X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 1 czerwca, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Ja mam odwrotne odczucia. Nasz Holland mam wrażenie, że sam chce jechac😀
    Ten falvio też super sie prowadzi, leciutki i bardzo zwrotny jest

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 1 czerwca, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Blador przeraża mnie właśnie higiena przy chłopcu. Przy dziewczynce mam wrażenie jakoś łatwiej 😅
    I już widzę jak ciągle nas obsikuje 😅
    No ja miałam chrzest jak przyniosła mi pielęgniarka, jak już miał być ze mną, ze słowami mama przebierz mi pieluchę. Ja po cc, pierwsze przebranie dziecka w życiu i ... on i ja mokrzy😂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 09:59

    Aaga, marti lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Kapa Znajoma
    Postów: 26 74

    Wysłany: 1 czerwca, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja z wózków bardzo polecam spojrzeć na Cybex Balios S Lux 2.0 - mieliśmy z mężem 3 podejścia, żeby znaleźć coś lepszego na nasze potrzeby i za każdym razem stwierdzaliśmy, że Balios wygrywa. Mamy nadzieję, że się sprawdzi w praktyce również :)

    Ja właśnie wróciłam z testu obciążenia glukozą i powiem wam, że bomba. Grunt to się nastawić źle i okazuje się, że wcale nie jest tak tragicznie :D mi dali do wypicia czarną porzeczkę i była naprawdę dobra! Jakby trzeba było wypić tego więcej to spokojnie bym wypiła - także polecam ten smak.

    Puszek♡, marti, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    06.2023 - poronienie zatrzymane w 9 tc
    06.01.2024 -⏸️

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 1 czerwca, 10:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Blador miałam to samo, pierwsze dziecko w życiu tak małe widziałam, na szkołe rodzenia nie chodziłam i nagle mi dają takie mikro bobo do przewiniecia 🤣 na szczęście przechodziły jakieś dwie studentki i zapytały czy w czymś pomóc to ja od razu, tak poproszę instrukcje obsługi pampersa 🤣 one jeszcze bardziej przerażone niż ja ale nie kazały mi nawet wstawać, leżałam i razem jakoś zmieniły mu tą pieluchę. Teorie wszystkie 3 znałyśmy a w praktyce miałyśmy wrażenie że te przykurczone nóżki połamiemią się 🤣 później już jakoś poszło.

    Akczi dla mnie ten wózek na Twoim zdjęciu ma super kolor.

    Kleopatra Twój wózek ma nawet koła identyczne jak Muuvo. Mega podobne są.
    Zainteresował mnie temat pampersów wielorazowych i kurde na siku byłyby super ale jak sobie przypomnę ile razy takie maleństwo robi kupę i mialabym to prać to naprawdę Was podziwiam, bo przecież tę kupę musisz najpierw "zdjąć" żeby później wyprać. Szacunek 🙏


    Ja serio z wyprawki mam wózek, 1 ręcznik, 1 otulacz bambusowy, kilka ciuszków, łóżeczko bez materacyka i wanienkę że stelażem 🤣 na wakacjach planuje wszystko kupić jak już będę mieć komodę dla dziecka i gdzieś to wszystko będę mogla schować.

    Moj brzuch mnie przeraża, jest już tak duży że naprawdę moglabym rodzić a co będzie do września. Próbuje dużo pić i mniej jeść ale ciężko mi idzie bo wszystko kusi 🤦

    Poprasowałam trochę, gorąco mi się zrobiło, zmęczyłam się i teraz muszę poleżeć kilka minut 😉

    Kapa my też zdecydowaliśmy się finalnie na Balios s lux ale starszą wersję bo koniecznie chcieliśmy na czarnym stalażu ale żeby tapicerka nie była czarna więc mamy szary i cena też była mega atrakcyjna, lubię ten wózek i mimo kilku wad podoba mi się nadal 😉 nowszy model ma ładniejszą gondole i lepszą amortyzację ale ten starszy też daje radę nawet w terenie, testowałam go na kamienistej drodze na naszą budowę 😄👍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 11:00

    Kapa, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 1 czerwca, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Ja mam odwrotne odczucia. Nasz Holland mam wrażenie, że sam chce jechac😀
    Ja jeszcze naszej Luci nie testowałam w terenie, ale po domu nawet z obciążeniem mogłabym prowadzić i skręcać jednym palcem :p

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 1 czerwca, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My prawdopodobnie w czerwcu, najpóźniej początkiem lipca zamkniemy temat wyprawki, sama jestem w szoku.
    Mamy wózek, fotelik z bazą, większość ubranek, śpiworki i otulacze, ręczniki z kapturkiem, rożek, otulacz do fotelika, kocyk, prześcieradła, matę edukacyjną, podgrzewacz ze sterylizatorem, laktator, karty do zdjęć... Brzmi jak cały magazyn, a tymczasem większość tych rzeczy zmieściła nam się w gondoli :) zależało mi na tym, aby nie przesadzić z ilością niepotrzebych rzeczy.
    Zostało nam zabranie od rodziny łóżeczka, wanienki i kilku zabawek kontrastowych które dla nas przygotowali. Muszę dokupić jeszcze kilka bodziaków 62, bo po przeglądnięciu rzeczy okazało się, że 50 i 56 mam już komplet, a na 62 i 68 mam tylko po jednym bodziaku (ubranka kupuję na lumpach, więc chciałabym do rozmiaru 68 mieć już praktycznie wszystko skompletowane, bo później jednak będę trochę ograniczona z lumpowym szaleństwem 🙈 będę dokupywać jedynie grubszy, zimowy kombinezon jak już będziemy wiedzieć w jakim rozmiarze powinien być, plus jeśli będą jakieś braki jednak, to po prostu zamówię na Vinted). Mam już nawet trochę rzeczy na 74 🙈
    Musimy jeszcze zamówić materac do łóżeczka (już mamy wybrany) i wyprawkę higieniczną (już mam wszystko w koszyku). Leki i kosmetyki będę zamawiać w drugiej połowie sierpnia (jakbym nawet urodziła wcześniej to jednego dnia zamówię, a następnego będę miała paczkę u siebie).

    I muszę kupić pieluchy tetrowe. Pytanie tylko do doświadczonych mam - w jakim rozmiarze sprawdzą się najlepiej? Największe? Najmniejsze? Trochę takich i trochę takich? :)

    Miałam wyrzuty sumienia, że zamiast edukować się na temat porodu i pierwszych miesięcy dziecka, to ciągle tylko patrzę za tym, co jeszcze trzeba kupić... Teraz jednak cieszę się, że zamykam ten temat tak szybko, a te ostatnie 3 miesiące mogę w pełni poświęcić na edukację i uspokajanie głowy :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 11:42

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 1 czerwca, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I dziewczyny - jeśli planujecie wybrać się do fizjoterapeutki uroginekologicznej przed porodem, a wiecie że jest dobra i oblegana, to lepiej nie czekajcie z z tym na ostatnią chwilę, albo upewnijcie się jakie ma terminy - w moim mieście jest jedna bardzo dobra, myślałam że będę musiała poczekać 2-3 tygodnie na wizytę, a tu najbliższy wolny termin był na połowę lipca 🙈

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 1 czerwca, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapa wrote:
    Ja z wózków bardzo polecam spojrzeć na Cybex Balios S Lux 2.0 - mieliśmy z mężem 3 podejścia, żeby znaleźć coś lepszego na nasze potrzeby i za każdym razem stwierdzaliśmy, że Balios wygrywa. Mamy nadzieję, że się sprawdzi w praktyce również :)

    Ja właśnie wróciłam z testu obciążenia glukozą i powiem wam, że bomba. Grunt to się nastawić źle i okazuje się, że wcale nie jest tak tragicznie :D mi dali do wypicia czarną porzeczkę i była naprawdę dobra! Jakby trzeba było wypić tego więcej to spokojnie bym wypiła - także polecam ten smak.
    Właśnie w sobotę mialam wizytę 5 miesięcznej królewny w takiej karocy 🙂 podglądałam i szczerze mówiąc uważam, że jest spoko 🙂 dość spore koła, amortyzacja przetrwała nasz podjazd z klińca, a wydaje się dość zgrabny.

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 1 czerwca, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj tak , Fizjo w ciąży to złoto. Chociaż ja dostałam takiego, ale to takiego uczulenia na klej z tejpów że do teraz mam ślady po tych wyżłobieniach jakie one mają od spodu. Super sprawa, ale ja się już nie dam zakleić niestety. Za to masować chętnie, tylko ciekawe czy mi pozwolą w sumie z tego korzystać. Bo raczej nie polecają mi dotykać nadmiernie brzucha aktualnie.

    Wczoraj zaczęliśmy temat wyprawki od łóżeczka. 😂Dzisiaj kupię materac. Mam jeden na oku ale jestem ciekawa jakie wy wybrałyście i dlaczego? Fotelik też mam upatrzony, z racji mieszkania na 4 piętrze bez windy będzie to avionaut pixel pro z bazą. Do naszego bolidu pasuje wg ich listy, ale pewnie jeszcze sprawdzimy gdzieś na żywo. Kilka osób czeka na zielone światło kiedy mogą mi się zwalić z ‚workami’ z ciuszkami i będę sobie przebierać, ale jakieś nowe też na pewno sobie pokupuję. Nie jestem w ogóle lumpowa i się tam gubię więc nawet nie planuję się wybierać. Raczej nastawiam się na mniejszego niż większego bobasa więc zacznę od rozmiaru 50, tym bardziej że w mojej sytuacji nie wiem czy urodzę w terminie. Oby.

    Na początek planuję pampersy też z Bambiboo, ale zastanawiam się czy brałyście te z wycięciem na pępek czy normalne? Kleopatra jakie wzięłaś?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 12:56

    kleopatr4, Nowanna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 1 czerwca, 12:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj robiłam z mamą porządek w ciuszkach (po synku, po siostrzeńcu i z tzw „darów” od przyjaciół). Wykończyło mnie to bo robiłyśmy prawie 3 h ale efekt jest niesamowity. Mam ubranka od 50 do 116🤩

    https://zapodaj.net/plik-lpKSTHU0GS

    Akczi, kleopatr4, nutella_ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 1 czerwca, 12:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ups widzę że na zdjęcie załapała się moja zniszczona przez kota kanapa😝😂 wybaczcie😉

    preg.png
  • Fomyart Ekspertka
    Postów: 171 311

    Wysłany: 1 czerwca, 12:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Ups widzę że na zdjęcie załapała się moja zniszczona przez kota kanapa😝😂 wybaczcie😉
    Gdybyś ty widziała jak mój kot urządził moją 🤣🤣🤣
    A taka ładna skórzana była

    🤱19 lat🧑‍🍼24 lat
    Starania od 5 maja 2023
    7. Lutego 2024⏸️
    8 lutego 2024 USG o dwa maluszki 5 tygodni
    👶1.35 cm
    👶1.52cm
    23.02 USG ,maluszki 7 tygodni,dwa bijące serduszka ❤️❤️
    15.03 USG
    👶4.33 cm
    👶4.10cm
    03.04 USG
    Znamy płeć 🩵🩵
    Termin porodu 15-17 września 🥹
    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 1 czerwca, 12:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka jakby co można też zawijać normalne pieluchy i nie jest to w żaden sposób utrudnieniem. A Ty po wyjściu do domu reżim łóżkowy czy delikatnie będziesz mogła wychodzić?

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 1 czerwca, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    Akczi - ikea

    marti - nie włączyłaś więcej owoców ;-) więcej pij wody bym piła bo może się zatrzymuje przez niedobór ?

    No właśnie wodę pije, z owocków to u mnie jabłka ciągle w tej samej ilości i nie codziennie, teraz dojrzewają już truskawki to się zacznie 😆
    Ja tak mam generalnie co roku, upały źle znoszę i puchne i czy bym nawet 10l dziennie piła to nic to nie da, tyle że nigdy sprawdzałam swojej wagi a teraz w ciąży mnie to trochę dobija...

    Blador już się boje tej fontanny, będzie śmiesznie coś czuję 😃

    Podłączam się do pytania zenki, jaki materacyk? Jak już wózek wybrany to ten materacyk to teraz największy problem


    Ja w szkole rodzenia mam zajęcia z położną i ćwiczenia z fizjo ale nie wiem czy nie iść do niej również indywidualnie na wizytę.

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 1 czerwca, 12:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas materac Hilding - Dobranocka :)

    Zenka1 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 1 czerwca, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Zenka jakby co można też zawijać normalne pieluchy i nie jest to w żaden sposób utrudnieniem. A Ty po wyjściu do domu reżim łóżkowy czy delikatnie będziesz mogła wychodzić?


    Aaa ok, dziękuję :) podobno jest tak, że ze szwem można w miarę normalnie funkcjonować, ale co to w praktyce oznacza to wypytam jak najdokładniej przy wypisie. Nie wyobrażam sobie nie móc wyjść choć na pół godziny do lasu który mam pod domem. Na pewno zabronione jest dźwiganie i ogólnie przeciążanie się więc już na siłownię w ciąży nie wrócę (choćby ze strachu) ale możliwe że ćwiczenia zalecone od Fizjo będę mogla robić. Te oddechowe na pewno. Jeszcze mnie trzymają, okazało się wczoraj że podobno ciężko było mi założyć ten szew ( nie wiem czy o tym tu pisałam, już się gubię) i się boją o mnie, ale ani nie stawia mi się brzuch, ani nie krwawię, plamienia też nie ma. Z leków dostaje tylko luteinę i magnez już sobie biorę w tabletkach a nie kroplówka , więc no tak trochę bezsensu ale dobra. Wytrzymam. Myślałam że ze szpitala to tak wyganiają najszybciej jak się da, ale tu jest zupełnie na odwrót. Może to dobrze :) Jest kilka dziewczyn które też leżą, a nic im nie jest. Mają mierzone tylko ciśnienie i tętno płodu i wyzywają strasznie. Położne ciągle im powtarzają że naprawdę nie trzymają tu za karę tylko dla ich dobra. Nie rozumiem trochę podejścia, zgłaszasz się sama do szpitala, a jak Cię zatrzymują i dbają o Was to te na siłę chcą wychodzić. No ale ludzie są różni.

    Zobaczę co będzie z pracą, ja mam swoją działalność i pracę mogę sobie dostosować pod siebie i nie jest ciężka, ale nie upieram się na powrót. Tyle tematów do ogarnięcia mnie czeka że i tak będzie pewnie krucho z czasem.


    Marti ja Ci polecam endermologię i te rękawki o których tu już wcześniej pisałam. Gdybym puchła i miała możliwość to korzystałabym z endermologii zwłaszcza, można w ciąży robić. Boski zabieg 🤤 Fizjo jeśli ma to zrobi Ci te mż USG mięśni brzucha więc będziesz wiedzieć jak wygląda rozejście i co możesz realnie robić. Da Ci też ćwiczenia dopasowane pod Ciebie. Przy regularnych wizytach będzie też monitorować stan tych mięśni, myślę że to bardzo ważne w kontekście późniejszego dochodzenia do siebie, no i właśnie nie czekać do końcówki tylko już teraz o to zadbać.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 13:29

    Nowanna, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 1 czerwca, 13:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Kleopatra Twój wózek ma nawet koła identyczne jak Muuvo. Mega podobne są.
    Zainteresował mnie temat pampersów wielorazowych i kurde na siku byłyby super ale jak sobie przypomnę ile razy takie maleństwo robi kupę i mialabym to prać to naprawdę Was podziwiam, bo przecież tę kupę musisz najpierw "zdjąć" żeby później wyprać. Szacunek 🙏
    W sklepie pan mówił że to ta sama fabryka ale naklejaja swoje emblematy i obicia później po rozesłaniu do firm.

    Zobaczymy jak to będzie z kupami, bo my pranie to robimy raczej raz na tydzień, a tu coś będzie się musiało zmienić😁 ale mimo wszystko warto, bo nie wyobrażam sobie chodzić samej w podpasce w taką pogodę każdego dnia bez przerwy. Jeśli mogę to chodzę w sukience i bez gaci, żeby się naturalnie wietrzyć.
    Łatwo o odparzenie w sztucznym materiale i jak sobie tego nie robię to maluchowi też. Są plusy i minusy i widzę tu większą wagę plusów. No jesteśmy podjarani tym wyzwaniem🤩

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 14:05

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 1 czerwca, 13:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Oj tak , Fizjo w ciąży to złoto. Chociaż ja dostałam takiego, ale to takiego uczulenia na klej z tejpów że do teraz mam ślady po tych wyżłobieniach jakie one mają od spodu. Super sprawa, ale ja się już nie dam zakleić niestety. Za to masować chętnie, tylko ciekawe czy mi pozwolą w sumie z tego korzystać. Bo raczej nie polecają mi dotykać nadmiernie brzucha aktualnie.

    Wczoraj zaczęliśmy temat wyprawki od łóżeczka. 😂Dzisiaj kupię materac. Mam jeden na oku ale jestem ciekawa jakie wy wybrałyście i dlaczego? Fotelik też mam upatrzony, z racji mieszkania na 4 piętrze bez windy będzie to avionaut pixel pro z bazą. Do naszego bolidu pasuje wg ich listy, ale pewnie jeszcze sprawdzimy gdzieś na żywo. Kilka osób czeka na zielone światło kiedy mogą mi się zwalić z ‚workami’ z ciuszkami i będę sobie przebierać, ale jakieś nowe też na pewno sobie pokupuję. Nie jestem w ogóle lumpowa i się tam gubię więc nawet nie planuję się wybierać. Raczej nastawiam się na mniejszego niż większego bobasa więc zacznę od rozmiaru 50, tym bardziej że w mojej sytuacji nie wiem czy urodzę w terminie. Oby.

    Na początek planuję pampersy też z Bambiboo, ale zastanawiam się czy brałyście te z wycięciem na pępek czy normalne? Kleopatra jakie wzięłaś?

    Tejpy mają różne kleje 🙂 noszę ciągle, bo zaklejam sensor do mierzenia cukru 🙂 i faktycznie po niektórych niemiłosiernie swędzi skóra, inne mogę nosić 2 tygodnie o nic się nie dzieje 🙂
    Natomiast przy szyjce będzie ciężko z fizjo 😓 brzucha nie powinno się dotykać, tak samo stymulować okolicy ledźwi, bo może to wywołać czynność skurczową macicy. Wyżej też nie bardzo, bo ostatnio fizjo mi mówiła, że sploty nerwowe odchodzące do macicy są gdzieś ciut wyżej niż lędźwie. Jeśli już Ci pozwolą skorzystać, naprawdę uważaj.

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 1 czerwca, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku, mamy bardzo podobny stan rzeczy. Mi też sprzyja zamknięcie wyprawki i oddanie się oczekiwaniu.
    Na jaką matę edu się zdecydowaliście? Ja gdzieś widziałam ze skiddou czarno-biało-żółta i wydała się fajna. Możliwe że szwagierka taka miała… Chciałabym właśnie coś kontrastowego, bo głównie na początek tak do 5 miesiąca się jej używa.
    Zabawek właściwie nie mamy, a kilka ich powinno być żeby rozruszać główkę. Ale to myślę że znajdą się chętni do kupienia na drobne prezenty dla wnusia😉

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 1 czerwca, 13:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Aaa ok, dziękuję :) podobno jest tak, że ze szwem można w miarę normalnie funkcjonować, ale co to w praktyce oznacza to wypytam jak najdokładniej przy wypisie. Nie wyobrażam sobie nie móc wyjść choć na pół godziny do lasu który mam pod domem. Na pewno zabronione jest dźwiganie i ogólnie przeciążanie się więc już na siłownię w ciąży nie wrócę (choćby ze strachu) ale możliwe że ćwiczenia zalecone od Fizjo będę mogla robić. Te oddechowe na pewno. Jeszcze mnie trzymają, okazało się wczoraj że podobno ciężko było mi założyć ten szew ( nie wiem czy o tym tu pisałam, już się gubię) i się boją o mnie, ale ani nie stawia mi się brzuch, ani nie krwawię, plamienia też nie ma. Z leków dostaje tylko luteinę i magnez już sobie biorę w tabletkach a nie kroplówka , więc no tak trochę bezsensu ale dobra. Wytrzymam. Myślałam że ze szpitala to tak wyganiają najszybciej jak się da, ale tu jest zupełnie na odwrót. Może to dobrze :) Jest kilka dziewczyn które też leżą, a nic im nie jest. Mają mierzone tylko ciśnienie i tętno płodu i wyzywają strasznie. Położne ciągle im powtarzają że naprawdę nie trzymają tu za karę tylko dla ich dobra. Nie rozumiem trochę podejścia, zgłaszasz się sama do szpitala, a jak Cię zatrzymują i dbają o Was to te na siłę chcą wychodzić. No ale ludzie są różni.

    Zobaczę co będzie z pracą, ja mam swoją działalność i pracę mogę sobie dostosować pod siebie i nie jest ciężka, ale nie upieram się na powrót. Tyle tematów do ogarnięcia mnie czeka że i tak będzie pewnie krucho z czasem.


    Marti ja Ci polecam endermologię i te rękawki o których tu już wcześniej pisałam. Gdybym puchła i miała możliwość to korzystałabym z endermologii zwłaszcza, można w ciąży robić. Boski zabieg 🤤 Fizjo jeśli ma to zrobi Ci te mż USG mięśni brzucha więc będziesz wiedzieć jak wygląda rozejście i co możesz realnie robić. Da Ci też ćwiczenia dopasowane pod Ciebie. Przy regularnych wizytach będzie też monitorować stan tych mięśni, myślę że to bardzo ważne w kontekście późniejszego dochodzenia do siebie, no i właśnie nie czekać do końcówki tylko już teraz o to zadbać.

    Nie chcę być złym prorokiem, ale ze szwem nie poszalejesz. Odpada długotrwałe siedzenie, nie zaleca się chodzenia po schodach, ograniczenie prowadzenia samochodu. Generalnie wszystkie aktywności związane z nierównomiernym rozłożeniem balastu na jedną nogę nie są zalecane. Podobnie jak zwykle schylanie. Na oddziale, na którym leżałam położne jak mantrę powtarzały- to co jest poniżej uda dla Ciebie nie istnieje. Dźwiganie tak samo- dosłownie można nosić najwyżej bułki ze sklepu 🙄 nie możesz aktywować tłoczni brzusznej po prostu.
    Niestety mnóstwo dziewczyn pomimo założenia szwu musi nadal leżeć pomimo tego, że ogólnie zaleca się oszczędzający tryb życia (leżący to leżenie powyżej 22 godzin na dobę, oszczędzający to polegiwanie przez sporą część dnia). Szczególnie w pierwszych tygodniach musisz bardzo uważać. Wtedy po obserwacji będzie można ocenić, na ile akurat Ty możesz sobie pozwolić 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 14:28

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
‹‹ 358 359 360 361 362 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz szyjkowy, śluz z podniecenia, wydzielina z pochwy, upławy - jak odróżniać?

Śluz szyjkowy to bardzo ważny wskaźnik kobiecej płodności. Jak odróżniać poszczególne rodzaje śluzu? Czym różni się naturalny śluz szyjkowy od śluzu wynikającego z podniecenia? Czym są upławy i kiedy warto zgłosić się do lekarza? Jak zapisywać poszczególne rodzaje śluzu w aplikacji OvuFriend? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Leczenie IVF i preimplantacyjne badania genetyczne - nowa nadzieja dla niepłodnych par

Preimplantacyjne badania genetyczne (PGT) mogą być bardzo pomocne dla par, które od dłuższego czasu starają się o dziecko, mają za sobą nieudane transfery, czy przykre doświadczenia związane z utratą ciąży. Jakie korzyści dają badania PGT? Jak wykonanie badań PGT może zwiększać szanse na powodzenie in vitro? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ