X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 22 lipca, 20:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aaga wrote:
    Akczi ja w ogóle nie biorę. Badałam był w normie, dobrze się czuję więc nie suplementuje.

    Klarara mąż może dostać 2 tygodnie L4 na Ciebie, a potem od razu może brać ojcowski.
    Ja mam hemoglobinę poniżej normy i dostałam dziś na receptę ale co innego lekarz zapisał a co innego pani farmaceutka powiedziała dlatego dopytuje was🙂

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 22 lipca, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Akczi - na czczo min pół godz przed posiłkiem, koniecznie popić czymś kwaśnym np. sok pomarańczowy
    Sam poziom hemoglobiny to pochodna zapasów, zbadaj ferrytryne tam zobaczysz na ile i jak szybko suplementacja pomaga. Moze hemoglobina ruszyć sie 0,2 a ferrytryna skoczyć o 20 ;-)

    Akczi lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 22 lipca, 21:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My po urodzinach rodzinnych przywlekliśmy jelitówkę... córka już z biegunką i czekam aż mnie dojedzie... chyba pora zacząunikatakich zgrupowań...

  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 22 lipca, 22:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi gin tlumaczyla, że jest odwieczny spór między ginekologami a neonatologami odnośnie rozwiązywania ciąży u kobiet z cukrzycą 😅 ginekolodzy są za 37tc, neo za 38tc. I każdy ma swoją rację. Powiedziała, że skierowanie na wywołanie będę miała ze wzgledu na wysoką dawkę insuliny, którą już przyjmuję. Stąd będzie cotygodniowe ktg, 2 września mam isc do szpitala i tam ostatecznie zdecydują, czy wywołują czy mozna jeszcze tydzień zaczekać.

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 22 lipca, 22:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    bonassola - ja byłam w ciazy ze starsza to ciaza donoszona to był skończony 38tc i pewnie to działa tak ze miedzy 37 a 38 będą dzieci donoszone a trafia się takie co maja objawy wcześniactwa, jak nic mocnego sie nie dzieje wolałaby osobiście skończyć 38tc

    bonassola lubi tę wiadomość

    preg.png
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 22 lipca, 22:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    bonassola - ja byłam w ciazy ze starsza to ciaza donoszona to był skończony 38tc i pewnie to działa tak ze miedzy 37 a 38 będą dzieci donoszone a trafia się takie co maja objawy wcześniactwa, jak nic mocnego sie nie dzieje wolałaby osobiście skończyć 38tc

    Myślę że w szpitalu już będą wiedzieć, czy jest konieczność wywoływać wczesniej czy nie :) wiadomo ze lepiej rodzić trochę później, ale to wszystko zależy od sytuacji.
    Btw, parę tygodni temu mi się śniło, ze urodziłam 10 września, kto wie, może się sen sprawdzi 😁

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 22 lipca, 23:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonassola wrote:
    Mi gin tlumaczyla, że jest odwieczny spór między ginekologami a neonatologami odnośnie rozwiązywania ciąży u kobiet z cukrzycą 😅 ginekolodzy są za 37tc, neo za 38tc. I każdy ma swoją rację. Powiedziała, że skierowanie na wywołanie będę miała ze wzgledu na wysoką dawkę insuliny, którą już przyjmuję. Stąd będzie cotygodniowe ktg, 2 września mam isc do szpitala i tam ostatecznie zdecydują, czy wywołują czy mozna jeszcze tydzień zaczekać.
    Bonassola, jaką dawkę insuliny przyjmujesz?

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 lipca, 04:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Bonassola, jaką dawkę insuliny przyjmujesz?
    Podbijam pytanie, ja mam 10 jednostek.

    preg.png
  • Puszek♡ Autorytet
    Postów: 317 348

    Wysłany: 23 lipca, 07:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wyobrazam sobie myć takie małe dziecko w wannie czy na podłodze, kręgosłup chybaby mi pękł. My mamy wanienkę na stelażu ale kąpiel będzie w sypialni bo łazienka za mała niestety. Jeśli dziecko będzie stabilnie siedzieć to ok mogę wykąpać w wannie ale nie wcześniej.

    Ja ochraniacz na szczebelki chce mieć ze względu na światło telewizora czy lampki w nocy, żeby dziecku nie przeszkadzało. Przy starszych to było obowiązkowe bo swiatlo ich wybudzało.

    Moim kolejnym must have jest hotel do karmienia, wcześniej nie miałam i to był duży błąd bo karmienie w nocy na brzegu łóżka to była porażka dla mojego kręgosłupa, teraz jestem mądrzejsza i już szukam czegoś wygodnego ale nie za dużego.

    Do mojego wózka niestety nie dodają żadnych akcesoriów dlatego torbę i śpiworek do spacerówki muszę kupić. Do gondoli super muślinowy śpiworek kupilam z Zary na Vinted bardzo tanio i na jesień będzie idealny 👌 ogólnie nie mogę się powstrzymać, żeby wszystkiego w beżu nie kupować najchętniej nie kupowałabym innego koloru 🤦 bo mnie drażnią te kolorowe ciuszki i dodatki ale prześcieradło do gondoli kupilam w kolorze szalwiowym 😁 więc zaszalałam ale szałwia z beżem super wygląda 😉

    Ja pytałam gin o moją cc to powiedziała że po skończonym 39 tyg się umówimy czyli praktycznie w terminie

    preg.png
  • bonassola Autorytet
    Postów: 477 847

    Wysłany: 23 lipca, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Bonassola, jaką dawkę insuliny przyjmujesz?

    27j i to jeszcze nie koniec, wreszcie zeszłam dzisiaj z cukrem ponizej 90 na czczo 😵 Dwa tygodnie temu na wizycie, jak padla decyzja o wywołaniu, bralam jeszcze 23j.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    ♀️32
    PCOS
    Endometrioza I stopnia + podejrzenie adenomiozy
    Zespół androgenny
    Stan przedcukrzycowy
    Metformax 2x500
    Letrox 25mg

    Start: 06.22

    Ovitrelle:
    09.09.23❌
    09.10.23❌
    06.11.23❌
    IUI 30.11.23 ❌...

    ⏸ 11.01.2024 beta-HCG 37,81 - naturalny cud ❤
    13.01.2024 beta-HCG 120.13
    17.01.2024 beta-HCG 803.38 🙏 dwa pęcherzyki 🥺
    29.01 👩‍⚕ jeden zarodek z bijącym serduszkiem ❤
    18.03 pappa niskie ryzyka - dziewczynka 💓
    10.06 połówkowe - wszystko ok, echo serduszka w normie ❤
    preg.png

    🤰02.09 indukcja
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 23 lipca, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara, a na tych 10j masz cukier ponizej 90?

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 lipca, 08:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    Klarara, a na tych 10j masz cukier ponizej 90?
    Nie, dzisiaj dalej zwiększam. Od razu po wybudzeniu jeszcze w łóżku sensor pokazywał 95, a po wizycie w łazience 100.

    mm02 lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 lipca, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bonassola wrote:
    27j i to jeszcze nie koniec, wreszcie zeszłam dzisiaj z cukrem ponizej 90 na czczo 😵 Dwa tygodnie temu na wizycie, jak padla decyzja o wywołaniu, bralam jeszcze 23j.
    Mi na razie nie kazał brać więcej niż 12j do wizyty. Wizyta jutro, ale wiem że będzie inny lekarz. Zobaczymy co powie.

    preg.png
  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 23 lipca, 08:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wczoraj 5j i tez bez efektu. Jak sobie przypomne slowa mojej diabetolog, ze pewnie mi wystarczą ze 2jednostki to ogarnia mnie wzruszenie 😅

  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 23 lipca, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lady może zastanowię się nad sensorem. W ogóle to trochę śmieszne, że przy spadkach nic nie przysługuje skoro to on może być zabójczy w danej minucie 🤦‍♀️ czułam się od rana już kiepsko, ale zwaliłam to na ciśnienie bo ostatnio mam ciut wyższe niż normalnie, a z synem miałam nadciśnienie ciążowe. Nie wpadłam na to żeby użyć glukometru, bo 2 tyg. Było już ok.

    Domówiłam pajace z nexta skoro ta moja gwiazda tak zacnie rośnie, bo może się okazać że tych pięknych, które mam w rozmiarze 50 nie założy więc wzięłam takie same tylko większe żeby mi ich nie było żal😁 dodatkowo P. wczoraj się zestresował bo tych kilka ostatnich rzeczy mam już wybranych ale czekam na koniec lipca jak przyjdą komody, a on po raz pierwszy w panice, że to już trzeba zamawiać, nie ma na co czekać😆

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 23 lipca, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mm02 wrote:
    Ja wczoraj 5j i tez bez efektu. Jak sobie przypomne slowa mojej diabetolog, ze pewnie mi wystarczą ze 2jednostki to ogarnia mnie wzruszenie 😅
    Ile miałaś na czczo?

  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 lipca, 09:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Głupie pytanie.
    Czy lekarz może zrobić krzywdę dziecku głowicą od usg? Kazał położyć mi się na boku i tak uderzał nią w bok brzucha, tam gdzie mały ma głowę żeby się pokazał.
    Jakby mi akurat zależało na zdjęciu za wszelką cenę 🤦

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 lipca, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cały czas mnie to męczy, bo aż mnie to bolało takie tępe uderzanie.

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 lipca, 09:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mały oczywiście się rusza, wszystko ok tylko ja mam jazdy, że mu mózg uszkodził...

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 23 lipca, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Polecam skok na c&A stacjonarnie kupiła wczoraj 5 dresików co rozmiar, kurtka, skarpetki - łącznie 170zł

    1451d5b43eecf.jpghttps://zapodaj.net/plik-DGB6LpWLaj - 22zł
    1a0d36c5076cd.jpghttps://zapodaj.net/plik-PGvmxdn8OJ

    Aaga, blador2, marti, bonassola, Puszek♡, nutella_ lubią tę wiadomość

    preg.png
‹‹ 480 481 482 483 484 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Starania o ciążę a badanie AMH - 6 rzeczy, o których warto wiedzieć

Badanie AMH może bardzo dużo powiedzieć o kobiecej płodności... Kiedy warto je wykonać? Jakich informacji może dostarczyć? Jakie są normy AMH i jak przebiega badanie? Poznaj 6 faktów o badaniu AMH!

CZYTAJ WIĘCEJ

Perimenopauza - czym jest, jak na nas wpływa i jak sobie możemy z nią poradzić!

Czym jest perimenopauza i czym różni się od menopauzy? Czy jeśli masz 40 lat to ten temat może dotyczyć również Ciebie? W jaki sposób perimenopauza się zaczyna? Jakie są typowe i nietypowe objawy spadku i burzy hormonów przed menopauzą? Czy można temu zapobiec, jak sobie radzić z objawami i jak dbać o zdrowie, gdy spada estrogen? Wraz z ekspertami stworzyliśmy dla Ciebie artykuł, z którego dowiesz się wszystkiego, czego potrzebujesz o swoim zdrowiu hormonalnym w okresie perimenopauzy.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Odstawienie tabletek antykoncepcyjnych a zajście w ciążę

Bierzesz tabletki antykoncepcyjne i czujesz, że przyszedł czas na odstawienie tabeletek, bo chciałabyś już zajść w ciążę? Podobnie jak w przypadku przyjmowania tabletek, odstawienie ich także musi być świadomym działaniem. Zanim podejmiesz taką decyzję, warto dowiedzieć się, jakie mogą być ewentualne objawy odstawienia tabletek antykoncepcyjnych. Jak cały proces wpływa na organizm kobiety? Czy przyczynia się ona do komplikacji związanych z zajściem w ciążę? Odpowiadamy!  

CZYTAJ WIĘCEJ