X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację my starające się
Odpowiedz

my starające się

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 12:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja się na wykresch nie znam, nie śledzę i sama też nie prowadzę bo jestem mega nie systematyczna :)
    Wierzę że bez tego też może się udać. I może nawet mniej stresu mam bez tych wykresów :)

  • Lapi84 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 1 grudnia 2015, 22:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Podczytywałam Was troszkę i chciałam się w końcu przywitać i dołączyć do grona. Rozpoczęłam właśnie 2cs i póki co podchodzę do sprawy dość spokojnie. Co prawda magiczną 30stkę już przekroczyłam i to nasze pierwsze staranie, ale jestem optymistką :)
    Niech fasolki kiełkują! :)

    Lapi84
    a5d5ed8847b4d7fe01e7381afcbea308.png
  • Felicidad Koleżanka
    Postów: 53 27

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 01:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam Lapi 84. Ja 30 stke skoncze za 3 mies.ale wcale się na tyle nie czuje ;) najważniejsze to nie dać się zwariowac. To wszystko siedzi w Naszej głowie. Znam wiele przypadków gdzie lekarz mówił o długim leczeniu itp. Pary dopuszczały i nagle niespodzianka :)

    xnw4krnttz5ceq7m.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 07:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    justi:: wrote:
    Zachodniopomorskie.
    Szczerze to przeraza mnie ze juz mam tyle lat,objecalam sobie ze jak nie zajde do35roku zycia to dalej nie staram sie.....

    Hihi ja tez zachodniopomorskie :)

    Głowa do góry i nie poddajemy się :)

    Miłego dnia dziewczyny!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    NO dziewczyny trzymam kciuki za was i za siebie :)

  • lanisska Koleżanka
    Postów: 49 22

    Wysłany: 2 grudnia 2015, 21:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :) Jeśli pozwolicie to przyłącze się do dyskusji.
    Jestem dość młoda ;) Zawsze myślałam że owulację mam w 14dc a tu niespodzianke mi testy owulacyjne sprawiły :)

    rfxg9jcgat7m0j75.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 05:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicidad wrote:
    Witam Lapi 84. Ja 30 stke skoncze za 3 mies.ale wcale się na tyle nie czuje ;) najważniejsze to nie dać się zwariowac. To wszystko siedzi w Naszej głowie. Znam wiele przypadków gdzie lekarz mówił o długim leczeniu itp. Pary dopuszczały i nagle niespodzianka :)

    a u mnie zmiana kodu na 3 z przodu :D nastąpi za nieco ponad m-c ;)
    także Felicidad, jak nie my to kto??? :) rocznik 86 przeszedł tyle reform :D że damy radę i zaciążyć :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 10:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny czy możliwe jest żeby 7 dpo odczuwać już mdłości? czy to mózg mi tylko płata głupie figle? :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 grudnia 2015, 11:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    bobo_frut wrote:
    dziewczyny czy możliwe jest żeby 7 dpo odczuwać już mdłości? czy to mózg mi tylko płata głupie figle? :)

    PODBIJAM pytanie:)
    Ja jeszcze mam jakieś dziwne wybuchy gorąca:/

  • Felicidad Koleżanka
    Postów: 53 27

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 01:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wydaje mi się. To troszkę za wcześnie na mdłości. Pewnie psychika płata wam figle, też tak czasami miałam.
    Bobo-frut oczywiście że damy radę :) jeszcze nie jesteśmy takie stare ;)
    Ja zaczelam dzisiaj pożerać ananaska ( uwielbiam )
    Dziewczyny mam takie pytanko wiecie moze do kiedy bierze się niepokalanek mnisi? Gdzieś przeczytalam że tak jak wiesiolka do owulacji ale nie jestem pewna. Ktoś coś wie?

    xnw4krnttz5ceq7m.png
  • Felicidad Koleżanka
    Postów: 53 27

    Wysłany: 4 grudnia 2015, 01:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witamy lanisska. Długo już starasz się o fasolke ? Testy owulacyjne to świetna sprawa. Polecam firmę clearblue fakt że są troszkę drogie ale przy nich nie musisz się zastanawiać czy kreska jest na tyle mocna, że to już jest owulacja czy nie. Te testy maja elektroniczny wyświetlacz i pokazują uśmiechnięta buzke jak jest owulacja.

    xnw4krnttz5ceq7m.png
  • lanisska Koleżanka
    Postów: 49 22

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej to dopiero pierwszy cykl i pierwszy z testami, kupiłam z allegro. 5 dni z rzędu i cały czas kreska słabsza. Po pierwszym teście ze słabą kreską myślałam że owulacja niedługo.
    Nie wiem o co chodzi. Już leci 19 dc a owulacji brak :/

    rfxg9jcgat7m0j75.png
  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 20:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja wczoraj byłam u ginki, pełna nadziei na propozycję monitoringu cyklu i dowiedziałam się, że mam dużo czasu na staranie się o dziecko, a mianowicie ROK! Na moje obawy, że być może mam problem z owulacją, lekarka zaproponowała zbadanie progesteronu w drugiej fazie cyklu, ale skierowania na badanie nie dała... dała natomiast na Toksoplazmozę, Różyczkę i Cytamegalowirus.

    No i kazała cytuję "bzykać się" :) i nie myśleć i nie stresować się za bardzo tymi staraniami.

    Jestem trochę rozczarowana, rok to bardzo długo :(

    Orientujecie się czy badanie progesteronu jest płatne w sensie, nie refundowane?

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • Felicidad Koleżanka
    Postów: 53 27

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 23:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieska lekarka miała rację , dla zdrowych par dają rok na dzidziusia jeśli nic z tego nie będzie to wtedy zaczynają dociekac dlaczego nie wychodzi. Nie stresuj się bo to nie pomaga , . zbadaj sobie hormony tarczycy, progesteron, prolaktyne i z wynikami idź spowrotem do niej.

    xnw4krnttz5ceq7m.png
  • Felicidad Koleżanka
    Postów: 53 27

    Wysłany: 5 grudnia 2015, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    lanisska wrote:
    Hej to dopiero pierwszy cykl i pierwszy z testami, kupiłam z allegro. 5 dni z rzędu i cały czas kreska słabsza. Po pierwszym teście ze słabą kreską myślałam że owulacja niedługo.
    Nie wiem o co chodzi. Już leci 19 dc a owulacji brak :/


    Może przegapilas. Czasami stężenie hormonu jest tak małe i szybko maleje że testy niem zdążyły wykryć albo w złym momencie testowałas. Podobno nie testuje się z porannego moczu tylko koło południa najlepiej między 10 a 12-sta albo wieczorkiem przynajmniej 4 h od ostatniej toalety i nie można za wiele pić aby nie rozcienczyc moczu.

    xnw4krnttz5ceq7m.png
  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 17:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicidad, wiem że takie są praktyki, ale po co tyle czekać. Lekarze mogliby podchodzić troszkę inaczej i chociaż zlecać badania hormonów takich jak prolaktyna czy progesteron żeby od razu wykluczyć możliwe przeszkody w zajściu w ciążę. Pewnie zrobię na własną rękę te badania, choć wolałabym mieć skierowanie, zwłaszcza, że płacę za opiekę medyczną w pracy...

    Pomarudziłam... dziś mam kiepski humor.

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • Felicidad Koleżanka
    Postów: 53 27

    Wysłany: 6 grudnia 2015, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nieska bardzo dobrze Ciebie rozumie. Mieszkam w UK i tutaj to już w ogóle jest masakra z badaniami bo na własną rękę są strasznie drogie i za każdym razem gdy jestem w Polsce robię jakieś badania. Ginekologa też tak nie ma na zawołanie żeby iść na monitoring cyklu :( więc muszę czekac może się uda bez ich pomocy. Też mam kiepski dzień dzisiaj 14 DC myslalam że będzie owulka a testy pokazują że nie :(

    xnw4krnttz5ceq7m.png
  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 10:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Felicidad, 14 dc cyklu to może jeszcze za wcześnie. Się nie martw na zapas ;) owulka przyjdzie.
    Ja dziś mam ciut lepszy humor i nastawienie. Na czwartek zapisana jestem do innego gina, zobaczę co on mi powie na temat moich dzieciowych planów :)

    Buziaczki dla Was kochane <3

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
  • Lapi84 Znajoma
    Postów: 25 4

    Wysłany: 8 grudnia 2015, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam wszystkie Panie we wtorkowy wieczór! ;) kto może niech odpoczywa, kto może niech serduszkuje, a kto w pracy... z tym łączę się w bólu! :P Umówiłam się po x-latach do ginekologa! Duma mnie rozpiera, że wreszcie się zmobilizowałam i chciałam się pochwalić! :D

    Lapi84
    a5d5ed8847b4d7fe01e7381afcbea308.png
  • Nieska Koleżanka
    Postów: 71 16

    Wysłany: 9 grudnia 2015, 09:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lapi84, jak to ginekolog po x-latach??? Nie chodziłaś kilka lat do gina? Dobrze zrozumiałam?

    Nieska, rocznik 82'
    rozpoczęcie starań 10.2015
1 2 3 4 5 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Grzybica pochwy - przyczyny, objawy leczenie

Grzybica pochwy (drożdżyca pochwy, kandydoza pochwy) jest jedną z najczęstszych infekcji kobiecego układu rozrodczego. Jak i dlaczego dochodzi do infekcji? Jakie są objawy grzybicy pochwy? Kiedy warto zgłosić się do lekarza i jak wygląda leczenie drożdżycy pochwy?

CZYTAJ WIĘCEJ

Krew miesiączkowa - kolor krwi podczas okresu

Czy to normalne, że krew miesiączkowa zmienia swój kolor i konsystencję? Czy brązowy kolor krwi podczas okres powinien Cię niepokoić, czy jest to zjawisko naturalne? Kiedy krwawienie miesiączkowe wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ