X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 16 czerwca, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi mam to samo, waga bardzo szybko poszła w górę, ale u mnie niestety nie tylko w brzuch 🤦‍♀️

    Zaczęłam mniej jeść i bez podjadania przegryzek, muszę się ogarnąć bo zaczyna mi to przeszkadzać, a w lustrze nie mogę na siebie patrzeć...

  • Kocren Znajoma
    Postów: 18 4

    Wysłany: 16 czerwca, 22:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny w smyku jest promocja online -70% na drugą rzecz :) można znaleźć ubranka w super cenach, bo rzeczy z wyprzedaży też wchodzą w promocję :)

    Kocren
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 16 czerwca, 23:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Nie no weźcie te hormony... Oglądamy mecz a ja się poryczałam jak Polacy śpiewali hymn. 😂

    Oj jak ja Cię rozumiem, w piątek w szkole obok był festyn rodzinny, przyjechali z końmi żeby oprowadzać dzieci i musieli przejechać przez nasz parking który jest za szlabanem. Ja dumna z siebie otworzyłam im ten szlaban i z tej dumy też się poryczałam 😂

    Kupiłam dziś piękny otulacz bambusowy. Jutro pojedziemy zamówić wózek, próbowałam go znaleźć jeszcze w innych sklepach w tym outlety ale no nie ma. Mam nadzieję że zdąży dojść ale w razie czego dadzą zastępczy. Posprzątaliśmy jedną piwnicę i wynieśliśmy sporo gratów z domu. A ja i tak mimo to mam oczywiście w głowie że za mało dziś zrobiłam 🤯🤦 Też ciągle myślę co muszę teraz zrobić na co później nie będzie czasu. Lista się nie kończy 😅



    Czy was też tak napierdzielają żebra? Jest to nie do zniesienia, już nie wiem jak mam funkcjonować. 😵‍💫😩

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca, 23:56

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 17 czerwca, 00:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi piękny brzusio i piękny wiek na maleństwo😍 team 00

    Akczi lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 17 czerwca, 00:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Taaak, też to zawsze zostawiałam na urlop i się okazywało, że wtedy też nie mam na to czasu. Człowiek pół dnia siedzi w tej pracy, później szybko po córkę, zakupy, obiad, sprzątanie i pada na pysk. Teraz wszystko nadrabiam. Wpadam już w taki kołowrotek rano i myślę sobie: matko, jeszcze mam tylko 3 miesiące bez pracy i bez niemowlaka- co mogę jeszcze zrobić na co nie miałam czasu wcześniej i na co nie będę miała czasu za chwilę...

    Siostro Ty moja😂😂 mam dokładnie tak samo. Też nadrabiam co się nazbieralo. A że coraz bliżej wyprowadzki to tym bardziej chce ten czas wykorzystać. Dużo za mną, ale chyba jeszcze więcej przede mna

    Klarara lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 17 czerwca, 06:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj w Biedrze pampersy Dada 1+1.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 17 czerwca, 07:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wykryliśmy dzisiaj pierwszą czkawkę maleństwa😁🤪

    marti, Ojejku, blador2, bonassola, Zenka1, lady_in_black lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 17 czerwca, 08:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak komuś waga zaszalała do przodu i Wam to przeszkadza to stosujcie dietę cukrzycowa, nie zaszkodzi najecie się a kilogramy zastopuja

    Akczi - masz piękna piłeczkę, wszytko zniknie raz dwa ;)

    kleopatr4, Akczi, lady_in_black, marti, Aaga lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 17 czerwca, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Będą coś mówić za chwilkę w ddtvn o tych bezpłatnych prenatalnych dla każdej kobiety.

    W sumie znalazłam informację tutaj:
    https://pacjent.gov.pl/program-profilaktyczny/program-badan-prenatalnych
    Kwalifikacja na podstawie wskazań, czyli nie tak kolorowo w pełni.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca, 08:14

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 17 czerwca, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Będą coś mówić za chwilkę w ddtvn o tych bezpłatnych prenatalnych dla każdej kobiety.

    W sumie znalazłam informację tutaj:
    https://pacjent.gov.pl/program-profilaktyczny/program-badan-prenatalnych
    Kwalifikacja na podstawie wskazań, czyli nie tak kolorowo w pełni.
    Czyli w sumie bez zmian chyba, ja dostałam w tym roku skierowanie na bezpłatne badania ze względu na wady wrodzone w bliskiej rodzinie

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 17 czerwca, 08:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale śliczne macie brzuszki. Ze mnie się śmieją że wyglądam jakbym piłkę połknęła😝
    Ja mam teraz tak cudowny czas że aż mi się płakać chce jak pomyślę że to się niedługo skończy. Czuję się doskonale, nic mnie nie boli, mogę spacerować (w sobotę zrobiłam 10tys kroków). Czasem tylko łapią mnie duszności i lekka zgaga ale nie jest to mocno upierdliwe.
    W piątek byłam na kontroli u cudownego specjalisty. Synuś wcale nie jest za mały. Waży 940g, mieści się w 55centylu. Z biometrii płodu wychodzi że jest poród powinien być tydzień wcześniej. Serducho cudownie zbudowane i w pełni zdrowe. I co najważniejsze pokazywał mi przepływy przez łożysko i wszystko w normie, nie widać cech niedokrwistości u dziecka.
    Jestem tak zła na moją prowadzącą. Nawet nie na to że pomyliła się w szacowanej wadze o jakieś 200g tylko o. To że nie zapanowała nad emocjami i mnie tak cholernie nastraszyła.
    W sobotę mąż przywiózł wózek. Widać że jest używany albo w naprawdę dobrym stanie😊

    Akczi, Aaga, Ojejku, blador2, kleopatr4, Adek2, lady_in_black, Layla205, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 17 czerwca, 09:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna super, że się wszystko wyjaśniło :)

    Ja mam sporo dolegliwości i bywają trudniejsze dni, ale też zdecydowanie więcej się ruszam i to akurat mega plus :) i też mam tak, że to ostatnie 3 miesiące kiedy mogę nacieszyć się ruchami maluszka, i takim czasem dla siebie. To nasze ostatnie dziecko i chce z tego czerpać ole sida :)

    Mimi_m nie interesowałam się specjalnie dietą cukrzycową wcześniej - rozumiem, że głównie chodzi o warzywa i owoce? Na ten moment przestałam jeść słodycze i fast foody. Mam swoje warzywa więc teraz głównie będą sałatki i mięsa. Uwielbiam zupy więc na to też chcę postawić. Najlepsze jest to, że się nie opycham bo nie mam miejsca w żołądku.

  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 17 czerwca, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dziś na wagę stanęłam i chyba ( bo zawsze sugerowałam się waga u lekarza, więc może kwestia że inna waga) -1kg.. zaraz będzie opieprz że się głodzę.. A ja tyle jem i to na siłę często, bo te cukry.. jem więcej niż przed tą dietą A waga spadla😭 mam nadzieję, że to kwestia innego urządzenia. Zobaczymy za tydzień na wizycie. Fakt więcej też się ruszam, no ale..

    Jakie materacyki do lozeczka kupujecie? To chyba ostatni z dylematów wyprawkowych. Chciałabym zmieścić się w 250zl. Planujemy spać z dzieckiem. Córka łóżeczko używała bardzo sporadycznie, więc nie widzę sensu kupowania jakiegoś mega drogiego. Ale też nie chce najtańszego, żeby później z kręgosłupem czy coś nie było problemów.

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 17 czerwca, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi myślę że mogła Ci po prostu zejść woda stąd minus na wadze.

    Ja mam upatrzony fizjomax baby ale on się nie mieści w Twoim budżecie (420zl)

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 17 czerwca, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Ja dziś na wagę stanęłam i chyba ( bo zawsze sugerowałam się waga u lekarza, więc może kwestia że inna waga) -1kg.. zaraz będzie opieprz że się głodzę.. A ja tyle jem i to na siłę często, bo te cukry.. jem więcej niż przed tą dietą A waga spadla😭 mam nadzieję, że to kwestia innego urządzenia. Zobaczymy za tydzień na wizycie. Fakt więcej też się ruszam, no ale..

    Jakie materacyki do lozeczka kupujecie? To chyba ostatni z dylematów wyprawkowych. Chciałabym zmieścić się w 250zl. Planujemy spać z dzieckiem. Córka łóżeczko używała bardzo sporadycznie, więc nie widzę sensu kupowania jakiegoś mega drogiego. Ale też nie chce najtańszego, żeby później z kręgosłupem czy coś nie było problemów.

    Zazuzi, upały odpuściły chwilowo i Ci woda zeszła ☺️👌
    Ja mam materac Sensillo i wygląda na bardzo porządny.
    https://allegro.pl/oferta/sensillo-materac-gryka-pianka-kokos-11cm-120x60-6725360013

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 17 czerwca, 11:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czy któraś zastanawia się nad zamówieniem apteki?

    Na Gemini baby week, promocje do -40% na wybrane produkty.
    Mi kilka rzeczy w koszyku zmieniło cenę jak np podkłady higieniczne czy okrycia kąpielowe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 czerwca, 11:46

    Zenka1, blador2, Akczi, Nowanna, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 17 czerwca, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O dzięki Klarara za cynk. Ja wczoraj powrzucałam sobie do koszyka mnóstwo rzeczy na mojswiatdziecka i się nie zapisało🤦🏻‍♀️

    Zazuzi mi też został materacyk do kupienia ale totalnie nie wiem jaki. Dla starszego kupiliśmy teraz lateksowo piankowy. Coś słyszałam że te gryka kokos łapią dużo roztoczy i bakterii. Nie wiem ile w tym prawdy ale pierwszy synuś miał taki właśnie materac i jest alergikiem. Cały czas z otwartą buzią śpi 🤦🏻‍♀️

    Czy któraś z Was stosuje albo stosowała probiotyk dopochwowy? Jeśli tak to jak długo? Też miałyście tak gęstą wydzielinę podczas stosowania?

    preg.png
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 17 czerwca, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    O dzięki Klarara za cynk. Ja wczoraj powrzucałam sobie do koszyka mnóstwo rzeczy na mojswiatdziecka i się nie zapisało🤦🏻‍♀️

    Zazuzi mi też został materacyk do kupienia ale totalnie nie wiem jaki. Dla starszego kupiliśmy teraz lateksowo piankowy. Coś słyszałam że te gryka kokos łapią dużo roztoczy i bakterii. Nie wiem ile w tym prawdy ale pierwszy synuś miał taki właśnie materac i jest alergikiem. Cały czas z otwartą buzią śpi 🤦🏻‍♀️

    Czy któraś z Was stosuje albo stosowała probiotyk dopochwowy? Jeśli tak to jak długo? Też miałyście tak gęstą wydzielinę podczas stosowania?

    Tak, ja używałam i używam od czasu do czasu. Taka gęsta, biała wydzielina jest wtedy ;) lepsze to niż "sikanie" po lekach na infekcje 🙄

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 17 czerwca, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Ja dziś na wagę stanęłam i chyba ( bo zawsze sugerowałam się waga u lekarza, więc może kwestia że inna waga) -1kg.. zaraz będzie opieprz że się głodzę.. A ja tyle jem i to na siłę często, bo te cukry.. jem więcej niż przed tą dietą A waga spadla😭 mam nadzieję, że to kwestia innego urządzenia. Zobaczymy za tydzień na wizycie. Fakt więcej też się ruszam, no ale..

    Jakie materacyki do lozeczka kupujecie? To chyba ostatni z dylematów wyprawkowych. Chciałabym zmieścić się w 250zl. Planujemy spać z dzieckiem. Córka łóżeczko używała bardzo sporadycznie, więc nie widzę sensu kupowania jakiegoś mega drogiego. Ale też nie chce najtańszego, żeby później z kręgosłupem czy coś nie było problemów.

    Kupiłam zwykły piankowy za 240zl, średnio twardy, bez wkładów typu kokos itp, czytałam że różne robaczki lubią takie wkłady więc odpuściłam. Też nie kupowałam z najwyższej półki, bo nie wiadomo jak często będzie korzystać, przynajmniej na początku. Ma posłużyć do ok 3 lat, później pewnie kupi się inne łóżko dla dziecka.
    Kupowalam na allegro https://allegro.pl/oferta/materac-120x60-twardy-srednio-premium-piankowy-materac-do-lozeczka-120x60-13177188110

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 17 czerwca, 12:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    O dzięki Klarara za cynk. Ja wczoraj powrzucałam sobie do koszyka mnóstwo rzeczy na mojswiatdziecka i się nie zapisało🤦🏻‍♀️

    Zazuzi mi też został materacyk do kupienia ale totalnie nie wiem jaki. Dla starszego kupiliśmy teraz lateksowo piankowy. Coś słyszałam że te gryka kokos łapią dużo roztoczy i bakterii. Nie wiem ile w tym prawdy ale pierwszy synuś miał taki właśnie materac i jest alergikiem. Cały czas z otwartą buzią śpi 🤦🏻‍♀️

    Czy któraś z Was stosuje albo stosowała probiotyk dopochwowy? Jeśli tak to jak długo? Też miałyście tak gęstą wydzielinę podczas stosowania?
    Dla dla córki miałam kokos gryka i jak już się lozeczka pozbyliśmy materac przez jakiś czas stał oparty o ścianę, zewnętrzna. Jak w końcu się zmotywowałam wynieść go na śmietnik to zauważyłam małe robaczki.. dlatego nigdy więcej gryki😉 całe szczęście, że nie było ich jak córka sporadycznie z tego lozeczka korzystała. Bynajmniej ja nic niepokojącego nie widziałam. Myślę, że trochę wilgoci się do niego dostało od tej ściany i dlatego się pojawiły.. aczkolwiek teraz nie będę ryzykowała..

    preg.png
‹‹ 398 399 400 401 402 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Super produkty na okres ciąży, czyli 9 produktów szczególnie polecanych dla kobiet w ciąży

Zapoznaj się z produktami, które są wyjątkowo cenne dla rozwijającego się maleństwa i Twojego nadwyrężonego ciążą organizmu. Postaraj się, aby takie produkty jak kasze, żurawina i migdały w okresie ciąży na stałe zagościły w Twoim menu.

CZYTAJ WIĘCEJ