X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja byla czy nie?
Odpowiedz

Owulacja byla czy nie?

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2014, 11:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam! Jestem na ovi od niedawna, to moj pierwszy wykres z temp. Wg ovi owulacja byla 8dnia, moim zdaniem przypada na dzis. Co wy o tym sadzicie?

    dc9549175f2b7bf9561a3d11187b96f0.png

    Kasiczorek lubi tę wiadomość

  • przedszkolanka:) Autorytet
    Postów: 16063 11970

    Wysłany: 4 marca 2014, 13:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mam ten sam problem, tylko u mnie test dzisiaj pozytywny a owu powinna być za 1,5 tyg. ...
    O co chodzi? :O

    Oczekująca tempka pokazuje,że 8dc była owu,ale objawy na dzisiaj, ja bym serduszkowała w razie czego :)

    Pozdrawiam.

    Moje szczęścia <3
    74di2n0ak6fycgla.png

    relg20mmmizyz3er.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 4 marca 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja dopiero zaczelam z temp. i bedziemy dzisiaj serduszkowac :) A na nastepny miesiac zakupie dodatkowo test owul.


    Ten 8 dzien to mi jakos niepasuje zwlaszcza ze tego dnia napewno bylo sucho bez żadnych uplawow.

    Pozdrawiam ;)

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 6 marca 2014, 14:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    oczekujaca wrote:
    Witam! Jestem na ovi od niedawna, to moj pierwszy wykres z temp. Wg ovi owulacja byla 8dnia, moim zdaniem przypada na dzis. Co wy o tym sadzicie?

    dc9549175f2b7bf9561a3d11187b96f0.png
    A kiedy miałaś dzień szczytu śluzu? A ta temp z 10 dnia cyklu nie była czymś zaburzona? np. chorobą?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2014, 14:18

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 6 marca 2014, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No właśnie, jak to jest - czy temperatura ma tak decydujący głos w wyznaczeniu owu? U mnie był niewielki wzrost, OF mi nic nie wyznaczyło, a jednak mogłam zaobserwować śluz rozciągliwy 18 dnia cyklu. Dzisiaj jest 28 dzień, ja dopatruję się tu cyklu dwufazowego, ale nie należy traktować mnie poważnie, bo mam na tym punkcie już obsesję :(

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 6 marca 2014, 21:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    No właśnie, jak to jest - czy temperatura ma tak decydujący głos w wyznaczeniu owu? U mnie był niewielki wzrost, OF mi nic nie wyznaczyło, a jednak mogłam zaobserwować śluz rozciągliwy 18 dnia cyklu. Dzisiaj jest 28 dzień, ja dopatruję się tu cyklu dwufazowego, ale nie należy traktować mnie poważnie, bo mam na tym punkcie już obsesję :(
    Twoj cykl wyglada na ksiazkowy bezowulacyjny , pamietaj ze 3wyzsze minimum o 0.2 kolejne temp od poprzedzajacych je 6 wczesniej,,,,sa wyznacznikiem owu .... niestety u ciebie nie ma zadnych skokow...

    Unlike lubi tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 6 marca 2014, 21:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aaa jeszcze jedno sluz wysokosc szyjki i inne wskazujace na plodnosc objawy moga jedynie przyblizac nam inf czy owu bedzie...niestety czesto tak bywa ze org przygotowywuje sie do owu a jej nie ma z jakichs przyczyn...temp ktora wzrasta i spada jest wyznacznikiem tego ze org podchodzi do owu ale jej nie ma lub bedzie pozniej..jedynym pewnym wyznacznikiem ze byla na 100%owu jest monitoring cyklu..nawet przy cyklu bezowulacyyjnym z tzw. luf niepekaniem pecherzyka daje objaw podwyzszonej temp ze wzgl na to ze moze przeksztalcac sie w cialko zolte ktore wydziela progesteron ,ktory z kolei podnosi temperature.,.,,innym wyznacznikiem czy owu byla jest tez badanie poziomu progesteronu w domniemanym 7 lub 8dniu po owu wtedy jest on najwyzszy....
    Mam nadzieje ze troche pomoglamm....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 marca 2014, 21:21

    isabelle, KRedka lubią tę wiadomość

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 09:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak myslice owulka byla???

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 7 marca 2014, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polarisa wrote:
    Jak myslice owulka byla???
    poczekaj na nast temperatury ,...na razie nie stwierdzi sie czy byla na moje oko niestety jeszcze nie....po sluzie mozna poznac ze sie dopiero przygptowywujesz....musisz miec wyzsze tempki ...pamietaj ze musza byc wyzsze o minimum 0.2 od szesciu wczesniejszych

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 09:36

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 09:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    poczekaj na nast temperatury ,...na razie nie stwierdzi sie czy byla...pamietaj ze musza byc wyzsze o minimum 0.2 od szesciu wczesniejszych


    Dziekuje bardzo:)

  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 7 marca 2014, 09:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polarisa wrote:
    Jak myslice owulka byla???
    aaa i jeszcze jedno jak zaczynasz brac lutke to blokujesz sobie naturalna owulke to raz...powinnas wziasc ja po skoku w 3wyzszej tempce ....ponadto luteina jako naturalny progesteron sztucznie podniesie ci temperature wtedy to juz nic nie bedziesz wiedziala z wykresu///stosujac duphostan mozna dalej badac tempke bo ona nie wzrasta po nim

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 7 marca 2014, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    wstrzymaj sie z ta luteina jeszcze....szkoda zmarnowac cykl...a jak zaczniesz ja brac to owu nie bedzie mimo ze zauwazysz skok temperatury :)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Unlike Autorytet
    Postów: 587 358

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    aaa i jeszcze jedno jak zaczynasz brac lutke to blokujesz sobie naturalna owulke to raz...powinnas wziasc ja po skoku w 3wyzszej tempce ....ponadto luteina jako naturalny progesteron sztucznie podniesie ci temperature wtedy to juz nic nie bedziesz wiedziala z wykresu///stosujac duphostan mozna dalej badac tempke bo ona nie wzrasta po nim

    W malej dawce (1 dziennie) nie zablokuje. Plus lutka podnosi tylko jesli owu nie bylo.

    48f411ed51.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    No właśnie, jak to jest - czy temperatura ma tak decydujący głos w wyznaczeniu owu? U mnie był niewielki wzrost, OF mi nic nie wyznaczyło, a jednak mogłam zaobserwować śluz rozciągliwy 18 dnia cyklu. Dzisiaj jest 28 dzień, ja dopatruję się tu cyklu dwufazowego, ale nie należy traktować mnie poważnie, bo mam na tym punkcie już obsesję :(
    Masz bardzo minimalny skok nad linię podstawową i to że 3 temp. wyższa o 0,2 st to wyznacznik owulki to nie zawsze prawda bo przy cyklach nietypowych kiedy trzecia temp nie ma wymaganej wysokości to wystarczy że 4 leży nad linią podstawową (OF jej nie wyznacza).
    A to co wyznacza OF wierzcie mi lub nie ale często mija się z prawdą bo najważniejszego objawu jakim jest szczyt sluzu nie bierze pod uwagę a w NPR to podstawowa i najważniejsza informacja do prawidłowej interpretacji.

    kapturnica lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    poczekaj na nast temperatury ,...na razie nie stwierdzi sie czy byla na moje oko niestety jeszcze nie....po sluzie mozna poznac ze sie dopiero przygptowywujesz....musisz miec wyzsze tempki ...pamietaj ze musza byc wyzsze o minimum 0.2 od szesciu wczesniejszych
    Nie chcę być wredna i się kłócić ale to nie do końca prawda.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Nie chcę być wredna i się kłócić ale to nie do końca prawda.
    Co osoba to opinia ;)

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja juz sama nie wiem, mi sie wydaje ze byla, bo troszke podskoczyla, gin mowil ze powinna byc, 5 albo 6 marca, sluzu juz nie mam, i tak bardzo jajnik mnie nie boli jak przez ostatnie 2 dni

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1965

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    Co osoba to opinia ;)
    No tak ale jeżeli chodzi o metodę Rotzera to zasada jest jedna a nie że każdy sobie po swojemu ustala... :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 11:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    dziewczyny to brac to luteine od jutra czy nie?????? mam brac 1 dziennie pod jezyk

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 7 marca 2014, 11:29

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 7 marca 2014, 14:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nikt mi nie odpisze?????

1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak przygotować się do ciąży i czy na pewno warto?

Czy zastanawiałaś się nad tym czy powinnaś jakoś szczególnie przygotować się do ciąży? Może odwiedzić lekarza, zmienić dietę lub styl życia? Tylko po co…tyle kobiet tego nie robi i zachodzi w ciążę?! Jednak eksperci są zgodni - kobiety, które świadomie planują swoją ciążę i przygotowują się do niej, w większości przypadków łatwiej w nią zachodzą i ich ciąża jest zdrowsza i częściej przebiega prawidłowo. Przeczytaj zatem co możesz zrobić, żeby bardziej świadomie i szczęśliwie wejść w macierzyństwo. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Foliany - niezbędny składnik dla kobiet starających się o dziecko i kobiet w ciąży

Niewątpliwie kwas foliowy jest jednym z najważniejszych składników dla przyszłej Mamy. Dlaczego suplementacja kwasem foliowym, a właściwie jego aktywnymi formami (folianami) jest tak istotna? Jaką rolę odgrywa kwas foliowy? 

CZYTAJ WIĘCEJ