisielem lnianym. Dodatkowo ssanie czegokolwiek 🙂 jeśli nie pomaga, jakaś płukanka apteczna

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 2 czerwca, 09:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie woda z solą do płukania i ssanie goździków pomaga. Z Eludrilem trzeba uważać bo jest ma alkohol. Nie można go za często używać.

    Puszek ja w tym roku robię synkowi ur w parku trampolin a dziadkom i chrzestnym powiedziałam że jak chcą z wnukiem spędzić to mogą go porwać i wg uznania albo pójść na lody albo do parku albo gdzie chcą. Nie mam siły robić dwóch tortów, organizować przyjęcia w domu i usługiwać teściowej.
    Także szacun dla Ciebie że dałaś radę córci zrobić przyjęcie.

    Ja mam super apetyt ale jak zjem więcej to też mam uczucie pełności takie jakby brzuch miało mi rozerwać. Niefajne uczucie

    Aaga, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 2 czerwca, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Trochę mnie uspokoiłyście, że też tak macie. Mam nadzieję, że potrwa to tylko chwilę.

    Alergolog powiedział, że powinnam wyjechać nad morze z moją alergią bo tam dużo większa wilgotnośpowoetrza i powinno pomóc i nawet planowaliśmy na kilka dni za dwa tygodnie, ale z tymi twardnieniamo też się boję... ehhh ta ciąża z każdej strony coś.

    Królowa Śniegu jak się czujesz?? Zenka mówili o wypisie jutro?

  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 2 czerwca, 10:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na bolące gardełko też polecam wodę z solą :) i herbatę z miodem.

    Dziś rano jedna położna zdziwiona pyta co mnie tak długo tu trzymają, powiedziałam, że sama chciałabym wiedzieć. Stwierdziła że lekarze boją się wypisywać jak nie ma kierowniczki oddziału, oby była jutro. 😏 właśnie był obchód, dziś mają mi jeszcze robić USG żeby sprawdzić dzidziusia. Doprawdy każdy tutaj mówi coś innego. Pani doktor dotknęła brzucha śmieje się że twardy ale przecież to przez to że ja jestem szczupła i mam się nie przejmować. Daaaaamnnn

    Dziewczyny, a czy uważacie ze kosz na zużyte pieluszki to potrzebny zakup czy zbędny bajer?

    Ja sobie jeszcze wymyśliłam, że chcę na pewno hamak dla dzidzi. Do usypiania i przy kolkach podobno bardzo się sprawdza. Ohobohoo ma super i jeszcze w rozsądnej cenie ( o ile się nie bierze stelaża)

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 2 czerwca, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga99 wrote:
    Dziewczyny macie jakiś sprawdzony i bezpieczny sposób na ból gardła?
    Męczy mnie od wczoraj 🥲
    Inhalacje solą fizjologiczną dla nawilżenia 2xdzien

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 2 czerwca, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    Aaga - ja wczoraj na kolacje pomidora z ogórkiem i serkiem nie mogłam dojeść ;-)
    Żebym zmieściła obiad w knajpie to zapomnij dojadam na raty - jestem pełna bardzo szybko no i wjechała zgaga wiec mały uciska na żołądek ewidentnie.
    Tak u mnie III trymestr - 7 miesiąc wchodzi

    Na ból gardła płukanie woda z sola, pomaga ;p)
    7 miesiąc to chyba od 28+1 tc.

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 2 czerwca, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    7 miesiąc to chyba od 28+1 tc.
    Mi zostało mniej niż 3 miesiące do terminu to już sobie mówię że 7 miesiąc😁 według jakieś rozpiski z internetu to w ogóle 5 i 6 miesiąc po 5 tygodni trwały No ale jakoś to 40 musi się nazbierać

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 11:40

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 2 czerwca, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na ból gardła w ciąży stosowałam spray Argentin T.

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 2 czerwca, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    Mi zostało mniej niż 3 miesiące do terminu to już sobie mówię że 7 miesiąc😁 według jakieś rozpiski z internetu to w ogóle 5 i 6 miesiąc po 5 tygodni trwały No ale jakoś to 40 musi się nazbierać

    Spokojnie dojdziemy do 40 tygodni 😅

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 2 czerwca, 12:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Podpatrzyłam Wasze rady i poplukalam eludrilem, bo akurat mamy. Rzeczywiście pomogło. Rano wstałam i się okazało, że mam jakiś kaszel… .

    Jestem zła bo teściowa przyjechała do nas „już tylko z kaszlem” poza tym „teraz wszyscy mają taki kaszel”… . A dziś rano smarkała, kaszel jak u gruźlika plus kicha, niby od ponad tygodnia jej się to utrzymuje i niby nie zaraża… ale ja po 2,5 dniach jej wizyty zaczęłam się źle czuć. Dramat, po prostu ręce opadają…

    Co do posiłków to ja również zjem dużo mniejszą porcję i już jestem pełna, więc jem na raty 😅.

    Mam tak popsuty humor przez teściów i siostrę męża która mnie tak irytuje, że aż się sama obwiniam że mnie tak wkurwia 😅. Nie jestem w stanie słuchać absolutnie niczego co ona mówi bo od razu się zapalam, różnimy się na maxa i zazdrość jaka jest z jej strony jest tak widoczna. Potrafi nam wyrzygać tak przedziwne rzeczy jak np za szybkie chodzenie na spacerze, to że chodzimy za rękę, że mało z nimi gadamy (a poważnie się nie da bo zaraz jest atak, styl komunikacji bardzo ofensywny i agresywny). Musiałam się wygadać z tego wszystkiego.

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 2 czerwca, 12:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna dobrze ze płukanka pomogła. Ja to nie rozumiem tej pewności ludzi, skąd oni wiedzą że nie zarażają. Badania robiła że wie? Jak można być tak lekceważącym w stosunku do ciężarnej. Aaaarrr aż się sama zapaliłam. Powiedziałaś jej coś w związku z tym że jednak coś na Ciebie przeniosła? Może warto jednak postawić granice i powiedzieć jasno że żadnych odwiedzin dopóki nie jest się całkowicie zdrowym i koniec kropka.

    Dla świętego spokoju może po prostu ogranicz spotkania z tą częścią rodziny albo po prostu nie przemilczaj tych tekstów. Choć to łatwo powiedzieć a ciężej zrobić i jednak człowiek nie chce grać w tę samą grę. Noś głowę wysoko, jak jest taka zazdrosna to zrób jej show 😅😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 czerwca, 12:17

    Nowanna, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 2 czerwca, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Spokojnie dojdziemy do 40 tygodni 😅
    No pewnie ale już by się chciało być przy końcu😅

    Nowanna- współczuję relacji z teściami, niestety niektóre rzeczy trzeba jednym uchem wpuścić a drugim odrazu wypuścić, to że teściowa przyjechała chora to w ogóle słabe z jej strony..

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 2 czerwca, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Jeny, u mnie to samo 😭. Wczoraj się kiepsko poczułam, taki dziwny pusty oddech w tchawicy (?), pod gardłem. Dziś obudziłam się z bólem gardła…

    We wtorek mamy jechać na południe do końca tygodnia na urlop… noclegi wykupione, wózek zaklepany, mąż ma urlop 😭.
    Zapisałam się na poniedziałek do lekarza 😞.
    Jest jakiś wirus. U mnie w rodzinie po urodzinach połowa chora. Właśnie gardło, jakiś stan podgorączkowy i rozbicie. Szybko przechodzi.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • molisia Autorytet
    Postów: 1115 716

    Wysłany: 2 czerwca, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej wrześniowe mamusie ,może "starsze" brzuszków doradzicie
    Od kilku dni kłuje mnie w pachwinach bardziej w lewej , od kilku dni czuje już mocniejsze kopniaki
    Ale do sedna , czy któraś z was miewa ta przypadłość , jak się ratujecie ?

    Jest już z Nami Weronika
    w5wqvcqgush2eos6.png
    Marzec 2016-ciąża obumarla 9tydz
    Styczeń 2017- ciąża pozamaciczna 5tydz. Zachowanie jajowodu

    Febion Natal1
    Tmg
    Encorton
    Clexane
    Czekamy na cud ☺
    Jest z nami Weronika ❤️❤️

    Starania o drugie maleństwo: od luty

    Rok starań
    Luty || kreski
    6.02 beta 189
    Progesteron 21,08


    28.5 drugie połówkowe

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 2 czerwca, 12:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    molisia wrote:
    Hej wrześniowe mamusie ,może "starsze" brzuszków doradzicie
    Od kilku dni kłuje mnie w pachwinach bardziej w lewej , od kilku dni czuje już mocniejsze kopniaki
    Ale do sedna , czy któraś z was miewa ta przypadłość , jak się ratujecie ?
    Mi położna poleciła na takie bóle ćwiczenia na piłce takie jakby krążenie biodrami

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
‹‹ 360 361 362 363 364 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Brak okresu a negatywny test ciążowy, czyli o przyczynach spóźniającej się miesiączki

Każda kobieta doświadczyła lub doświadczy spóźniającej się miesiączki, nie będąc w ciąży. Z jakich przyczyn miesiączka może się spóźniać? Co robić, kiedy krwawienie miesiączkowe nie wystąpiło, a testy ciążowe wychodzą negatywnie? Po ilu dniach warto zgłosić się do lekarza? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak odróżnić w ciąży zdrowe symptomy od tych niepokojących?

Przeczytaj jakich objawów i dolegliwości możesz spodziewać się będąc w ciąży. Które z nich są normalnymi symptomami ciąży a których nigdy nie powinnaś ignorować i które powinny skłonić Cię do konsultacji z lekarzem.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ