X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację czy ovu była? ptyanie do zaawansowanych
Odpowiedz

czy ovu była? ptyanie do zaawansowanych

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 sierpnia 2014, 06:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam prośbę do bardziej zaawansowanych w interpretacji koleżanek o pomoc w interpretacji mojego wykresu. Wg OF nie było jeszcze owu, ale mam wątpliwości, ponieważ w 15 dc temperatura była najniższa, potem zaczęła powoli rosnąć. W 15 dc była też bardzo duża ilość śluzu - przezroczystego i rozciągliwego. Właściwie nigdy nie miałam takiej ilości odkąd pamiętam. Następnie obraz śluzu zakłóciło współżycie. Więc nic nie notowałam, chociaż w sumie wczoraj z rana wydał się nadal rozciągliwy, tylko, że mała ilość - właściwie nie wychodząca na zewnątrz. Przy tym dzisiejsza temp. zmierzona została po 2 godz. snu, o 6 rano, ponieważ o 4 wróciliśmy z wesela - wtedy miałam 37,1, ale to oczywiście temp., która się nie nadaje, ze względu na brak snu i alkohol - może nie wiele ale jednak.. w sumie tą o 6 rano też można by uznać za niewiarygodną do końca, dlatego też ją wykluczyłam. Tak czy inaczej komputer owu nie wyznacza:( ale temp. chyba po woli pnie się w górę.. jakbyście to oceniły?
    b5e05acbb0e6bda9a1ef36bb33636ab8.png

  • Justeck Ekspertka
    Postów: 274 101

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba mierzysz termometrem elektronicznym z jednym miejscem po przecinku, bo Twoje pomiary są mało precyzyjne. Ciężko stwierdzić, czy różnica jest wystarczająco duża, aby móc nazwać to skokiem. Na podstawie samego śluzu można by ryzykować stwierdzenie, że dni płodne już się skończyły, ale tego na 100% nie można powiedzieć na samym początku obserwacji.

    Pierwsza rzecz, to kup albo zwykły termometr "rtęciowy" albo elektroniczny owulacyjny (np. Microlife) z dwoma miejscami po przecinku.

    A na końcu - i będę to powtarzać jak mantrę - ovufriend nie jest w stanie wyznaczyć owulacji. To tylko program do prowadzenia wykresu. ;)

    Brunhilda, kita lubią tę wiadomość

    Insanity: doing the same thing over and over again and expecting different results. (anonim)
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 16:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki, ale póki co muszę chyba skończyć cykl na starym termometrze - to microlife, ale ma jedno miejsce po przecinku. W sumie to mam pierwszy raz taką sytuację odkąd obserwuję, że temperatury są tak zbliżone. Ten cykl i tak był liczony za stracony, ale że nawet skoku nie zobaczę to się zszokowałam :) W sumie to właśnie dochodzę do wniosków, do których już dawno doszłam i dlatego nie stosowałam naturalnej metody antykoncepcji. Tak naprawdę to każdy jeden cykl jest inny i nigdy nie ma 100% pewności - chyba że się zrobi monitoring.

    Ale będę wdzięczna za wszelkie opinie na temat tego wykresu, bo naprawdę mam mierny poziom wiedzy w temacie. I mam jeszcze pytanie czy szczyt śluzu teoretycznie powinien zbiegać się z owulacją, czy to też nie jest wcale pewne? Zakładając, że była :)

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 17:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witaj Kita
    Pozwolisz że się wtrącę - skoro twierdzisz, że masz mierny poziom wiedzy w temacie to czemu od razu skreślasz NPR?
    Nie skreślaj, tylko dowiedz się o co chodzi i wybierz. Ja sama z powodzeniem stosowałam przez półtora roku w celu odłożenia.

    I teraz:

    Z godnie z zasadami skok już był - ja bym uznała 18 dc. Skok to taka temperatura, która jest wyższa od 6 poprzedzających. Ważne, żeby była po szczycie śluzu, czasem są od tego wyjątki, ale nie jestem pewna czy to tak istotne przy staraniach

    Można jeszcze się zastanowić czy 16dc nie było skoku, ale ta tempka z 11 zaburza i nie pozwala wyznaczyć przedwzrostowej szóstki

    A owulacji nie wyznaczysz co do godziny. Ani przy pomocy OF (co jest moim zdaniem nieuczciwością ze strony serwisu, żeby nazywać to co wyznaczają "owulacją") Naturalne metody pomagają określić kiedy są dni potencjalnie płodne. I masz rację - przy staraniach obserwacja śluzu jest kluczowa, należy współżyć w dniu śluzu najlepszej jakości - rozciągliwy i przejrzysty. Nawet jakby owulacja miała być później, to w takim śluzie plemniki mają większe szanse dojrzeć i przeżyć :)

    Nona, gosia86 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 18 sierpnia 2014, 18:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nie skreślam NPR, bo wiem, że są osoby mające do tego cierpliwość, ale ja nie ;) a może nie chodzi o cierpliwość tylko o panikę, w którą wpadam jak czegoś wyraźnie nie widzę.. zaraz mi się wydaje, że to jakaś ciężka choroba albo nie wiem co jeszcze - że wszystko źle porobiłam i pozaznaczałam ( i tyle dni mierzenia temp. o 4 na marne:(()! tak się starałam i się okazało, że mój wykres jest i tak mało precyzyjny... a jak już mi się wydaje, że coś rozumiem to nagle okazuje się odwrotnie. Może faktycznie coś ze mną nie tak, bo naprawdę nie umiem dostrzec u siebie regularności i powtarzalności w cyklach ;) Podziwiam, że stosowałaś tyle NPR jako metodę antykoncepcji, bo ja bym po prostu nie umiała (ani mój mąż) się wstrzymywać tyle od współżycia mając siebie pod ręką:) zaczęłam to obserwować jak mąż zaczął wyjeżdżać w trasy na 2-3 tyg. bo go nie ma:) i zaczęliśmy myśleć o dziecku - a i tak nie umiem dni płodnych utrafić:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 18 sierpnia 2014, 18:21

  • Brunhilda Przyjaciółka
    Postów: 117 51

    Wysłany: 19 sierpnia 2014, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kita - wykres wygląda dobrze :) nie przejmuj się i nie panikuj.
    Dobrych materiałów dotyczących obserwacji jest mało w internecie, lepiej kupić książkę. Nie wiem jak długo się obserwujesz i jaką metodą, dlatego nie wiem na czym polega ten bark regularności i powtarzalności w cyklach :/


    Tak jak ci napisałam - przy staraniach najważniejszy jest śluz.

    A co do NPR, to ja po prostu jestem przekonana, że to zdrowa metoda. Ok, z powodów religijnych wiele osób wstrzymuje się od współżycia, ale jest tez całkiem sporo osób stosujących FAM czyli kombinację obserwacji i prezerwatyw.
    Fakt, że trzeba się obserwować - czyli mierzyć temp i sprawdzać śluz, no ale to są właściwie jedyne skutki uboczne ;) w przeciwieństwie do innych metod

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny podłączam się pod temat bo nie chcę zakładać nowego
    zastanawia mnie dlczego of nie wyznacza mi owulacji na wykresie?
    ogólnie wygląda to tak 18.08 śluz mega rozciągliwy i na usg pęcherzyk 2,10 cm i endo 1,2 cm
    testy owulacyjne dodatnie 20 i 21.08
    temperatura z dnia na dzień lekko pnie się do góry ale nie wiem czemu nadal nie wyznacza?
    proszę rzućcie okiem i napiszcie co o tym myślicie
    https://ovufriend.pl/graph/e8a14d7ebe5a2c0840b3612f692cd53d

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 10:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Gosiu ....u mnie temp tez nie wyznaczyla i musiałam sama zaznaczyć temp piela sie wolno do góry na usg pęcherzyk 21 mm pekl dwa dni pozniej bo czułam ...a ovuf nie wyznaczylo ...a czulas jajnik !?



    f2w3rjjgk4rnzuso.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2014, 10:25

    gosia86 lubi tę wiadomość

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 10:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    czułam
    i lekarz na usg potwierdził że z prawego jajnika
    a ból czułam w 16 dc czyli 19.08 przez dobrą chwilę mocny ból brzucha, ciągnięcie aż do pachwiny i ból kręgosłupa
    a w nastę[nym dniu dodatni test owu
    czyli mogę założyć że owu była w tym 16 dc?
    to też dzień najniższej temperatury (bo dzień wcześniej mam ignorowaną bo mierzone godzinę wcześniej)

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nooo tak !:) z tym ze mogla byc 15 a jak juz plyn rozlal sie na dobre to podraznial i czulas w 16 ...wiec tak zalozmy...

    f2w3rjjgk4rnzuso.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 sierpnia 2014, 10:40

    gosia86 lubi tę wiadomość

  • gosia86 Autorytet
    Postów: 7757 4712

    Wysłany: 23 sierpnia 2014, 11:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki Madziarko :*
    lekarz tak mówił że pęcherzyk pęknie w poniedziałek najdalej wtorek, ale to był taki lekarz trochę mało przekonujący

    8p3os65gknud0twt.png
    iv09tgf6v8u0j0rv.png
  • alex264 Debiutantka
    Postów: 6 1

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam,
    Bardzo proszę o radę, bo się trochę pogubiłam:( prowadzę wykresy temperatur, które nie wykazuja zbytnich odchyleń od normy, sa zawsze dwufazowe, ze wzrostem temp. w drugiej fazie. Jakiś czas temu lekarz zalecił mi badanie PCT (test po stosunku). Wykonalam go dzień po piku LH, dzień przed wzrostem temp. Laborantka stwierdziła, że dawno nie widziała tak dobrego śluzu. Niestety 15 min później miałam usg i okazało się,że endo złe - 6mm, pęcherzyk 8mm i brak śladów owu. Moje pytanie jest następujace - jak to jest z tymi hormonami. Skoro śluz był dobry, dlaczego endo takie słabe i brak owu skoro za wszystkie te rzeczy odpowiadaja estrogeny. Jeśli nie było owulacji, pęcherzyka odpowiedniej wielkości, to skad się wział wzrost temp. w drugiej fazie - czyli musiał być wzrost progesteronu. Czy ktoś zna rozwiazanie tej zagadki , bo przyznam, że się zniechęciłam do robienia wykresów:( nie muszę dodawać, że nasienie męża ok, a ciaży w owym cyklu oczywiście nie było. Z góry dziękuję za wszystkie sugestie!

    alex264
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 sierpnia 2014, 16:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Niestety nie jestem w stanie odpowiedzieć na powyższe pytanie, ale jeśli jest ktoś mądry to chętnie się dowiem, bo też po woli zaczynam się zastanawiać nad sensem prowadzenia wykresów.. tym bardziej zaczynam wątpić w owulację u siebie, że biorę po owulacji progesteron i mam wrażenie, że to on mi podnosił temperaturę - tyle, że w tym cyklu dużo słabiej - bo zakończyłam castagnus (obniża prolaktynę - zwiększa progesteron). Kiedy brałam obydwa leki temp. szła konkretnie w górę - teraz przy samej luteinie skok był mało wyraźny i słabo się trzyma. Dla porównania na dole daję wykres obecny - i wcześniejszy z dwoma lekami. ciąży oczywiście brak - w tym cyklu raczej już też skoro temperatura leci w dół już drugi dzień.
    b5e05acbb0e6bda9a1ef36bb33636ab8.png

    a8292368cce7819a33987287342c1b46.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 24 sierpnia 2014, 16:10

  • jeannet Debiutantka
    Postów: 11 1

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 09:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny, z męzem staramy sie o dziecko.
    To jest mój 2cs. W poprzednim cyklu miałam monitoring i owulacja była w 14dc.
    Dziś jest 10 dc. Wczoraj czułam straszny ból w podbrzuszu. Pod wieczór juz tylko prawy jajnik strasznie bolał. Do tego wczoraj rano raz pojawiło sie duzo śluzu płodnego, ale tylko raz.
    Dziś już jajnik boli dużo mniej. Śluzu brak.
    Dodam że pije ziółka ojca sroki.
    Czy jest możliwe że wczoraj była owulacja? w 9dc?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 12:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Możliwe ja mam często 9-10 dc :-)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 sierpnia 2014, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mogła być, u mnie w poprzednim była 14dc wg owu a w bieżącym 17. Przesunięcia są możliwe tym bardziej, że pijesz ziółka.

  • Eowena Ekspertka
    Postów: 153 203

    Wysłany: 19 września 2014, 08:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też się podczepiam pod temat, żeby nie zakładać nowego. Czy myślicie, że owulka u mnie już była? Wczoraj szyjka się wyraźnie obniżyła i utwardziła. Wykres poniżej.
    Chodzi o to, że muszę zacząć brać luteinę i nie wiem czy mogę zacząć już dzisiaj. Moja ginka przepisała mi od 16dc, ale ja postanowiłam zaczekać dopóki nie potwierdzę owu u siebie.

    https://ovufriend.pl/graph/970d35458456aa0dee5ed94e37e48673

    8une43r8mbu2h8v4.png
  • 3livka Ekspertka
    Postów: 135 72

    Wysłany: 19 września 2014, 08:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Żeby potwierdzić skok potrzebujesz co najmniej 3 wyższych temperatur. Luteinę bierze się właśnie od 3-4 dnia skoku.

    c2b941820e548b3aa7ad88ba7fa9cdb0.png
  • myśliwa Ekspertka
    Postów: 170 55

    Wysłany: 19 września 2014, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    3livka tez tak myślę

    http://ovufriend.pl/graph/a052b97fd4a353bfa961377e80dfff1e
  • Eowena Ekspertka
    Postów: 153 203

    Wysłany: 19 września 2014, 10:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny :) w takim razie jeszcze czekam.

    8une43r8mbu2h8v4.png
1 2 3
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak liczyć, który to tydzień ciąży?

Udało Wam się zajść w ciążę? Gratulacje! Określenie tygodnia ciąży jest kluczowe z wielu powodów. Przede wszystkim pozwala ustalić, czy dziecko rozwija się prawidłowo oraz umożliwia wykrycie wcześniejszego porodu bądź poronienia. Pozwala też rodzicom przygotować się do momentu przywitania nowego członka rodziny na świecie. Zobacz, w jaki sposób można ustalić wiek ciąży.

CZYTAJ WIĘCEJ