X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 19 czerwca, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Kleopatra :) dzisiaj jeszcze sprzedawca pokazywał nam anexa jakiegoś ale mnie ta gondola w kształcie jaja się nie podoba. Nie przekonało mnie też to że jest 3 kg lżejszy :D

    Z tych info które piszecie o żelazie to ja dopisze jeszcze coś od siebie co ja wiem od lekarza i ze swoich źródeł, w tym od specjalisty med funkcjonalnej i dietetyczki od przypadków beznadziejnych do której nie ma terminów i nie sposób się dostać ;p ( kocham takie prozdrowotne tematy poparte badaniami)



    - Sanprobi IBS wieczorem po kolacji, 1 kapsułka
    - laktoferyna wieczorem godzinę po kolacji, 2 kapsułki
    - maślan sodu codziennie 2 kapsulki godzina po posiłku
    - magnez i wapń zaburza wchłanianie żelaza więc woda mineralna zdecydowanie inna niż Muszynianka, chyba że macie wskazanie do suplementacji magnezem to inna sprawa, duże dawki cynku też blokują wchlanianie
    - unikamy kawy herbaty, ziół przed posiłkiem i na czczo zwłaszcza
    - 15-30 min przed posiłkiem można się wspomóc 500mg Wit c rozrobionej z wodą
    - zakwas z buraka 15 min przed posiłkiem, uważać przy niskim ciśnieniu
    - kiszonki w diecie min 3-4x tyg
    - błonnik w dawce 20mg na posiłek blokuje wchłanianie żelaza z posiłku nawet o 50 % - tu trzeba dobrze komponować talerze po prostu
    - jeśli ma się helicobacter p. też to wchłanianie będzie gorsze ale tym w ciąży się nie zajmiemy
    - jeśli wspomagamy się żelazem to przyjmujemy co 2 dzień



    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 23:29

    kleopatr4, lady_in_black, Nowanna, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 20 czerwca, 07:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Widziałam ostatnio przepis na koktajl na podniesienie ferrytyny ale jeszcze nie testowałam
    1 burak
    1 pomarańcza
    1 kiwi
    Garść szpinaku
    1 łyżka nasion lnu
    1 łyżka oleju lnianego

    Zzzaba lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 20 czerwca, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Layla205 wrote:
    Mam też pytanie, czy na te trzecie prenatalne mogę iść będąc dokładnie w 32+3 tygodniu ciąży? Muszę je przełożyć, bo będę szła na pogrzeb i niestety u mnie w przychodni nie mają wcześniejszych terminów.

    Mi mój profesor kazał przyjść w 29 tygodniu bo później wcale nie jest lepiej bo dziecko ma już mało miejsce i te badanie ciężej wykonać, nie ma też szans że w jakikolwiek sposób się je "przestawi". Musiałabyś się w rejestracji spytać czy to już nie będzie dość późno, może cię wcisną gdzieś wcześniej

    Layla205 lubi tę wiadomość

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 20 czerwca, 09:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę nikt mi nie mówił o tym żelazie co drugi dzień. Ja biorę rano i wieczorem. Mam żelazo 10 i hemoglobinę 9,9 i moja lekarka powiedziała że jak spadnie do 8 to będę miała wlewy dożylne.

    Ja pije 3x w tyg koktajl który kiedyś bardzo mi pomógł przy spadku ferrytyny:

    1kiwi
    2lyzeczki siemienia lnianego
    Pół banana
    10g pestek dyni
    20g komosy ryżowej (ja jej nie daję)
    20g szpinaku
    Natka pietruszki pęczek
    12 g masła orzechowego
    Szklanka wody

    Nowanna, Zzzaba lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 20 czerwca, 10:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Skąd Wy dziewczyny tyle wiecie o tych suplementach??? 👌 Moja hemoglobina też spada mimo suplementacji żelaza, więc od teraz do kolejnych będę brać co drugi dzień i zobaczymy czy się coś zmieni.

    Laktoferyne, sanprobi i maślan sodu zaleciła mi trycholożka jak mi mega wypadały włosy a moja ferrytyna wynosiła 4 🤦 okazało się, że to przez przewlekłe biegunki wywołane stanem zapalnym pęcherzyka żółciowego, po usunięciu pęcherzyka wszystko się uspokoiło. Często niskie żelazo, ferrytyna są spowodowane jakimś innym czynnikiem

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 20 czerwca, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, koleżanka mnie wczoraj poinformowała że fizjomommy ma colabo z ruckenem i wypuścili materace
    Co o nich sądzicie? Opłaca się kupić?

    https://fizjomaterace.pl/

    Może którejś z was się spodoba

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Zzzaba Koleżanka
    Postów: 58 83

    Wysłany: 20 czerwca, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Zenka fajny ten wasz wózek😍
    Zzzaba jakim cudem dorwałaś feroplex! Szok!!! Od marca w 3city pusto.
    Faktycznie slabo z dostępnością, sprawdzałam na ktomalek i musialam jechac na drugi koniec miasta a i tak mieli trzy ostatnie opakowania. Paskudne to jest jak nie wiem co, ale oby pomoglo

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 20 czerwca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleo, umówiłam się za Twoją radą do hematologa. Co prawda dopiero na 19.07 prywatnie, ale będę sprawdzać czy coś się zwolni wcześniej.
    Zaraz jadę do diabetologa.

    Z tych objawów co pisałyście to mam bóle głowy i zadyszkę, mówiłam o tym ginekologowi, ale dla niego to objaw ciąży.

    Zamówię jeszcze to sanprobi pewnie, kupię zakwas z buraka od zakwasowi i zobaczymy czy coś się ruszy.
    B12 nie badałam, ani żelaza. A przed ciążą, właściwie na początku ciąży hemoglobina była 13,6. Innych badań moi lekarze nie zlecali 🙃. W sensie ferrytyny, żelaza, b13, sama morfologia, tsh i tyle…

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 20 czerwca, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek, ja ze studiów, kursów i sama dużo czytam i kupuję ebooki, książki od mądrzejszych ludzi ode mnie. Dużo tej wiedzy przydaje mi się i jest bardzo potrzebne w pracy w gabinecie, bo niedobory i różne nieprawidłowości w krwi mają odzwierciedlenie potem w skórze, gojeniu tkanek, bliznach, przebarwieniach itd. Poza tym zależy mi na tym żeby być zdrową po prostu i jestem ciekawa takich rzeczy, nie opieram się tylko na tym że producent tak zaleca, lekarze też mają jak dla mnie zerową wiedzę w zakresie diety i supli, dlatego ja biorę teraz garść supli,a nie gotowe preparaty bo nie mają dobrych dawek, mają złe formy albo w jednej tabletce składniki wzajemnie się blokujące. To też tak nie działa że garść tabletek rozwali mi żołądek. Dlatego ja zaciekle będę walczyć i się kłócić o chociażby syntetyczny kwas foliowy, który nie powinien być stosowany w ogóle przez nas. Nawet jeżeli stosuje się folian a dodatkowo gdzieś tam jest syntetyk to ten syntetyk będzie blokował wchłanianie tego folianu. To też taka ciekawostka.

    Jeżeli chodzi o samą ferrytynę to ona jest jednym z 4 magazynów żelaza w naszym ciele. W ciąży praktycznie niemożliwe jest podniesienie jej bo maluch dużo nam zabiera. I nie ma jak się odkładać po prostu. Więc ja bym się na samej ferrytynie tak nie skupiała w naszym stanie bo można dostać jobla do głowy, że się nie udaje jej podnieść. Ważne żeby bardziej nie spadała.

    Natomiast żelazo oprócz tego że jest potrzebne dzidziusiowi to będzie też potrzebne nam w połogu. Jeśli chodzi o blizny no po cesarce, czy w ogóle jakiekolwiek to żelazo będzie odgrywało dużą rolę w procesie gojenia się tej rany. Z gabinetowego doświadczenia mogę powiedzieć, że osoby z anemia, nedoborami żelaza częściej mają problem z brzydkimi bliznami, keloidami i przebarwieniami, suchą skórą i dopóki nie poprawi się tych parametrów to zabiegi nie będą przynosiły tak dobrych rezultatów jakby mógłby. To samo się tyczy wszelkich zabiegów przebudowujących skórę takich jak dermapen, lasery, RF frakcyjny czy mocne peelingi chemiczne. Nikt o tym nie mówi a to jest piekielnie ważne.

    No ja tak mogę długo gadać na te tematy 😁

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 10:50

    kleopatr4, Nowanna, Puszek♡, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 20 czerwca, 10:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiecie co ja mam od lat anemię, ale taką stabilną i muszę się z hemem widzieć raz w roku. Nie ufam internistom, a specjalistów muszę długo szukać, żeby trafić na odpowiedniego. Znam swoje ciało i czuję kiedy mi spadają które parametry, bardzo dociekam ze wszystkim związanym ze zdrowiem.
    Mając 16 lat włosy mi leciały, siniaki bez powodu, zadyszka przy spacerach (a byłam aktywna sportowo)… no i raz po raz porządne badania i wyszło.
    Wiedziałam, że w ciąży się to pogłębi. Na początku maja ledwo po schodach wchodziłam w robocie dlatego się zdecydowałam między innymi na l4. Nie miałam głowy żeby regularnie jeść i suplementowac, bo było dużo projektów i tylko o tym myślałam. A w domu już nie miałam siły i tylko leżałam.
    Ale wystarczyły 2 miesiące sumiennego osiedbania i wyniki zadowalające.

    Marti, my mamy materac ruckena, a od fizjomommy bym brała w ciemno.

    marti, Oela91 lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 20 czerwca, 10:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka, jesteś chyba kosmetologiem? Ja też, ale niepraktykującym. Czułam twój vibe jak pisałaś o colostrum😁

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 20 czerwca, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Zenka, jesteś chyba kosmetologiem? Ja też, ale niepraktykującym. Czułam twój vibe jak pisałaś o colostrum😁


    Tak ❤️ i dlatego ja też tak się zgłębiam z tymi tematami zdrowotnymi bo nie traktuję skóry jako osobny byt tylko patrzę na ciało całościowo. Nie uważam się za Alfę i Omegę i nie analizuje badań krwi ludziom którzy do mnie przychodzą, ale mając jakąś tam wiedzę w tym temacie wiem gdzie ich dalej pokierować. Tylko jeszcze żeby tak chcieli słuchać 😅 ale te które się słuchają bardzo dobrze na tym wychodzą.

    Stety niestety mam na koncie młodziutką dziewczynę z naprawdę okropnym trądzikiem na który dermatolodzy rozkładali ręce ( z resztą jak 90% moich klientów niestety) której kazałam robić badania krwi zanim cos znaczniemy robić w gabinecie. No i właśnie tej dziewczynie ciągle źle wychodziły płytki krwi i okazało się że ma nowotwór. Nic jej nie było, zero objawów, ale dzięki szybkiej reakcji lekarza jest dobrze. M

    Z tymi badaniami wypisywanymi przez lekarzy to też można książki pisać. Oni nawet niechętnie chcą badać poziom Wit D3 u chociażby tarczycowców, jak im się zgadza z normami poziom 20 to znaczy że już jest ok gdzie tak naprawdę norma funkcjonalna do jest 50-60. Mój też tak patrzy na to moje żelazo i mówi że no tak musi być bo ciąża, w ogóle jeśli chodzi o suplementy w ciąży to rzucił tylko że kupi sobie pani jakieś ciążowe i tyle. Więc w tej kwestii mu nie ufam, bardziej wierzę dietetykom przygotowującym do ciąży i prowadzącym te pacjentki.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 11:15

    kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 20 czerwca, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny potrzebuje porady jeśli ktoś był w takiej sytuacji albo się zna. Skonczyla mi się umowa o pracę i było to przed 12 tygodniem ciąży, kolejnej nie dostałam, byłam już na zwolnieniu. Tu pytanie czy ja mam ubezpieczenie zdrowotne w takiej sytuacji? Zasilek chorobowy dostaje z zusu, lekarz normalnie wystawia co miesiąc zwolnienie na były zakład pracy. Byłam dziś się szczepić w przychodni i pani tam powiedziała że nie jestem ubezpieczona i teraz nie wiem, jak byłam w szpitalu na badaniach prenatalnych to nic nie mówili ani nie pytali o ubezpieczenie.

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 20 czerwca, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi, miałam tak kiedyś (nie będąc w ciąży, ale tu chyba nie obowiązuje wyjątek, bo pytasz o ubezpieczenie).
    Ubezpieczenie miałam przez miesiąc po ustaniu prawa do zatrudnienia, a później zglosiłam się z uczelni (u ciebie jeśli nie studiujesz to trzeba by było zarejestrować się jako bezrobotna).
    Prawo do zasiłku miałam przez 3 miesiące. Internet podpowiada że ciężarna ma prawo do 9 miesięcy zasiłku chorobowego.
    Jednak zasiłek a ubezpieczenie to dwie osobne kwestie. Faktycznie nie masz prawa, jeśli nie ubezpieczysz się w innym miejscu.
    Można to zweryfikować na ikp, polecam założyć.
    Czy partner ma możliwość podpiąć cię u siebie?
    Jeśli nie będziesz ubezpieczona w czasie porodu to nie będzie przysługiwać Tobie zasiłek macierzyński. Trzeba działać szybko.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 czerwca, 14:29

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 20 czerwca, 14:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u mnie znowu wyniki wszystkie super, jednie tarczyca mi w ciąży szaleje, bez ciąży też nie ma się do czego przyczepić, oddaje honoroweo krew więc mam duże pakiety badań co 3 miesiące, a jednak trądzik jest, włosy słabe icienkie, miesiączka zaburzona... miałam usg tarczycy badania pod kątem hormonalnym, ginekologicznym itd. Wg mnie to kwestia mojej diety i mimo wszystko hormonów bo po I ciąży wszystkie problemy na 2 lata ustały, a potem znowu się pomieszało. Tylko jak tu trafić na mądrego lekarza

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 20 czerwca, 14:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już po wizycie. Trafiła mi się cudowna Pani doktor. Dostałam glukometr, książeczki i zalecenia. Raz w tygodniu badań mocz pod kątem ketonów, teraz przez cały tydzień glukozę na czczo oraz po każdym posiłku (bez mierzenia po drugiej kolacji). Zmiana diety + spacery.

    Dziś na obiad zjadłam 50gram kaszy gryczanej, 70gram kurczaka z ziolami prowansalskimi smażonego na patelni z minimalną ilością oliwy, surówkę z czerwonej kapusty i marchewki (sos łyżeczka majonezu, lyzka jogurtu greckiego, sól, pieprz i cukier puder 🙈 surówkę robiłam wczoraj przed poznaniem wyników) i do tego ogórek konserwowy. Po obiedzie pół nektarynki.
    Cukier po 1h - 120, a norma do 140. Zmierzyłam mężowi przy okazji 🤪 i miał 109.

    Ale dzisiaj czuję się znowu kiepsko. Boli mnie głowa 😩, nie mam siły na nic. Stałam dziś w takiej giga kolejce w aptece że myślałam że tam zasłabnę, ale głupio mi było się przepychać.
    Wzięłam pierwszą tabletkę żelaza, zobaczymy jak tam z zaparciami po tym będzie 😏.

    kleopatr4, Zenka1, Oela91 lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 20 czerwca, 15:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Akczi, miałam tak kiedyś (nie będąc w ciąży, ale tu chyba nie obowiązuje wyjątek, bo pytasz o ubezpieczenie).
    Ubezpieczenie miałam przez miesiąc po ustaniu prawa do zatrudnienia, a później zglosiłam się z uczelni (u ciebie jeśli nie studiujesz to trzeba by było zarejestrować się jako bezrobotna).
    Prawo do zasiłku miałam przez 3 miesiące. Internet podpowiada że ciężarna ma prawo do 9 miesięcy zasiłku chorobowego.
    Jednak zasiłek a ubezpieczenie to dwie osobne kwestie. Faktycznie nie masz prawa, jeśli nie ubezpieczysz się w innym miejscu.
    Można to zweryfikować na ikp, polecam założyć.
    Czy partner ma możliwość podpiąć cię u siebie?
    Jeśli nie będziesz ubezpieczona w czasie porodu to nie będzie przysługiwać Tobie zasiłek macierzyński. Trzeba działać szybko.
    Niestety ubezpieczyć mógłby mnie tylko mąż bo jako partnerka nie jestem członkiem rodziny, w urzędzie pracy nie mogę się zarejestrować ponieważ pobieram zasilek chorobowy 😕 macierzyński mi się nie należy właśnie ze względu na brak umowy w dniu porodu, będę brała kosiniakowe. Tylko o to ubezpieczenie chodzi właśnie, w internecie wyczytałam że kobiety w ciąży i w połogu mają prawo do bezpłatnej opieki medycznej mimo braku ubezpieczenia ale jak to wygląda w praktyce to nie wiem🤔

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 20 czerwca, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi miałam podobną sytuację w pierwszej ciąży ale wtedy umowa przedłużała mi się automatycznie do dnia porodu, więc normalnie miałam ubezpieczenie. Ale przed zakończeniem umowy byłam chyba w 15 tyg, czyli to pewnie ten drobny element, który spowodował automatyczne przedłużenie umowy. Kurcze skomplikowane to bardzo.

    Ja dzisiaj pojechałam wykupić receptę na sorbifer i zszokowała mnie cena 60 zł za jedno opakowanie. Apteka najbliżej mojego domu ma takie ceny, że szok, ciągle o tym zapominam. Jak kupowałam w innej aptece to płaciłam 20 zł mniej na opakowaniu. Tak samo było jak brałam xonvea. Nie wiem jak może być aż tak duża różnica w cenie na jednym opakowaniu, to jest chamstwo.

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 20 czerwca, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi - możesz korzystać z NFZ, poniżej odnośniki , przychodni w razie czego podpisujesz kartkę ze masz prawo do świadczeń

    "Zgodnie z polskim prawem (ar. 68 ust. 3 Konstytucji) każda kobieta w ciąży, podczas porodu i przez pierwszych przez 6 tygodni po porodzie jest objęta darmową opieką medyczną w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia (NFZ). Ubezpieczenie w ciąży na NFZ obejmuje wszelkie świadczenia medyczne, które są niezbędne w tym stanie."

    "W okresie pobierania zasiłku macierzyńskiego nie wygasa prawo do świadczeń z ubezpieczenia zdrowotnego. Zgłoszenie do ubezpieczeń emerytalnego i rentowych oraz ubezpieczenia zdrowotne- go z tytułu przebywania na urlopie wychowawczym należy do obowiązków płatnika składek."

    Akczi lubi tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 20 czerwca, 16:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A mi padło dziewczyny na głowę, sprzątam jak oszalała, wszędzie widzę tylko syf. Zaczęłam wczoraj od jaskini lwa- pokoju syna. Wywaliłam tyle rzeczy, że nie wiem jak to się tam pomieściło😱 denerwuję się bo tempo ślimaka, a tutaj tyle rzeczy do zrobienia😱

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
‹‹ 408 409 410 411 412 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Znaczenie jakości męskiego nasienia

Jest wiele czynników, które wpływają na szanse na zajście w ciążę u pary, która marzy o rodzicielstwie. Jednak niewątpliwie wśród najważniejszych jest odpowiednia jakość komórki jajowej i plemników. Wyjaśniamy, dlaczego jakościowe komórki jajowe czasami nie gwarantują sukcesu. Jakie znaczenie odgrywa jakość męskiego nasienia? Jak wygląda diagnostyka i leczenie?

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ