X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 2 lipca, 13:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Kleopatr4 nie badałaś moczu, jak to możliwe😱 ja na każdą wizytę mam morfologię i mocz

    Dzisiaj noc z koszmarów, źle wygięłam.nogę i więzadło mnie zarwało, potem tak mi się kręciło w głowie, że P. Mnie prowadził do toalety, potem leciała mi krew z nosa, a na koniec skurcz łydki, kumulacja🤦‍♀️

    Blador masakra. Skurcze łydek potrafią dać nieźle w kość. Bierzesz magnez? A jak stoisz z żelazem?

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 2 lipca, 13:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga 24.06 było 11,8, biorę 1 tabletkę surbiferu. Magnez też biorę magne b6 forte. Ja też przybrałam tyle, że szkoda gadać, ale będę się odchudzała po ciąży, mam doświadczenie 😉 co do pępka to poprzednio mi nie wyszedł i tym razem też mam taką nadzieję🙏

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 2 lipca, 13:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jejku, krwawienia z nosa to była moja zmora w 2 trymestrze. Chociaż to nie do końca były krwawienia, po prostu miałam cały czas uczucie zatkanego nosa i przy dmuchaniu w chusteczkę wiecznie smarkałam krwią. Skurczy łydek też współczuję, okropny dyskomfort... :(

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 2 lipca, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie póki co nie zapowiada się na wystający pępek, ale jednak jeszcze ten brzuch trochę urośnie (w co ciężko mi uwierzyć 🙈), więc może i się jednak podda pod koniec 😅

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 2 lipca, 15:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aż poszłam się zważyć. U mnie 4/5kg na plusie.

    Mocz na każdą wizytę. Myślałam że to standard w ciąży jak morfologia co miesiąc 😉.

    Mój pępek też już trochę się uwydatnia, jeszcze jest wklęsły, ale widać że już mu niewiele brakuje 😅.

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 2 lipca, 15:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oj badanie moczu w ciąży to podstawa. Ponoć raz na cztery tygodnie należy badać.
    Ja mam w czwartek wizytę więc jutro lecę na krew. Mam nadzieję że będzie chociaż minimalna poprawa jeśli chodzi o anemię a w najgorszym wypadku że się nie pogorszy bo nie mam ochoty kłaść się do szpitala na wlewy. Zwłaszcza że mąż wyjeżdża i nie mam z kim za bardzo zostawić synka😳
    Czy któraś z Was miała wlewy z żelaza? Czy to ma jakieś nieprzyjemne skutki uboczne?

    Ja mam wystający pępek i on tak paskudnie się odznacza pod sukienkami bleeeh

    Blador współczuję. Ja nie miałam pojęcia jakie to bolesne jak łapie skurcz łydki dopóki przedwczoraj mnie nie złapało. Dżizas co za tortura!

    Wróciłam właśnie z zakupów. Nie udało mi się wybrać tapety do pokoju maluszka ale za to upolowałam fajną lampę wiszącą dla młodszego i projektor gwiazd dla starszaka☺️

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 2 lipca, 15:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie pępek płaski narazie ale mam wrażenie że blizna po laparoskopi go tam trzyma na swoim miejscu, też nie chce wystającego😅

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 2 lipca, 15:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi wrote:
    U mnie pępek płaski narazie ale mam wrażenie że blizna po laparoskopi go tam trzyma na swoim miejscu, też nie chce wystającego😅
    Też mam takie wrażenie 😅 jedyny plus operacji 😅

    Akczi lubi tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 2 lipca, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna wrote:
    Oj badanie moczu w ciąży to podstawa. Ponoć raz na cztery tygodnie należy badać.
    Ja mam w czwartek wizytę więc jutro lecę na krew. Mam nadzieję że będzie chociaż minimalna poprawa jeśli chodzi o anemię a w najgorszym wypadku że się nie pogorszy bo nie mam ochoty kłaść się do szpitala na wlewy. Zwłaszcza że mąż wyjeżdża i nie mam z kim za bardzo zostawić synka😳
    Czy któraś z Was miała wlewy z żelaza? Czy to ma jakieś nieprzyjemne skutki uboczne?

    Ja mam wystający pępek i on tak paskudnie się odznacza pod sukienkami bleeeh

    Blador współczuję. Ja nie miałam pojęcia jakie to bolesne jak łapie skurcz łydki dopóki przedwczoraj mnie nie złapało. Dżizas co za tortura!

    Wróciłam właśnie z zakupów. Nie udało mi się wybrać tapety do pokoju maluszka ale za to upolowałam fajną lampę wiszącą dla młodszego i projektor gwiazd dla starszaka☺️
    Ja miałam skierowanie do szpitala w sprawie anemii, ale tam stwierdzili że jeszcze nie jest tak źle i wlewów nie zrobili. Wypisali mnie na drugi dzień.

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 2 lipca, 15:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi też mam bliznę. Właśnie go zbadałam i ma mniej niż centymetr wgłębienia, oby tak zostało😉

    WeraAnna mocz w ciąży to podstawa ze względu na infekcje, które mogą być bezobjawowe a mogą wywołać poród, często są przyczyną PROM-u. Nawet podpisywałam na nfz taki dokument jak wygląda program opieki nad ciężarną i tam raz w miesiącu była morfologia i mocz. W sumie 10 lat temu też tak było, że te podstawy co wizyta.

    W ogóle myślę, że mam taki wielki ten brzuch, a jak patrzę na zdjęcia to stwierdzam, że wielkie to mam uda😬20240616-134053.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 15:51

    Akczi, Adek2, nutella_, karola_b, Ojejku lubią tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 2 lipca, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Akczi też mam bliznę. Właśnie go zbadałam i ma mniej niż centymetr wgłębienia, oby tak zostało😉

    WeraAnna mocz w ciąży to podstawa ze względu na infekcje, które mogą być bezobjawowe a mogą wywołać poród, często są przyczyną PROM-u. Nawet podpisywałam na nfz taki dokument jak wygląda program opieki nad ciężarną i tam raz w miesiącu była morfologia i mocz. W sumie 10 lat temu też tak było, że te podstawy co wizyta.

    W ogóle myślę, że mam taki wielki ten brzuch, a jak patrzę na zdjęcia to stwierdzam, że wielkie to mam uda😬20240616-134053.jpg
    Ty jakbyś w ciąży nie była, albo tak wyszło na zdjęciu 😀

    https://www.mediaexpert.pl/dom/oswietlenie/lampki/lampka-nocna-yeelight-z-czujnikiem-zmierzchu-ylyd11yl

    Co o tym myślicie? A może macie jakąś lampkę do polecenia? Bo te co my mamy przy łóżku dają zbyt mocne światło. Chciałabym takie mini minimalne.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 2 lipca, 16:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara bo ja mam ciążę udową😆 mi ktoś polecał taką lampkę https://allegro.pl/oferta/mis-duzy-miekka-lampka-nocna-silikonowa-biala-dla-dzieci-rabbit-friends-15332650528

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 2 lipca, 16:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale faktycznie jakbyś w ciąży nie była 🤪
    Ja mam wrażenie że mój jak jeszcze trochę urośnie to nawet cc nie będą musieli mi robić bo sam pęknie jak balon 😂

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 2 lipca, 16:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    blador2 wrote:
    Klarara bo ja mam ciążę udową😆 mi ktoś polecał taką lampkę https://allegro.pl/oferta/mis-duzy-miekka-lampka-nocna-silikonowa-biala-dla-dzieci-rabbit-friends-15332650528

    No nie masz co liczyć, że Ciebie ktoś przepuści w kolejce 😅

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 16:29

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 2 lipca, 16:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wczoraj stałam w labo, to ze trzech chłopów siedziało i nic... Takich po 60-tce. Wstała starsza Pani i mówi żebym usiadła. Podziękowałam ładnie bo dobrze się czułam tylko sapałam jak parowóz po wejściu na to 3 piętro.

    Doświadczenia mam takie: najgorsze są młode kobiety i w średnim wieku oraz starsi panowie....
    A można liczyć na starsze panie i młodych facetów.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 16:36

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 2 lipca, 16:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    No nie masz co liczyć, że Ciebie ktoś przepuści w kolejce 😅
    To już wiem dlaczego tylko raz w sinsayu otworzyli dla mnie kasę😉 ale wcześniej oddawałam leginsy z serii mama. No ale kg to mam na plusie z Was najwięcej, waga to mój drażliwy temat od zawsze więc nie powiem nawet ile🫣

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Adek2 Przyjaciółka
    Postów: 104 78

    Wysłany: 2 lipca, 16:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też mam ciąże w udach 🤦‍♀️ w życiu nie miałam takiego celulitu i ocierają mi sie, strasznie mi to przeszkadza… +12kg na wadze. Dramat 🤦‍♀️ jedyne co mnie pociesza to fakt, ze startowałam z 19% tkanki tłuszczowej i duża masa mięśniową, to pewnie organizm stwierdził, ze musi sobie proporcje odwrócić… tęsknię trochę za swoim ciałem i pełną sprawnością, ale z drugiej strony cieszę sie, ze wciąż mogę być aktywna sportowo, nawet jeżeli jest już mega ciężko z tym ogólnym ciężarem ciała.
    Piękne brzuszki macie dziewczyny ❤️

    33 lata, 4 lata starań po stracie

    2019 -19tc ciąża obumarła 💔
    2020 CB 💔
    04.23 CB 💔

    14.01 niespodziewane II 🥹
    SANCO - niskie ryzyka, dziewczynka 💖
    Termin na 24 września 2024
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 2 lipca, 16:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie czy was ktoś w ogóle przepuszcza w kolejkach? 😅 dziś stałam w dino z jedną rzeczą w sporej kolejce a facet przede mną miał czteropak to tylko zmierzył mój brzuch z góry do dołu i się odwrócił😆

    Lampki też szukam ale takiej co da dobre światło żeby przewinąć w nocy

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 2 lipca, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę mieć lampkę z czerwonym światłem https://eyeshield.com/sklep/zdrowe-oswietlenie/zarowka-nighttorch/ mam ją teraz w sypialni i jest super, nie wybudza się człowiek w nocy jeśli ją zapali i lepiej się zasypia. My widzimy różnicę w zasypianiu (no ja aktualnie to nie) i można też książkę poczytać spokojnie.

    Ja mam dalej 10-11 kg na plusie, urosły mi uda a z przodu mam piłeczkę. Cellulit mam okropny ale teraz nic się nie ruszam i spadły mi mięśnie, więc wyglądam całkiem normalnie mimo że w porównaniu do was do jakoś tak więcej przybrałam.

    Kleopatra, ale szok , z tymi badaniami moczu, u mnie też morfologia i mocz to podstawa.

    Ja jestem pozytywnie zaskoczona bo w 90% mnie przepuszczają, nie puszczają mnie tylko jak realnie nawet nie dałoby się mnie przepuścić. W labie nigdy nie ma kolejki a u lekarzy też wchodzę na godzinę konkretną. No ale to też dlatego że ja nie chodzę na NFZ. Za to na ulicy nie ma dnia żeby mnie ktoś nie mierzył wzrokiem z góry na dół, nie wiem czy to przez to że tak dobrze wyglądam czy co 😅

    Pępek mi wydęło ale zdarzają się dni że jest normalny. Też mam bliznę po laparoskopii. Nie mam też linea negra i mam nadzieję że się nie pojawi 😬

    Za to mam tak paskudne zaparcia… wizyta w toalecie to męczarnia. Chyba pójdę do apteki po coś na wspomaganie bo naturalne metody nie dają rady. Macie coś poleconego?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 lipca, 17:12

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 2 lipca, 18:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ostatnio przepuścił mnie koleś w aptece i w pizzeri. Oczywiście faceci młodsi, tacy około 40-stki.

    preg.png
‹‹ 430 431 432 433 434 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - stres, obniżony nastrój i depresja po poronieniu.

Poronienie - bolesna strata, często przeżywana w ukryciu, samotności, niezaopiekowana i nienazwana. Dlaczego jest taka trudna? Czy kobieta, która straciła swoje dziecko jeszcze przed przyjściem jego na świat, ma prawo do żałoby? W jaki sposób sobie z nią poradzić? Jak przetrwać? Co zrobić, kiedy pojawi się depresja po poronieniu? Dowiedz się dlaczego warto pozwolić sobie na przeżycie żałoby i gdzie szukać pomocy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Suchość pochwy - najczęstsze przyczyny, objawy i leczenie

Suchość pochwy to wstydliwa dolegliwość, która dotyka wielu kobiet. Kiedy się pojawia? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z odpowiednim nawilżeniem pochwy? Czy suchość pochwy można leczyć? 

CZYTAJ WIĘCEJ