X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 15 czerwca, 20:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Kurde, drogie te koszule jak na jeden raz :/ ale tańszych nie widziałam.

    Dokładnie. No ale wolę dać trochę więcej niż chodzić w koszuli w misie czy jakieś napisy super mamą czy coś. To nie mój styl. Później w domu je wykorzystam. Ewentualnie wystawie na vinted🤣

    Klarara, kleopatr4, Zzzaba lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 15 czerwca, 20:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Ja sobie pospisywałam wszystko czego mi brakuje, bo czasami jest tak, że jak wyprzedadzą to nie pokazuje się, że usunęli, ostatnio doszłam po kwocie, że coś jest nie tak ale nie wiedziałam co mi wypadło😆

    Nie mam jeszcze apteki, kosmetyków, fotelika i materaca. Myślę, że to mało ale przy Was jednak czuję się do tyłu ;)

    Jeszcze trochę czasu mamy. Poza tym są takie czasy, że nawet jak nie kupisz przed porodem to przecież zamawiając dziś na jutro lub pojutrze będzie. No i ja się nastawiam na połowę sierpnia, choć takim najbardziej prawdopodobnym terminem myślę że jest czas po 19.08. Zależy mi też żeby te wydatki ogarnąć, bo na budowie zaraz znowu kasa będzie potrzebna. Zaraz jakieś pierdółki trzeba będzie kupować.. Na same włączniki i gniazdka liczymy ok 3 tys🤯

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 15 czerwca, 20:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara ja już w nich śpię więc chociaż wykorzystam, bo stwierdzilam że piżamy ciążowe kupię na chwilę i koszule też na chwilę więc bez sensu.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 15 czerwca, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Klarara ja już w nich śpię więc chociaż wykorzystam, bo stwierdzilam że piżamy ciążowe kupię na chwilę i koszule też na chwilę więc bez sensu.

    Nie lubię spać w koszulach. Koszulka i spodenki, albo koszulka i majteczki najlepiej 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 15 czerwca, 20:35

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 15 czerwca, 20:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Nie lubię spać w koszulach. Koszulka i spodenki, albo koszulka i majteczki najlepiej 😁
    Ja się uczę, mąż się śmieje, że tyłek cały czas na wierzchu, ale to i tak postęp bo kilka lat temu 🍒 miałam na wierzchu🤣

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 15 czerwca, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Ja się uczę, mąż się śmieje, że tyłek cały czas na wierzchu, ale to i tak postęp bo kilka lat temu 🍒 miałam na wierzchu🤣
    To mąż nie ma co narzekać 😁

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 15 czerwca, 22:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    To mąż nie ma co narzekać 😁
    No właśnie narzeka bo my od mamy zakaz przez krwiaka😫

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 15 czerwca, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    No właśnie narzeka bo my od mamy zakaz przez krwiaka😫
    Wiem, ale wszelkie alternatywy też odpadają?
    Masz ogólnie zakaz podniet i orgazmu?
    Sorki, ale nie wiem. 😁
    Ja z polipem miałam tylko zakaz penetracji.

    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 16 czerwca, 07:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Jeszcze trochę czasu mamy. Poza tym są takie czasy, że nawet jak nie kupisz przed porodem to przecież zamawiając dziś na jutro lub pojutrze będzie. No i ja się nastawiam na połowę sierpnia, choć takim najbardziej prawdopodobnym terminem myślę że jest czas po 19.08. Zależy mi też żeby te wydatki ogarnąć, bo na budowie zaraz znowu kasa będzie potrzebna. Zaraz jakieś pierdółki trzeba będzie kupować.. Na same włączniki i gniazdka liczymy ok 3 tys🤯

    Jesteście bardzo dzielni z tą budową. Kciuki aby wyszło idealnie jak chcecie i rozumiem doskonale dzielenie wydatków.
    My skończyliśmy podjazd. Jest przepięknie, ale za 300m2 kostki, odwodnienia i drenaże zapłaciliśmy tyle, co nie jeden wydałby na stan surowy zamknięty malutkiego domku. ( ach ceny warszawskie). 🙈🙈🙈
    Ciesze sie, ale portfel i głowa mnie boli, ile na to poszło🙈

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 16 czerwca, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Apropos butelek.
    Przy pierwszym synu używałam Tomee tippee i byłam baaaardzo zadowolona. Firma nadal jest na rynku i wiele ludzi poleca. Ja sama nie wiem na co się zdecydować.
    Nie widzę, żeby któraś tu z Was wybrała tę markę- bardziej przewija się avent.
    Napiszecie dlaczego odrzucilyscie Tomee?

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 16 czerwca, 07:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    Apropos butelek.
    Przy pierwszym synu używałam Tomee tippee i byłam baaaardzo zadowolona. Firma nadal jest na rynku i wiele ludzi poleca. Ja sama nie wiem na co się zdecydować.
    Nie widzę, żeby któraś tu z Was wybrała tę markę- bardziej przewija się avent.
    Napiszecie dlaczego odrzucilyscie Tomee?
    Myślę, że to nie kwestia odrzucenia, tylko wybrania bardziej znanej czy polecanej firmy ☺️ ja kupuję dr brown's, bo poprostu mam sprawdzone i te z nas, które poraz kolejny będą miały dzidzię też pewnie wybiorą butelki, które już miały.
    Także jak byłaś zadowolona to kupuj. ☺️

    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 16 czerwca, 07:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja czuje się nadal swietnie. Bez puchnięcia i innych dolegliwości.
    Aktualnie pomiędzy pracą, a odpoczynkiem wjechała giga chęć na porządki i prace ogrodowe.
    Brzuch jest jednak dobrym wyznacznikiem ile mogę robić. Jak za długo się ruszam, to piecze cały dół i mam rwący ból pachwiny. Muszę wtedy usiąść lub położyć się na kilkanaście minut i przechodzi.

    I porównując pierwszą i drugą ciążę, to w drugiej brzuch jest sporo większy, ale jak do tej pory ani mdłości, ani zgagi, ani puchnięcia. W pierwszej było wszystko 🙈
    I jestem trochę w szoku, bo bałam się, że taka ciąża 35+ to będzie masa problemów...a odpukać lepiej niż ja mająca 21.

    lady_in_black, marti lubią tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 16 czerwca, 07:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    No właśnie spójrzcie jakie są rozbieżności w obie strony, w dzień porodu z usg pokazuje 4 kg a dzidzia rodzi się np. 3400 lub 4500🤔

    Ja lubię wiedzieć jak rośnie w tych pomiarach, ale też z dystansem podchodzę do tych wynikow. Jeden mierzy tak, a drugi inaczej.
    I czasem jeszcze ten komentarz- że duży jest i będzie duże, a drugi, że trzyma 50 centyl i dobrze, że ma Pani kilka sztuk ubranek na 50cm.
    🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 16 czerwca, 08:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wszelkich czynności🤦‍♀️

    Mari ja na dużo późniejszym etapie miałam tt dla syna, jako noworodzio nie umiał z nich pić, bo dla niego się z nich lało. Tyle, że mój syn był z tych trudnych do obsługi, bo dr browna też przerobiłam i w nich jeszcze denerwowało mnie mycie tej rurki. Miałam jeszcze nuka i też lipa. W akcie desperacji sięgnęłam gratis ze szkoły rodzenia, który okazał się strzałem w 10. Tak myślę, że chyba kupię jeszcze inną firmę gdyby siostra też była podobnym egzemplarzem🤔 pododa mi się ta lovi tylko czytałam dużo opinii, że po tygodniu ściera się podziałka więc nie wiem

    Klarara lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 16 czerwca, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    MariMari wrote:
    Apropos butelek.
    Przy pierwszym synu używałam Tomee tippee i byłam baaaardzo zadowolona. Firma nadal jest na rynku i wiele ludzi poleca. Ja sama nie wiem na co się zdecydować.
    Nie widzę, żeby któraś tu z Was wybrała tę markę- bardziej przewija się avent.
    Napiszecie dlaczego odrzucilyscie Tomee?
    Są nieforemne i napis taki wytłuszczony mocno mnie odrzucił. Czysto estetyczna sprawa.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 16 czerwca, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, jutro jadę oglądać łóżeczko 😁
    Znalazłam na olx ofertę 30km ode mnie. Łóżeczko firmy Klupś, nowe 1000zł. Podobno jak nówka razem z materacem i warkoczem (później się przyda) ☺️ koleś mówił, że dziecko w ogóle nie chciało w nim spać, więc zero śladów użytkowania. Chce sprzedać za 390zł całość. 😁
    Ja miałam upatrzone za 550 plus materac, więc byłabym trochę do przodu z kasą gdyby się okazało prawdą to co mi napisał..

    lady_in_black, kleopatr4, Nowanna, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 16 czerwca, 11:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Edit jednak już jesteśmy w drodze oglądać łóżeczko 😁

    nutella_, Puszek♡, Nowanna lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 16 czerwca, 11:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My mamy Tomem tippi, dostaliśmy w tej super wyprawce 😄.
    Ale dostaliśmy też od znajomej jedną butelkę Lansinoh i planuje kupić Philips Avent Response coś tam, z tą zieloną „rureczka”.

    Powiedzcie ile butelek najlepiej mieć? Planuje KP, ale wolę też się zaopatrzeć w butelki w razie czego i zeby tata też mógł karmić maluszka ☺️.

    Co do skoczków to suavinex sx. Wczoraj dodawałam post, ale się nie dodał. Znajomi mieli te smoczki i mówili, że bardzo duża część przylega do buźki maluszka więc wymienili na philips avent jakieś i że są ok.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 16 czerwca, 11:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara oby Ci się udało, bo wiadomo łóżeczko to jest coś co może być w super stanie i taka okazja to dobry deal. Ja mam łóżeczko po córce, spała w nim 4 lata i nadal jest jak nowe. Dokupiłam tylko materac. Jeszcze zastanawiam się nad monitorem oddechu, bo ten który mieliśmy dla dzieci juz padł. Muszę kupić coś nowego a nie wiem jakie są teraz w przystępnej cenie.

    Nowanna właśnie ostatnio mi się rzuciły w oczy butelki suavinex bo takie ładniutkie są ale nie znam nikogo kto karmił by nimi, dla mnie to jakaś nowość.
    Z butelkami to jest różnie ja gdy karmiłam tylko butelką to miałam ich około 6 🤦😄 bo nie znoszę ich myć, więc na cały dzień wystraczaly mi, myłam i sterylizowalam wszystkie naraz 😄 nie lubię tego zapachu mleka po odkręcenie butelki. Na początek kupię dwie, jedną malutką i jedną większą.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 czerwca, 12:16

    Klarara lubi tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 16 czerwca, 12:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna, ja mam 4 butle (2 małe, 2 większe) i jedna jakaś darmówka z mam od 1 dż. Tylko że my się przygotowywaliśmy pod kpi i mm. Jak za mało to dokupimy.
    Puszek, do łóżeczka polecają babysense najczęściej. My mamy przenośny snuza hero bo jest do pieluszki i zawsze można ze sobą wziąć czy do kokonu czy dostawki.

    Puszek♡, Nowanna lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
‹‹ 396 397 398 399 400 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

10 fascynujących faktów o ciąży, które poznasz dzięki aplikacji OvuFriend!

Jesteś ciekawa co czeka Cię w kolejnym tygodniu ciąży? Jak rozwija się Twój maluszek? A może chciałabyś na bieżąco śledzić objawy swojej ciąży i przyrost wagi na siatkach centylowych dopasowanych indywidualnie dla Ciebie? Sprawdź, co jeszcze fascynującego odkryjesz w trybie ciążowym w aplikacji OvuFriend! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Brak ochoty na seks... - najczęstsze przyczyny niskiego libido u kobiet

Czym jest libido i jakie czynniki mają największy wpływ na popęd seksualny? Co robić, kiedy brak ochoty na seks? Przeczytaj o najczęstszych przyczynach niskiego libido u kobiet oraz dowiedz się, jak możesz poradzić sobie z tym problemem. 

CZYTAJ WIĘCEJ