X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 2 lipca, 18:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tyłek zalał i to dość znacznie, ale jakoś się odbuduje mam nadzieje.

    78d48a8a5fad1.jpghttps://zapodaj.net/plik-y6m1p93GpX

    marti, Akczi, Adek2, blador2, nutella_, karola_b, Ojejku, lady_in_black, kleopatr4, Aaga lubią tę wiadomość

    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 2 lipca, 18:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie już dyszka na plusie chociaż wszyscy się pytają czy wgl przytyłam bo fakt jest taki że od tyłu nie wyglądam jak w ciąży, wszystko idzie w brzuch chyba 😆 chociaż widzę że moje uda lekko się powiększyły, wszystko mi weszło w drugim trymestrze
    Przepuścili mnie 2 razy w Sinsay- raz kasjerka mnie zawołała a raz pani z kolejki, raz w Dino ale to akurat sąsiadka i raz u weterynarza.

    Pępek mi raz wychodzi raz nie, zależy jak się mały ułoży, wychodzi tylko od góry bo na dole trzymają go blizny po laparoskopiach.

    Mam nadzieję, że po ciąży jakoś ta waga wróci do normy. Daje sobie 9 m-cy. Skoro tyle potrzeba żeby ciało zmieniło się podczas ciąży to dam mu tyle samo na powrót, oczywiście mam w planach jakieś ćwiczenia, od wiosny powrót na rolki ale nie będę cisnąć jak celebrities że miesiąc po porodzie figura żyleta

    Ja się bardzo bałam że będzie problem w ciąży z zaparciami a okazało się że nie ma żadnego problemu. Może rzadziej to fakt ale bezproblemowo, miałam zaparcie może ze dwa razy. Najlepsze że jak się nie mogłam załatwić to strasznie chciało mi się jeść orzeszki ziemne solone, później doczytałam że pomagają właśnie na zaparcia więc w sumie organizm sam pokazał co zrobić 😃

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 2 lipca, 18:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pięknie wyglądacie 😊

    Mimi czy to legginsy z H&M? Jeśli tak to jak się noszą bo zamówiłam na wyprzedaży i mam nadzieję że będą dobre bo ta rozmiarówka jakąś dziwna, rozmiar S to niby 38.

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 2 lipca, 18:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na zaparcia czopki glicerynowe polecam.

    marti - tak H&M dziś dotarły rozmiar XS ( bo tylko taki był ;) top też H&M Mama S - bałam się że se na nos dam bo normalnie M mam ale super pasuje i wygodne.
    Do tego klapek, koszula męża i można na miast lecieć ;-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 18:41

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 2 lipca, 18:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie, mały około 1,3kg, bardzo się wiercił. Szyjka jest ok, ale całą wizytę brzuch twardy i spięty. Jutro mam jechać do szpitala na kroplówki. Już mi się chce ryczeç - modle się żeby to nie była powtórka z rozrywki :(((

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 2 lipca, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga ale szyjka ok to może takie straszaki tylko✊️jakie kroplówki dostaniesz?

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 2 lipca, 19:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga na spokojnie. Na pewno dmuchają na zimne i tyle. Wszystko będzie dobrze😘
    A z czego te kroplówki? No-spa?

    Widzę że sporo z Was miało laparoskopię. Pęcherzyk żółciowy, wyrostek?

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 2 lipca, 19:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wyrostek tradycyjnie, a woreczek laoaroskopowo pół roku po cc.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 2 lipca, 19:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Torbiele na jajnikach.

    Aaga będzie dobrze, dostaniesz pewnie końskie dawki magnezu

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 2 lipca, 20:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja akurat miałam laparoskopowo usunięty jajowód z powodu wodniaka

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 2 lipca, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Klarara bo ja mam ciążę udową😆 mi ktoś polecał taką lampkę https://allegro.pl/oferta/mis-duzy-miekka-lampka-nocna-silikonowa-biala-dla-dzieci-rabbit-friends-15332650528
    Kupiłam tą lampkę, na razie nie wypowiem się jak się sprawdza przy dziecku, ale dużo dziewczyn ją poleca. Na ten moment mogę stwierdzić że jest przeurocza :D
    Tak to wygląda, świeci bardzo delikatnie, ale myślę że jak ją postawię na komodzie przy łóżeczku to oświetli mi idealnie to co trzeba ;)

    20240604-124715.jpg

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 2 lipca, 20:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wera Anna ja też mam blizny po laparoskopii - u mnie woreczek półtora roku temu, ale ataki pojawiły się zaraz po ciąży z córką 8 lat temu 🤦 może dzięki tej bliźnie nie wyjdzie pępek 😁

    Kleopatra też jestem w szoku, że nie miałaś badania moczu ja mam co wizytę, wcześniej co dwa tyg a teraz co miesiąc, czasem częściej. Tak samo morfologia. Z czego to wynika, że nie badasz moczu?

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 2 lipca, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W końcu wybrałam się do galerii obczaić wyprzedaże, nawet udało mi się coś dorwać dla siebie z działu ciążowego :) Jeśli chodzi o rozmiarówkę ciążową w H&M, to normalnie noszę L, a tutaj wszystkie rzeczy wzięłam M i do końca ciąży powinny być dobre. Kupiłam też staniki do karmienia, przewygodne, nawet jak biust jeszcze trochę urośnie to powinny pasować, także jeśli któraś z Was się zastanawiała nad kupnem to polecam :)

    Nowanna, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 2 lipca, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Ja po wizycie, mały około 1,3kg, bardzo się wiercił. Szyjka jest ok, ale całą wizytę brzuch twardy i spięty. Jutro mam jechać do szpitala na kroplówki. Już mi się chce ryczeç - modle się żeby to nie była powtórka z rozrywki :(((
    Jeśli szyjka ok, to nie przejmuj się na zapas 🙂 groźne są skurcze skracające szyjkę, inne to fizjologia.

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 2 lipca, 22:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się jeszcze pochwalę. Dzisiaj odebrałam paczkę z Vinted ze śpiworkiem z colorstories w gąski 🥹. Jest przepiękny, nic nie zniszczony, chyba nie ma plamek aż tak się nie przyglądałam 🙈.

    Zenka1, Ojejku, kleopatr4, marti lubią tę wiadomość

    preg.png
  • Królowa_Śniegu Autorytet
    Postów: 431 775

    Wysłany: 2 lipca, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie waga +5kg, ale ja z tych „większych” dziewczyn i dziecię ma z czego czerpać.

    Byłam dzisiaj u diabetologa, kobieta starszej daty. Mimo, że przemiła to nie udało mi się z nią dojść do porozumienia odnośnie sensoru.. niby „system” jej nie działa itd.. wzięłam ten glukometr, już trudno. Od czasu gdy ta krzywa cukrowa wyszła mi źle wprowadziłam sobie sama dietę. Machnęłam banana przed wyjściem z domu, w gabinecie godzinę później miałam 117 z palca.. Wkurzona pojechałam zjeść maka - godzinę później 118 cukier.. teraz kolacja 116 cukier. Zaczynam podejrzewać, że te wyniki z krzywej nie są moje. No nie mam za grosz zaufania do Diagnostyki, w mojej klinice mam zaufanie na 100 procent. No nie wiem, pomierzę ten cukier do następnej wizyty, która będzie za 3 tygodnie i zobaczymy. Przeraża mnie to, że kolejny raz mam iść na glukozę.

    Od kilku nocy mam problem z nogami - wierzgam, nie mogę sobie znaleźć miejsca w nocy, no masakra. Mimo, że nie mam opuchniętych to mnie wkurzają. Biorę magnez, żelazo, babka z apteki dała mi kwas foliowy 800 jednostek. Wczoraj wzięłam pierwszy raz i chyba zadziałał efekt placebo bo spało mi się całkiem nieźle. Ale teraz leżę i znowu się wiercę… już naprawdę mam dosyć a wizyta dopiero w przyszłym tygodniu. Czy któraś z Was też tak ma??

    Wczoraj byłam na sesji zdjęciowej. Nie mogę się doczekać efektu końcowego, bo zdjęcia jeszcze przed obróbką a wyglądają cudnie. Więc się cieszę, że nawet ja mogę ładnie wyglądać i mieć piękną pamiątkę.

    Do kupienia zostały mi tylko: smoczki, butelki, termometr do wanienki, kosz na brudne pieluchy i zawieszka do smoczka. Chyba wszystko mam. Jak będę miała mleko to dokupię wkładki laktacyjne, dojarki itd. Narazie nie kupuję tych rzeczy

    Aaga, marti lubią tę wiadomość

    preg.png

    👩🏼’89
    AMH 9,2
    Drożność jajowodów 👍
    Kariotypy 👍

    👱🏻‍♂️’84
    Nasienie 👍
    Kariotypy 👍

    Niepłodność idiopatyczna

    ☀️05.2023 - 1 procedura IVF
    2x🥚 - 2 zarodki, które przestały się rozwijać w 3 dobie❌

    ☀️09.2023 - 2 procedura IVF
    17x🥚 - 6 zarodków wysokiej klasy

    05.09 - 1 transfer - 9tc 👼💔

    27.12 - 2 transfer blastki 4.1.2.
    1.01 - dwie kreski 🙏 trzymaj się okruszku
    2.01 - 20,2 beta hcg
    5.01 - 105,6 beta hcg
    15.01 - 5541 beta hcg 🤩
    23.01 - bijące serduszko💓 28178 beta hcg
    6.02 - CRL 1,9cm ❤️ FHR 150
    23.02 - 4,2cm ❤️
    4.03 - prenatalne - 6,3cm ❤️☺️
    22.03 - 145g szczęścia 🫶
    19.04 - 315g 🩷
    6.05 - połówkowe - 450g
    07.06 - 1.15kg
    12.07 - prenatalne - 1.8kg Maja💖
    ___________

    Mamy jeszcze ❄️❄️❄️❄️
  • karola_b Autorytet
    Postów: 1768 3247

    Wysłany: 2 lipca, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    @kleo daj znać jak ta muślinowa piżamka z Lidla jak już Ci dojdzie, korci mnie 😉
    Ja też mam blizny po laparoskopii, pępek póki co rozciągnięty bardzo, ale nie wychodzi. Za to linea negra mam od samego dołu po mostek 😅 Minął mi gdzieś obrazek, że w ciąży z dziewczynką linea kończy się na pepku, a przy chłopcu ciągnie się przez cały brzuch. Sprawdza to się u Was?
    Dziewczyny, macie już wybrane imię dla dziecka? My dalej nie... mam wrażenie, że dla dziewczynki wybrałabym raz-dwa, a dla chłopca zawsze coś nam nie pasi 😑

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    👩 30l.
    👦 38l.
    👶 2l.

    04.2023 💔 cp, usunięty lewy jajowód
    10.2023 💔 cb

    30.12.2023 ⏸️
    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 2 lipca, 22:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do wagi to u mnie +5kg w 32tc.
    Z córką przytyłam do 35tc (wtedy się urodzila)9kg. Mam tylko brzuszek. Wczoraj byłam u swojego przełożonego, bo musiałam z nim porozmawiać to stwierdził, że na twarzy bardzo schudłam.

    Pępek czasem delikatnie się uwypukla jak synek się rozpycha, ale na codzień jeszcze nie. Lini nie mam wogle.

    Mogę prosić link do tych staników z hm? A jak one rozmiarowo? Taki rozmiar jak normalnie noszę mam kupić? Mam na myśli rozmiarowke biustonoszy lepszych firm, nie jakieś pepco czy rynek.

    Boli mnie brzuch dziś u góry, w sensie że twardnieje. Mam nadzieję, że nic poważnego się nie dzieje. To chyba już porą na przepowiadające?

    Piękne macie brzuszki😍

    Królowa co masz na myśli pisząc dojarki? Zaxiekawilas mnie.

    Mi dziś laktator przeszedł orzed nosem. Weszłam na vinted . A tam neno perła raz użyty za 100zl. Nowy 300. Weszłam w gogle zobaczyć parametry, jakiś opis, bo nie czytałam o tym modelu. Ledwo mi się strona załadowała a on się sprzedał.. trzeba było kliknąć od razy kup. Zastanawiam się też czy na jedną piers czy na dwie kupować? Ogólnie nie mam woelkiego parcia.nie wiem czy wogle potrzebuje. Ale jak trafiłabym w dobrej cenie to kupię.

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 2 lipca, 22:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    @kleo daj znać jak ta muślinowa piżamka z Lidla jak już Ci dojdzie, korci mnie 😉
    Ja też mam blizny po laparoskopii, pępek póki co rozciągnięty bardzo, ale nie wychodzi. Za to linea negra mam od samego dołu po mostek 😅 Minął mi gdzieś obrazek, że w ciąży z dziewczynką linea kończy się na pepku, a przy chłopcu ciągnie się przez cały brzuch. Sprawdza to się u Was?
    Dziewczyny, macie już wybrane imię dla dziecka? My dalej nie... mam wrażenie, że dla dziewczynki wybrałabym raz-dwa, a dla chłopca zawsze coś nam nie pasi 😑

    To u mnie się nie sprawdza. W brzuchu chłopiec w Linda tylko na spojeniu łonowym 🤷🏼‍♀️. To możliwe tak?

    Królowa Śniegu, ktoś już pisał wczoraj (chyba) że ponowne robienie krzywej jest ogromnym obciążeniem dla organizmu i chyba nie ma sensu. Może zmień diabetologa? Cukry po posiłku które wypisałaś są ok (według tego co mówił mi mój diabetolog bo ja zielona w tych tematach).

    Ja dzisiaj pierwsza dawka 4jednostek insuliny i właśnie zjadłam kanapkę z serem żółtym i ogórka gruntowego. Zobaczę jak cukier rano. Na insulinie cukry mam wyższe na czczo niż bez… podejrzewam że to z odbicia (? Tak się się nazywa?). W piątek znowu kontrola (po tygodniu) i najwyżej poproszę o sensor bo wydaje mi się że w nocy jakieś dziwne rzeczy się dzieją, że na czczo tak kiepsko jest 😞.

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 2 lipca, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    karola_b wrote:
    @kleo daj znać jak ta muślinowa piżamka z Lidla jak już Ci dojdzie, korci mnie 😉
    Ja też mam blizny po laparoskopii, pępek póki co rozciągnięty bardzo, ale nie wychodzi. Za to linea negra mam od samego dołu po mostek 😅 Minął mi gdzieś obrazek, że w ciąży z dziewczynką linea kończy się na pepku, a przy chłopcu ciągnie się przez cały brzuch. Sprawdza to się u Was?
    Dziewczyny, macie już wybrane imię dla dziecka? My dalej nie... mam wrażenie, że dla dziewczynki wybrałabym raz-dwa, a dla chłopca zawsze coś nam nie pasi 😑

    U mnie się sprawdza, linea negra pojawiła mi się baardzo wcześnie i już sięga do mostka :)
    Mamy imię wybrane - Stanisław :) i tak samo dla dziewczynki mieliśmy wybrane raz dwa, dla chłopca zastanawialiśmy się trochę, i finalnie Staś jakoś nam podpasował :)

    kleopatr4 lubi tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 431 432 433 434 435 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Comiesięczne rozczarowanie... Jak radzić sobie z emocjami, gdy kolejny raz pojawia się jedna kreska?

Dla wielu par każdy kolejny miesiąc bez ciąży jest jak utracona szansa. Trudne emocje kłębią się w pierwszych dniach cyklu. Najczęściej jest to żal, smutek, bezsilność, rozczarowanie... Dlaczego kolejny miesiąc się nie udało? Jak sobie radzić z tymi trudnymi emocjami? Podpowiada Psycholog Niepłodności - Anna Wietrzykowska.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Ciąża po 40 - jak zwiększyć szanse na zajście w ciążę

Czy starania o ciążę po 40 roku życia różnią się? Na co zwrócić uwagę i jak zwiększyć swoje szanse? Przeczytaj 5 sprawdzonych sposobów na zwiększenie szans na zajście w ciążę po 40 roku życia. 

CZYTAJ WIĘCEJ