X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 2 lipca, 02:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi ja od dĺuższego czasu mam takie noce. Wybudze się na siku i ne mogę zasnąć ze 2 godz.

  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 2 lipca, 03:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja właśnie nie mam problemu ze nie mogę zasnąć tylko budzę się po 10 razy z jakimiś pierdołami😅

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 2 lipca, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też nie mam problemu że snem. Dziś mi się jakieś głupoty śniły. Napewno widziałam brudna wodę i błoto a to oznacza coś złego. Zawsze po takich snach coś się wydarza.
    Obudził mnie rano skurcz łydki. Był tak mocny, że z bólu krzyczeć zaczęłam. Mąż myślał, że rodzić zaczynam😬 pobolewa mnie też brzuch trochę. Chyba za bardzo się ostatnio chwaliłam, że czuję się świetnie. Oby to tylko jakoś ucisk czy rozciąganie.. muszę wreszcie się zmotywować i spakować sobie torbę, ułożyć wyprawkę w szafce i ogarnąć choć część ubranek na początek. Wtedy będę już spokojniejsza.. bo mam jakieś dziwne przeczucie, że w szpitalu znajdę się wcześniej aniżeli 12.08.

    preg.png
  • Morena Koleżanka
    Postów: 55 42

    Wysłany: 2 lipca, 08:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Ja dzisiaj trzeci dzień insuliny i dwa pierwsze dni cukier na czczo rósł 🤡. Ładniejsze cukry miałam bez insuliny, a dieta bez zmian. Dzisiaj miałam tylko fatalną noc i wiem że mogło to wpłynąć na wynik. Zobaczymy jutro rano. Jak będzie dalej powyżej 90 to zwiększam dawkę.
    Dziwię się tylko, że trzymam pena w nodze z 30 sekund, a jak go wyjmuję to mała kropelka insuliny z niego i tak wycieka. Myślałam że marnuje dawkę, ale już tak długo trzymam a to i tak wycieka.

    Dzisiaj miałam też konsultację odnośnie bakterii w moczu i sam lekarz mówi, że bakteria nietypowa 🙄. Posiew do powtórki bo żadnego antybiotyku który mógłby być skuteczny nie mogę 😒.

    Dziewczyny, a czy któraś z Was stosuje Mucovagin globulki lub żel?

    Masz jakieś objawy tej bakterii? Czy po prostu Ci wyszła w ramach kontrolnych badań przed wizytą?
    Mucovaginu niestety nie stosowałam, więc się nie wypowiem😒

    preg.png

    👩👨32
    Starania od 03.2023

    👩
    Nieregularne cykle, PCOS

    30.08.2023 ⏸️
    💔 6/8tc - poronienie zatrzymane, trisomia 15
    12.2023 - aromek + ovitrelle + glucophage
    01.2024 ⏸️
    Veragene niskie ryzyka, chłopiec 💙
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 2 lipca, 08:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:

    Ja poszłam na budowę dziś i patrzyłam pod nogi a nagle padłam na kolana, kurde widziałam, że tam jest nierówno, byłam ostrożna i drugi raz w tej ciąży się przewróciłam 🤦🤦🤦 dobrze, że na trawę i na kolana ale i tak się przestraszyłam 🤦
    To podobnie jak ja się załatwiłam na schodach. Niby patrzyłam, niby trochę byłam osłabiona więc mogłam nie wyostrzyć wzroku i się stało. Ja w ciąży jestem ciamajdą.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 2 lipca, 08:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś przedostatnie zajęcia w szkole rodzenia. Będzie pielęgnacja maluszka🥹
    Wczoraj metody łagodzenia bólu i spinning babies. Tatusiek świetnie poradził sobie z akupresurą i kontruciskami.
    Ostatnio boli mnie strasznie kość krzyżowa, a po wczoraj ojacie!!! Po uciśnięciu jej była taka ulga momentalnie😮‍💨 będę go teraz codziennie męczyć żeby cisnął ha ha

    MariMari lubi tę wiadomość

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 2 lipca, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatra, dobrze znać takie tricki lagkdsebia bólu, zawsze to choć trochę lżej.
    Ja też w tej ciąży mogę się nazywać ciamajdą a im bardziej ostrożna jestem tym gorzej 🤦

    Klarara pochwal się wózkiem. Venicci bardzo fajne mają 👌

    preg.png
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 2 lipca, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kropelka zawsze może być po zastrzyku, czasem też krew, to nie szkodzi ;) na penie, końcówce igły też będzie się pojawiać kropelka insuliny, to normalne.

    Nowanna, lady_in_black lubią tę wiadomość

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 2 lipca, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny jestem ciekawa jak u was waga. Ile na plusie od początku?
    U mnie +9,6kg w 29tc
    Zauważyłam że ostatnie 2 tygodnie były przełomowe, bo znacząco zmienia się brzuch, więzadła i mięśnie zachowują się inaczej, ciągną i pobolewa. W nocy już ciężko się przekręcać.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 2 lipca, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Morena, nie mam 🙈. Był okres że chodziłam często siku, chciało mi się, a robiłam jakoś 1/3 tego co normalnie, ale też może mały mi uciskał i nie wiem czy to objaw 🤷🏼‍♀️.

    Banassola, właśnie się zdziwiłam, że ta kropelka wycieka z pena, myślałam że wszystko musi trafić w nogę 😅.

    Co do mucovagin to urofizjo w szkole rodzenia polecała stosować globulki co drugi dzień, bliżej porodu codziennie + żelem smarować wargi i robić masaż krocza.

    Ja się takmpochwalilam, że mnie brzuch nie boli ani się nie spina, a wczoraj był dramat!!! Co prawda zjadłam sałatkę z maka, więc może to od niej, ale normalnie twardy brzuch, ledwo się odkręcałam z boku na bok.

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 2 lipca, 10:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 - w tej ciąży to mam magie z waga, ale poprzednio wzrost był w II trymestrze a potem to brzuch sie zmieniała ale nie że rósł za bardzo tylko taki "wypełniony" sie robił i wtedy też wagowo II trymestr ok +6kg a trzeci ok +2kg.
    Teraz ciekawa jestem jak to się potoczy bo brzuch robi sie mega piłeczkowo/ciążowy a na wadze łacznie +3,5kg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 11:00

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 2 lipca, 10:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kleopatr4 wrote:
    Dziewczyny jestem ciekawa jak u was waga. Ile na plusie od początku?
    U mnie +9,6kg w 29tc
    Zauważyłam że ostatnie 2 tygodnie były przełomowe, bo znacząco zmienia się brzuch, więzadła i mięśnie zachowują się inaczej, ciągną i pobolewa. W nocy już ciężko się przekręcać.

    U mnie podobna waga na + i ten sam tydzień ciąży. Już od jakiegoś czasu muszę mieć małą poduszkę pod brzuchem do spania. Przekręcanie się i wstawanie na siku to niezły wyczyn. U mnie pozycja, która przynosi ulgę to usiąść z szeroko rozstawionymi nogami i oprzeć się łokciami na kolanach. Nie jest to zbyt eleganckie, ale przynosi trochę ulgi.

    Mam dziś wizytę bo ostatnia była nieco ponad 3 tygodnie temu, a jednak brzuch się dalej stawia i mam kłucie w pochwie.
    Robiłam tydzień temu mocz i był ok, ale już się zastanawiam czy te kłucia to nie objaw infekcji...
    Co ile badacie mocz?

    W ogóle o zgrozo chyba pępek zaczyna się uwypuklać😳 zawsze był wklęsły, w pierwszej ciąsy też. A ja mam jakąś straszną fobie związaną z pępkiem.

  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 2 lipca, 10:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już 10 albo 11 na plusie, nie wiem jak i kiedy😅 póki nie ma upałów to staram się teraz więcej spacerować żeby trochę kalorii spalić bo chyba za dużo jem..

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 2 lipca, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie licząc wagę przed ciążą jest +1,5kg, ale dodając to co ze mnie spadło w 1 trymestrze to jest +6kg :) ale czuję się czasem jakbym była +20kg, boli mnie w krzyżu, boli mnie spojenie, przekręcanie się w nocy to dramat, to samo wstawanie z pozycji leżącej, do tego jak wstanę po nocy to mam tak obolałe stopy przez pierwsze kilkanaście minut jakbym dzień wcześniej na jakiejś pielgrzymce była 😣 mam w przyszłym tygodniu w końcu wizytę u uro-fizjo, i czekam na nią chyba bardziej niż na wizytę u prowadzącego, którą też mam 🙈 przed ciążą miałam też zawsze niski puls, 50-60 bpm, teraz nagle potrafi mi podczas np. siedzenia wzrastać do 110-120 bpm, też nie jest to dla mnie komfortowe, mam nadzieję że fizjo też pomóże mi to uspokoić odpowiednim oddychaniem.
    Mimo wszystko staram się nie narzekać, nie puchnę, nie męczy mnie zgaga, śpię bez problemu... mały tak kopie, że brzuch już na boki chodzi ❤️ na tym staram się skupiać.

    W sumie pochwalę się od razu brzuszkiem 😅
    20240702-112141.jpg

    Akczi, Puszek♡, kleopatr4, blador2, nutella_, Aaga, Nowanna, lady_in_black, Adek2, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 2 lipca, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ojejku piękny brzuszek😊

    Ja mocz badam na każdą wizytę czyli teraz po 3 tygodniach

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Anuszka28 Autorytet
    Postów: 503 1007

    Wysłany: 2 lipca, 11:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie +4 na plusie. Mam nadzieję, że maksymalnie uda mi się jeszcze 3 kg przytyć 😊😁

    kleopatr4, Aaga lubią tę wiadomość

    😇02.02.2015💔
    😇 08.07.2015💔
    🧑 31.10.2016 ❤
    👱‍♀️ 30.05.2018 ❤
    👱‍♀️ 09.08.2022 -27.06.2023😇💔💔
    🩵 czekamy na Ciebie 🩵2024r.



    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 2 lipca, 11:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie waga sprzed ciazy +4 kg. Ale brzuch już spory. Ja mam takie fazy, że czasem są dni jak brzuch ciągnie, pachwiny, spojenie wszystko boli a czasem tak jak dziś normalnie się czuje i nic mi nie dolega. Nieraz przy jeszcze małym brzuchu ciężko było mi się obrócić a teraz bez problemu. Nie wiem od czego to zależy... Zauważyłam też że najbardziej spina mi się brzuch jak się schylam. Wtedy za każdym razem tak nieprzyjemnie się robi. Nawet do głupiej pralki jak muszę się schylić to za każdym razem mam mega spięty brzuch.

    Z tym pępkiem też mam jakąś fobie i nie pamiętam już w którym tyg on wychodził. Jeszcze mi się nie pokazuje i oby tak zostało. U was już go widać czy jeszcze nie?

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
  • kleopatr4 Autorytet
    Postów: 740 837

    Wysłany: 2 lipca, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też sporo jem, ale zwiększyło się trochę zapotrzebowanie. Mam delikatną zgagę, ale zdarza się że muszę zjeść przed snem i nic nie poradzę… śpię półleżąco.

    Moczu nie badałam jeszcze w tej ciąży ups
    Jutro może to zrobię.

    Ojejku brzusio piękny okrąglutki.

    Baby #1 Wrzesień 2024
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 2 lipca, 12:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kleopatr4 nie badałaś moczu, jak to możliwe😱 ja na każdą wizytę mam morfologię i mocz

    Dzisiaj noc z koszmarów, źle wygięłam.nogę i więzadło mnie zarwało, potem tak mi się kręciło w głowie, że P. Mnie prowadził do toalety, potem leciała mi krew z nosa, a na koniec skurcz łydki, kumulacja🤦‍♀️

    lady_in_black, Królowa_Śniegu lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 2 lipca, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Brzuszek piękny ❤️

    W ogóle super mało przybieracie 😍 ja będę walczyć z kg po porodzie, teraz jem normalnie.

    To ja mam chyba jakąś fobię po tym przedwczesnym porodzie i teraz w kółko myślę, że coś się dzieje. Mocz potrafie dwa razy w ciągu miesiąca sprawdzić. Wkurzam się, że tak panikuje, ale gdzieś wewnętrznie czuje niepokój.

    Właśnie pępek chyba nie zawsze wychodzi, ale u mnie już na pograniczu 🫣

‹‹ 429 430 431 432 433 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wysoki testosteron u kobiet - przyczyny, objawy, leczenie

Jakie mogą być przyczyny podwyższonego testosteronu w kobiecym organizmie? Jakie są najczęstsze objawy wysokiego testosteronu u kobiet? Jak wygląda diagnoza i leczenie? 

CZYTAJ WIĘCEJ