X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W ciąży - ogólne WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023
Odpowiedz

WRZEŚNNIOWE mamy - Wrzesień 2023

Oceń ten wątek:
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 23 maja 2023, 07:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    niezapominajk_aa wrote:
    Hej hej, a ja jestem od kilku jak nie kilkunastu dni ciągle głodna 🙈 na szczęście po ostatnim maratonie z dwoma tabliczkami czekolady nie mam chcicy na więcej słodkiego, ale strasznie mnie to męczy. W sensie wiadomo, w dzień jest okej bo coś się przekąsi, ale poranek jest masakryczny. O 5 budzę się na siku a po 6 muszę wstać już na śniadanie, do tej pory spałam tak do 8/9 tylko z przerwą na siku, a teraz muszę zjeść bo mnie ssie strasznie, jakbym w ogóle nie jadła kolacji, przy czym mam też zawroty głowy, ale ciśnienie sprawdzam po wstaniu i jest prawidłowe. Nie wiem czy to kwestia większego zapotrzebowania kalorycznego czy cukier mi skacze, czego cholernie się boję, bo wizja kłucia się w palce kilka razy dziennie przy cukrzycy ciążowej to dla mnie koszmar. Krzywą mam zrobić przed kolejną wizytą (7.06) i zastanawiam się czy nie sprawdzić chociaż na razie samej glukozy.

    Ps. Na Facebooku znalazłam stronę gdzie kobietka szyje kokony, rożki i inne pierdoły i jednak zamówiłam u niej w całkiem innym stylu i wzorze niż te co ostatnio wrzucałam 🤣 za dwa tygodnie ma wysłać więc dam znać jak wyszły i jak jakość 😅


    Jeeej mam tak samo, jestem cały czas głodna i coś muszę przekąsić bo burczy mi normalnie w brzuchu 🙈 No I rano tez mam pobodke na siku i zdarza się że muszę zjeść kanapkę i o 5 nad ranem 😅

    A dziś pozdrawiam z krzywej cukrowej 🖐 fuuuuj 🤦🏻‍♀️

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • niezapominajk_aa Autorytet
    Postów: 860 597

    Wysłany: 23 maja 2023, 10:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze czyli wydaje się to dość normalne 😅😅 trochę mnie uspokoiłyście 😅😅
    Trzymam kciuki za Wasze krzywe! 😁

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 23 maja 2023, 10:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja chyba krzywą przeciągnę na przyszły tydzień 😅 wizytę mam dopiero w czerwcu więc zabieram się za to jak pies do jeża. Ale też normalnie bym spala i spala ale budzi mnie (oprócz siku oczywiscie) GŁÓD 😅 Budzę się i od razu muszę coś zjeść, nigdy tak nie miałam 😅

    Umka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 23 maja 2023, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój mały dzisiaj tak szaleje w brzuchu od rana że zaczynam się denerwować żeby czegoś nie nabroił czasami przy naczyniach.

    Wogole zastanawiam się czy kupować wanienkę na stelażu. 5 lat temu miałam stelaż a i tak kładłam na stole bo jakoś było mi wygodniej i stabilniej niż na stelażu. Nie wiem jakąś mało zdecydowana jestem w tej ciąży w poprzednich wiedziałam dokładnie co i jakie chce a tutaj wymyślam analizuje itd

    Wogole wczoraj do mnie doszło że mój mąż pierwszy raz dotknął brzucha aż zapytałam co się stało a on ze się boi i że też go stresuje cała sytuacja

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2023, 12:47

    age.png
  • Spuromix Autorytet
    Postów: 958 733

    Wysłany: 23 maja 2023, 13:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja wam wstawię kilka fotek tego co już mam jak poogarniam to wszystko :P

    Ja chciałam wszystko w neutralnych kolorach i krojach (z myślą o kolejnych dzieciach) no ale oczywiście mój mózg zaczął działać na zasadzie "po co kupować neutralny kokon za 120 nowy jak popatrz tutaj kobitka ma za 20 prawie nieużywany a że w kwiatki no trudno" i tak właśnie ja większość wyprawki mam z 2 ręki i powiem wam że jestem meeeeega zadowolona mąż chyba jeszcze bardziej bo w kieszeni została masa kasy i mogę pozwolić sobie na więcej
    mam sporo ubranek (nawet nie wiem ile bo samych pajaców będzie z 50 XD ) jak i na dziewczynkę tak i na chłopca i mam mega dużo wszystkiego przynajmniej wiem, że nie braknie i nie będzie mi szkoda jak nie założę tego małej :D
    wózek mam niebieski, wanienkę białą, kokon niebiesko biały w kwiatki, ubranka 3 torby różowe 3 niebieskie XD pościele neutralne do łóżeczka i w sumie nie pamiętam co jeszcze mam :P

    bebag, niezapominajk_aa, Umka lubią tę wiadomość

    age.png
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 23 maja 2023, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja nic nie kupiłam używanego jakoś nie mogę się przełamać do tego.
    Ale kupuje na promocjach, kokon kocyk rożek itd sama szyję więc też taniej wychodzi.
    Ja to wogole wśród znajomych jestem tam od promocji wszędzie wyszperam jakąś promocje :) teraz mąż chciał mi kupić torebkę żeby mi miło było bo ciągle leżę to mówię poczekaj będzie promocja 🤣

    age.png
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1803 1026

    Wysłany: 23 maja 2023, 17:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz też stawiam na używane, nie tylko ze względu na cenę ale ekologię też. Tyle tych rzeczy się marnuje po prostu. Na portalach typu vinted trzeba wystawiać za 1/4 ceny żeby coś pozniej sprzedać bo dochodza jeszcze koszty przesyłek, ubezpieczenie więc się albo znacznie traci albo po prostu nie sprzedaje. A z kolei wszystko co kupiłam używane sprzedałam potem za tyle samo i teraz też kupuje w podobnych cenach. Nowe kupię tylko pieluszki flanelowe takie się ucierania albo przewieszenia przez ramię do odbicia malucha, jakieś ręczniczki no i smoczki, butelki iż, art hig wiadomo.

    Umka lubi tę wiadomość

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • bebag Autorytet
    Postów: 1055 753

    Wysłany: 23 maja 2023, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też jestem zwolenniczką mody z drugiego obiegu, zwłaszcza że dzieci rosną jak szalone :) ciuszki po mojej córce nadal krążą gdzieś po znajomych, część pewnie teraz do mnie wróci :)
    takie wiele razy uprane ciuchy są tez wolne od chemikaliów których jest naprawdę dużo używanych żeby po wyprodukowaniu przetrwaly transport :) No i np moja córka nosiła fantastyczną sztruksową kurtkę „Vinted” po swojej starszej ciotecznej siostrze (starszej od niej o 15 lat) :D także polecam :) pieluchy tetrowe i flanelowe mam schomikowane w szafie, ale były dużo używane więc muszę zobaczyć czy jeszcze będą ok.
    Wózek, łóżeczko, jakiś bujak - wszystko planuję z drugiej ręki. Dla mnie ceny tych produktów to jakiś absurd, służą na krótko a kosztują majątek.

    Umka lubi tę wiadomość

    age.png
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 23 maja 2023, 18:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To prawda ceny to kosmos! dużo dużo wyższe niż 5 lat temu.
    Ja kupuje nowe bo kurde no nie mogę się przekonać kiedyś kupiłam raz kurtkę bo mój syn uparl się na moro a akurat w sklepach nie było przyszła tak śmierdząca fajkami że odesłałam odrazu od tamtej pory nawet nie próbowałam nic kupić używanego.

    Ja po swoich dzieciakach oddaje rzeczy znajomym.

    Czekam aż mnie wypuszcza wkoncu bezpiecznie żebym mogła iść na jakieś zakupy i już się nie mogę tego doczekać

    age.png
  • LILA_33 Autorytet
    Postów: 806 589

    Wysłany: 23 maja 2023, 19:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupiłam pół na pół, jedne nowe a drugie uzywki z vinted 😊 wozek, czy jakis kosz mojzesza tez raczej kupimy używane, jedynie lozeczko, przewijak to nowe 😊

    Czy takie wyniki z krzywej są dobre ? Naczczo 79, po godzinie 111 a po dwóch godzinach 123 ?

    age.png

    Od 2020 r. Starania o pierwsze👶
    09/2020 💔

    Maj 2022 - pierwsza IUI ...❌
    Czerwiec 2022 - druga IUI...❌
    09/2022 - histeroskopia - usunięcie polipa

    09/2023 nasze największe szczescie jest już na świecie 💖
  • nika647 Autorytet
    Postów: 1803 1026

    Wysłany: 23 maja 2023, 20:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ogólnie niskie te cukry więc chyba ok, ale ktoś tu miał już takie wyniki że po 2h był wzrost zamiast spadku, nie pamiętam kto.

    age.png
    3 ciąża - chłopiec - Bruno termin 4 września
    17.04 - 293g 💙 19.05 - 672g, 15.06 - 1190g, 29.06 - 1525g, 20.07 - 1928g, 10.08 -2900g, 24.08 - 3200g
    35l Syn - 6l, córka 3.5l
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 23 maja 2023, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ten po 2h powinien spaść trochę. Napewno dietę wprowadzą jakąś. Ja też mam jakieś ograniczenia wprowadzone bo ten po 1h mam na granicy za to po 2h mam już niski

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 23 maja 2023, 22:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    My lozeczko mamy po siostrze męża, 15 letnie ;) Nie uwierzylibyście jakie jest śliczne, teściowa oddała je do profesjonalnego czyszczenia i malowania, oczywiście na biało, jest przecudne 😊 Dostawkę kupię używaną, ale pamiętajcie jak kupujecie używane łóżeczka, dostawki itp że materac powinien być nowy, nie używany, nie nadaje się też taki po starszym rodzeństwie! Bardzo dużo o tym opowiadała kiedyś fizjomommy, że każde dziecko śpiąc na materacu zostawia na nim "ślad" w postaci odgnieceń których gołym okiem nie widać, inny dzidzius potem może na takim materacyku krzywić kręgosłup czy coś w tym stylu, odsyłam do fizjomommy jeśli ktoś ciekawy 😊
    Super że macie takie podejście. My kupiliśmy używany wózek i też jestem z tego bardzo zadowolona 😊 Ciuszki nowe lub z vinted, z lumpeksu bym się bala ze względu na chemię którą tam walą do odkażania tych ciuchów..
    Kocyki, prześcieradełka, rożek, pieluszki,wszelkie akcesoria do karmienia planuje nowe 😊 Wanienka raczej używka😊 Ogólnie dobrze poczytać takich racjonalnych mam, w dobie instagrama i Facebooka można się napatrzec na te "idealne" pokoiki, "idealne" Mamy, "idealne" wyprawki i potem człowiek może mieć głupie kompleksy że dziecko śpi w 15 letnim łóżeczku, mimo że jest przecudne i ładniejsze niz wiekszosc drewnianych lozeczek jakien widziałam w necie 😁
    Nie wiem jeszcze co z fotelikiem, ale pewnie kupimy nowy, nie mam o tym zielonego pojęcia póki co ..

    Umka lubi tę wiadomość

    age.png
  • bebag Autorytet
    Postów: 1055 753

    Wysłany: 23 maja 2023, 22:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Muszka1, dla córki miałam łóżeczko po znajomych - ono nadal jest w obiegu i teraz wróci do nas :) tez będzie miało ze 12 lat :)
    Instagram to platforma sprzedażowa - tam większość kont to są idealne wyprawki, wieczne podróże i fantastyczne fryzury i figury ;) i instamamy są zawsze najmądrzejsze i wszystkie produkty których używają to SZTOS ;) ale to są po prostu sprzedawcy ;) moim zdaniem klucz do udanego rodzicielstwa to słuchać swojej intuicji, nie oglądać za dużo socialmediów i znaleźć wsparcie w realu :)
    Fotelik dobrze dobrać do auta w jakimś profesjonalnym sklepie typu 8 gwiazdek lub tyłem.pl :)

    A to co ja kupuję mojej młodej zawsze nowe to buty - bo tego ani nie upiorę w wysokiej temperaturze a jednak bardzo wpływają na stopę i postawę - buty u nas muszą być nówki :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 maja 2023, 22:49

    age.png
  • niezapominajk_aa Autorytet
    Postów: 860 597

    Wysłany: 23 maja 2023, 22:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas też większość ciuszków jest używana od znajomych, wszystko w super stanie, łóżeczko też mamy chyba nawet 16 letnie, drewniane, też przeżyło kilka dzieci a dalej jest w super stanie. Materac dokupimy oczywiście nowy. Rożek i kokon też zamówiłam nowy, jakoś stwierdziłam że to chce żeby młoda miała dla siebie takie swoje 😅 resztę się zobaczy, wózek mogę kupić używkę ale fotelik raczej chciałabym nowy, przede wszystkim dlatego że musi być dopasowany pod auto. Póki co największym wydatkiem była komoda, bo szczerze dla nasz jedna szafa na ciuchy starczyła, ale małej ciuchów nie pomieścimy 😅

    Taaak u mnie w mieście jest taka instablogerka, co się wybiła na bogatym mężu, akurat wtedy się na insta wszystko rozkręcało i jakoś jej pykło. W kwietniu rodziła, wyprawki nie miała praktycznie do ostatniej chwili, dużo osób z miasta (a miasto moje niewielkie) odniosło wrażenie że czekała na jak największą ilość współprac i dostania wszystkiego w zamian za post/relacje czy rolkę. Nawet wózek, gdzie ona zawsze powtarza że uwielbia kolory i wzory, mają dla młodej czarny. I jak ktoś pyta czemu nie bardziej w ich stylu to się głupio tłumaczą. Ale rolka z reklamą wózka jest, hajs się zgadza, to czego chcieć więcej 😆😆

    age.png
  • Umka Autorytet
    Postów: 782 1326

    Wysłany: 24 maja 2023, 02:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U nas wszystkie ubranka sa z vinted, oprocz 3 body i kompletu - to nowe bedzie do szitala, a kupilam w tkmax bo mi przyjaciolka sprezentowala karte podarunkowa :D Dzieciaki tak szybko z tego wyrastaja ze ubranka sa zazwyczaj w stanie idealnym, wiec nie mam uprzedzen. Teraz rowniez rozgladam sie za spiworkiem do spania na poczatek, i lozeczkiem next2me forever, tez na vinted ;) Ale zgodze sie w 100% ze materac i przescieradla musza byc nowe.
    Wlasnie wstalam by cos zjesc :D :D :D

    age.png
    👩'76+👨'73
    👩IO,niedoczynnosc tarczycy
    👨02'20 Cukrzyca I,Asthenoteratozoospermia,Morfo0%
    *Invimed Wroclaw
    🔸I IVF 07.20,13 komorek-6MII,cb💔,brak❄
    🔸II IVF 11.20,10 komorek-5MII,1❄6.1 z 2 doby✊
    🔸III IVF 03.21,7 komorek-4MII,brak❄
    18.03 ET 2x8a poronienie zatrzymane 9tc💔,11-14.05szpital-Cytotec
    🔸04.08 FET 6.I-II z II IVF,cb💔
    *Gyncentrum Katowice
    🔸IV-VIII IVF 10.21-11.22, KD❄6x5.1.1
    🔸11.01.23 FET 1x5.1.1;2dpt 6.96;7dpt 64.87;9dpt 126.3;12dpt 428.9;16dpt 2172;23dpt 11801;27dpt 27835 i ❤️;34dpt 1,09cm;47dpt 9+3 2.64,❤️174;10+6 4.47;
    15.03 I prenatalne👍,5,6cm❤️164,corka?;20.03 NiftyPro-zdrowa corka;;20+5 polowkowe 390g❤️152,👍;;30+4 USG3 trym 1560g❤️150;35+3 2663g👍🙏;
    39+3 10:34 3510, 55cm 10pkt ❤️❤️❤️❤️❤️
  • Tkpom Autorytet
    Postów: 744 530

    Wysłany: 24 maja 2023, 07:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To ja przyznaje ze 5 lat temu też byłam taka głupia i dużo rzeczy kupowałam z polecenia właśnie z Insta. Ten cybex Priam który mamy też był. A właśnie kupiony dlatego że był taki modny wtedy i pewnie dlatego mi się już odwidział. Ale tak serio są inne wózki o niższych cenach które są lepsze od cybexa no taka rzeczywistość ale to dopiero jak człowiek. dorośnie widzi takie rzeczy. No my jedynie to mamy wózek używany ale to po moim starszym synku więc wiem jaki stan itd.
    Ja to zwracam uwagę na ceny bo jednak kupiliśmy ziemię na koniec tamtego roku żeby się budować i budżet nadszarpnięty mocno się zrobil.
    Jutro mam wychodne idę na echo serca małego taka radość że wyjdę z domu że pół nocy nie spałam :)

    age.png
  • niezapominajk_aa Autorytet
    Postów: 860 597

    Wysłany: 24 maja 2023, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umka wrote:
    U nas wszystkie ubranka sa z vinted, oprocz 3 body i kompletu - to nowe bedzie do szitala, a kupilam w tkmax bo mi przyjaciolka sprezentowala karte podarunkowa :D Dzieciaki tak szybko z tego wyrastaja ze ubranka sa zazwyczaj w stanie idealnym, wiec nie mam uprzedzen. Teraz rowniez rozgladam sie za spiworkiem do spania na poczatek, i lozeczkiem next2me forever, tez na vinted ;) Ale zgodze sie w 100% ze materac i przescieradla musza byc nowe.
    Wlasnie wstalam by cos zjesc :D :D :D

    A ja zdążyłam się wyżalić i zapytać czy też tak macie i od wczoraj przespałam noc do 9 bez wstawania na jedzenie 😆
    Oj, wesoło jest 🤣

    age.png
  • Muszka1 Autorytet
    Postów: 945 668

    Wysłany: 24 maja 2023, 09:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O, zapomniałam o śpiworku, to też jest hit instagrama, co spojrzysz to śpiworki za 2-3 stówy 😒 i to najlepsze, taki w rozmiarze 56-62 tylko, więc za 2-3 miesiące kupuj kolejny 😅 No ale jakiś w końcu muszę wybrać

    age.png
  • Nadziejka30 Autorytet
    Postów: 776 1089

    Wysłany: 24 maja 2023, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To jeśli chodzi o ubranka, to dostałam sporo już od kolezanek 😊 muszę przejrzeć, popracować. Jedna koleżanka dostała od innych kolezanaek i pooddawala mi,wiadomo niektóre muszę przejrzeć,bo już są mocno przytyrane 😅ale to duża oszczędność 😊
    Fotelik, wanienke ze stelażem, dostanę również od przyjaciół 😄 spiworki dostalam dwa,więc jakiś cieplejszy będę musiała dokupić, dostawkę, wózek oraz kilka bodziakow,jakiś kocyk, kokon, musliniwe, tetrowe pieluszki 😊 po malu od czerwca ruszam z listą i mniejsze rzeczy zacznę kupować z wyprawki 😊
    Rodzina chce dorzucić się do mojej wyprawki szpitalnej i maluszka😊🤗
    Dziewczyny,mam pytanie odnośnie jakiego rozmiaru planujecie szykować wyprawkę dla Maluszka?? Głównie mam od 56cm ubranka,zostanaiwam się ile trzeba mieć mniejszych🤔😉

    1. Transfer nieudany ❌️
    2. Transfer ❄️
    01.10. córeczka 3700g 61cm💗
‹‹ 203 204 205 206 207 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Płodność mężczyzn - przyczyny obniżonej płodności i sposoby na poprawę

Płodność mężczyzn na przestrzeni lat uległa znacznemu pogorszeniu. Dlaczego jakość nasienia współczesnych mężczyzn jest obniżona? Jakie są najczęstsze przyczyny problemów z płodnością? Co zrobić, aby wesprzeć i poprawić męską płodność?

CZYTAJ WIĘCEJ

Stres oksydacyjny w plemnikach jako przyczyna męskiej niepłodności

Wiadomo, że stres może mieć negatywny wpływ na funkcjonowanie całego organizmu. Ale co ma wspólnego stres oksydacyjny z plemnikami? Czy może być on przyczyną męskiej niepłodności? Dowiedz się, skąd bierze się stres oksydacyjny oraz jak diagnozuje się jego obecność w męskim nasieniu?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ