X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 3 czerwca, 19:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, ile macie kg na plusie od początku ciąży?

    Ja już po wizycie u rodzinnego. Oczywiście nic nie można przyjmować, dostałam syrop dla kobiet w ciąży, tabletki na gardło isla i inhalacje. Jak się pogorszy to wrócić 🙁. Najgorzej że jutro wyjeżdżamy i właśnie stoję nad garnkiem i się inhaluje.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 3 czerwca, 19:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Dziewczyny, ile macie kg na plusie od początku ciąży?

    Ja już po wizycie u rodzinnego. Oczywiście nic nie można przyjmować, dostałam syrop dla kobiet w ciąży, tabletki na gardło isla i inhalacje. Jak się pogorszy to wrócić 🙁. Najgorzej że jutro wyjeżdżamy i właśnie stoję nad garnkiem i się inhaluje.

    5kg 🫠

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 3 czerwca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    7kg :/ Troszkę za dużo tym bardziej, że w pierwszym trymestrze prawie nic nie przytyłam... z córką było +12kg może będę oscylować koło 12-14 kg na koniec.

    Byłam dziś u fizjoterapeutki urogin. i spojenie jeszcze w normie - za 2mm byłoby już rozejście i przeciwwskazanie do sn, mięśnie brzucha też są ok, zrobiła mi "masaż", który ma pomóc z tym spojeniem i dała ćwiczenia. Mam też taśmy. Sprawdziła mój pęcherz, który jest wielkości orzeszka i jeszcze młody sobie z niego urządził trampolinę😮‍💨 Brzuch się może stawiać bo młody bardzo aktywny i tak ułożony, ale że wygląda wszystko ok.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 3 czerwca, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też 7 kg (czasem na wadze nawet 8 na plusie- jak nie piję wystarczająco), i też w I trymestrze nic nie przytyłam 🙄 za dużo... Diabetolog kręci nosem, ja się zaczynam źle czuć, bo mam okropną tendencję do tycia i miewałam okresy naprawdę sporej nadwagi a nawet otyłości 🙄

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 3 czerwca, 19:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam wyniki krzywej:
    Glukoza na czczo 78,00 mg/dl
    Glukoza po 1 godz. 165,00 mg/dl
    Glukoza po 2 godz. 138,00 mg/dl
    chyba ok?

    Ja mam +2kg w poprzednich 6/7kg na tym etapie a łącznie ok 9kg, wiec idę na rekord, zwłaszcza ze coraz mniej jestem w stanie zjeść na raz.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca, 20:41

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 3 czerwca, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też +7 kg ale nikt nie mówił żeby to było za dużo, narazie się nie przejmuje😁 bardziej dołujące dla mnie są rozstępy

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 3 czerwca, 20:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie też 7na plusie.

    Przeraża mnie ta dieta.
    Wczoraj do szpitala wzięłam ze sobą kanapkę w bialym pieczywem. Zjadłam ją po 22. Cukier rano 86. Super. Na śniadanie zjadłam 3 kanapki bo już mnie mega ssało. Cukier 146. Później cały obiad, zostawiłam trochę ryżu, bo już nie zmieściłam. Cukier 100. Na podwieczorek serek naturalny mały, na kolację wcisnęłam w siebie 1 kanapkę. Cukier 90. Jestem pełna po kurek a na talerzu leżą 3 kromki jeszcze i jogurt naturalnych mały. Nie dam rady takich ilości wcisnąć w siebie. A coś czuję że powiedzą jutro że Cukier za niski. I nie wypuszcza w środę do domu..

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 3 czerwca, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie waga sprzed ciąży +2 kg ale ja mam dużą nadwagę więc nie powinnam tyle przytyć, najlepiej wcale 🤦 ale no nie da się jak teraz te truskaweczki, ogóreczki, pomidorki arbuzy, czereśnie ciągle takie smaczne a ja siedzę w domu i jem. Dzisiaj wyszłam z córką po truskawki do ogródka około 18 i wytrzymać nie mogłam, tak mi było gorąco, od razu zadyszka i wróciłam zmęczona jak z jakiegoś maratonu. Spacery odpadają bo mi brzuch twardnieje bardzo, w pierwszej ciąży też miałam problemy ze spojeniem i teraz nie mogę się przeciążać 🤦 bo wtedy po ciąży ledwo mogłam chodzić

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 3 czerwca, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    U mnie też +7 kg ale nikt nie mówił żeby to było za dużo, narazie się nie przejmuje😁 bardziej dołujące dla mnie są rozstępy

    Też nie przejmuję sie kilogramami, szczególnie że wszyscy (oczywiście znajomi, nie rodzina) mówią że ślicznie wyglądam, więc miło. Rozstępów na razie brak 🙏 też się ich boję. W pierwszej ciąży nie miałam, mam nadzieję że i tym razem się uda, chociaż brzuch czasem swędzi.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 3 czerwca, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na infekcje gardłowe i kaszel polecam syrop z pędów sosny. W 3 miesiącu dopadł mnie mega duszący kaszel, spać w nocy nie mogłam , a następnego dnia miałam usg tarczycy . Przeszło jak ręką odjął.

    Co do wagi to ja już startowałam z paru kilogramową nadwagą. Teraz już napewno 7kg na + jak nie lepiej 😬
    Dowiem się w przyszłym tygodniu we czwartek na wizycie . W domu bateria w wadze padła i nie zamierzam wymieniać 🤭
    Ogólnie nam straszną tendencję do tycia, a przy mojej tarczycy powinno być odwrotnie , a niestety nie jest .

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 3 czerwca, 20:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czuję się o dziwo przyjemnie i lekko, jak na ten etap ciąży. ☺️

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 3 czerwca, 20:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    U mnie też 7na plusie.

    Przeraża mnie ta dieta.
    Wczoraj do szpitala wzięłam ze sobą kanapkę w bialym pieczywem. Zjadłam ją po 22. Cukier rano 86. Super. Na śniadanie zjadłam 3 kanapki bo już mnie mega ssało. Cukier 146. Później cały obiad, zostawiłam trochę ryżu, bo już nie zmieściłam. Cukier 100. Na podwieczorek serek naturalny mały, na kolację wcisnęłam w siebie 1 kanapkę. Cukier 90. Jestem pełna po kurek a na talerzu leżą 3 kromki jeszcze i jogurt naturalnych mały. Nie dam rady takich ilości wcisnąć w siebie. A coś czuję że powiedzą jutro że Cukier za niski. I nie wypuszcza w środę do domu..
    Rano jest zawsza większą aktywność hormonów przeciwstawnych do insuliny. Normalne- musimy się sprawnie obudzić 🙂 dlatego warto jeść śniadanie białkowo- tłuszczowe przy problemach z cukrem. I niestety-kanapka to nie jest odpowiedni posiłek

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 3 czerwca, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja w pierwszym trymestrze schudłam 5kg, i na ten moment "brakuje" mi jeszcze kilograma, żeby dobić do wagi początkowej. Ale startowałam z delikatną nadwagą, chodziłam do dietetyczki, bo moja dieta przed ciążą wołała o pomstę do nieba, bardzo mi zależało żeby to zmienić z dwóch powodów - po pierwsze bardzo bałam się, że za dużo przytyję do końca ciąży, ale przede wszystkim zależało mi na zmianie nawyków na zdrowsze, dla rozwoju dziecka. To + w pierwszym trymestrze pomimo braku wymiotów wszystko mi śmierdziało i kompletnie nie miałam apetytu, musiałam się zmuszać do jedzenia czegokolwiek. Z ciekawostek - przed ciążą byłam wręcz uzależniona od chipsów i fast foodów, w pierwszym trymestrze mnie od tego absolutnie odrzuciło i tak jest w sumie do tej pory. Zjem kilka chipsów i mi od razu nie dobrze, czasem skuszę się na maczka lub kebaba, ale to muszę mieć naprawdę ochotę, w przeciwnym razie podziubię i zostawię. Jedynie pizzę mogłabym jeść codziennie z takich niezdrowych rzeczy 😅 przy okazji, dostałam od mojej dietetyczki przepis na smoothie, które pomaga na opuchnięcia - ja jeszcze nie testowałam, bo nie miałam takiej potrzeby, ale może komuś pomoże :D
    Przepis na 2 porcje:
    1 szklanka miąższu z arbuza
    1 duży pomidor malinowy
    1/2 szklanki mrożonych truskawek
    Sok z 1 limonki
    1/2 szklanki wody niskosodowej
    5 łyżek soku z czarnego bzu, bez cukru (Uwaga, obniża ciśnienie, więc jak ktoś ma problem z za niskim to lepiej pominąć)
    6 listków świeżej mięty

    Pozbywamy się wszystkich pestek, szypułek, miksujemy i gotowe :)

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 3 czerwca, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj mam psychicznie cięższy dzień. Na ogół podoba mi się moje ciało w ciąży, ale dzisiaj stanęłam przed lustrem w luźnych spodniach i luźnej bluzce i poczułam się taka ogromna... Widzę już, że szybciej się męczę, jak tylko przesadzę z ruchem, to od razu brzuch się napina i ciągnie. Wieczorem nie mogę sobie znaleźć wygodnej pozycji do spania. Ale mam jednocześnie taką myśl, że co jeśli to ja wyolbrzymiam? Przede mną jeszcze 3 miesiące, brzuch będzie co raz większy, skoro już teraz mam momentami dość, to co będzie później...? :(

    preg.png
  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 3 czerwca, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Ja w pierwszym trymestrze schudłam 5kg, i na ten moment "brakuje" mi jeszcze kilograma, żeby dobić do wagi początkowej. Ale startowałam z delikatną nadwagą, chodziłam do dietetyczki, bo moja dieta przed ciążą wołała o pomstę do nieba, bardzo mi zależało żeby to zmienić z dwóch powodów - po pierwsze bardzo bałam się, że za dużo przytyję do końca ciąży, ale przede wszystkim zależało mi na zmianie nawyków na zdrowsze, dla rozwoju dziecka. To + w pierwszym trymestrze pomimo braku wymiotów wszystko mi śmierdziało i kompletnie nie miałam apetytu, musiałam się zmuszać do jedzenia czegokolwiek. Z ciekawostek - przed ciążą byłam wręcz uzależniona od chipsów i fast foodów, w pierwszym trymestrze mnie od tego absolutnie odrzuciło i tak jest w sumie do tej pory. Zjem kilka chipsów i mi od razu nie dobrze, czasem skuszę się na maczka lub kebaba, ale to muszę mieć naprawdę ochotę, w przeciwnym razie podziubię i zostawię. Jedynie pizzę mogłabym jeść codziennie z takich niezdrowych rzeczy 😅 przy okazji, dostałam od mojej dietetyczki przepis na smoothie, które pomaga na opuchnięcia - ja jeszcze nie testowałam, bo nie miałam takiej potrzeby, ale może komuś pomoże :D
    Przepis na 2 porcje:
    1 szklanka miąższu z arbuza
    1 duży pomidor malinowy
    1/2 szklanki mrożonych truskawek
    Sok z 1 limonki
    1/2 szklanki wody niskosodowej
    5 łyżek soku z czarnego bzu, bez cukru (Uwaga, obniża ciśnienie, więc jak ktoś ma problem z za niskim to lepiej pominąć)
    6 listków świeżej mięty

    Pozbywamy się wszystkich pestek, szypułek, miksujemy i gotowe :)
    Brzmi smakowicie , tyle że bez bzu ... moje ciśnienie do 100 raczej nie dochodzi...

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 4 czerwca, 03:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku wrote:
    Dzisiaj mam psychicznie cięższy dzień. Na ogół podoba mi się moje ciało w ciąży, ale dzisiaj stanęłam przed lustrem w luźnych spodniach i luźnej bluzce i poczułam się taka ogromna... Widzę już, że szybciej się męczę, jak tylko przesadzę z ruchem, to od razu brzuch się napina i ciągnie. Wieczorem nie mogę sobie znaleźć wygodnej pozycji do spania. Ale mam jednocześnie taką myśl, że co jeśli to ja wyolbrzymiam? Przede mną jeszcze 3 miesiące, brzuch będzie co raz większy, skoro już teraz mam momentami dość, to co będzie później...? :(

    Ojejku to chyba jeden z kolejnych etapów. W zasadzie rzadko kiedy w życiu kobiety się zdarza, że z dnia na dzień tyle przybiera i staje się niedołężna. Potrzeba też trochę czasu żeby to zaakceptować. Im dalej w las tym też bliżej porodu i może wtedy nasze myśli bardziej będą skupiać się na rozwiązaniu. Ja się pocieszam tym, że zostały 3 miesiące i powoli będziemy wracać do żywych z ciałem. Ale wtedy nam.się zaczną inne roztwrki... czy mam mleko, czemu dzidziol płacze non stop i się pręży, czemu oczko ropieje, czy ten katarek to już choróbsko, itd. 😁 Mimo wszystko jesteśny wielkie i to nie dosłownie tylko rośnie w nas człowiek od mikrokijanki po paru kilogramowego człowieka, a potem instynktownie potrafimy go uchować przy życiu i zdrowiu :))

    kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 4 czerwca, 07:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Rano jest zawsza większą aktywność hormonów przeciwstawnych do insuliny. Normalne- musimy się sprawnie obudzić 🙂 dlatego warto jeść śniadanie białkowo- tłuszczowe przy problemach z cukrem. I niestety-kanapka to nie jest odpowiedni posiłek

    A dietetyczką mi mówi że właśnie białko na II śniadanie a nie I bo właśnie wywala cukier🤔

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 4 czerwca, 08:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    A dietetyczką mi mówi że właśnie białko na II śniadanie a nie I bo właśnie wywala cukier🤔
    A może chodziło o nabiał? Nabiał tak niebardzo na pierwsze śniadanie

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 4 czerwca, 08:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, co robić? Glukoza:
    Na czczo 89
    Po godzinie 144
    Po dwóch 154

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 4 czerwca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Dziewczyny, co robić? Glukoza:
    Na czczo 89
    Po godzinie 144
    Po dwóch 154
    Chyba ten ostatni minimalnie przekroczony więc pewnie powinnaś mieć glukometr i posprawdzać

    Ja mam tak jak Lady pisała robić po 26 tc

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
‹‹ 364 365 366 367 368 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Dieta w ciąży - 10 najważniejszych zasad dla ciężarnej

O zdrowym odżywaniu i diecie w ciąży zostało napisane i powiedziane wiele. Zbyt duża ilość informacji potrafi przytłoczyć każdego. Przestrzeganie wszystkich tych zasad wydaje się wręcz niemożliwe. Jak zatem odróżnić rzeczy ważne od tych mniej istotnych? Zapytaliśmy znaną dietetyczkę Sylwię Leszczyńską co jest naprawdę ważne w diecie kobiet w ciąży. Przeczytaj co robić, aby zapewnić zdrowie sobie i swojemu dziecku! 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz owulacji OvuFriend

Wydaje Ci się, że działanie kalendarza owulacji sprowadza się tylko do wyznaczania dni płodnych i terminu owulacji? Nic bardziej mylnego! Podczas prowadzenia obserwacji w kalendarzu OvuFriend możesz dowiedzieć się o rzeczach, które wspomogą Twoje starania o dziecko. Poznaj 7 zaskakujących rzeczy, o których możesz się dowiedzieć prowadząc kalendarz dni płodnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Gadżety elektroniczne dla kobiet część 1 - opaski fitnessowe wesprą Twoje zdrowie, ale też płodność

To pierwszy artykuł z serii gadżetów elektronicznych dla kobiet. Dziś przyjrzymy się opaskom fitnessowym - w czym mogą nam pomóc, na co warto zwrócić uwagę wybierając opaskę i co ciekawe w jaki sposób opaski fitnessowe mogą dodatkowo wesprzeć naszą płodność i polepszyć analizę cykli miesiączkowych. Podpowiemy również dlaczego warto skonfigurować opaskę z aplikacją miesiączkową i czy zawsze jest to możliwe.

CZYTAJ WIĘCEJ