X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Bardzo późna owulacja...
Odpowiedz

Bardzo późna owulacja...

Oceń ten wątek:
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 6 grudnia 2016, 18:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jutro bede miala owu bo pojawil sie sluz i mam pik lh a to bedzie juz 23 dc, ja zawsze tak pozno mam i zastanawiam sie czy to obniza szanse na zaplodnienie bo podobno niedobrze jak jajko jest za "stare", moj gin tylko mowi ze moje cykle 40 dniowe sa nieprawidlowe ale caly czas tez mowi ze moze zajde naturalnie czyli jak to w koncu jest czy szanse sa obnizone niz we wczesniejszych owulacjach?

    km5si09kuaztknwb.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) pisałam na innych wątkach ale może tutaj mi podpowiecie.
    Czy jest szansa jeżeli od 12 dc do 17 dc mój pęcherzyk nie zmienił swojej wielkości miał 19,8 mm przez cały ten czas. Jest jeszcze szansa żeby w ogóle pękł ? Gin spisał już ten cykl na straty , czekam na @ ... ale może były takie przypadki ? :(

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 8 grudnia 2016, 21:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mój jak nie rósł przez kilka dni (a zatrzymał się na 23 mm) to już niestety nie pękł :( ale nie twierdzę że u Ciebie na pewno też tak będzie

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • Moll Ekspertka
    Postów: 355 81

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis 29 dzis owu

    km5si09kuaztknwb.png
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 16 stycznia 2017, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    u mnie dziś 28 dc i owu jeszcze nie było, od paru dni śluz rozciągliwy więc liczę na to że jest blisko no ale kurde, przecież cały cykl powinien tyle trwać a nie pierwsza faza.. :/

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • aana87 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 1 lutego 2017, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, dopiero zaczynam przygodę na forum, ale starania już trwają jakiś czas.
    Na stanie mamy 19 miesięcznego chłopca, wtedy udało się w 2 cyklu bez jakichkolwiek problemów. Teraz od października nie idzie. Cały czas karmię piersią i to może powodować problemy niestey...
    Byłam u ginekologa w obecnym cyklu, poziom progesteronu i tsh na szczęście w normie, ale pęcherzyk wolno rośni (12 dc- 13 mm, 18 dc -18 mm, 24 dc- dziś - 22 mm)... Cykle od powrotu miesiączki są trochę niereguralne, w granicach 26-36 dni... I gin stwierdziła dziś, że pęcherzyk już nie pęknie i w następnym cyklu mam się zgłosić na zastrzyk na pęknięcie... Ale teraz, że zdarzają się długie cykle i ciąże z nich... Myślicie że warto jeszcze teraz próbować? Kupić test owulacyjny czy faktycznie spisać cykl na straty?

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 1 lutego 2017, 21:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie wiem dlaczego stwierdziła że nie pęknie, wniosek jak dla mnie trochę na wyrost... Mierz temp. i jak będzie skok to najprawdopodobniej owu również, nie spisuj cyklu na straty bo z późnych owulacji również rodzą się dzieci. A nawet jeśli pęchrzeyk raz nie pęknie to jeszcze o niczym złym nie świadczy, cykle bezowulacyjne mogą się czasem zdarzyć każdemu. ja na Twoim miejscu poobserwowałabym jeszcze parę cykli czy dochodzi do owu i ewentualnie wtedy zaczęła się martwić, na razie nie masz czym :)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • aana87 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 2 lutego 2017, 02:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magdis, a jak u Ciebie? 16tego stycznia miałaś 28 dc i co dalej? Była owu?


    Ja wieczorem zrobiłam test lh (tak w zasadzie bez jakis nadziei)... I wyszły bardzo ocne kreski, testowa mocniejsza od kontrolnej. Tylko znów - karmię piersią, nie wiem czy to nie zaburza wyniku...
    Ech, liczę, że jeszcze to owu będzie, a cykl będzie z tych dłuższych...

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 2 lutego 2017, 09:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    była :) ja ostatnio mam właśnie takie długie cykle z owulacją ok. 30 dc co mnie dobija bardzo i w tym cyklu biorę ovarin w nadziei że owu przyjdzie szybciej :) wielu dziewczynom które miały takie późne owulacje pomógł i zaczęło to iść jak należy, zobaczymy jak będzie u mnie. Jak ci wyszedł LH to sądzę że dzis będzie owu, mierzysz temperaturę?

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • aana87 Nowa
    Postów: 3 0

    Wysłany: 2 lutego 2017, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ovarin dziś kupuję ;)
    Mierzę temperaturę, ale byłam chora przez parę dni i wyniki są trochę szalone. No ale dziś była niska, 36,2, czyli jakby przed owu jeszcze...
    No zobaczymy... Test znów zrobiłam i wyszedł tak samo mocno pozytywny....

  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 2 lutego 2017, 21:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    no to tak czy siak jest teraz odpowiedni czas na staranka :) myślę że temp. skoczy na dniach :)

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 7 lutego 2017, 10:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej kochane :)

    Czy jest szansa ze mialam owulacje gdzies niedawno? Albo ze sie pojawi niedlugo? Chociaz szyjka sie mi powoli zamyka (ale nie obniza, moze odrobinke ale jest wyzej niz srednio).
    Jest jakakolwiek szansa ze sie udalo? Bardzo mi zalezy na tym cyklu bo jak nie ten to dopiero kwiecen (ale facet bedzie po operacji kolana wiec z <3 slabo) a pozniej czerwiec.
    Nie mam jak sie udac do lekarza na monitoring jestem na studiach w UK.

    panazuzanna lubi tę wiadomość

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 7 lutego 2017, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej. A jak długie masz cykle? Przy Twoich górach i dolinach ja bym ♡ co drugi dzień. .wykres nie wskazuje że ovu była jak również nie pokaże ze będzie. Na razie wykłada ze ovu nie było (trzeba przestrzegać norm mierzenia temp) ale też pociesze ze raz widzialam taki wykres ciazowy

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • magdis Autorytet
    Postów: 676 258

    Wysłany: 7 lutego 2017, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lily Evans, a zdarzają Ci się tak późne owulacje? Bo albo jesteś jeszcze przed albo cykl będzie bezowulacyjny... Przy pcos tak niestety bywa :( bierzesz na to ustrojstwo jakieś leki?

    f2w3rjjg9rxvzya9.png
    km5suay3700g32yy.png
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 7 lutego 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Hej. A jak długie masz cykle? Przy Twoich górach i dolinach ja bym ♡ co drugi dzień. .wykres nie wskazuje że ovu była jak również nie pokaże ze będzie. Na razie wykłada ze ovu nie było (trzeba przestrzegać norm mierzenia temp) ale też pociesze ze raz widzialam taki wykres ciazowy

    Ja nie moge serduszkowac kiedy chce bo moj luby jest w Polsce a ja studiuje w Anglii ;) widzimy sie co 2 miesiace srednio (czasem 3 czasem 1).

    Mierze temp codziennie o tej samej porze poza tymi 2 sytuacjami ale wtedy zwyczajnie zaspalam na wyjecie termometru z pochwy i jak wyjelam to juz nie bylo temperatury na ekranie.

    Bralam tabletki 3,5 roku, pierwszy cykl po mialam 14 dni, drugi 19 a ten jest trzeci. Tabletki bralam na leczenie PCOS i faktycznie nie bylo zadnego torbiela mimo ze wczesniej byly nawet te wypelnione krwia. Bralam bez przerw na krwawienia bo to byly minipigulki.

    Naogladalam sie duzo wykresow ktore byly rownie dziwne co moj i mimo wszystko byla owulacja a nawet czasem ciaza :D

    panazuzanna lubi tę wiadomość

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Existenz Autorytet
    Postów: 997 881

    Wysłany: 8 lutego 2017, 19:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo mam ten sam problem. Facet w Anglii. Kiedyś miałam regularne i przyjeżdżał kolo 14dc a od 2 miesięcy w 25 i 27. Robie testy owu ale niestety nie przyjedzie w 24h. To nasz 3 cykl z ovuf i kiedy jesteśmy razem. Za 2 dni na narty i znowu wyjedzie. Dostałam ovarin może cykle się inormuja i trafimy w te 2 przyszłe tygodnie razem.
    Może jesteś przed ovu. A czulas juz owulacje?
    Wszystko może się zdarzyć ;)

    panazuzanna lubi tę wiadomość

    10.08. Irenka. 3700 i 56
    9m -9kg. 2 zabki.
    13m - 10.300 kg. 6 zabkow 80r
  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 9 lutego 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Existenz wrote:
    Ooo mam ten sam problem. Facet w Anglii. Kiedyś miałam regularne i przyjeżdżał kolo 14dc a od 2 miesięcy w 25 i 27. Robie testy owu ale niestety nie przyjedzie w 24h. To nasz 3 cykl z ovuf i kiedy jesteśmy razem. Za 2 dni na narty i znowu wyjedzie. Dostałam ovarin może cykle się inormuja i trafimy w te 2 przyszłe tygodnie razem.
    Może jesteś przed ovu. A czulas juz owulacje?
    Wszystko może się zdarzyć ;)

    Czyli odwrotnie niz u nas :)

    Dzisiaj mocno czulam owulacje a i temp skoczyla (w koncu) i jajnik boli juz dobre kilka godzin na wszytskie sposoby. Ale plemniki musialyby przezyc te 3 dni a nie weiem czy sa az tak mocne.

    panazuzanna lubi tę wiadomość

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Nadzieja91 Koleżanka
    Postów: 37 33

    Wysłany: 10 lutego 2017, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też proszę o jakąś opinię. Czy podzielacie moje zdanie, że w tym cyklu już nic nie wyniknie? (mam na myśli owulację)
    Cykle prowadzę dopiero 3 cykl, w poprzednich owulacja była w 20-21 dc a cykl trwał około 33 dni, ale do tej pory zdarzały mi się cykle dłuższe (38, 43,47 dni).
    Już myślałam, że pojawi się zaraz skok, a tu dziś znowu stoi w miejscu.

    I jeszcze jedno pytanie- mierzę temp. w ustach termometrem elektronicznym. Czy jeśli robię 2 pomiary jeden po drugim i się różnią o 0.1 to wpisywać niższą czy wyższą wartość?

    1c85e50689773c597cad91a84f89a17f.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 lutego 2017, 08:41

    panazuzanna lubi tę wiadomość

  • LilyEvans Autorytet
    Postów: 727 296

    Wysłany: 10 lutego 2017, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nadzieja91 wrote:
    Ja też proszę o jakąś opinię. Czy podzielacie moje zdanie, że w tym cyklu już nic nie wyniknie? (mam na myśli owulację)
    Cykle prowadzę dopiero 3 cykl, w poprzednich owulacja była w 20-21 dc a cykl trwał około 33 dni, ale do tej pory zdarzały mi się cykle dłuższe (38, 43,47 dni).
    Już myślałam, że pojawi się zaraz skok, a tu dziś znowu stoi w miejscu.

    I jeszcze jedno pytanie- mierzę temp. w ustach termometrem elektronicznym. Czy jeśli robię 2 pomiary jeden po drugim i się różnią o 0.1 to wpisywać niższą czy wyższą wartość?

    1c85e50689773c597cad91a84f89a17f.png

    To zobacz na moj, pozno bo pozno ale owulacja byla :D I to przy serduszkowaniu. A tez myslalam ze nic z tego. Wejdz w galerie wykresow i tam wpisz takie co Ci odpowiadaja, ja widzialam duzo podobnych do mojego czy Twojego i niektore nawet konczyly sie ciaza :)

    panazuzanna lubi tę wiadomość

    Pierwsza luteina, brak okresu tydzien po odstawieniu
    PCOS
    Endometrioza
    9cs
  • Nadzieja91 Koleżanka
    Postów: 37 33

    Wysłany: 10 lutego 2017, 15:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    LiluyEvans wrote:
    To zobacz na moj, pozno bo pozno ale owulacja byla :D I to przy serduszkowaniu. A tez myslalam ze nic z tego. Wejdz w galerie wykresow i tam wpisz takie co Ci odpowiadaja, ja widzialam duzo podobnych do mojego czy Twojego i niektore nawet konczyly sie ciaza :)


    Trzymam kciuki, żeby po tym stresie związanym z owulacją cykl zakończył się świętowaniem ;)
    Wykresy oglądałam, ale już jakoś przestałam się łudzić.

‹‹ 2 3 4 5 6
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ