X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 9 czerwca, 21:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta ja słyszałam, że teraz zupełnie na sucho, a octanisept podobno zmienił skład na gorszy🤔 te zalecenia to w ogóle wszystkie stanęły na głowie, nie odbijać, wybudzać do jedzenia...
    Mnie też dzisiaj bolało pod cyckami i to bardzo, aż się popłakałam, ale to nie mała bo ją czuję poprzecznie pod pępkiem.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 9 czerwca, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta36, o przegotowanej wodzie pierwsze słyszę, ale my raczej będziemy przemywać wodą morską. Octenisept nie jest zalecany ze względu na to, że zmienił się skład i teraz bardzo wysusza. Kiedyś używałam go do świeżych piercingów, a teraz właśnie woda morska lub argentum 200.

    Też określiłabym mój ból brzucha jako obite okolice mostka.

    My dziś wszyscy cały dzień w ogrodzie. Ja, maleństwo, mężulko i kotki. Narobiliśmy się za wszelkie czasy. W końcu posiałam te rzodkiewki moje ukochane i ziółka. Już bym mogła mieć zbiory pierwsze ale wiadomo jak jest😉

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 9 czerwca, 21:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba bym nie zaryzykowała przemywania samą wodą, ale octaniseptem też nie.

    Widzę że u wielu z Was aktywny weekend✊🏻super dziewczyny.

    Oela może warto pomyśleć o skardze na tego lekarza do izby lekarskiej? Tylko nie wiem czy chcesz się z tym użerać. Nawet jeśli nie będzie z tego konsekwencji to przynajmniej sumienie czyste że sobie nie pozwoliłaś biernie na takie traktowanie. Niestety lekarze czują się bezkarni a najbardziej paskudne jest to ich zwalanie na pacjenta, że na pewno to ten pacjent coś pomieszał a nie oni. Pamiętam też jak moja była lekarka poinformowała mnie na prenatalnych w poprzedniej ciąży jak wygląda sytuacja- rzuciła mi plikiem kartek na biurko, powiedziała że mam sobie poczytać w Internecie o tych wadach płodu, powiedziała że już nie może ze mną rozmawiać i wskazała na drzwi patrząc w podłogę bo nie potrafiła nawet spojrzeć na mnie🤯 chyba nigdy tego nie zapomnę. Ale też z tym nic nie zrobiłam.

    Mloda mi też robi takie wygibasy w brzuchu, że momentami to jest naprawdę już bolesne a brzuch miewa bliżej nieokreślone kształty. Miewam też dni gdzie bola mnie rozszerzające się żebra, zwłaszcza z prawej strony, i z przodu i z tyłu, paskudne uczucie.

    Muszę się też zainteresować w tym tygodniu tematem położnej. Moja środowiskowa przypisana z przychodni jest w innym mieście bo się przeprowadzałam a tutaj nie mam rozeznania. Stresuje mnie to.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca, 22:02

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 9 czerwca, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi położna mówiła że pepek sama woda i dokladnie patyczkiem do sucha doszyszczac, wazne zeby tam nic mokrego nie zostawało a ewentualnie octanisept jeśli robiłby się tam jakiś stan zapalny wokół

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 9 czerwca, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Akczi zgadzam się, jak nie przejdzie to jedź na IP

    A czy któraś z Was łyka Aspargin? Jeśli tak to ile?

    Ja. 100 wieczorem

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 9 czerwca, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oela91 wrote:
    Koleżanka, która ma dwóch synów mówiła, ze pierwszy się wierzgał jak wariat, a drugi był mega leniwy i tez się martwiła dlaczego tak mało się rusza, szczególnie ze pierworodny mocno ją doświadczył. Mówiła ze każdy z nich po porodzie przejawiał dokładnie taki sam temperament jak w brzuchu 😅

    Moja tez się nie rusza za dużo, a same ruchy zaczelam czuc późno. Chociaz w szpitalu mam codziennie rano ktg, którego mała tak nie lubi, ze czuje się jakbym miała ustawione wirowanie w pralce.
    Ciekawi mnie czy aktywność w brzuchu faktycznie będzie miała odniesienie już po porodzie. Córką jakoś mniej i spokojniej się ruszała w brzuchu. Po urodzeniu była bardzo spokojnym dzieckiem.. za to syn daje w brzuchu popalić..

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 9 czerwca, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My dziś dzień lenia. Wstałam tylko by rosół ugotować i z psem na spacer. Slabo mi od 3 dni. Mam wrazenie, ze zemdleje, więc dziś korzystałam. Przespałam pół dnia, troche poczytałam i dzień poleciał..

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 10 czerwca, 00:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tym pępkiem to zmieniają zdanie co kilka lat 🤦😅przy synu mówiły, że tylko octenisept i skończyło się przypalaniem pępka u chirurga bo się "ślimaczył". Trzy lata później u córki nie kazali używać octenisept tylko od razu waciki nasączone alkoholem i u niej szybciutko się zagoiło z tym, że położna uczulala nas, żeby tego alkoholu nie było za dużo . Ale samą wodą bałabym się chyba...

    Mnie ostatnio nic nie boli, nie ciągnie, nie twardnieje, chyba weszłam w ten najlepszy etap ciąży kiedy wreszczie dobrze się czuję. Ruchy czuję regularnie ale nie są takie dokuczliwe jak wcześniej o dziwo zgagi nie mam 👌👍tylko to gorąco mnie męczy okrutnie...

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 10 czerwca, 08:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry!
    W centralnej Polsce podobno pada ☺️ u mnie piękne słońce i pełnia energii na nowy tydzień 😁
    Córka jednak na antybiotyku 😕 kilka lat nie miała...
    Wczoraj pojechałam z nią do ambulatorium, bo nie mogła wytrzymać na ból gardła. Zrobili wyniki krwi no i angina, bardzo wysokie crp także inaczej się nie dało.

    Teraz próbuje siebie zarejestrować do rodzinnego po to skierowanie do diabetologa i wiszę na telefonie. Jestem 21 w kolejce, jest nadzieja, że się dodzwonię👌

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 08:06

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 10 czerwca, 08:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O rany Klarara u Was takie kolejki do lekarza rodzinnego? 😱

    U nas w nocy mega burza i ulewy, ale teraz powoli się whpogadza.

    U mnie I trymestr był masakryczny, II jest kiepski to III musi być świetny, a poród to już w ogóle będzie przyjemność 😅 czego sobie i Wam życzę 😁

    Nowanna lubi tę wiadomość

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 10 czerwca, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Ciekawi mnie czy aktywność w brzuchu faktycznie będzie miała odniesienie już po porodzie. Córką jakoś mniej i spokojniej się ruszała w brzuchu. Po urodzeniu była bardzo spokojnym dzieckiem.. za to syn daje w brzuchu popalić..

    O boziu oby nie!😱 bo słuchajcie moje dziecko prawie wcale nie śpi. Musiałabym cały czas chodzić bo wtedy trochę jakby jest spokojniejszy. Zaczynam się już martwić czy to jest jeszcze w normie…

    Akczi lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 10 czerwca, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    O rany Klarara u Was takie kolejki do lekarza rodzinnego? 😱

    U nas w nocy mega burza i ulewy, ale teraz powoli się whpogadza.

    U mnie I trymestr był masakryczny, II jest kiepski to III musi być świetny, a poród to już w ogóle będzie przyjemność 😅 czego sobie i Wam życzę 😁

    Tak, normalka.
    Jak pojedziesz pod przychodnię przed otwarciem to stoi z 30 osób do rejestracji. Ja wolę dzwonić i wisieć na telefonie, bo i tak zawsze się dodzwaniam i miejsca są, bo mają dużo rezydentów i lekarzy z Ukrainy żeby ogarnąć tych pacjentów...
    Ja zawsze rejestruję się do swojego lekarza. Ale trzeba dzwonić punkt 8:00, bo jak zadzwonisz np 8:10 to będziesz 70 w kolejce i wisisz godzinę na telefonie.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 10 czerwca, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    O boziu oby nie!😱 bo słuchajcie moje dziecko prawie wcale nie śpi. Musiałabym cały czas chodzić bo wtedy trochę jakby jest spokojniejszy. Zaczynam się już martwić czy to jest jeszcze w normie…

    Właśnie też się zastanawiam jak to będzie, bo mojego malucha też co chwilę czuję w ciągu dnia.

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 10 czerwca, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    O boziu oby nie!😱 bo słuchajcie moje dziecko prawie wcale nie śpi. Musiałabym cały czas chodzić bo wtedy trochę jakby jest spokojniejszy. Zaczynam się już martwić czy to jest jeszcze w normie…
    U mnie tak samo, w nocy jak się przebudzam to też zawsze czuje.

    U nas w mieście jest to samo, od rana ludzie stoją w kolejce przed przychodnia byle się dostać a często niestety czesc odsyłają z kwitkiem bo oczywiście można rejestrować się tylko na bieżący dzień, na szczęście otworzyli druga przychodnie i się tam zapisałam, podobno takich problemów nie ma i można rejestrować się do przodu ale jest tam tylko jeden lekarz🤔

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 10 czerwca, 09:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    O boziu oby nie!😱 bo słuchajcie moje dziecko prawie wcale nie śpi. Musiałabym cały czas chodzić bo wtedy trochę jakby jest spokojniejszy. Zaczynam się już martwić czy to jest jeszcze w normie…

    Miałam niedawno taki etap. Non stop się wiercił. Jeszcze w tamtym tygodniu w szpitalu w ciągu godziny byłam w stanie naliczyc 60 ruchów. Dziś od 6 rano czułam go 1raz🤔
    Dziś wg om jestem 28+0 i mam od teraz liczyć ruchy.. chyba 10ty będzie przed snem🤣🤣

    Puszek♡ lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 10 czerwca, 09:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem po wizycie u diabetologa. Przepisał paski. We czwartek idę na jakieś spotkanie z edukatorem dietetycznym. Za 2 tyg kontrola. Powiedział, że generalnie krzywa jest na granicy, ale jeszcze ok. Ale patrząc na wynik po śniadaniu to już widać zaburzenia. Ogólnie by się nie przyczepił, ale ze to ciąża I mam na koncie poronienie to lepiej dmuchac na zimne. Na następnej wizycie jak zechce to mi libre przepisze.

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 10 czerwca, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Jestem po wizycie u diabetologa. Przepisał paski. We czwartek idę na jakieś spotkanie z edukatorem dietetycznym. Za 2 tyg kontrola. Powiedział, że generalnie krzywa jest na granicy, ale jeszcze ok. Ale patrząc na wynik po śniadaniu to już widać zaburzenia. Ogólnie by się nie przyczepił, ale ze to ciąża I mam na koncie poronienie to lepiej dmuchac na zimne. Na następnej wizycie jak zechce to mi libre przepisze.
    Ile miałaś po śniadaniu? Ja się na Librę nie zdecydowałam, mierzę glukometrem, a Ty będziesz brała?

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 10 czerwca, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja szukam diabetologa. W Olsztynie na 2lipca, w Elblągu na 27czerwca i co, pozostaje mi czekać z tym wysokim cukrem na czczo...

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 10 czerwca, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Ja szukam diabetologa. W Olsztynie na 2lipca, w Elblągu na 27czerwca i co, pozostaje mi czekać z tym wysokim cukrem na czczo...
    A może warto wykorzystać ten przepis o 7 dniach czekania na wizytę przez ciężarną

    Ale dzisiaj pospałam... o 9.30 obudził mnie telefon męża ale w nocy miałam przerwę

    Nowanna lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 10 czerwca, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    A może warto wykorzystać ten przepis o 7 dniach czekania na wizytę przez ciężarną

    Ale dzisiaj pospałam... o 9.30 obudził mnie telefon męża ale w nocy miałam przerwę
    Mówiłam, że w ciąży..i terminy pozajmowane.
    Mówiła żeby szukać na stronie

    https://terminyleczenia.nfz.gov.pl/

    Najpierw termin dała mi na listopad.. a jak powiedziałam, że w ciąży to lipiec.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 czerwca, 11:00

    preg.png
‹‹ 379 380 381 382 383 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Ciąża pozamaciczna - czym jest i jakie są objawy ciąży pozamacicznej?

Ciąża pozamaciczna (ektopowa) zdarza się raz na 90-100 przypadków ciąży. Jest to ciąża, która zamiast w macicy rozwija się poza nią. Objawy ciąży pozamacicznej nie są jednoznaczne. Trudno ją czasem rozpoznać, bo na początku objawy są podobne do ciąży o prawidłowym przebiegu. Na późniejszym etapie pojawia się ból podbrzusza, krwawienie oraz brak prawidłowego przyrostu hormonu hCG. 

CZYTAJ WIĘCEJ

6 porad jak wybrać najlepszego specjalistę od leczenia niepłodności

Wybór najlepszego lekarza specjalisty jest najwyższym priorytetem każdej kobiety, której starania przedłużają się lub dotychczasowe leczenie okazało się nieskuteczne. Szukając kompetentnych godnych zaufania lekarzy, którzy mogą pochwalić się wysoką skutecznością, należy brać pod uwagę również jakość placówki, w której przyjmują.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ