X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 1 lipca, 00:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi twardnieje, ale nie przejmuje się tym. Nie liczę, położna mówi że zgodnie z naturą. Zaraz od razu rozchodzę to i robi się luźno. U mnie na odwrót niż u was, bo właśnie spina się kiedy chodzę. Magnezu nie biorę, lekarz nie kazał, ale zapytam jeszcze raz, bo przez ostatni tydzień prawie bez przerwy drga mi lewa dolna powieka…

    Akczi, piękna pamiątka🥹 świetne wspomnienia! Jak się bawiłaś?

    Zamówiłam dziś sobie komplet piżamkę muślinowa z Lidla. Zostawiam link: https://www.lidl.pl/p/esmara-pizama-damska-z-bawelny-t-shirt-szorty/p100376121008
    Zamierzam kupić jeszcze ze dwie koszule muślinowe lub lniane rozpinane. Najgorzej, że jak wpisuje na vinted koszula do karmienia to pokazują się te sukienki nocne😂 a ja chcę zwykłą koszulę która się rozpina na guziki!!! I teraz zwątpiłam czy jak wy piszecie o koszuli do porodu to macie na myśli sukienkę czy koszulę😅

    W każdym razie ja widzę się po porodzie o tak:
    - Majtki lub bez (na podkładzie)
    - stanik (musi być, bo będzie ciekło + wprowadzanie sesji z laktatorem)
    - rozpinana koszula (nie lubię siedzieć goła u góry, więc muszę mieć coś luźnego)

    Akczi lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 1 lipca, 00:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wicie gniazda mi powróciło od razu jak tylko wróciliśmy z urlopu.
    Wyszorowałam wszystkie fronty w kuchni, cokoły i listwy przypodłogowe, drzwi, ramki na zdjęcia i umyłam część ścian😮
    Mąż przywiercił reling nad płytą i przeniosłam na niego przybory kuchenne. Zwolniła mi się w ten sposób połowa szuflady. Teraz myślę co by z nią zrobić.
    Ogólnie kuchnię mam zorganizowaną najbardziej w całym domu, ale zawsze można coś ulepszyć😉
    Wywaliłam niepotrzebne czy nawet nie użyte sprzęty (prezenty niewypały); na olx wisiały już miesiąc i nikt nie chciał kupić za grosze. Okazuje się, że nie potrzeba nowej szafy, bo jest sporo miejsca w zabudowie kuchennej!
    Zamówiłam nową, dwupoziomową suszarkę na naczynia, poukładałam na nowo w szufladach. Jutro będzie kontynuacja bo jedziemy po zaopatrzenie do ikei.
    Taki powiew świeżości jest. Może nawet przemaluję backsplash na jakiś szalony zielony🤪

    Pod wieczór byłam taka mokra od potu, tak się narobiłam, nakucałam, że jelita zaczęły mi porządnie pracować. Poszłam do toalety i dostałam bólu miesiączkowego. Przez ułamek sekundy przeszło mi przez głowę, czy to nie pierwsze objawy porodu, ale jednak to jelita🙃
    Tak się zakręciłam z tym ogarnianiem, że mogłam sobie narobić szkody, ale ciężko było nie wykorzystać takiego motorka w tyłku. To nie często się zdarza!

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 1 lipca, 05:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzisiaj Lovela w Biedrze 1+1 !

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 1 lipca, 06:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie milion razy lepiej. Była mega burza i ulewa, od razu lepiej się spało, człowiek wypoczęty, brzuch mniej dokucza.

    Kleopatra podziwiam, że miałaś siły w taką pogodę, ja nie jestem w stanie wtedy do łazienki dojść na siku 😅

    U mnie koszula to nie sukienka tylko taka luźna "tunika" rozpinana u góry. Dwie mają gumkę pod biustem i mnie to denerwuje więc ją rozetnę. Trzecia jest najlepsza bo całkiem luźna bez żadnych gumeczek i też rozpinana. Tylko rozpinane tak do mniej niż połowy, a nie przez całość.

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 1 lipca, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już byłam i mam zapas. 4 płyny i 4 proszki.

    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 1 lipca, 07:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Moje 10 twardnień to mój limit ustalony z lekarzem 🙂 nie sugerujcie się nim. Ja jestem pacjentką p
    Specjalnej troski, bo u mnie nie można doprowadzić do czynności skurczowej. Jeśli skurcze przepowiadające będą za mocne, trzeba wyciszać macicę. U innych takie postępowanie może negatywnie wpłynąć np. na SN w przyszłości.

    Na tym etapie nie ma wytycznych jaka powinna być długość szyjki macicy, więc zasadniczo się jej nie mierzy, jeśli nic złego się nie dzieje 🙂 lekarz podczas badania palpacyjnego czuje jej konstytencję i długość mnie więcej (czy jest zachowana). Na USG natomiast widzi ujście wewnętrzne (czy się nie rozwiera).
    Dzisiaj mnie też pobolowa brzuch 🙄 nie jakoś niepokojąco, ale czułam dyskomfort


    Czemu u Ciebie nie może dojść do skurczy? U mnie dokładnie to samo, tylko ze względów kardiologicznych i tak się zastanawiam dlaczego u Ciebie 🙂

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 1 lipca, 08:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anuszka28 wrote:
    Czemu u Ciebie nie może dojść do skurczy? U mnie dokładnie to samo, tylko ze względów kardiologicznych i tak się zastanawiam dlaczego u Ciebie 🙂
    Ze względu na to, że na części cieśniowej szyjki macicy (to jest już w części "brzusznej", a nie pochwowej szyjki) mam na stałe założony szew 🙂 czynność skurczowa nie spowoduje u mnie skracania szyjki, a może skutkować pęknięciem macicy

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 1 lipca, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarz mnie nie zbadał, tylko opowiadał jakieś głupoty, generalnie szału nie było... pielęgniarka po zastrzyku sprawdziła tętno płodu (160ud/min) jak spytałam czy jest w porządku to tylko skomentowała "jakby nie było to już by tu Pani nie stała tylko u lekarza"... 🙄

    Przeraziło mnie to co się działo w szpitalu... rejestracja na oddział położniczy i poradnie ta sama. Pełno ludzi, kobiety się przepychały, wciskały w kolejkę, stały nad rejestracją w trakcie obsługiwania pacjenta. Rejestratorka się wściekła zrobiła aferę. Potem Panie do przyjęcia na oddział czekały kupę czasu, Panowie stanowili większość w poczekalni (o zgrozo poczekalnia ginekologiczno-położnicza i same chłopy) i zajmowali krzesła, a Panie z brzuszkami musiały stać. Normalnie niedowierzałam jak na to patrzyłam... oczywiście nasłuchałam się komu popękały wrzody i wymiotował krwią, kto ma uczulenie na ketonal i jak zrobił aferę na pół szpitala, a komu uszkodzili wątrobę. Modlę się o terminowy szybki poród i jeszcze szybszy wypis🙏🙏🙏

  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 1 lipca, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga maskara, co tam się działo... 😳
    Dobrze że już po wszystkim

    Kleopatra ja mówiąc o koszuli nocnej/do karmienia myślę o pidżamie sukience.
    Jak chcesz zwykłą pidżamę koszula plus spodenki to kup jakiś zestaw tyle że rozmiar/dwa większe i myślę że będzie okej. Ja mam w planach tak zrobić bo nie lubię tych sukienek.
    Napewno kupię jeszcze trochę t-shirtow do karmienia bo w domu to już na 200% będą spodenki lub leginsy i do tego koszulka, żadnych koszul nocnych.

    Ja chcę kupić jedna koszule rozpinaną po całości do porodu a drugą rozpinaną tylko z góry do karmienia. I nie wiem czy ta do porodu zamówic większą czy taki rozmiar jak noszę? Jakie wy zamawiacie?

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 1 lipca, 10:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra dopiero weszłam w link i zobaczyłam że taki zestaw koszula + spodenki właśnie kupiłaś 😅

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 1 lipca, 11:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W Lidlu dzisiaj pieluszki 1+1 - Lupilu

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca, 11:01

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 1 lipca, 11:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4- A dziękuję dobrze się bawiłam, dostaliśmy też sesje ciążowa w prezencie więc będę musiała wykorzystać w najbliższym czasie🙂

    A czy macie jakieś opinie o tych pieluszkach z lupilu? Bo co widziałam na internecie to raczej takie skrajne opinie mają

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 1 lipca, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja rodzę w koszulce męskiej, a potem top sportowy i spodenki sportowe, taki cienkie, staniki sportowe.
    Nie nawidzę koszul, koszulkę dłuższa luźną akceptuje ;-)

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 1 lipca, 12:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Lekarz mnie nie zbadał, tylko opowiadał jakieś głupoty, generalnie szału nie było... pielęgniarka po zastrzyku sprawdziła tętno płodu (160ud/min) jak spytałam czy jest w porządku to tylko skomentowała "jakby nie było to już by tu Pani nie stała tylko u lekarza"... 🙄

    Przeraziło mnie to co się działo w szpitalu... rejestracja na oddział położniczy i poradnie ta sama. Pełno ludzi, kobiety się przepychały, wciskały w kolejkę, stały nad rejestracją w trakcie obsługiwania pacjenta. Rejestratorka się wściekła zrobiła aferę. Potem Panie do przyjęcia na oddział czekały kupę czasu, Panowie stanowili większość w poczekalni (o zgrozo poczekalnia ginekologiczno-położnicza i same chłopy) i zajmowali krzesła, a Panie z brzuszkami musiały stać. Normalnie niedowierzałam jak na to patrzyłam... oczywiście nasłuchałam się komu popękały wrzody i wymiotował krwią, kto ma uczulenie na ketonal i jak zrobił aferę na pół szpitala, a komu uszkodzili wątrobę. Modlę się o terminowy szybki poród i jeszcze szybszy wypis🙏🙏🙏
    Brzmi strasznie 🙄😳 masz inną opcję do wyboru na poród?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 1 lipca, 12:02

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 1 lipca, 12:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga Ty byłaś na Ligocie?? Ale kiepsko, nie wyobrażam sobie w takim rozgardiaszu ze skurczami czekać na przyjęcie na porodówkę. Że ci faceci nie mieli jakiejś autorefleksji żeby ciężarnej ustąpić miejsca, obrzydliwe…

    Jako że teraz nam te dzieciaczki będą sporo przybierać i pewnie brzuchy też nam urosną sporo to ja chyba planuję wziąć rozmiar większy. Na pewno do porodu rozpinaną po całości, do karmienia też rozpinaną. Są takie ładne koszule ale kurcze w domu też w tym chodzić na pewno nie będę a wydawać za jedną 160 zł to totalny bezsens. Nie wiem też jak to rozwiązać.

    Z latte mama są sukienki z muślinu które też są do porodu bo rozpinane po całości więc można wykorzystać też już teraz- ale kosztuje 200zl



    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 1 lipca, 12:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Lekarz mnie nie zbadał, tylko opowiadał jakieś głupoty, generalnie szału nie było... pielęgniarka po zastrzyku sprawdziła tętno płodu (160ud/min) jak spytałam czy jest w porządku to tylko skomentowała "jakby nie było to już by tu Pani nie stała tylko u lekarza"... 🙄

    Przeraziło mnie to co się działo w szpitalu... rejestracja na oddział położniczy i poradnie ta sama. Pełno ludzi, kobiety się przepychały, wciskały w kolejkę, stały nad rejestracją w trakcie obsługiwania pacjenta. Rejestratorka się wściekła zrobiła aferę. Potem Panie do przyjęcia na oddział czekały kupę czasu, Panowie stanowili większość w poczekalni (o zgrozo poczekalnia ginekologiczno-położnicza i same chłopy) i zajmowali krzesła, a Panie z brzuszkami musiały stać. Normalnie niedowierzałam jak na to patrzyłam... oczywiście nasłuchałam się komu popękały wrzody i wymiotował krwią, kto ma uczulenie na ketonal i jak zrobił aferę na pół szpitala, a komu uszkodzili wątrobę. Modlę się o terminowy szybki poród i jeszcze szybszy wypis🙏🙏🙏


    Gdzie to tak ciekawie??

    Dzwonili do nas, że nasz wózek jest do odbioru 😍możemy też magazynować na magazynie ile chcemy.
    Więc odbierzemy pewnie tydzień przed porodem. Już się nie mogę doczekać 😍🤩

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 1 lipca, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga brzmi to okropnie, ale tak to właśnie wygląda 🤦

    Ja normalnie śpię w luźnych tshirtach i majtkach ale teraz kupilam dwie te koszule rozpinane od góry i jest ok. Po ciąży w nich będę spać też przez jakiś czas a później pójdą w koszy😁

    Ja poszłam na budowę dziś i patrzyłam pod nogi a nagle padłam na kolana, kurde widziałam, że tam jest nierówno, byłam ostrożna i drugi raz w tej ciąży się przewróciłam 🤦🤦🤦 dobrze, że na trawę i na kolana ale i tak się przestraszyłam 🤦

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 1 lipca, 13:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    A czy macie jakieś opinie o tych pieluszkach z lupilu? Bo co widziałam na internecie to raczej takie skrajne opinie mają[/QUOTE]

    Akczi - ja używałam Lupilu ale jak synek był już trochę starszy. Nic mu się nie działo a on długo miał problemy skórne, alergie na wszystkie normalne proszki, płyny, mydełka. Więc myślę że są ok

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 1 lipca, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga do porodu ze skurczami też przechodzą przez tą izbę?😱

    Kusicie wewnętrzną Grażynę tymi promocjami, ale potem przypominam sobie, że mój syn na początku był wymagający jeśli chodzi o skórę. Potem totalnie mu przeszło więc bez sensu robić zapasy.

    Akczi w zamierzchłych czasach lupilu były dla nas ok, a dady beznadziejne, ale teraz sporo osób je poleca więc pewnie trzeba samemu spróbować. Okropne i w ogóle nie trzymające nic były babydream. W moim rankingu zawsze wygrywał pampers i na noc czy wyjścia je zakładaliśmy żeby ograniczyć możliwość wpadki.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 1 lipca, 14:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Ja poszłam na budowę dziś i patrzyłam pod nogi a nagle padłam na kolana, kurde widziałam, że tam jest nierówno, byłam ostrożna i drugi raz w tej ciąży się przewróciłam 🤦🤦🤦 dobrze, że na trawę i na kolana ale i tak się przestraszyłam 🤦

    Mam ostatnio straszny problem z równowagą, bardzo uważam jak chodzę, bo co chwilę się potykam albo chwieję... na razie bez upadków, ale jak ma być tylko gorzej to coś czuję że w końcu upadnę...

    Właśnie u mnie spadł W KOŃCU deszcz, co prawda przysłowiowym kropidłem ksiądz bardziej święci niż spadło tego deszczu, ale czuć ulgę w powietrzu 😊

    preg.png
‹‹ 427 428 429 430 431 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Choroba Hashimoto a ciąża - co musisz wiedzieć?

Hashimoto co to za choroba i jak się objawia? Przede wszystkim charakteryzuje się przewlekłym stanem zapalnym tarczycy (tzw. limfocytowym zapaleniem tarczycy). Jak ją rozpoznać i jak leczyć? Hashimoto a ciąża - jaki wpływ może mieć choroba Hashimoto na płodność kobiet oraz przebieg ciąży?

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ