X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 19 czerwca, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    Nowanna - bardzo marna ferrytyna, przy 5 była u mnie opcja podawania żelaza dożylnie. Zażywaj na czczo popijaj czymś kwaśnymi i B12 dołóż - albo zbadaj poziom, Hemoglobina jeszcze się trzyma ale zapasy masz już żadne a tak naprawdę dopiero teraz mocno rośnie zapotrzebowanie na żelazo .
    Objawy niskiej ferrytyny, to zadyszka, zmęczenie, wypadnie włosów i ogólna nie moc.
    W ciąży takie minimum to 20 a normalnie to 40. Po ciąży badaj i suplementuj żelazo aż dobije do 40 - dietą tego nie nadrobisz

    Dziękuję ☺️. Mój ginekolog powiedział, że i tak będzie spadać ta hemoglobina i że to normalne… trochę się zawiodłam. Najpierw mówił żeby dieta spróbować, jeść buraki itd, a później sam stwierdził że to żelazo wypisze. Pytam się jak je brać czy na czczo czy do posiłku, bo kazał 2 razy dziennie to mówi „obojętnie”. Stwierdziłam że przeczytam na ulotce.
    Zadyszkę mam ciągle, zmęczona jestem i taka że nic mi się nie chce ogólnie 😢.

    Lady, a powiedz proszę czy np kolacja hummus + pomidorki koktajlowe + ogórek + marchewka jest ok, czy coś w tym jest nieodpowiedniego 🙈?

    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 19 czerwca, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wlasnie Lady, kazda z Twoich propozycji ma pieczywo lub płatki owsiane. A ona mi zaproponowała salatke grecką. Myślalam, ze diabetolog mnie konkretnie naprowadzi no ale nie. Za to nie omieszkała rzucić, ze to przeciez w ogóle moze byc cukrzyca typu 1. Siedziałam tam i nie wiedzialam czy ryczeć od razu czy dopiero w samochodzie. Nie wrócę juz do niej ;-)

  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 19 czerwca, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    Nowanna - bardzo marna ferrytyna, przy 5 była u mnie opcja podawania żelaza dożylnie. Zażywaj na czczo popijaj czymś kwaśnymi i B12 dołóż - albo zbadaj poziom, Hemoglobina jeszcze się trzyma ale zapasy masz już żadne a tak naprawdę dopiero teraz mocno rośnie zapotrzebowanie na żelazo .
    Objawy niskiej ferrytyny, to zadyszka, zmęczenie, wypadnie włosów i ogólna nie moc.
    W ciąży takie minimum to 20 a normalnie to 40. Po ciąży badaj i suplementuj żelazo aż dobije do 40 - dietą tego nie nadrobisz
    Ja mam ferrytyne 20 i dostałam skierowanie do szpitala. Miała któraś żelazo podawane dożylnie?

  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 19 czerwca, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Dziękuję ☺️. Mój ginekolog powiedział, że i tak będzie spadać ta hemoglobina i że to normalne… trochę się zawiodłam. Najpierw mówił żeby dieta spróbować, jeść buraki itd, a później sam stwierdził że to żelazo wypisze. Pytam się jak je brać czy na czczo czy do posiłku, bo kazał 2 razy dziennie to mówi „obojętnie”. Stwierdziłam że przeczytam na ulotce.
    Zadyszkę mam ciągle, zmęczona jestem i taka że nic mi się nie chce ogólnie 😢.

    Lady, a powiedz proszę czy np kolacja hummus + pomidorki koktajlowe + ogórek + marchewka jest ok, czy coś w tym jest nieodpowiedniego 🙈?

    Spróbowałabym 🙂 ale chyba dorzuciłabym pół awokado albo trochę pestek. U mnie byłoby ok, z tym, że nie u każdego się to sprawdzi (może być za tłusto na noc)

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 19 czerwca, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    No wlasnie Lady, kazda z Twoich propozycji ma pieczywo lub płatki owsiane. A ona mi zaproponowała salatke grecką. Myślalam, ze diabetolog mnie konkretnie naprowadzi no ale nie. Za to nie omieszkała rzucić, ze to przeciez w ogóle moze byc cukrzyca typu 1. Siedziałam tam i nie wiedzialam czy ryczeć od razu czy dopiero w samochodzie. Nie wrócę juz do niej ;-)
    To dużo propozycji nie dała. Mi też brakuje pomysłów na te wszystkie posiłki☹️

  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 19 czerwca, 21:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    No wlasnie Lady, kazda z Twoich propozycji ma pieczywo lub płatki owsiane. A ona mi zaproponowała salatke grecką. Myślalam, ze diabetolog mnie konkretnie naprowadzi no ale nie. Za to nie omieszkała rzucić, ze to przeciez w ogóle moze byc cukrzyca typu 1. Siedziałam tam i nie wiedzialam czy ryczeć od razu czy dopiero w samochodzie. Nie wrócę juz do niej ;-)

    U mnie przy braku węgli na drugą kolację leci cukier w nocy są bardzo 🤷
    Typ 1? Dość daleko idące przypuszczenie 🙄

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 21:28

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 19 czerwca, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady, dziękuję ☺️. No nic, będę się kłuć. Ja ogólnie panicznie boję się tego glukometru, raczej kłucia. Bardzo mnie to przeraża i sama nigdy się nie ukłułam. Dostaje ataku paniki jak mam się ukłuć :(.

    Mami36, poważnie? Może inne wyniki masz słabe? Mój lekarz podszedł do tego tak na luzie, że teraz nie wiem czy się zna 😅.

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 19 czerwca, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Lady, dziękuję ☺️. No nic, będę się kłuć. Ja ogólnie panicznie boję się tego glukometru, raczej kłucia. Bardzo mnie to przeraża i sama nigdy się nie ukłułam. Dostaje ataku paniki jak mam się ukłuć :(.

    Mami36, poważnie? Może inne wyniki masz słabe? Mój lekarz podszedł do tego tak na luzie, że teraz nie wiem czy się zna 😅.
    Hemoglobine mam 10,3, żelazo w normie (99). Stwierdził, że się nie poprawia zbytnio po tabletkach i żeby to w szpitalu sprawdzili. W pierwszej ciąży też miałam anemię, wtedy nie miałam wlewów robionych. Ale ja nigdy super wyników nie miałam więc nie ma co oczekiwać że w ciąży będzie lepiej.
    Co do glukometru to też obawiałam się tych kłuć, a okazało się że to najmniejszy problem w tej cukrzycy więc Ty też dasz radę🙂

  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 19 czerwca, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    Mam wyniki krzywej:
    Na czczo: 83
    Po 1h: 163
    Po 2h: 122
    Uff, nie mam cukrzycy ciążowej 😊
    Dziewczyny, czy któraś miała ketony w moczu? Od czego to może być? Norma do 5mg u mnie 15mg 🤔

    Ja mam.
    I komentowała to wczoraj prowadząca.
    Albo jedno z wielu wymienionych niżej, albo wszystko na raz.
    Czyli za duże przerwy w jedzeniu, za mało węglowodanowe posiłki, za mało picia i za długi sen nocny- przerwa w jedzeniu. Zaleca mieć przyszykowana malutka kanapkę, którą zjem, gdy w nocy idę siku.

    karola_b, kleopatr4 lubią tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 19 czerwca, 21:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Hemoglobine mam 10,3, żelazo w normie (99). Stwierdził, że się nie poprawia zbytnio po tabletkach i żeby to w szpitalu sprawdzili. W pierwszej ciąży też miałam anemię, wtedy nie miałam wlewów robionych. Ale ja nigdy super wyników nie miałam więc nie ma co oczekiwać że w ciąży będzie lepiej.
    Co do glukometru to też obawiałam się tych kłuć, a okazało się że to najmniejszy problem w tej cukrzycy więc Ty też dasz radę🙂

    Z tego co wyczytałam w necie WHO mówi o niedoborach przy hemoglobinie poniżej 11, więc może dlatego?

    U mnie hemoglobina 11,5 więc graniczna :/.

    preg.png
  • MariMari Autorytet
    Postów: 656 914

    Wysłany: 19 czerwca, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W przerwach pomiędzy zleceniami w pracy, pielęgnowaniem ogrodu itp- ogarnęłam przegląd i higienizację u stomatologa i usg piersi.
    I chciałam tylko przypomnieć, że jeśli któraś nie była u stomatologa to warto zrobić przegląd. Zęby mam zdrowe, ale zapisano mi jakąś maść, bo podobno robią mi się odwapnienia w kilku miejscach i mam wcierać w zęby co noc przed spaniem.

    kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    Ona 37 -On 43
    2008- naturals 👶 syn 15l
    2011- 12tc 👼
    Starania od 2015 i nic:( 2021- 1 IVF- ICSI
    1 FET 5.06.21-cb 2 FET-cb 3 FET 14.12-beta 0
    2 IVF Kolejne ICSI 3.2022
    Stymulacja. 24🥚,20 zarodków, padły do 5doby..klapa:( 4FET-beta 0...przerwa i deprecha:(
    9.01.2024- naturalny cud🤰
    || kreski i beta 1751, po 48h 3266
    19.01.2024- 6tc2d🐻5,75mm💓111bpm
    Nifty pro -Synek, ryzyka niskie🩵🩵🩵
    27.02- 1 prenatalne , wszystko ok, NT 1,8 👶 5,8cm
    30.04- połówkowe, 472g malucha🩵
    2.07- usg 3trym, 1600g🩵
    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 19 czerwca, 21:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    Bylam dzis u diabetologa, fatalna kobita. Ale dała glukometr, paski i refundacje na sensor bo chciałam. I w sumie nie wiem nadal czy ja mam jeść drugą kolacje oraz co lepiej jak juz coś, powiedziała że białkowo tłuszczową. To jak to sie ma do jadlospisow z netu gdzie te drugie kolacje chlebem stoją. Jestem nadal zielona.

    Mi też kazał tłuszczowo białkowe kolację. Najczęściej wjeżdża u mnie serek wiejski, czasem mały jogurt naturalny. Ratuje się też pudingami proteinowymi- to podpowiedź pani diabetolog że szpitala. Taka mała namiastka normalności. Nie za często, ale raz czasem.

    Ja osobiście jem normalnie, tylko mniejsze porcję a częściej. Obserwuje cukry i widzę co mi nie służy a co jest ok. Mało kiedy mam cukier ponad norme, więc albo problem u mnie nie jest za duży, albo odżywiam się prawidlowo😉 za to cukry rano są cały czas za wysokie. Dodatkowo widzę, że chleb żytnim wywala mi cukier. Dziś na śniadanie zjadłam 2 kroki z wędlina I ogórkiem konserwowym. Cukier prawie 160. A po 3 kromkach pszenneg, probody itp cukier w normie I to z zapasem😉 dodam, że u nas ziemniaków jemy bardzo mało. Kanapki też sporadycznie. Dużo kasz, ryżu, makaronów a przede wszystkim warzyw. Pijemy wodę niegazowana . Często z plasterkiem cytryny albo pomarańczy

    mm02 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 19 czerwca, 22:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie pamiętam która z was pisała o colostrum że sprawdzi, nie znam tej firmy zupełnie. Ciężko powiedzieć czy faktycznie dobre.

    U mnie też hemoglobina 11,5 . Dostałam receptę na tardyferon ale nie kupiłam przez te akcje ze szpitalem i zapomniałam. Dobrze że jeszcze ważna to jutro kupię. dzięki za przypomnienie.

    Mi lekarz zalecił na wieczór razem z posiłkiem i co drugi dzień. Lepiej się wtedy wchłania niż stosując codziennie. Dokładnie co tam się dzieje i czemu tak nie powiem ale pamiętam, że wytłumaczył to bardzo sensownie. No i zanim żelazo to coś z Wit c oczywiscie.

    Odebrałam dziś ciuszki od przyjaciółki. A oprócz tego zamówiliśmy wózek ( abc design salsa 4 Air w kolorze nature ❤️ ) i do tego od razu wzięliśmy fotelik z bazą z cybexa melanżowy. Fajny rabat nam dali na całość. Odbierzemy sobie w sierpniu żeby gwarancja nie leciała. Fajnie, kilka kroków dziś do przodu :)

    Nowanna, kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 19 czerwca, 22:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio super sprawdzały mi się tortille.
    Spody miałam kupcze, pełnoziarniste.
    Kapusta pekińska, pomidor, ogórek, papryka, cebula. Pierś z kurczaka w przyprawach, podsmażona. Myślę, że można pieczona czy taka z wody, na parze spokojnie też dać. Sos zrobiłam z jogurtu naturalnego i czosnku. Ppodrzewalam w grillu elektrycznym.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zzzaba Koleżanka
    Postów: 58 83

    Wysłany: 19 czerwca, 22:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti wrote:
    Zzzaba a wszystko okej? Szybko ci pomogli? Nigdzie się nie uderzyłaś?

    Ja bardzo "lubię" mdleć i wiem kiedy to się stanie, wtedy jak najszybciej staram się tak sytuacje ogranąć żeby nie upaść i się nie uderzyć. Zazwyczaj łapie kogoś albo kucam. Najgorzej jak sobie wymyślę że zdążę dojść np do łóżka i się położyć...
    Tak wszystko ok, nie uderzyłam się, położyłam się szybciutko. Trochę poleżałam i pojechałam do domu odpocząć. Chyba to przez te upały :/

    Nowanna, tez mi ostatnio wyszla ferrytyna 7 :p biorę feroplex 2x/dz. i zobaczymy czy pomoże.
    Dobrze ze dostalas żelazo bo dieta to ciężko uzupełnić

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 19 czerwca, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Lady, dziękuję ☺️. No nic, będę się kłuć. Ja ogólnie panicznie boję się tego glukometru, raczej kłucia. Bardzo mnie to przeraża i sama nigdy się nie ukłułam. Dostaje ataku paniki jak mam się ukłuć :(.

    Mami36, poważnie? Może inne wyniki masz słabe? Mój lekarz podszedł do tego tak na luzie, że teraz nie wiem czy się zna 😅.
    Mnie tez kłucie przeraża ale juz chyba wyjscia nie ma 😪

  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 19 czerwca, 22:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co widzę to każda z nas ma zupełnie inny schemat przyjmowania tego żelaza. Ciekawe skąd takie różnice i który z nich jest faktycznie najbardziej efektywny 😵‍💫

    Edit: już wiem o co chodzi z tym przyjmowaniem co drugi dzień. Chodzi o to że przyjmując codziennie żelazo zwiększa się poziom hepcydyny. To jest białko produkowane w wątrobie i blokuje wchłanianie żelaza. Hepcydyna zmniejsza stężenie po 24 h i dlatego bardziej optymalne jest branie żelaza co 2 dzień. Może stąd wiele osób nie widzi poprawy przyjmując codziennie.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca, 23:04

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 19 czerwca, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zenka fajny ten wasz wózek😍
    Zzzaba jakim cudem dorwałaś feroplex! Szok!!! Od marca w 3city pusto.

    Zenka1, Zzzaba lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 19 czerwca, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna skonsultuj się z hematologiem koniecznie. Nie męczysz się jak chodzisz? To naprawdę niski wynik. Czy badałaś poza tym np. B12, żelazo, ob?
    Jakie miałaś wyniki przed ciążą/na początku?
    Nie chce absolutnie straszyć, ale przy wartości 5 ostatnio bliska mi osoba miała transfuzję 4 worków krwi, choć sytuacja bardziej zagmatwana.

    Wprowadziłabym na twoim miejscu wit c i probiotyk (Sanprobi zielony), żeby polepszyć wchłanianie. Trzeba działać już, żeby te wyniki się poprawiły, bo będziesz bardzo słaba. Możesz mieć trudności w karmieniu maleństwa, bo zabierze ci Twoje ostatnie zapasy. U mnie przy poziomie 21 było karmienie pod znakiem zapytania. Mam zielone światło w tej chwili przy 14,7 i żelazie 171; wybrałam kpi, żeby w razie dalszego spadku wspomóc się łatwiej mm.

    Ale skonsultuj się proszę z hematologiem. Teraz w ciąży to idealna okazja, bo masz łatwiejszy dostęp.
    Tak jak mimi napisała b12 i w ogóle przyjrzeć się suplementacji. A najlepiej foliany w pokarmie, nie tabletki.
    Tak to jest normalne, że dziecko pobiera nasze zapasy i żelazo spada, magazyn ferrytyny się wyczerpuje, ale taki poziom nie może być bez działania.
    Odstaw kawę i herbatę, bo wypłukują. Przyjmuj żelazo z wit c, np z sokiem z cytryny, pomarańczy (nie wiem jak to się ma do diety cukrzycowej, więc też będziesz musiała spojrzeć na to). Ja biorę wszystkie suple do pół godziny po posiłku, bo są wtedy z tłuszczem i nie popijam ogólnie jedzenia od razu.
    Widze że Twoje przepisane żelazo jest z b9, czyli kwasem foliowym i spoko, ale czasem są też takie już z wit c. Zależy czy chcesz brać kilka proszków, czy im mniej tym lepiej. Możesz dopytać czy hem nie miałby czegoś lepszego do polecenia.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 19 czerwca, 23:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Lady, dziękuję ☺️. No nic, będę się kłuć. Ja ogólnie panicznie boję się tego glukometru, raczej kłucia. Bardzo mnie to przeraża i sama nigdy się nie ukłułam. Dostaje ataku paniki jak mam się ukłuć :(.

    Mami36, poważnie? Może inne wyniki masz słabe? Mój lekarz podszedł do tego tak na luzie, że teraz nie wiem czy się zna 😅.

    Dobry nakłuwacz jest ważny 🙂 ja mam accucheck instant i one touch i w one touch jest dużo fajniejszy nakłuwacz. Mniej boli. Poza tym kłuj 3,4 i 5 palec, opuszek z boku. Wcześniej można rozmasować trochę palec, żeby krew ładnie szła 🙂

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
‹‹ 407 408 409 410 411 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ