X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Owulacja byla czy nie?
Odpowiedz

Owulacja byla czy nie?

Oceń ten wątek:
  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1968

    Wysłany: 7 marca 2014, 15:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    polarisa wrote:
    dziewczyny to brac to luteine od jutra czy nie?????? mam brac 1 dziennie pod jezyk
    Rób jak uważasz ale wg mnie powinno sie brać luteinę jak jest pewność że juz po owulacji a u Ciebie jeszcze tej pewności nie ma bo temp może wzrosnąć przed owulacją i jeden skok temp. nie świadczy że była.
    Najlepiej bierz tyle ile Ci lekarz zlecił.

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 7 marca 2014, 18:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    vanessa wrote:
    Masz bardzo minimalny skok nad linię podstawową i to że 3 temp. wyższa o 0,2 st to wyznacznik owulki to nie zawsze prawda bo przy cyklach nietypowych kiedy trzecia temp nie ma wymaganej wysokości to wystarczy że 4 leży nad linią podstawową (OF jej nie wyznacza).
    A to co wyznacza OF wierzcie mi lub nie ale często mija się z prawdą bo najważniejszego objawu jakim jest szczyt sluzu nie bierze pod uwagę a w NPR to podstawowa i najważniejsza informacja do prawidłowej interpretacji.

    Dziś program wyznaczył mi o owulacje, ale to sie nijak ma do rzeczywistości, bo tego dnia był gesty biały śluz.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2014, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tez czekam na owulacje i poki co nic, chociaz wg pieciu wariantow powinnam miec albo w zeszlym tygodniu, albo w tym i nie było, albo w dwóch nastepnych, w kazdym razie czekam.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 marca 2014, 19:24

  • vanessa Autorytet
    Postów: 3207 1968

    Wysłany: 8 marca 2014, 19:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Tez czekam na owulacje i poki co nic, chociaz wg pieciu wariantow powinnam miec albo w zeszlym tygodniu, albo w tym i nie było, albo w dwóch nastepnych, w kazdym razie czekam.
    Może udostępnij wykres :) chętnie na niego zerknę :) bo ciekawie go opisujesz :)

    7 lat walki o Ciebie Kruszynko...

    201701271765.png

    (*) Aniołek Madzia 7 tc luty 2020 - w moim sercu pozostaniesz na zawsze
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 8 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    aszka wrote:
    Tez czekam na owulacje i poki co nic, chociaz wg pieciu wariantow powinnam miec albo w zeszlym tygodniu, albo w tym i nie było, albo w dwóch nastepnych, w kazdym razie czekam.

    Wniosek z tego taki, że trzeba pracować, a nuż się uda :)

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 marca 2014, 20:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vanessa z tego co widzialam tutaj (moge sie mylic bo krotko jestem) to mozna sprawdzac jedynie temperature, a ja niestety jeszcze nie mierze, jutro kupie termometr (mam tylko elektroniczny). Ale po wklikaniu roznych wariantow w kalendarz dni plodnych (bo mam cykle zroznicowane) np 28 dni, 35 dni, 40 dni, 45 dni, 50 dni, to roznie mi pokazywalo. Niemniej juz niektore odpadly, takze nadal robie testy owulacyjne z moczu.
    Isabelle otoz to :D

  • violączela Koleżanka
    Postów: 71 7

    Wysłany: 15 marca 2014, 13:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej dziewczyny moze zerkniecie na moj wykres czy dobrze mi ovulacje wyznaczył program, po obserwacjach wydaje mi sie ze chyba tak ale nie pewna jestem a dzisiaj tez temp mi podniosła sie .
    3384d2a84c213353558bd3fcffa8b8fe.png

    Violączela
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 marca 2014, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cykl zakończony, pomożecie mi go zinterpretować? W środę idę do lekarza i chciałabym być przygotowana. Była owulacja? Widzicie tu jakieś nieprawidłowości?

    e641c03e715ce3216c9c69a129fc3d12.png

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Cykl zakończony, pomożecie mi go zinterpretować? W środę idę do lekarza i chciałabym być przygotowana. Była owulacja? Widzicie tu jakieś nieprawidłowości?

    e641c03e715ce3216c9c69a129fc3d12.png
    patrzac na wykres i sugerujac sie ze owu byla wtedy kiedy wyznaczyl program ---nie zgadzam sie z nim....masz zdecydowanie problem z niedomoga cialka zoltego...minimum 10dni powinna trwac faza lutealna czyli po owu..masz za krotki...w 2polowie cyklu przydalby sie progesteron typu lutka lub syntetyczny duphostan...
    Jednak oatrzac na caly wykres na moje skromne oko cykl byl bezowulacyjny...to co wyznacza ovu nie zawsze jest prawdziwe w odzwierciedleniu prawdziwego cyklu tym bardziej ze masz az 3wyzsze tempki ignorowane......Radzilabym ci zrobic monitoring cyklu na usg ..czyli spr czy rosnie pecherzyk i kiedy mniej wiecej peka..Dopatruje sie u cb wlasnie cyklu bezowulacyjnego..Moge sie oczywiscie mylic..ale aby byc pewnym radze monit..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 20:05

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 marca 2014, 20:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kapturnica, dziękuję za cenne informacje. Odczuwałam dolegliwości owulacyjne wcześniej, niż owulację wyznaczył wykres. Bolał mnie prawy jajnik, poza tym wystąpił śluz płodny, ale wiem, że to nie są jedyne czynniki, które mogą potwierdzić owulację. Postaram się zrobić monitoring obecnego cyklu. Od kiedy należy zacząć, czy 7 dzień cyklu (będę w 7 dniu podczas najbliższej wizyty) może cokolwiek pokazać na USG?

    Czy lekarz powinien mi przepisać lek taki, jak luteina czy duphaston, nawet gdy nie ma pewności, że mam owulacyjny cykl?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 21:01

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Kapturnica, dziękuję za cenne informacje. Odczuwałam dolegliwości owulacyjne wcześniej, niż owulację wyznaczył wykres. Bolał mnie prawy jajnik, poza tym wystąpił śluz płodny, ale wiem, że to nie są jedyne czynniki, które mogą potwierdzić owulację. Postaram się zrobić monitoring obecnego cyklu. Od kiedy należy zacząć, czy 7 dzień cyklu (będę w 7 dniu podczas najbliższej wizyty) może cokolwiek pokazać na USG?
    moze byc drobnica na usg...ale na 1sze podejscie to spoko...potem pasujesprawdzac jak przyrastaja pecherzyki...wiec 7dzien moze byc..przy okazji bedziesz wiedziec rowniez co z endometrium czy przyrasta wlasciwie...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    moze byc drobnica na usg...ale na 1sze podejscie to spoko...potem pasujesprawdzac jak przyrastaja pecherzyki...wiec 7dzien moze byc..przy okazji bedziesz wiedziec rowniez co z endometrium czy przyrasta wlasciwie...


    Czy bardzo uboga miesiączka może świadczyć o tym, że endometrium nie przyrasta prawidłowo? Mój okres trwał teraz trzy dni, więcej było plamienia niż krwi.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Czy bardzo uboga miesiączka może świadczyć o tym, że endometrium nie przyrasta prawidłowo? Mój okres trwał teraz trzy dni, więcej było plamienia niż krwi.
    tak dokladnie to moze wskazywac na male endometrium minimum do zajscia w ciaze wg roznych opini to okolo8mm ale zdarza sie zagniezdzenie i orzy 6mm....powiedz ze miewasz bardzo skape miesiaczki to moze wskazywac na niedomoge endometrium..sa na to plastry na przyrost.....
    Jednorazowa taka miesiaczka jeszcze otym nie swiadczy , ale przy wlasnej samoobserwacji mozesz stwierdzic ze jesli te miesiaczki sa tak skape to nalezy wspomniec lekarzowi...przy monitoringu przyrastanie bedzie mozna obserwowac..a na endo bardzo dobrze wplywa picie lampki czerwonego wina wytrawnego do wystapienia owu...jedzenie orzechow zwlaszcza migdalow i orzechow brazylijskich...no i podawanie progesteronu na podrasowanie endo w fazie lutealnej...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    tak dokladnie to moze wskazywac na male endometrium minimum do zajscia w ciaze wg roznych opini to okolo8mm ale zdarza sie zagniezdzenie i orzy 6mm....powiedz ze miewasz bardzo skape miesiaczki to moze wskazywac na niedomoge endometrium..sa na to plastry na przyrost.....
    Jednorazowa taka miesiaczka jeszcze otym nie swiadczy , ale przy wlasnej samoobserwacji mozesz stwierdzic ze jesli te miesiaczki sa tak skape to nalezy wspomniec lekarzowi...przy monitoringu przyrastanie bedzie mozna obserwowac..a na endo bardzo dobrze wplywa picie lampki czerwonego wina wytrawnego do wystapienia owu...jedzenie orzechow zwlaszcza migdalow i orzechow brazylijskich...no i podawanie progesteronu na podrasowanie endo w fazie lutealnej...

    Pierwszy raz miałam taką skąpą miesiączkę, ale to też pierwszy "normalny" cykl, który obserwuję. Kilka lat byłam na tabletkach anty, potem odstawienie i długie cykle, wywoływanie okresu, kuracja diane35 na torbiele, od stycznia walka z prolaktyną. Chciałabym myśleć, że to próby unormowania się cyklu i wszystko jest na dobrej drodze, ale z drugiej strony jeśli są jeszcze jakieś nieprawidłowości - chciałabym wiedzieć o tym jak najszybciej i się leczyć.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    isabelle wrote:
    Pierwszy raz miałam taką skąpą miesiączkę, ale to też pierwszy "normalny" cykl, który obserwuję. Kilka lat byłam na tabletkach anty, potem odstawienie i długie cykle, wywoływanie okresu, kuracja diane35 na torbiele, od stycznia walka z prolaktyną. Chciałabym myśleć, że to próby unormowania się cyklu i wszystko jest na dobrej drodze, ale z drugiej strony jeśli są jeszcze jakieś nieprawidłowości - chciałabym wiedzieć o tym jak najszybciej i się leczyć.
    no prolaktyna ma duzy wplyw na cykle bezowulacyjne..nie wiem czy badalas tsh ale polecam to zrobic.,przy staraniach tsh moze byc max 2,5 i bardzo czesto koreluje wyzsze tsh z wysoka prolaktyna....

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    no prolaktyna ma duzy wplyw na cykle bezowulacyjne..nie wiem czy badalas tsh ale polecam to zrobic.,przy staraniach tsh moze byc max 2,5 i bardzo czesto koreluje wyzsze tsh z wysoka prolaktyna....

    Badałam, lekarz powiedział, że jest w normie.

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    co to znaczy w normie??mi powiedzial ze mam w normie jak mialam 4 z hakiem heh a jestem na euthyrexie ...

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    co to znaczy w normie??mi powiedzial ze mam w normie jak mialam 4 z hakiem heh a jestem na euthyrexie ...

    Miałam dokładnie 1,4. Prolaktyna była wtedy 36, ale od dwóch miesięcy biorę norprolac. Jutro sprawdzę, jaki jest teraz poziom. Poprzednio jak brałam bromergon, zbiłam prolaktynę do poziomu 16, a norprolac jest podobno dużo lepszym lekiem.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 21:49

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
  • kapturnica Autorytet
    Postów: 23855 63939

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    skoro mialas 1,4to jest idealne...wiec nie masz potrzeby sprawdzac...mozesz sprawdzic poziom progesteronu w 7 , 8 dniu po owu...jego wysokosc powie ci czy byla owulacja i czy nie jest za niski....

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 21:49

    V8GJp2.pngZtiMp1.png
  • isabelle Autorytet
    Postów: 2399 2736

    Wysłany: 17 marca 2014, 21:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kapturnica wrote:
    skoro mialas 1,4to jest idealne...wiec nie masz potrzeby sprawdzac...mozesz sprawdzic poziom progesteronu w 7 , 8 dniu po owu...jego wysokosc powie ci czy byla owulacja i czy nie jest za niski....

    Ok, sprawdzę to w tym cyklu, ale przede wszystkim poproszę lekarza o monitoring, więc powinnam mieć informacje na bieżąco.

    Orientujesz się może, czy przeziębienie z gorączką może zaburzyć badanie poziomu prolaktyny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 marca 2014, 21:53

    0d1yskjom1pl8rx5.png
    mhsvrl68zjjdct5d.png
1 2 3 4 5
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niedobór kwasu foliowego - zaskakujące wyniki badań

Niemalże każda kobieta starająca się o dziecko ma świadomość, że podczas starań oraz w czasie ciąży powinna suplementować kwas foliowy. Jednak najnowsze doniesienia lekarzy wskazują na duże problemy z jego przyswajalnością. Co to oznacza? Niedobór kwasu foliowego - jakie mogą być tego skutki? Nawet pomimo zażywania kwasu foliowego, kobiety w dalszym ciągu mogą być narażone na ryzyko chorób/powikłań związanych z jego niedoborami. Jak temu zaradzić? Przeczytaj najnowsze doniesienia i zalecenia ginekologów.  

CZYTAJ WIĘCEJ

Ranking TOP produktów zwiększających szanse na zajście w ciążę

Wybrane produkty, które mogą zwiększyć szanse na zajście w ciążę, skrócić starania o dziecko i szybciej przybliżyć Cię do wymarzonego celu. 

CZYTAJ WIĘCEJ

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ