X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja byla czy nie?
Odpowiedz

Owulacja byla czy nie?

Oceń ten wątek:
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    moze byc drobnica na usg...ale na 1sze podejscie to spoko...potem pasujesprawdzac jak przyrastaja pecherzyki...wiec 7dzien moze byc..przy okazji bedziesz wiedziec rowniez co z endometrium czy przyrasta wlasciwie...

    Mam jeszcze wolny termin do lekarza na piątek, wtedy będę w 9 dniu cyklu. Czy będzie to właściwszy termin na pierwszy monitoring? Na poprzednich USG miałam widoczną drobnotorbielowatość. Trochę obawiam się, że w 7 dniu nie będzie w tym wszystkim widać dominującego pęcherzyka. Co sądzisz?

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23854 63939

    Wysłany: 17 marca 2014, 22:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Mam jeszcze wolny termin do lekarza na piątek, wtedy będę w 9 dniu cyklu. Czy będzie to właściwszy termin na pierwszy monitoring? Na poprzednich USG miałam widoczną drobnotorbielowatość. Trochę obawiam się, że w 7 dniu nie będzie w tym wszystkim widać dominującego pęcherzyka. Co sądzisz?
    no nawet w 9dniu moze nie byc widac dominujacego pecherzyka , gdyz wszystko zalezy jak dlugie masz wlasne cykle....drobnotorbielowatosc moze nasuwac pcos....to by tlumaczylo bardzo dlugie cykle
    Jesli twoje cykle sa dlugie to jak masz mozliwosc idz w 9tym...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 18 marca 2014, 15:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, czy któraś z Was mogłaby zerknąć na mój wykres? Bo ja już głupieję czy owulacja była czy nie... dodam,że wielkich skoków temp.nigdy nie miałam i dlatego obstawiam 14/15dc,a rano to nawet myślałam, że owu nie było ale to przez to,że spodziewałam się jakiegoś wielkiego skoku. Będę wdzięczna jeśli zerkniecie.

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 marca 2014, 10:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moim zdaniem fl zaczęła się 15dc a nie tak jak OF Ci zaznacza.

    Anja89 lubi tę wiadomość

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 20 marca 2014, 11:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, możecie looknąć na mój wykres? Od wcześniejszych 6 temp temperatura jest wyższa, ale w jednym dniu nie o 0,2, a o 0,1. Poza tym we wcześniejszym wykresie skok temp był bardzo wyraźny po owu, a teraz po 6 dniach niższych temperatur wrócił do stanu po @. Dlaczego? Była owu, pęcherzyk pękł? W 18 dniu wszystkie objawy wskazują na owu, temperatura, szczyt sluzu i straszny ból nad ranem w dole brzucha. Co on oznaczał? Dziękuje za odp. To mój 2 cykl i dalej jestem w polu:( a moze cykl był bezowulacyjny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2014, 11:29

    Kasiczorek
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 marca 2014, 11:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiczorek wrote:
    Kochane, możecie looknąć na mój wykres? Od wcześniejszych 6 temp temperatura jest wyższa, ale w jednym dniu nie o 0,2, a o 0,1. Poza tym we wcześniejszym wykresie skok temp był bardzo wyraźny po owu, a teraz po 6 dniach niższych temperatur wrócił do stanu po @. Dlaczego? Była owu, pęcherzyk pękł? W 18 dniu wszystkie objawy wskazują na owu, temperatura, szczyt sluzu i straszny ból nad ranem w dole brzucha. Co on oznaczał? Dziękuje za odp. To mój 2 cykl i dalej jestem w polu:(
    Jeżeli śluz najlepszej jakości miałaś 18 dc to u Ciebie wystąpił tzw. wczesny skok. Linia podstawowa w takim przypadku powinna przebiegać przez 36,5 a 1 dzień Fl to 19 dc.
    Skok nie musi być o 0,2 wystarczy że pierwsza wyższa temp. leżo o 0,05 st nad linią podstawową. To 0,2 st to bardziej wyznacznik kiedy zaczyna sie okres niepłodności po owulacyjnej.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 20 marca 2014, 11:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanesso, bardzo dziękuje Ci za szybką odpowiedz:* Pewnie będziesz przewracała oczyma gdy bd mnie czytała bo czuję się sama jak młotek, ale... Za cholerę nie mam pojęcia skąd wiesz, ze linia podst. przechodzi właśnie przez tę temp i ... Co to jest FI?:/ Aż sie spociłam bezczelnie na skutek własnego umiarkowania umysłowego w tej dziedzinie;) Czy da sie stwierdzić czy pęcherzyk pękł i czy obstawiasz owulację na ten dzień? Jestem poirytowana tym, ze temp. po domniemanej owu wróciła do punktu wyjścia, a czy nie powinna znacząco podskoczyć? Przepraszam za tyle pytań naraz- MĘCZYBUŁA;)
    :*
    P.s. " wczesny skok" - why?
    P.s. 2. FI- Faza1:D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2014, 11:50

    Kasiczorek
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 20 marca 2014, 11:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja pierdykam, wprowadziłam Cię w błąd! Szczyt sluzu, ostry ból brzucha, wzrost tempki, przypadły na 16 dc, nie na 18 wybacz:(
    Wiec skok był w czasie. Mogłabyś zobaczyć resztę pytań? Zresztą, to nie jest 1 raz kiedy mi pomagasz na forum Dobra Duszo:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2014, 11:56

    Kasiczorek
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 marca 2014, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiczorek wrote:
    Ja pierdykam, wprowadziłam Cię w błąd! Szczyt sluzu, ostry ból brzucha, wzrost tempki, przypadły na 16 dc, nie na 18 wybacz:(
    Wiec skok był w czasie. Mogłabyś zobaczyć resztę pytań? Zresztą, to nie jest 1 raz kiedy mi pomagasz na forum Dobra Duszo:)
    No przyznam że mi ręce opadły hehe :)
    No jeżeli szczyt był 16 dc to FL ( druga faza cyklu lutealna z wyższymi temp) rozpoczyna się u Ciebie w takim przypadku 16dc i też był wczesny skok bo w dzień szczytu śluzu.
    Linia podstawowa przebiega przez najwyższy punkt 6 niższych temp. sprzed skoku.
    Zapraszam do moich porad pamiętnikowych (na niebieskim tle) tam zamieściłam podstawowe info na temat interpretacji cyklu. Tam tez jest przykład wczesnego skoku :) wbrew pozorom to nie jest trudne :)
    Polecam zapoznać sie z zasadami NPR żeby wiedzieć o co chodzi i nie dać sie wprowadzać w błąd przez OF lub osoby ucząc się interpretacji wg. OF.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Anja89 Autorytet
    Postów: 450 108

    Wysłany: 20 marca 2014, 14:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Moim zdaniem fl zaczęła się 15dc a nie tak jak OF Ci zaznacza.
    tak właśnie myślałam, ovu też się dziś poprawiło heh ;) dziękuję :*

    svchvfxmiau6k2p0.png
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 20 marca 2014, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję za odzew i... Za cierpliwość ;) Czyli linia podstawowa przebiega u mnie przez 36,4, tak? Faktycznie nie takie trudne:)

    Kasiczorek
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 20 marca 2014, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiczorek wrote:
    Dziękuję za odzew i... Za cierpliwość ;) Czyli linia podstawowa przebiega u mnie przez 36,4, tak? Faktycznie nie takie trudne:)
    Linia podstawowa przebiega u Ciebie przez 36,5 (13 dc).

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 20 marca 2014, 14:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Juz zalapalam, dzięki Twoim poradom z pamiętników:) Dzięki po stokroć:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 marca 2014, 14:50

    Kasiczorek
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 21 marca 2014, 17:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    no nawet w 9dniu moze nie byc widac dominujacego pecherzyka , gdyz wszystko zalezy jak dlugie masz wlasne cykle....drobnotorbielowatosc moze nasuwac pcos....to by tlumaczylo bardzo dlugie cykle
    Jesli twoje cykle sa dlugie to jak masz mozliwosc idz w 9tym...


    Byłam u gina, ale powiedział, żebym na USG przyszła w poniedziałek, bo dzisiaj raczej nic nie będzie widać. Odebrałam wyniki prolaktyny dzisiaj, jestem poniżej normy i lekarz powiedział, że spokojnie mogę brać pół tabletki norprolacu i powinno już utrzymywać się na idealnym poziomie. No i mam wyluzować...

    kapturnica lubi tę wiadomość

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • Neyla Autorytet
    Postów: 656 1876

    Wysłany: 24 marca 2014, 21:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to i ja wrzucę mój wykres...zawsze potrafiłam określić, czy była owulacja, ale w tym cyklu się poddaję. Niby szczyt śluzu był, testy owu też to potwierdziły, ale brak wyraźnego skoku. Może już się starzeję i zaczynają mnie dopadać bezowulacyjne cykle ;)...

    ed7068e2e3b4ee50d55d4a668cc66183.png

    62b3591443.png
    8p3oyx8df4ipmqn6.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 25 marca 2014, 10:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Neyla wrote:
    No to i ja wrzucę mój wykres...zawsze potrafiłam określić, czy była owulacja, ale w tym cyklu się poddaję. Niby szczyt śluzu był, testy owu też to potwierdziły, ale brak wyraźnego skoku. Może już się starzeję i zaczynają mnie dopadać bezowulacyjne cykle ;)...

    ed7068e2e3b4ee50d55d4a668cc66183.png
    Dzisiaj masz wyraźny skok :) a testy owulacyjne nie potwierdzają owulacji tylko wykrywają hormon LH który wzrasta przed owulacją a to że ten hormon wzrasta nie znaczy że do owulacji dojdzie.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 25 marca 2014, 13:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz dość podobny wykres do mojego i zaznaczoną przez OF owulację, ja natomiast nie (?:/). Trzymam kciuki:)

    Kasiczorek
  • Magda_lena88 Autorytet
    Postów: 1837 3255

    Wysłany: 25 marca 2014, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej. Nie wiem może już tutaj było takie pytanie ale zapytam bo ponoć kto pyta ten nie błądzi :P zatem w sb byłam na usg i dominujący pęcherzyk miał 19mm lekarz mówił, że owulacja będzie na dniach i mamy się starać (wzmożone starania)w sb, ndz, pn i poprawić we wt :P wczoraj temp. spadła mi do 36,5C myślałam, że to na owulację bo to 15dc ale dziś 16dc i temperatura taka jak wczoraj... a to chyba jest tak, że po owulacji odbija 8) już się pogubiłam a strasznie się stresuję, że jadąc dziś na usg żeby zobaczyć czy pęcherzyk pękł usłyszę, że NIE :( to jest nasz 1cs po 3 mce przerwie związanej z poronieniem. Dodam też że biorę CLO 2x1 tabl (tak jak w szczęśliwym cyklu:)) ogólnie jest to nasz XXI cs :0 i już czasem nie mam się sił :( ale mam nadzieję, że usłyszę dziś dobrą wiadomość <3 z góry dziękuję za odpowiedź i życzę owocnej wiosny <3

    relghdgecegtmzr9.png

    P6dtp2.png
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1967

    Wysłany: 25 marca 2014, 16:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Magda_lena88 temp nie zawsze wzrasta zaraz na drugi dzień po owulacji może nawet za kilka dni sie podnieść. A kiedy miałaś szczyt sluzu?

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • Kasiczorek Koleżanka
    Postów: 36 6

    Wysłany: 25 marca 2014, 16:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessko kochana, nie chce zabierać Ci czasu, ale... Czemu OF do tej pory nie zaznaczył mi, że owu była...:(

    Magda_lena88 trzymam mocno kciuki by pęcherzyk pękł &&&

    Kasiczorek
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Sezonowa dieta zwiększająca płodność – płodne smaki jesieni

Jesień to świetny moment na wprowadzenie zmian do stylu życia i diety, które mogą pozytywnie wpłynąć na płodność i tym samym zwiększyć szanse na zajście w ciążę. Jakie produkty wybierać jesienią? Które składniki mają szczególne znaczenie w kontekście płodności? Podpowiadają ekspertki - Ania i Zosia z Akademii Płodności. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Diagnostyka problemów z płodnością - krok po kroku

Niepłodności nikt się nie spodziewa, a jednak dotyka ona około 1,5 miliona polskich par rocznie. To bardzo dużo! Jakie są najczęstsze przyczyny niepłodności? Kiedy warto rozpocząć diagnostykę i jakie badania zrobić na początek?

CZYTAJ WIĘCEJ