X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 1 czerwca, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka1 wrote:
    Na początek planuję pampersy też z Bambiboo, ale zastanawiam się czy brałyście te z wycięciem na pępek czy normalne? Kleopatra jakie wzięłaś?
    Szczerze ci powiem że nawet nie wiedziałam, że jest coś takiego, ale teraz w opisie wyczytałam że są z wycięciem - seria cottonwear.
    Nawet jakbym nie kupiła takich to szwagry mieli patent na zawijanie góry pieluszki i nie przeszkadzało małej.

    Zenka1 lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 1 czerwca, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Tejpy mają różne kleje 🙂 noszę ciągle, bo zaklejam sensor do mierzenia cukru 🙂 i faktycznie po niektórych niemiłosiernie swędzi skóra, inne mogę nosić 2 tygodnie o nic się nie dzieje 🙂
    Natomiast przy szyjce będzie ciężko z fizjo 😓 brzucha nie powinno się dotykać, tak samo stymulować okolicy ledźwi, bo może to wywołać czynność skurczową macicy. Wyżej też nie bardzo, bo ostatnio fizjo mi mówiła, że sploty nerwowe odchodzące do macicy są gdzieś ciut wyżej niż lędźwie. Jeśli już Ci pozwolą skorzystać, naprawdę uważaj.


    Wiem, ale za każdym razem ta sama sytuacja przy różnych tejpach niestety :( też mi się tak właśnie wydaje że będę musiała odwołać już umówione do przodu wizyty.

    Nie będę świrować na pewno i intuicyjnie będę na siebie bardzo uważać i nie przeciążać, z pracami domowymi też. Chyba nawet gdyby mi pozwolili to będę się zwyczajnie bała. Na szczęście przyszły tata jest ogarnięty, ma jeszcze sporo urlopu do wykorzystania i zrobi wszystko o co poproszę, na resztę rodzinki też mogę liczyć ❤️

    Nowanna, lady_in_black lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 1 czerwca, 14:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wizytę u fizjo właśnie w poniedziałek, ale czekałam 1,5 miesiąca.

    Głównie chce żeby mi sprawdziła spojenie.
    Wyjeżdżamy z Ikei, kupiliśmy 9 dodatkowych szuflad do Paxa, myślę, że młody się zmieści :)

    Ojejku, kleopatr4 lubią tę wiadomość

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 1 czerwca, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jest dobra oferta na olx w moim mieście wózka muuvo quick se i nie musiałabym nigdzie jeździć.. gondola używana mało bo dziecko niewózkowe, spacerówkę dostali niby nową, inną. Tylko ten kolor...

    https://babyhit.pl/product-pol-58477-Muuvo-Quick-SE-Gondola-Do-Wozka-Paradise-Green.html

    Co sądzicie? Gdyby był czarny to brałabym...

    Aaga, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 1 czerwca, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara, Fajny jest! Tak jak ja za kolorowymi nie przepadałam przed ciążą tak ten jest fajny i gustowny. A dla synusia to już w ogóle tylko brać🤩

    Aaga, my też dziś nabyliśmy paxa😍 będzie układanko

    Klarara, Aaga, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 1 czerwca, 17:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Jest dobra oferta na olx w moim mieście wózka muuvo quick se i nie musiałabym nigdzie jeździć.. gondola używana mało bo dziecko niewózkowe, spacerówkę dostali niby nową, inną. Tylko ten kolor...

    https://babyhit.pl/product-pol-58477-Muuvo-Quick-SE-Gondola-Do-Wozka-Paradise-Green.html

    Co sądzicie? Gdyby był czarny to brałabym...
    Mi się podobają takie kolorki😀

    Klarara lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 1 czerwca, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Klarara, Fajny jest! Tak jak ja za kolorowymi nie przepadałam przed ciążą tak ten jest fajny i gustowny. A dla synusia to już w ogóle tylko brać🤩

    Aaga, my też dziś nabyliśmy paxa😍 będzie układanko

    Kurde, namawiasz a ja coraz bardziej się do niego przekonuje...
    Tym bardziej, że mąż mówi że ostatnio udało mi się znaleźć fotelik avionaut jak nowy 15 km od nas i kupiliśmy... A teraz ten wózek jedyna oferta na olx tego modelu w moim mieście pod nosem😁 i że mam brać. Umówiłam się w poniedziałek na oglądanie. Wystawiony za 2 tysiące, na razie zgodzili się na 1800 i adaptery do avionauta mają.
    Liczę, że za 1700 uda się kupić jak zagadam. Dobrze, że jadę sama, bo mąż to się targować nie umie nic a nic.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 1 czerwca, 17:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Jest dobra oferta na olx w moim mieście wózka muuvo quick se i nie musiałabym nigdzie jeździć.. gondola używana mało bo dziecko niewózkowe, spacerówkę dostali niby nową, inną. Tylko ten kolor...

    https://babyhit.pl/product-pol-58477-Muuvo-Quick-SE-Gondola-Do-Wozka-Paradise-Green.html

    Co sądzicie? Gdyby był czarny to brałabym...

    Piękny kolor!
    Ja właśnie na czarny wózek bym się nie zdecydowała i z góry takie oferty odrzucałam :D

    Klarara, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 1 czerwca, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Jest dobra oferta na olx w moim mieście wózka muuvo quick se i nie musiałabym nigdzie jeździć.. gondola używana mało bo dziecko niewózkowe, spacerówkę dostali niby nową, inną. Tylko ten kolor...

    https://babyhit.pl/product-pol-58477-Muuvo-Quick-SE-Gondola-Do-Wozka-Paradise-Green.html

    Co sądzicie? Gdyby był czarny to brałabym...
    Dla mnie kolor cudo 🙂 bardzo mi się podoba 🙂

    Klarara lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 1 czerwca, 19:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zamówiliśmy wózek dla naszego Ignasia 🙂🙂🙂🙂musimy teraz czekać aż do połowy/końca sierpnia. Pan powiedział, że może wcześniej przyjdzie ale wtedy na spokojnie na nas poczeka na magazynie i odbierzemy kiedy potrzebne będzie.

    Venicci upline w kolorze beżowym.


    Klarara dla mnie kolor super 🙂

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 czerwca, 19:14

    Klarara, kleopatr4, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 1 czerwca, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Kurde, namawiasz a ja coraz bardziej się do niego przekonuje...
    Bierz! To znak😌

    Klarara lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 1 czerwca, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widzę, że etap wózkowy na forum😁 dla chłopca kolor super, ja nie należę do zwolenników czarnych wózków. W ogóle 10 lat temu to były wózki we wszystkich kolorach tęczy i przeważnie łączone kolory, teraz pod względem kolorystycznym są bardziej stonowane i większa różnorodność modeli, ale mniejsza gama kolorystyczna

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 1 czerwca, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klara, ja też uważam że super kolor. Czarne wózki do mnie nie przemawiają, choć ubrania noszę praktycznie w 90% czarne.
    Też chciałam butelkowa zieleń a kupilismy jasny braz/bez, bo dokładnie tak samo jak u Ciebie trafiła nam się super, extra okazja.

    Klarara lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 1 czerwca, 22:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara śliczny kolor, sama bym taki brała dla synka gdybym nie miała wózka po córce! Dla mnie lepszy niż czarny.

    Kleopatra poskręcaliście? :D My spędziliśmy przy przeorganizowaniu szaf 6 godzin, ale zrobiło się meeega dużo miejsca. Przy okazji czystki w zabawkach córki, którymi się nie bawi (tak z okqzji dnia dziecka) 😅

    Teraz mogę układać kupione rzeczy dla synka i przejrzeć rzeczy po córce.

    Ale po całym dniu (rano atrakcje dla młodej, potem sprzątanie) brzuch się mocno stawia. Jutro trzeba więcej poleżeć, ale w końcu popadało i da się jakoś oddychać 😮‍💨

    Klarara, kleopatr4 lubią tę wiadomość

  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 1 czerwca, 22:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatr4 przegapiłam Twoje pytanie o matę :) też się początkowo zastanawiałam nad kontrastową, ale jednak zdecydowałam się na Leśną Krainę z Tiny Love :)

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 1 czerwca, 23:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też macie takie uczucie pełnego żołądka po zjedzeniu nawet niewielkiej porcji? Ja w ogóle to mam wrażenie od kilku dni, że zaraz pękne, żołądek jest już dużo wyżej i zaraz przy żebrach robi się taki pełny i napięty...

    Skurcze mnie łapią naprawdę często teraz, a młody się mocno wierci więc to je też wzmaga. Mam wrażenie, że zaraz w tym brzuchu i pęcherzu się coś wydarzy 😳😒

    Jakoś mnie naszło, że zrobię tak jak kilka z Was i spakuje taką szpitalną torbe na wrazie w... jakaś piżama, klapki, bielizna.

    Dziewczyny, niektóre zaraz zaczynają III trymestr!! Ostatnia prosta :)

  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 1 czerwca, 23:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga, my kupiliśmy używkę ze skręconym korpusem i nieodpakowanymi półeczkami więc tylko przetarłam i włożyłam póki co swoje rzeczy bo od wczoraj leżały w kartonach po tym jak się spontanicznie pozbyłam komód🤣 teraz zaczynam myśleć jak dokładnie to wszystko zorganizować i jakie dokupić pojemniki. Dobrze że już na l4, bo takie intensywne myślenie to nie lada wyzwanie😌

    W ogóle chętnie zobaczę lub poczytam o waszym sposobie na ułożenie w szafie, bo ja wcześniej dla siebie wszystko układałam w szufladach, a teraz ich nie będzie i kombinuję!!!
    Będą dla malucha dwa korpusy o szerokości 50 i głębokości 35, w tym jeden otwarty bez drzwi, gdzie będą takie podręczne rzeczy, lampka, koszyk z kremikami, pielęgnacja, kiedyś na niskich półkach pojemniki na zabawki.
    Część na ciuszki myślę żeby zrobić z samymi półkami i 1-2 drążkami na wieszaki. Na półkach wysuwane organizery typu skubb z ikei i w nich układać tak pionowo bo się dobrze trzymają i chyba zajmują niewiele.
    No i szukam gdzieś na aliexpress czegoś do powieszenia na wewnętrzną stronę drzwi szafy żeby tam włożyć akcesoria, pieluchy, ulewajki i takie drobne duperele. Może ktoś ma do polecenia?

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 1 czerwca, 23:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Kleopatr4 przegapiłam Twoje pytanie o matę :) też się początkowo zastanawiałam nad kontrastową, ale jednak zdecydowałam się na Leśną Krainę z Tiny Love :)
    Śliczna jest🥹 te zwierzaki są super

    Ojejku lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Aga99 Debiutantka
    Postów: 7 2

    Wysłany: 2 czerwca, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny macie jakiś sprawdzony i bezpieczny sposób na ból gardła?
    Męczy mnie od wczoraj 🥲

  • Kapa Znajoma
    Postów: 26 74

    Wysłany: 2 czerwca, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga99 wrote:
    Dziewczyny macie jakiś sprawdzony i bezpieczny sposób na ból gardła?
    Męczy mnie od wczoraj 🥲

    Ja polecam płukanie przez ok. 30 sekund do minuty płukanką Eludril. Ona ma w sobie chlorheksydynę, która działa i przeciwbakteryjnie, ale też przeciwwirusowo, a bóle gardła w większości są wywołane przez wirusy.
    Mi spraye apteczne z chlorheksydyną nigdy nie pomagają, a płukanka zawsze, ale to trzeba naprawdę porządnie przepłukiwać.

    Nowanna, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    06.2023 - poronienie zatrzymane w 9 tc
    06.01.2024 -⏸️

    preg.png
‹‹ 359 360 361 362 363 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w drugą ciążę" - czym jest niepłodność wtórna?

Gdy wspomnienia z porodu zaczną blednąć, a pierworodny synek lub córeczka wyrosną z etapu pieluch i kaszek, pojawienie się myśli o dalszym powiększeniu rodziny najprawdopodobniej będzie tylko kwestią czasu. Niestety, nie każdej kobiecie udaje się zajść w ciążę po raz drugi. Dlaczego tak się dzieje? Czym jest niepłodność wtórna i jak sobie z nią radzić? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 największych mitów dotyczących starania o dziecko, w które być może jeszcze wierzysz

Niektóre nieprawdziwe stwierdzenia przekazywane są z ust do ust tak długo, że bez zastanowienia w nie wierzymy. Przeczytaj jakie są największe mity na temat starania o dziecko i upewnij się, że „nie padłaś ich ofiarą”.

CZYTAJ WIĘCEJ

12 najnowszych rekomendacji dla kobiet cierpiących na endometriozę - łagodzenie bólu i wspieranie płodności poprzez dietę

Endometrioza jest jedną z tych chorób, do której należy podchodzić holistycznie. Jednym ze sposobów, który może pomóc w walce z chorobą i przede wszystkim z łagodzeniem objawów choroby jest odpowiednia dieta. Poznaj 12 najważniejszych zasad zdrowego odżywiania dla kobiet, które cierpią na endometriozę.

CZYTAJ WIĘCEJ