X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 23 lipca, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Głupie pytanie.
    Czy lekarz może zrobić krzywdę dziecku głowicą od usg? Kazał położyć mi się na boku i tak uderzał nią w bok brzucha, tam gdzie mały ma głowę żeby się pokazał.
    Jakby mi akurat zależało na zdjęciu za wszelką cenę 🤦
    Nie 🙂 dziecko musiałoby naprawdę solidnie oberwać, żeby coś mu się stało w macicy. Popatrz ile warstw go chroni. Tkanka tłuszczowa, skóra, powięź, mięśnie, mięśniówka macicy, wody plodowe. Poza tym spróbuj komuś przyłożyć w basenie 😅 nie jest to takie proste 😉

    Klarara, Miśka. lubią tę wiadomość

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 lipca, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Nie 🙂 dziecko musiałoby naprawdę solidnie oberwać, żeby coś mu się stało w macicy. Popatrz ile warstw go chroni. Tkanka tłuszczowa, skóra, powięź, mięśnie, mięśniówka macicy, wody plodowe. Poza tym spróbuj komuś przyłożyć w basenie 😅 nie jest to takie proste 😉

    Dzięki 🙏

    preg.png
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 23 lipca, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mimi piękne te ciuszki, ale ja już nic nie kupuje bo zalewają nas ciuszki..🤦‍♀️

    Klarara też mi się wydaję, że nie ma opcji żeby coś się stało, moja mama miała dwa poważne upadki w zaawansowanej ciąży, raz spadła z krzesła, a raz pies ją przewrócił na brzuch. Nic się nie stało, a to już takie bardziej ekstremalne sytuacje. Mnie też córka czasem za mocno "wyprzytula" w okolicach brzucha ale nic się nie dzieje.

    mimi_m, Klarara lubią tę wiadomość

  • mm02 Ekspertka
    Postów: 210 153

    Wysłany: 23 lipca, 09:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mami36 wrote:
    Ile miałaś na czczo?

    Dzis sobie oszczedzilam palce bo akurat jechalam do diagnostyki takze bede miala wynik z krwi. A na sensorze mam od 6 zwyżke i tak ok godziny 7 jest 97. Zauwazylam ze w ciagu dnia od czasu stosowania insuliny mam pod lepszą kontrolą cukier. Wczesniej po posiłkach wyzej skakał. Ale po przebudzeniu ponizej 90 to nie moge zbić.

  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 23 lipca, 09:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź bonassola.

    Ja przyjmuje 12 póki co, w tym tyg mam też diabetologa bo te wyniki na czczo wahają się 88-95. Potrafię zmierzyć 5:30 i jest 95, idę dospać i o 8:30 jest np 88, więc dopytam się czy zwiększać.

    Zaczynam się bać tej indukcji 😞. Że prostaglandyny nie pomogą, że ten cewnik nie pomoże, że oxy pierwszego dnia też nie pomoże i że będę leżeć na tej patologii ciąży 4 dni zanim coś ruszy 😩. Aż się zorientowałam że pewnie więcej ciuchów szpitalnych potrzebuje 🫣.

    Dziewczyny, a planujecie jakiś drobny prezent dla męża po urodzeniu bobasa (jak to pisze to brzmi trochę abstrakcyjnie haha ale myślałam aby coś sprezentować mężowi ❤️).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca, 09:56

    bonassola lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 23 lipca, 10:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi coś cukry zaczęły szaleć. Oczywiście tylko te na czczo. Dodatkowo rano 🤮, brzuch jest bardzo nisko i jak tylko wstaję to dość mocno boli jak na miesiączkę.
    Psychicznie się już na pobyt w szpitalu nastawiam. We czwartek mam wizytę, zobaczymy co powie.

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 23 lipca, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Dzięki za odpowiedź bonassola.

    Ja przyjmuje 12 póki co, w tym tyg mam też diabetologa bo te wyniki na czczo wahają się 88-95. Potrafię zmierzyć 5:30 i jest 95, idę dospać i o 8:30 jest np 88, więc dopytam się czy zwiększać.

    Zaczynam się bać tej indukcji 😞. Że prostaglandyny nie pomogą, że ten cewnik nie pomoże, że oxy pierwszego dnia też nie pomoże i że będę leżeć na tej patologii ciąży 4 dni zanim coś ruszy 😩. Aż się zorientowałam że pewnie więcej ciuchów szpitalnych potrzebuje 🫣.

    Dziewczyny, a planujecie jakiś drobny prezent dla męża po urodzeniu bobasa (jak to pisze to brzmi trochę abstrakcyjnie haha ale myślałam aby coś sprezentować mężowi ❤️).

    Tak. Dam mu dziecko w prezencie, a sama pójdę spac😂😂 tak serio to nie planuje niczego. Nawet mi to do głowy nie przeszło. Słyszałam że prezenty między dzieciakami się robi. Ale nasza córka ma 11 lat więc to już trochę inny etap.

    Aaga lubi tę wiadomość

    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 23 lipca, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna Ty raczej zacznij przeglądać strony Apart lub Yesa i szukaj dla siebie czegoś pięknego😉 Bo to raczej Ty od męża powinnaś dostać coś naprawdę porządnego za trud ciąży i porodu. Oczywiście to tylko moje zdanie. U nas w rodzinie jest taka tradycja plus ja jestem z tych bardziej feministycznie nastawionych kobiet🤪

    Jeja dziewczyny, jak tak zaczęłyście pisać o tych terminach porodów to aż mnie zmroziło. Faktycznie przecież to już za chwilę, za momencik😱 Ciekawa jestem czy wśród nas będą takie co będą miały ciążę przenoszoną.

    Blador, lepiej pilnuj tych cukrów bo faktycznie wysoki nie jest tak niebezpieczny jak spadki poniżej 50! Musisz mieć przy sobie zawsze jakiś sok albo colę

    Fomyart tak dawno się nie odzywała. Ciekawa jak tam bliźniaki.

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 23 lipca, 10:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna - ja planowo 01.09 ale zakładam ze max do 25.08 urodzę no ale jak ktos na koniec IX a do tego pierwsza ciąża to spokojnie X.
    DO mnie tak moze nie dociera ten cza ale ostatnio taki ilcze i za 3 tyg mam donoszona

    preg.png
  • Akczi Autorytet
    Postów: 619 519

    Wysłany: 23 lipca, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się urodziłam w 42 tygodniu i podejrzewam że u mnie też tak może być ale mam nadzieję że nie😅

    😮1,5 roku starań
    27.12-⏸️

    28.12- beta 854
    30-12- beta 2148

    20.02- prenatalne 5,6 cm bobusia🥰
    26.02- 7,44 cm
    25.03- 17+3- 166g🐥
    22.04- 415g dziewczynki🩷
    08.05- 680g 🌹
    20.05-770g
    29+3- 1348g🤯
    32+3- 1940g
    34+3- 2500g🫠
    preg.png
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 23 lipca, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja mam wstępnie cc na 18.09 ale tak siostra mnie ostatnio uświadomiła że przecież poród może zacząć się wcześniej. Nie żebym sama tego nie wiedziała ale jakoś chyba to odpychałam od siebie.
    Mimi a te 3 tyg pewnie zlecą nawet się nie obejrzysz. A Ty masz dzieciaki szkolne, nie? To będą miały niezłe rozpoczęcie roku szkolnego😉

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 901 756

    Wysłany: 23 lipca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Dzięki za odpowiedź bonassola.

    Ja przyjmuje 12 póki co, w tym tyg mam też diabetologa bo te wyniki na czczo wahają się 88-95. Potrafię zmierzyć 5:30 i jest 95, idę dospać i o 8:30 jest np 88, więc dopytam się czy zwiększać.

    Zaczynam się bać tej indukcji 😞. Że prostaglandyny nie pomogą, że ten cewnik nie pomoże, że oxy pierwszego dnia też nie pomoże i że będę leżeć na tej patologii ciąży 4 dni zanim coś ruszy 😩. Aż się zorientowałam że pewnie więcej ciuchów szpitalnych potrzebuje 🫣.

    Dziewczyny, a planujecie jakiś drobny prezent dla męża po urodzeniu bobasa (jak to pisze to brzmi trochę abstrakcyjnie haha ale myślałam aby coś sprezentować mężowi ❤️).

    Nowanna nie rozbrajaj mnie. 😁 A za co prezent dla męża?
    Nacierpisz się kobieto a on dostanie pachnące bobo na ręce i jeszcze medal dla dzielnego taty? 😅 No nie żartuj, to chyba mąż Ciebie czymś obdaruje.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca, 10:36

    mm02, Królowa_Śniegu lubią tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 23 lipca, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna piona ja też uważam, że kobiecie należy się jubiler za te 9 miesięcy stanu "błogosławionego", a o prezencie dla tatusia nigdy nie słyszałam.

    Zazuzi no właśnie ja chyba też nie będę kupowała 9 latkowi bo przecież on wie, że to nie od siostry to raz, a dwa on by się ucieszył albo z setnego pluszaka albo wykupienia dodatku do gry.

    Nowanna a może samo się zacznie tuż przed, albo zareagujesz momentalnie😉 a tak serio to każda z nas ma obawy. Ja mimo, że super przeszłam cc i naprawdę nie mogę narzekać, wiem czego się spodziewać to jakoś od wczoraj też mam stres i czuję, że to już tuż, tuż

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 23 lipca, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara myślę, że w takich historiach przy uderzeniach w brzuch chodzi najbardziej o odklejenie łożyska. Przynajmniej to wykluczali 2 ciężarnym w szpitalu podczas mojego pobytu więc nie sądzę żeby głowicą usg lekarz mógł coś zrobić.

    Zawsze przed lekarzem położna słucha tętna, o mamo ale mój bobas tego nie lubi albo się boi, działa na nią mocno pobudzająco. Już teraz wiem skąd te opowieści, że mamy jechały na IP bo nobas się nie ruszał, a po podpięciu ktg szaleństwo.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 23 lipca, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    WeraAnna - no ja mam stare i ogarnięte dzieci, córka LO, syn IV podstawowa zaczyna.
    Sami sie zaprowadzają i odprowadzają - byleby jakis obiad był, coś w lodówce, a u starszej $ na karcie i aktywny bilet.
    Teraz mam ich na zakładke w rozjazdach ostatnie 2 tyg sierpnia sa w domu i chiałąby sie wyrobic z powrotem do konca VIII. Z nimi po tyg lezalam bo mili żółtaczke wiec ten max 25.08 che urodzic ;-)

    preg.png
  • Mami36 Ekspertka
    Postów: 208 84

    Wysłany: 23 lipca, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Dzięki za odpowiedź bonassola.

    Ja przyjmuje 12 póki co, w tym tyg mam też diabetologa bo te wyniki na czczo wahają się 88-95. Potrafię zmierzyć 5:30 i jest 95, idę dospać i o 8:30 jest np 88, więc dopytam się czy zwiększać.

    Zaczynam się bać tej indukcji 😞. Że prostaglandyny nie pomogą, że ten cewnik nie pomoże, że oxy pierwszego dnia też nie pomoże i że będę leżeć na tej patologii ciąży 4 dni zanim coś ruszy 😩. Aż się zorientowałam że pewnie więcej ciuchów szpitalnych potrzebuje 🫣.

    Dziewczyny, a planujecie jakiś drobny prezent dla męża po urodzeniu bobasa (jak to pisze to brzmi trochę abstrakcyjnie haha ale myślałam aby coś sprezentować mężowi ❤️).
    Prezentu nie planuje, moim zdaniem to raczej kobieta powinna coś dostać za te 9 miesięcy i poród 😁

  • Marta36 Autorytet
    Postów: 295 184

    Wysłany: 23 lipca, 11:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie na patologii , będzie dziewczynka . Na szczęście to był błąd na papierze z prenatalnych 🤣 ( chociaż pani doktor zapewniała to i tak ziarnko niepewności było🫣)

    Zdarza się Wam podróżując komunikacją miejską , albo gdziekolwiek prosić o ustąpienie miejsca ?
    Wsiadlam dzisiaj w tramwaj, było jedno miejsce wolne, dosłownie 2 kroki do niego, drzwiami obok wsiadł facet i rzucił się na to miejsce prawie mnie odpychając 🤬🤬🤬 i tak stałam ok 20 min , wszyscy tylko patrzyli i wszyscy mieli w dupie , gdzie większość młodych była .

    Nowanna lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Zenka1 Ekspertka
    Postów: 171 226

    Wysłany: 23 lipca, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta a czemu się sama nie odezwałaś tylko stałaś jak trusia? Czasem chyba trzeba stanąć w swojej obronie a nie liczyć na ludzi że uratują 😚😙

    My po wizycie, mamy 2 kg dziewczynki, za miesiąc do szpitala na zdjęcie szwu i doktor mocno podkreśla że mam się szykować na poród przy tej mojej ledwo trzymajacej się szyjce. Za szwem jest ledwo centymetr a przed szwem piękny lejek.

    Omg za miesiąc Mają może być już na świecie 😬😬😬🤯

    Doktor też bardzo pochwalił że zaszczepiłam się na krztusiec, podobno jakiś 4tyg bobas umarł z tego powodu :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lipca, 11:22

    Layla205, Nowanna, blador2, Adek2, marti, nutella_ lubią tę wiadomość

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5213 8664

    Wysłany: 23 lipca, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Marta u mnie nie ma komunikacji, ale ostatnio w biedrze facet zapytał męża czy może wejść przed nas bo mial 3 chleby a my cały wózek i ten mój mądry mąż się zgodził zanim ja zdążyłam buzię otworzyć, że wstydu nie ma. Mąż dostał opierdziel od razu tak, że i tamten mądrala usłyszał. Szczerze, to nikt mnie nie przepuścił w tej ciąży, tylko raz kasjerka w sinsayu mnie zawołała sama i raz pani po 60 w kolejce u lekarza kazała mi usiąść😔 jak w piatek wyszłam z pobrania krwi to wszystkie krzesła były zajęte przez panów 30-50 lat a ciężarna stała🤬 jak wróciłam do domu to zrobiłam wykład moim chłopakom, że nogi z tyłka powyrywam jak się dowiem, że nie ustąpili ciężarnej miejsca?

    Bolą Was jeszcze piersi? A nawet nie piersi, a brodawki? Nie mam wycieków poza mikro zaschniętymi mini kropkami w dziurce, ale brodawki bolą mnie tak, że mam problem się wytrzeć czy ubrać.

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 23 lipca, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie planuje prezentu, ale też nie oczekuje od męża niczego. Bardzo mnie wspiera przez całą ciąże, przejął większość obowiązków domowych i rodzicielskich. Myślę, że oboje otrzymamy prezent po porodzie i tyle ;)

    Natomiast synek już "przynosi" drobne prezenty dla siostry, a córka pomaga wybierać drobnostki dla brata.

    Myślę, że na bank pojawią się przenoszone ciąże :) ja wole przenoszoną niż przedwczesną 😁 chociaż jakoś przeraża mnie indukcja... najgorszy możliwy scenariusz to indukcja zakończona cc :/

‹‹ 481 482 483 484 485 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Naturalne sposoby łagodzenia bólu porodowego

Poród nierozerwalnie łączy się z bólem. Ten fakt wiele przyszłych mam napawa lękiem. Bez względu na to, czy rodzą po raz pierwszy czy po raz kolejny, wizja skurczy powoduje pytanie: czy dam radę? Co, jeśli nie wytrzymam? Na szczęście jest wiele łagodnych, niefarmakologicznych metod, które mogą pomóc oswoić porodowe bóle.

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy na męską płodność - które najważniejsze?

Powszechnie wiadomo, że witaminy są niezbędne dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka. Jaką jednak rolę odgrywają witaminy na męską płodność? Po jakie produkty sięgać, by dostarczać witamin, które mogą poprawić jakość nasienia i zwiększyć szanse na zajście w ciążę? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Prolaktyna a zajście w ciążę. Jak regulować poziom tego hormonu?

Prolaktyna to bardzo ważny hormon zarówno na etapie starań o dziecko, w ciąży, jak i po porodzie. Jakie są normy stężenia prolaktyny? Kiedy jej poziom może utrudniać zajście w ciążę i co robić w takiej sytuacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ