X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 29 czerwca, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatr4 nie wiem czy są jakieś różne nutramigeny bo kojarzy mi się jako mleko przy alergii i ono podobno jest okropne w smaku i dzieci nie chcą go pić.

    Syn był najpierw na hippie, potem bebiko comfort ale na obydwu miał duże problemy brzuszkowe, dopiero bebilon pepti był wybawieniem, po pierwszym dniu całym na tym mleku myślałam, że ktoś mi dziecko zamienił

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 29 czerwca, 22:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady, dziękuję za wsparcie. Dałam radę. Co prawda z 20 minut z tą igłą nad udem siedziałam i najpierw myślałam, że cała muszę wbić, ale mąż doczytał że nie trzeba 🙈. Później tak mi się ręce trzęsły, że jak wbiłam płytko to podczas próby podania leku igła wypadła, więc musiałam drugi raz wbić 🤦🏼‍♀️. Udało się, więc sukces. Stres teraz schodzi.

    Ciągle się zastanawiam czy powinnam coś jeść jeśli chodzę spać po 23, a śniadanie jem około 9. Mówiłam diabetolog, że nie jem nic po tej 20:30-21 i w sumie nic nie powiedziała.

    Kleo, a jak Ty się czujesz z tą nogą?
    Fomyart też dawno się nie odzywała! Jesteś tu jeszcze?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 29 czerwca, 22:51

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 30 czerwca, 07:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nauczona doświadczeniem nie leżę i nie nic nie robię, więc udaje mi się nie zwariować. Chociaż nie mogę chwilowo chodzić na pilates, samochodem nie pojadę, spacery to tylko po mieszkaniu😏
    Ale boli mnie podejrzanie długo, mam duże obrzęki na kościach, pojawiają się nowe krwiaki. Coś dziwnego tam sie dzieje, a z drugiej strony to na własne życzenie, bo chodzę w domu bez ortezy, a nie powinnam.
    Czas przyspieszył i trzeba przygotowywać się już „na poważnie”. A przynajmniej czuję, że to jest mi potrzebne.

    Co do Fomyart to widziałam u jakiejś babeczki na ig porównanie, że 33tc ciąży bliźniaczej to trochę jak 40 pojedynczej. Myślę, że Fomy ma niełatwo w tę pogodę. Chętnie dowiem się co u niej💪🏼

    Blador, tak nutramigen niby jest dla dzieci, które mają alergię. Nasze po nas będzie raczej miało nietolerancję zwierzęcej laktozy, ale nawet jeśli nie to zdecydowałabym się na te mleko. Konkretnie LGG. Są też jakieś puramino.
    Nie liczę na refundację, ale jeśli alergolog stwierdzi i da receptę to oczywiście skorzystamy.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 30 czerwca, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeszcze tylko dzisiaj u nas mają być 34° i jutro już 24°... To bardzo dobrze, bo jedziemy do Olsztyna, do diabetologa i pooglądać wózki.
    Spałam dzisiaj jak zabita, ani jednej pobudki i jakieś dziwne sny porodowe. Obudziłam się dopiero o 6:30. To mój rekord spania do takiej godziny. 😲

    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 30 czerwca, 08:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas dzisiaj ma być nawet i 35-38 stopni.
    Nie śpię już od 6 bo mi tak ciepło 🥵🥵🥵
    Teraz obecnie siedzę na balkonie.

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 30 czerwca, 08:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też kiepsko śpię w takie upały, wszystko pootwierane na oścież, ale i tak zero ruchu powietrza. Normalnie lubię upały, opalać się, wejść do wody, ale w ciąży to katorga 🥵🥵🥵 Jeszcze od tygodnia córa do nas przychodzi o 4 i już nie umiem zasnąć.
    Zenka daj znać jak Wam się ten patent z oknami sprawdza.

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 30 czerwca, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja miałam od 4 do 5 przerwę i o 9.30 obudził mnie telefon, chyba odsypiam teraz całą ciążę😉

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 30 czerwca, 10:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zdecydowałam, że jednak ułatwie sobie życie przy drugim dziecku i kupię jeden z nie niezbędnych gadżetów, czyli podgrzewacz do butelek. Tym bardziej, że chcę szybko przejść na mm lub dokarmiać mm.
    Może macie jakiś do polecenia? Mam na oku Lovi. Chyba ma dobre opinie.

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 30 czerwca, 10:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Jeśli rośnie w normie (nie jest za duży)i nic się nie zapowiada na problemy z łożyskiem, to na tym etapie trochę wyższe cukry nie powinny narobić większych szkód 🙂
    Ale faktycznie dość mocno liberalne podejście diabeto.

    Z łożyskiem wszystko ok.
    Dziecko waży już 1690 w 30tc. Patrzyłam w necie, że ok 1300-1400. Nic lekarz nie mówił że za dużo. Zobaczymy na następnej wizycie

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 30 czerwca, 10:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Słuchajcie jak spojrzałam w kalendarz i zobaczyłam że jutro już jest lipiec to aż mnie dreszcz przeszedł. Zostały dwa miesiące 😱 a ja nie mam jeszcze pokoiku dla Malucha.
    Chyba w tym tygodniu zamówię torbę i już spakuje się do szpitala. I potem od razu pokoik

    Kleo Twoja dzidzia wcale nie musi mieć nietolerancji. Ja mam a mój syn je wszystko i nic mu nie jest😉

    preg.png
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 30 czerwca, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdzieś mi się przewinęło na ig badanie zacytowane przez jakąś lekarz, że uczulenie na mleko krowie u dziecka jest bardzo często zależne od jednorazowego podania mm w pierwszych dobach w szpitalu. Generalnie jak się dowiemy/zdecydujemy na dokarmianie butelką, to żeby kontynuować przez min 10 dni, później można odstawić. Minimalizuje to ryzyko alergii :)

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 30 czerwca, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lipiec i wrzesień to już tak blisko...

    Też się zastanawiałam co u Fomyart i inhabituel bo się nie odzywały długo.

    Ja leżę z wiatrakiem a i tak mi źle 😥. Do tego gardło mnie boli 🙈 cieszę się że idzie ochłodzenie.

    Klarara dla mnie podgrzewacz przy mm to must have. Kupiłam z neno ale nie wiemy czy to fajny sprzęt, dopiero jak wypróbuje przy dziecku to mogę się wypowiedzieć.

    kleopatr4, Klarara lubią tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 30 czerwca, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara, my mamy neno lindo. To też u nas must have.
    Podobno model vito też spoko. Dużo osób związanych z kpi i karmieniem mm w ogóle poleca takie z opcją suszenia (nie wiedziałam nawet że coś takiego istnieje jak kupowałam🤔) Na ig mleczna historia polecała - link: https://www.instagram.com/p/CxTORh_op4k/?igsh=MThtbmVqN3J3MzA1OQ==
    Tylko nie wiem czy one sa wszystkie z opcją ustawiania temp konkretnej to byś musiała sprawdzić.

    Nasz lindo ma różne opcje. Wybraliśmy go bo:
    - można rozmrażać bezpiecznie mrożonkę odciągniętą
    - jest na 2 butelki, bardzo pojemny (ważne czy pomieści butelki które wybraliście, my stacjonarnie sobie sprawdziliśmy).
    - sterylizuje wszystko, więc części do laktatora też będę mogła tam wrzucać.
    - mieści się nam idealnie w szczelince w kąciku czajnik-dzbanek-soda stream i wszystko w białych kolorach także ja jestem usatysfakcjonowana do końca życia i to przeważyło🤣

    Klarara, Puszek♡ lubią tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 30 czerwca, 11:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatr4 mi wygodniej było jak podgrzewacz stał pod ręką, przy łóżku. Wtedy wieczorem przygotowywałam sobie butelkę z wodą, w takich pojemnikach odmierzoną ilość mm i można było zminimalizować ilość kroków w nocy😉

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 30 czerwca, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę po podaniu 2 jednostek insuliny cukier na czczo 95 🙄. Być może 2 jednostki to za mało, po 3 dniach mam zwiększyć dawkę do 4 jednostek jeśli cukier nie spadnie. Ale wczoraj też zgrzeszyłam… zjadłam na drugie śniadanie jagodziankę z Orange espresso 🙈. Cukier po tym 170, ale nie zbilansowałam niczym przed i spodziewałam się takiego efektu. Lekarka mówiła „jesteśmy tylko ludźmi, może pani zjeść coś słodkiego jeśli musi, ale po posiłku i maleho, w końcu i tak jest pani na insulinie” 🙈.

    preg.png
  • Luna_Luna Koleżanka
    Postów: 109 11

    Wysłany: 30 czerwca, 11:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny też mam termin na wrzesień, czy doświadczacie skurczów/stawiania się macicy? Zaczęłam 31 tydz i mam regularnie co 20 min + nieprzyjemne napięcie w podbrzuszu. Lekarza mam dopiero za 2 tyg. Jakie miałyście zalecenia przy takich dolegliwościach? Ja mam jedynie magnez 3x2 i potas, no i dużo odpoczywać.

  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 30 czerwca, 12:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Kurczę po podaniu 2 jednostek insuliny cukier na czczo 95 🙄. Być może 2 jednostki to za mało, po 3 dniach mam zwiększyć dawkę do 4 jednostek jeśli cukier nie spadnie. Ale wczoraj też zgrzeszyłam… zjadłam na drugie śniadanie jagodziankę z Orange espresso 🙈. Cukier po tym 170, ale nie zbilansowałam niczym przed i spodziewałam się takiego efektu. Lekarka mówiła „jesteśmy tylko ludźmi, może pani zjeść coś słodkiego jeśli musi, ale po posiłku i maleho, w końcu i tak jest pani na insulinie” 🙈.
    Może spróbuj wprowadzić późną kolację jak te 2 jednostki nie dają rady?

    Nowanna lubi tę wiadomość

  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 30 czerwca, 12:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Może spróbuj wprowadzić późną kolację jak te 2 jednostki nie dają rady?

    Właśnie dzisiaj mam taki plan. Tylko nie wiem czy ta insulina musi być po ostatnim posiłku, czy może być przed. Muszę doczytać w ulotce, powinno być napisane.

    Teraz tak myślę, że ten sensor libre pewnie jest lepszy w takich sytuacjach bo bada cukier też w nocy i wiedziałabym czy cukier na czczo jest taki wysoki z odbicia czy nie.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 30 czerwca, 12:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna_Luna wrote:
    Cześć dziewczyny też mam termin na wrzesień, czy doświadczacie skurczów/stawiania się macicy? Zaczęłam 31 tydz i mam regularnie co 20 min + nieprzyjemne napięcie w podbrzuszu. Lekarza mam dopiero za 2 tyg. Jakie miałyście zalecenia przy takich dolegliwościach? Ja mam jedynie magnez 3x2 i potas, no i dużo odpoczywać.
    Takie zalecenia przy tych regularnych? Z tego co pisała Lady to limit to 10 na dobę... chyba podjechałabym na izbę

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 30 czerwca, 13:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga, we wtorek będę mieć zakładane a od jutra ochłodzenie więc trochę trzeba będzie poczekać na recenzję :)

    U mnie kolejna ciężka noc, pobudka ok 4, potem po 8… był już balkon z miska ze słona woda a teraz leżę pod wiatrakiem.

    Co do zaleceń przy skurczą co. Ja biorę progesteron 2x dziennie profilaktycznie plus magnez 3x2, gdybym miała skurcze zalecenie nospa 80tka jak nie przechodzi od razu na izbę. Przy skurczach co 20 min też bym pojechała, najwyżej odeślą do domu. Mi położne na patologii powiedziały żeby się nie bać one tam nie zjedzą że ktoś panikuje

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 425 426 427 428 429 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Kluczowe składniki dla przyszłej Mamy, czyli co warto suplementować w ciąży

Ciąża to odmienny i wyjątkowy stan, który jest jednocześnie dużym wyzwaniem dla organizmu kobiety. To czas, kiedy zmienia się zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Które z nich są szczególnie istotne dla przyszłej mamy i dla rozwijającego się dziecka? Co warto suplementować w ciąży, aby zadbać o zdrowie i rozwój maluszka? 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ