Słaba jakość komórek jajowych? To nie wyrok.

Poznaj autorski program poprawy jakości komórek dla pacjentek przed leczeniem in vitro, z niską rezerwą jajnikową i słabą odpowiedzią na stymulację hormonalną.
X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne Wrześniówki 2015
Odpowiedz

Wrześniówki 2015

Oceń ten wątek:
  • Dżuls Autorytet
    Postów: 3180 2974

    Wysłany: 8 marca 2015, 16:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 lutego 2016, 15:34

    8pdp47e.png
  • bento Autorytet
    Postów: 951 406

    Wysłany: 8 marca 2015, 16:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Staraczka23 Właśnie w pierwszej ciąży miałam takie wizyty bez USG. Przynosiłam wyniki badań, ważenie, pomiar ciśnienia, lekarz pytał jak się czuję itp. + samolot i do domu :)
    Dżuls U mnie to 7 razy było łącznie z prenatalnymi trzema u innego gina. Czyli też wcale nie mało.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2015, 16:59

    sRUqp2.png
  • ceska Autorytet
    Postów: 653 442

    Wysłany: 8 marca 2015, 17:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gdybym nie poszla do lekarza rpywatnego na usg to bym miala tylko 1 usg na NFZ...

    oar8skjod4lwslof.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 19:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isabel zlituj się, zwykłe USG (nie dopplerowskie) na przełomie 1 i 2 trymestru (czyli nie ma już od dawna mowy o zarodku) miałoby być szkodliwe? Jezu, czegoś Ty się naczytała...

    kapturnica, Kucykowa, Wonderland, SweetCherryPie, Anitka201, Toa, Lady Savage, karolcia87 lubią tę wiadomość

  • Kucykowa Autorytet
    Postów: 477 501

    Wysłany: 8 marca 2015, 19:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Laseczki, wiem, że już milion razy mówiłyście jak to robić, ale jestem gapa...jak wkleić zdjęcie?? :)

    relgh371dtao2ef4.png

    Córcia <3
  • SweetCherryPie Ekspertka
    Postów: 190 442

    Wysłany: 8 marca 2015, 19:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    http://pl.tinypic.com/

    Kopiuje się link z i poprostu wkleja do wpisu.

    in8vzdb.png
  • Kucykowa Autorytet
    Postów: 477 501

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    rm92zd.jpg


    Nasz Maluszek :) Drapie się po główce :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2015, 20:03

    agatka196, Wonderland, Terazsięuda:-), bento, Anitka201, adzia, nick nieaktualny, Dżuls, Lady Savage, nick nieaktualny, nick nieaktualny, chabasse lubią tę wiadomość

    relgh371dtao2ef4.png

    Córcia <3
  • Wonderland Autorytet
    Postów: 701 760

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie ma badań potwierdzających negatywny wpływ USG na płód. USG wykonuje się tak często, jak jest to potrzebne. Ponieważ USG wykonuje się mniej więcej od lat 80, nie można też całkowicie stwierdzić, że jest to badanie bez wpływu na rozwijające się dziecko, ale przez te 40 lat nic takiego nie zaobserwowano. A PTG zaleca trzy badania ponieważ to są te 'strategiczne' badania i prawdopodobnie dlatego, że w gabinetach NFZ nie zawsze są aparaty, więc zrobiłby się problem, gdyby kobiety w ciąży chciały badanie na każdej wizycie...

    Znalazłam ciekawy artykuł o USG i ewentualnym NIEUDOWODNIONYM negatywnym wpływie: http://blog.klinikabocian.pl/2013/02/czy-usg-jest-szkodliwe.html

    Poza tym wybacz Isabel08, ale wydaje mi się że Twój sposób przywitania się na forum jest niezbyt taktowny...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2015, 20:30

    Toa lubi tę wiadomość

    <3
    MRqfp2.pngAnMUp2.png
  • Kucykowa Autorytet
    Postów: 477 501

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję SweetCherryPie :)

    A to nóżki:) Pływa jak żabka :)

    acx2tf.jpg

    agatka196, Wonderland, Terazsięuda:-), Luna1, bento, la_lenka, Anitka201, Dżuls, Lady Savage, nick nieaktualny, nick nieaktualny lubią tę wiadomość

    relgh371dtao2ef4.png

    Córcia <3
  • Terazsięuda:-) Przyjaciółka
    Postów: 77 121

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny- jakiś czas temu ktoś dodał link odnośnie szkolenia...ale ja mam spóźniony zapłon i teraz nie mogę tego znaleźć, czy macie moze gdzies namiary? Będe wdzięczna za przypomnienie.

    oar8dqk316wccxxh.png
  • agatka196 Autorytet
    Postów: 3135 2356

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 lutego 2016, 21:21

    Kucykowa, Toa lubią tę wiadomość

    Mam 4 Aniołki w niebie. Boże czuwaj nad nami
    16udk0s3stit4jg4.pngklz9df9hfp6o5oq3.png
  • Wonderland Autorytet
    Postów: 701 760

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Terazsięuda:-) wrote:
    Dziewczyny- jakiś czas temu ktoś dodał link odnośnie szkolenia...ale ja mam spóźniony zapłon i teraz nie mogę tego znaleźć, czy macie moze gdzies namiary? Będe wdzięczna za przypomnienie.

    http://www.bezpiecznymaluch.com.pl/ :)

    <3
    MRqfp2.pngAnMUp2.png
  • Wonderland Autorytet
    Postów: 701 760

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lekarze często na wszelki wypadek stosują 'zasadę ograniczonego zaufania' do USG, więc prawdopodobnie dlatego Twój lekarz Anima powiedział, żebyś z jednego zrezygnowała.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2015, 20:23

    <3
    MRqfp2.pngAnMUp2.png
  • Kucykowa Autorytet
    Postów: 477 501

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję, Agatka :) To akurat fotki z prenatalnych robionych w miniony piątek, ale już czekam na nowe :) Swoją drogą ciekawe czy teraz we wtorek moja gin mi zrobi USG, skoro w piątek miałam prenatalne...Dam Wam znać. Wg mnie to nie szkodzi, jeśli nie robi się tego co 2gi dzień, bez przesadyzmu...

    Miłego wieczorku !

    relgh371dtao2ef4.png

    Córcia <3
  • bento Autorytet
    Postów: 951 406

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kucykowa śliczne nóżki :)

    Kucykowa lubi tę wiadomość

    sRUqp2.png
  • Terazsięuda:-) Przyjaciółka
    Postów: 77 121

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wonderland bardzo dziękuję :-)

    oar8dqk316wccxxh.png
  • isabel08 Przyjaciółka
    Postów: 63 39

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Sigma- widzę, że Ty jesteś na tym forum "znawczynią od wszystkiego" :). Nie ma to jak wszechwiedza ;). Pogratulować.
    Kolejna sprawa, nie naczytałaś- studiowałam i pracuję.

    Wonderland- proszę... jaki to artykuł? Z takich się uczyłaś :)? Zajrzyj sobie do zagranicznych czasopism-w których są prawdziwe artykuły. Baza Science Direct (Elseviery).

    Co do lekarzy. Są lekarze i Lekarze-tłumaczyć chyba nie muszę.

    Nikt nie napisał, że USG jest szkodliwe-proszę o czytanie ze zrozumieniem. Badania pokazują, że są przypadki gdzie zbyt częste jego stosowanie może mieć negatywny wpływ na rozwoj.

    Nie chciałam nikogo urazić. Każda z Nas zrobi jak uważa. Przecież takie ma prawo.
    Miłego wieczoru.

    nick nieaktualny, Carolline lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kucykowa rewelacyjne zdjęcia.

    Co do usg to z własnego doświadczenia mogę powiedzieć, że to nie jest przyjemne dla dziecka. Słyszałam, że ponoć dziecko odczówa to jak pisk powstający podczas hamowania pociągu. ile w tym prawdy to nie wiem, ale wiem, że iza nie lubiła badan. pod koniec ciąży podczas każdego usg tak się prężyła, że aż mnie brzuch bolał. tak jakby się chciała przed nim schować.

    Kucykowa lubi tę wiadomość

  • Wonderland Autorytet
    Postów: 701 760

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Isabel08 jeśli pomyślałaś, że wkleiłam naukowy artukuł, to chyba mnie nie zrozumiałaś :) Są różne badania, ale ten negatywny wpływ nie został JEDNOZNACZNIE UDOWODNIONY. Jeśli zagłębiłabyś się bardziej chociażby we wspomniane przez Ciebie Elseviery, to zauważyłabyś, że praktycznie na każdy temat można znaleźć artykuły, które sobie przeczą, ale żeby coś udowodnić trzeba znaleźć naprawdę mocne argumenty (i chodzi mi tutaj o naukowców oczywiście, a nie o mnie czy o Ciebie).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2015, 20:44

    <3
    MRqfp2.pngAnMUp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2015, 20:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wonderland wrote:
    Lekarze często na wszelki wypadek stosują 'zasadę ograniczonego zaufania' do USG, więc prawdopodobnie dlatego Twój lekarz Anima powiedział, żebyś z jednego zrezygnowała.


    Pewnie tak. I zrezygnowalam z tego sobotniego usg z wielkim zalem. Potem troche zalowalam bo strasznie bolal mnie tego dnia brzuch i sobie plulam w brode, ze przynajmniej po usg wiedzialabym, ze jest ok.
    Ale musze tylko do czwartku wytrzymac :-)

‹‹ 492 493 494 495 496 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Karmienie piersią - wszystko o diecie, która zapewni zdrowie Twojemu dziecku

Podawanie mleka matki to najlepszy, naturalny sposób karmienia niemowląt. Zapewnia on dziecku prawidłowy rozwój, zdrowie i umacnia więź emocjonalną z matką. Należy także pamiętać, że znaczenie ma długość okresu karmienia piersią. Najlepiej, jeśli do ukończenia szóstego miesiąca życia dieta malca składa się wyłącznie z mleka mamy.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jakie suplementy i witaminy warto przyjmować w ciąży? Poradnik dla przyszłych mam

Ciąża to czas szczególnych potrzeb organizmu, w którym odpowiednia podaż witamin i minerałów odgrywa kluczową rolę dla zdrowia mamy i prawidłowego rozwoju dziecka. Jakich składników nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy i kiedy warto sięgnąć po suplementy? W artykule wyjaśniamy, które witaminy i minerały są najważniejsze w ciąży, jak wybierać bezpieczne preparaty oraz jak zaplanować suplementację zgodnie z aktualnymi rekomendacjami specjalistów.

CZYTAJ WIĘCEJ

Cykl miesiączkowy a wygląd kobiety - wpływ na skórę i włosy

Cykl miesiączkowy i przemiany hormonalne, które w nim zachodzą mają wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Cykl miesiączkowy a wygląd - jak hormony mogą wpływać na Twoją skórę i włosy? W których fazach cyklu Twoja cera może być w lepszej kondycji, a kiedy mogą pojawiać się problemy? Hormony a trądzik - kiedy problemy z wypryskami mogą się nasilać? 

CZYTAJ WIĘCEJ