Tydzień dla Płodności   

Nie przegap swojej szansy!
Umów się na pierwszą wizytę u lekarza specjalisty za 1zł.
Tylko do 14 września   
SPRAWDŹ
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne 🍀Wrześniowe mamy 2024🍀
Odpowiedz

🍀Wrześniowe mamy 2024🍀

Oceń ten wątek:
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 27 lipca, 15:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ruchy liczę od 28 tc czy jakoś tak. I u mnie te 10 w domu bywało różnie czasem po 30min już miałam, był dzień że po 17. Już miałam na IP jechać ale tak się rozszalal że jednak odpuściłam. Teraz w szpitalu mam mierzyć 3x po godzinie. I średnio ok 20 ruchów w godzinę mam. A jak w czerwcu leżałam to i 60 było. Ciasno mu to i mniej się rusza.

    Ale mi się dzień dłuży tutaj. Ksiazek się nie chce czytać, filmów oglądać nie bardzo lubię. No masakra..

    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 27 lipca, 15:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Puszek♡ wrote:
    Wybór mleka spędza mi sen z powiek. Serio nie wiem na co się zdecydować. 🤦
    😉

    z mlekiem jest tak ze musi małemu spasować, możesz wybrać naj naj a po nim będą problemy , bywa że dopiero któreś z kolei będzie ok, jak bym mila potrzebę to na początek parę buteleczek takich co daj w szpitali - jeśli sporadyczne karmienie, a normalnie to loteria

    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 899 753

    Wysłany: 27 lipca, 16:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mimi_m wrote:
    z mlekiem jest tak ze musi małemu spasować, możesz wybrać naj naj a po nim będą problemy , bywa że dopiero któreś z kolei będzie ok, jak bym mila potrzebę to na początek parę buteleczek takich co daj w szpitali - jeśli sporadyczne karmienie, a normalnie to loteria
    Loteria, tylko że wolę zacząć od najlepszego żeby przy nim zostać jeśli Małemu podpasuje. ☺️ Jak będą problemy to będziemy próbować "gorszych" opcji.
    Wolę od razu wybrać mleko docelowe niż te które dają w szpitalu żeby zostać przy jednym na stałe.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca, 16:41

    marti lubi tę wiadomość

    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 27 lipca, 17:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Loteria, tylko że wolę zacząć od najlepszego żeby przy nim zostać jeśli Małemu podpasuje. ☺️ Jak będą problemy to będziemy próbować "gorszych" opcji.
    Wolę od razu wybrać mleko docelowe niż te które dają w szpitalu żeby zostać przy jednym na stałe.

    Mam dokładnie tak samo i chciałabym wybrać najlepsze i przy nim zostać jeżeli będzie taka potrzeba oczywiście. Jeśli się podpasuje to będę szukać dalej.

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • Klarara Autorytet
    Postów: 899 753

    Wysłany: 27 lipca, 18:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    marti wrote:
    Mam dokładnie tak samo i chciałabym wybrać najlepsze i przy nim zostać jeżeli będzie taka potrzeba oczywiście. Jeśli się podpasuje to będę szukać dalej.
    Jeśli podpasuje, to przy nim zostać a jeśli będzie potrzeba to szukać dalej tak?
    Marti, Ty pijana jesteś? 😅

    preg.png
  • Morena Koleżanka
    Postów: 55 42

    Wysłany: 27 lipca, 18:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja będę próbować KP, ale kupię puszkę mleka na wszelki wypadek, zobaczymy jak się sytuacja ułoży. Myślałam o Capricare lub Kendamil, jak nie podpasuje to będziemy sięgać po inne.

    preg.png

    👩👨32
    Starania od 03.2023

    👩
    Nieregularne cykle, PCOS

    30.08.2023 ⏸️
    💔 6/8tc - poronienie zatrzymane, trisomia 15
    12.2023 - aromek + ovitrelle + glucophage
    01.2024 ⏸️
    Veragene niskie ryzyka, chłopiec 💙
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 27 lipca, 19:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zazuzi wrote:
    Ja ruchy liczę od 28 tc czy jakoś tak. I u mnie te 10 w domu bywało różnie czasem po 30min już miałam, był dzień że po 17. Już miałam na IP jechać ale tak się rozszalal że jednak odpuściłam. Teraz w szpitalu mam mierzyć 3x po godzinie. I średnio ok 20 ruchów w godzinę mam. A jak w czerwcu leżałam to i 60 było. Ciasno mu to i mniej się rusza.

    Ale mi się dzień dłuży tutaj. Ksiazek się nie chce czytać, filmów oglądać nie bardzo lubię. No masakra..
    Może audiobooki? Ja nie jestem fanką, ale kilka audiobooków fajnie mi się słuchało. Albo seriale? 🙂 Na tablecie fajnie się ogląda

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • lady_in_black Autorytet
    Postów: 887 774

    Wysłany: 27 lipca, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lady_in_black wrote:
    Może audiobooki? Ja nie jestem fanką, ale kilka audiobooków fajnie mi się słuchało. Albo seriale? 🙂 Na tablecie fajnie się ogląda

    A co do książek, ja w takich warunkach lubię typowe odmóżdżacze 🙂 na początku ciąży, jak mnie męczyły mdłości przeczytałam całą serię Brigertonów 😅

    preg.png
    ct2/minimalna niedoczynność tarczycy
    12.2022- 18tc 💔/05.2023 11 tc 💔
    08.2023 TAC/11.2023 wznowienie starań
    05.01.24- ⏸️cień cienia
    07.01.24 beta 66 :)/09.01.24 beta 161 :)
    24.01.24 3,5 mm/ 110FHR❤️
    01.02.24 1,3 cm /158 FHR❤️
    21.02.24 3,61 cm /170 FHR❤️
    01.03.24 Sanco- niskie ryzyka/🩷
    06.03.24 badania prenatalne- 5,69 cm/FHR 156 ❤️
    14.04.24 250 g :)
    25.04.24 300 g: )
    15.05.24 połówkowe, wszystko ok 443 g :)
    05.06.24 830 g :)
    5.07.24 III prenatalne 1456 g/ 45 percentyl ❤️
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 27 lipca, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Audiobooki to dla mnie najlepsze są przy pracach ogrodowych. Teraz to pewnie po 5 min bym zasnęła.
    Filmów nie oglądam. Sporadycznie. Mam na telefonie netflixa i disney+ i hbo ale jakoś nic mi w oko nie wpada.. przywieźli mi dziś sudoku i wykreślanki także może tym się zajmę. Byle do poniedziałku. Na tygodniu czad jakoś szybciej leci.

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 27 lipca, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurczę, u mnie cały dzień utrzymuje się ból brzucha w dolnej części. Brzuch spięty, kłuje. Jest lepiej tylko kiedy leżę, ale też boli, taki dyskomfort czuję.

    Mały się ruszał w ciągu dnia. Nic poza tym bólem mi nie doskwiera. Umówiłam się na poniedziałek do lekarza w razie czego, ale teraz aż się zastanawiam czy nie jechać do szpitala z tym bólem. Nie brałam nospy, nie wiem czy brać czy nie. Nic nie wiem. Ten szpital to też nie wiem czy oni od razu kładą na patologię czy zbadają, podadzą jakieś leki i wypuszczą? Wiadomo że zależy od sytuacji i tego co tam się dzieje, ale no nie wiem sama 😔.
    Co byście zrobiły na moim miejscu?

    preg.png
  • marti Autorytet
    Postów: 272 331

    Wysłany: 27 lipca, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarara wrote:
    Jeśli podpasuje, to przy nim zostać a jeśli będzie potrzeba to szukać dalej tak?
    Marti, Ty pijana jesteś? 😅

    Hahaha nie, miało być "nie podpasuje" ale słowniczek postanowił zrobić swoje 😂

    25.12.2023 ⏸️ 🥰
    10.01.2024 6+1, 0,47 cm i serduszko
    07.02.2024 10+1, 3,24 cm 👶🏻
    27.02.2024 prenatalne 13+0, 6,80 cm 👶🏻, zdrowe, chyba💙
    06.03.2024 14+1, płeć niepotwierdzona
    03.04.2024 18+1 potwierdzone - chłopiec 💙🥰
    23.04 - 21+0 połówkowe, zdrowy, 340g 👶🏻


    preg.png
  • mimi_m Autorytet
    Postów: 738 890

    Wysłany: 27 lipca, 21:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Nowanna - jak nie odpuszcza wzięłabym nospe - sama wzięłam 1 raz w tej ciąży w piątek, ciepły prysznic połóż się, jak nie masz falami bólu to bym obserwowała chyba że intuicja CI podpowie że cos sie dzieje to IP

    lady_in_black lubi tę wiadomość

    preg.png
  • Ojejku Ekspertka
    Postów: 219 317

    Wysłany: 27 lipca, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Kurczę, u mnie cały dzień utrzymuje się ból brzucha w dolnej części. Brzuch spięty, kłuje. Jest lepiej tylko kiedy leżę, ale też boli, taki dyskomfort czuję.

    Mały się ruszał w ciągu dnia. Nic poza tym bólem mi nie doskwiera. Umówiłam się na poniedziałek do lekarza w razie czego, ale teraz aż się zastanawiam czy nie jechać do szpitala z tym bólem. Nie brałam nospy, nie wiem czy brać czy nie. Nic nie wiem. Ten szpital to też nie wiem czy oni od razu kładą na patologię czy zbadają, podadzą jakieś leki i wypuszczą? Wiadomo że zależy od sytuacji i tego co tam się dzieje, ale no nie wiem sama 😔.
    Co byście zrobiły na moim miejscu?

    Mam dokładnie taki sam dylemat. Brzuch napięty, w podbrzuszu boli i ciągnie, w krzyżu boli i ciągnie, do tego miałam różowe plamienie... wzięłam 3 tabletki MagneB6 Forte i jedną no spę i nic nie jest lepiej, ale też nie gorzej. Po ciepłych prysznicach ulga tylko chwilowa. Takie bóle miesiączkowe tylko mocniejsze... i też czuję ruchy, dlatego sama nie wiem czy nie panikujęna zapas... zobaczymy jak będzie w nocy, pakuję sobie torbę na wszelki i jak nie będzie żadnej poprawy to pojedziemy na IP :(

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 27 lipca, 21:20

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5173 8635

    Wysłany: 27 lipca, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna też wzięłabym nospę i jeśli nie przejdzie to pojechałabym.

    Ojejku no jeśli już są plamienia to tutaj nie miałabym wątpliwości czy jechać. Poza tym nie przechodzi po nospie i prysznicu...

    Mnie audiobooki usypiają, 15 min. I po mnie.

    Zazuzi o tak w weekendy jest masakrycznie, czas dłuży się okropnie.

    Nowanna lubi tę wiadomość

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • Aaga Autorytet
    Postów: 1265 1230

    Wysłany: 27 lipca, 21:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja już dwa razy IP odwiedzałam, też się bałam, że panikuje, ale ostatecznie cieszyłam się, że pojechałam i wszystko sprawdzili. Uspokoili, pobadali, dali zalecenia i do domu. Myslę, że bym jechała dla własnego spokoju.

  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 27 lipca, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja ostatnio też nie chciałam jechać na Izbę ale jak już pojechałam i mnie zbadali to byłam o wiele spokojniejsza. Jedźcie dziewczyny, zwłaszcza Ojejku

    preg.png
  • Nowanna Autorytet
    Postów: 766 781

    Wysłany: 27 lipca, 22:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję Dziewczyny. Podpytałam koleżanki, która niedawno rodziła, mówi że to skurcze przepowiadające. Wzięłam dwie tabletki magnezu, mąż przytrzymał brzuch chusta aby odciążyć i jest lepiej. Najadłam się strachu. Zobaczymy jak będzie w nocy i jutro.
    Spakujemy jutro już torbę i to co czekało na później zrobimy już jak najszybciej 🙈.

    Ojejku, też mam lekkie bóle do krzyża i od brzucha do spojenia łonowego i kłucie w pochwie jakby.

    Bałam się nospy po tym co pisałyście, że w szpitalu odradzają, że jakieś skutki uboczne itd. Ale chyba wezmę na noc. Mam Forte, pewnie wezmę połowę dawki 🙈.

    preg.png
  • blador2 Autorytet
    Postów: 5173 8635

    Wysłany: 27 lipca, 22:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna myślę, że od jednej nic się nie stanie

    👩 36 🧔‍♂️40
    ⛪️ 2012
    💙2015🩷2024
    💔 12/2023
    i żyli długo i szczęśliwie...
  • WeraAnna Autorytet
    Postów: 413 435

    Wysłany: 27 lipca, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nospa faktycznie może wpływać na obniżenie napięcia mięśniowego u dziecka chociaż nikt nie publikuje oficjalnie badań bo koncern je blokuje. Natomiast chodzi raczej o przypadki w których kobiety przyjmują ją w dużych ilościach a tak się niestety dzieje np. u tych które mają ciąże leżące. Także na luzie nie bójcie się brać w nagłych przypadkach, byle nie cały czas😉

    preg.png
  • Zazuzi Autorytet
    Postów: 597 555

    Wysłany: 27 lipca, 23:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowanna wrote:
    Dziękuję Dziewczyny. Podpytałam koleżanki, która niedawno rodziła, mówi że to skurcze przepowiadające. Wzięłam dwie tabletki magnezu, mąż przytrzymał brzuch chusta aby odciążyć i jest lepiej. Najadłam się strachu. Zobaczymy jak będzie w nocy i jutro.
    Spakujemy jutro już torbę i to co czekało na później zrobimy już jak najszybciej 🙈.

    Ojejku, też mam lekkie bóle do krzyża i od brzucha do spojenia łonowego i kłucie w pochwie jakby.

    Bałam się nospy po tym co pisałyście, że w szpitalu odradzają, że jakieś skutki uboczne itd. Ale chyba wezmę na noc. Mam Forte, pewnie wezmę połowę dawki 🙈.

    Też mam obawy po tym co tu przeczytałam. Leżę cały czas, skurcze są. Średnio 1-2 na godzinę. Narazie wstrzymuje się z proszeniem o kroplówkę. No ale tu czuje się bezpiecznie. W domu już bym dawno wzięła noszę I nie patrzyła na nic.

    preg.png
‹‹ 496 497 498 499 500 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

8 rzeczy, które warto wiedzieć o diagnostyce endometriozy

Diagnoza endometriozy niekiedy trwa latami... Wszystko za sprawą niespecyficznych objawów, które daje to schorzenie. A jak wiadomo - im szybsza diagnoza, tym większa szansa na podjęcie efektywnego leczenia. Przeczytaj najważniejsze i najbardziej kluczowe rzeczy o diagnostyce endometriozy. 

CZYTAJ WIĘCEJ

100% nauki, czyli badania i rozwój w OvuFriend!

OvuFriend to jedna z nielicznych aplikacji na rynku, których działanie opiera się na wieloletnich pracach badawczo-rozwojowych, a jej skuteczność została potwierdzona badaniami naukowymi. Od 10 lat najlepszej klasy naukowcy i lekarze pracują nad tym, aby OvuFriend z najwyższą wiarygodnością analizowało cykl miesiączkowy, wyznaczało dni płodne, owulację i miesiączkę. W rezultacie wielu badań naukowych system OvuFriend uczy się płodności każdej kobiety, jej indywidualnych cech, trendów i zależności w cyklu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ