X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację poziom LH a testy owulacyjne
Odpowiedz

poziom LH a testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 11 listopada 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matuś86 ja też, u mnie druga kreska jako słaba zaczynała się pokazywać już w 9 dc, ale mocna 21 dc. dziś 26 dc, ciekawe co wyjdzie na teście.

    Martuś86 lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 11 listopada 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś negatywny
    nie wiem czy mam się cieszyć czy smutkować

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2014, 14:49

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • zona92 Przyjaciółka
    Postów: 64 20

    Wysłany: 28 listopada 2014, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ☺ zacznę od tego że nie rozpoczęliśmy jeszcze starań ale jak najbardziej chcemy mieć dzidziusia. Jestem na etapie mierzenia tem. i obserwacji. Ostatnio sięgnęłam również po testy lh z ciekawości żeby sprawdzić czy się pokrywają z tem.Jestem zaniepokojona trochę bo po obserwacji 3 cykli temperatura super wychodzi, odczuwam nawet owu a przez te trzy cykle ani razu nie wyszedł mi dodatni lh...co to może oznaczać?

    2zfr1s0.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 29 listopada 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zona92 nie przejmuj się testami ,a kieruj się obserwacją szyjki, śluzu i temperatury.
    W internecie wiele jest przypadków dziewczyn ,którym kreska testowa wychodziła blada ,a jednak zaszły w ciążę :)

    Osoby ,które dostarczają organizmowi dużo płynów mają rzadszy(jaśniejszy) mocz i w takim przypadku test LH może wydawać się negatywny nawet jeżeli nie piły 2 h przed jego wykonaniem. Różne są czynniki, jakość testu też jest ważna.

    Nie stresuj sie na zapas :)

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • vintoyra Koleżanka
    Postów: 75 14

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kupiłam testy w aptece (APTEO CARE czy jakoś tak) ale okazały się one tymi samymi co sprzedają na allegro.

    U mnie wszystkie testy na minusie tzn kreska testowa zawsze była jaśniejsza od kontrolnej. Czasami nieco ciemniejsza czasami prawie niewidoczna, ale zawsze jaśniejsza od kontrolnej i co ? I ovufriend wyznaczył mi teoretycznie ovulację wtedy kiedy test pokazywał ( - ).

    Sama nie wiem co myśleć, bo moje cykle to dosłownie jak partyzanci - atakują z zaskoczenia raz długością 52 dni a czasami 15 dni.

    Zakupiłam większa ilość i będę testować, ale moje pytanie brzmi:

    Czy któraś z Was zaszła w ciąże w cyklu, w którym testy owulacyjne pokazywały wynik negatywny ,a jednocześnie ovufriend wyznaczył hipotetyczną owulację ?

  • vintoyra Koleżanka
    Postów: 75 14

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ad Landryneczka

    owszem byłam u ginekologa w październiku bo wówczas na USG wyszedł mi wodniak i jakaś torbiel (w 2013 r w lipcu dwie cysty mi wycięto). Dodatkowo hiperprolaktynemia (wyniki: w maju 32, w październiku 21) i póki co nie nadaje się do udrażniania ani do laparoskopii (po poprzedniej operacji ginekologicznej mam bliznę od pępka w dół).

    Doktor kazał się "starać" i za 3 miesiące tj w styczniu 2015 zrobić kolejne USG żeby zobaczyć co się dzieje z wodniakiem i cystą i przyjść do niego. Jak po roku starań nic nie będzie to być może usunięcie tego jajowodu z wodniakiem i invitro o ile ten drugi tez niedrożny.

    Na razie wszystko palcem na wodzie pisane....

    Starania krótkie - 2 cykl.

  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landrneczka myśle ze jak najwiecej przytulanek teraz powinno być ;) zamęcz swojego mężczyznę jak tylko możesz, bo moim zdaniem ten cykl zapowiada sie bardzooo fajnie i ovu tuż tuż, wiec lepiej nie przegapić. Trzymam kciukasy!

  • zona92 Przyjaciółka
    Postów: 64 20

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda dzięki za opinie ☺ na szczęście w czwartym cyklu wyszły 2 krechy wiec miałam skok lh.tylko trochę spanikowałam bo tym razem owu przyszła z dwudniowym opóźnieniem i juz myślałam że będzie kolejny cykl z negatywami.

    2zfr1s0.png
  • zabcia 41 Przyjaciółka
    Postów: 62 31

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie zwracalam uwagi na bóle owulacyjny ale 9 dc wieczorem ostry bóle lewego jajnika jagby ktos sztylet wbił , 10 dc bóle krzyza jak przed okresem I bóle podbrzuszaale taki dziwny I jeszcze jedno to jak lezalam to wydawalo mi sie ze jajnika waza tone I wieczorem test owulacyjny pozytywny 11 d skok temperatura , przytulanka byly mam nadzieje ze owocne

    Kasiaczkowa lubi tę wiadomość

    Żabcia41
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny potrzebuję pomocy.
    Robię testy owulacyjne od 11 dnia cyklu i od 14 dnia cyklu do dziś (22 dzień cyklu) test jest wciąż pozytywy. I to ta druga kreska jest ciemniejsza od kontrolnej.

    I tak już od 14 dnia cyklu... Cały czas pozytywne testy owulacyjne

    Na zdjęciu słabo widać, ale ta druga kreska jest wyraźnie ciemniejsza od kontrolnej :)

    2f57fb0c69233295med.jpg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stardust87 wrote:
    Cześć dziewczyny, może Wy mi powiecie co się dzieje, bo pisałam już na innym forum zanim trafiłam tu, ale nie doczekałam się odpowiedzi.
    12.11 zrobiłam pierwszy test owu i kreska testowa była taka sama jak kontrolna. Postanowiłam robić dalej testy, bo w poprzednim cyklu kreska testowa była dużo ciemniejsza. No i tak robiłam te testy i robiłam codziennie i od 14.11 do 17.11 kreska testowa była wręcz bordowa. w następnych dniach była trochę jaśniejsza niż w tamtych dniach, ale nadal ciemniejsza niż testowa. Wczoraj testu nie robiłam, a dziś zrobiłam myśląc, że test będzie już negatywny (skoro tamte jaśniały). A tu dziś znowu BORDOWA krecha testowa! ;/ O co tu chodzi? Czy mam drugą owulację w cyklu?.. Już sama nie wiem. To już 10 dni kiedy testy są pozytywne!
    Dodam, że testów nie robiłam z porannego moczu, tak jak jest napisane w instrukcji. Czy któraś wie o co chodzi?.. Proszę o pomoc. (do lekarza dopiero w połowie grudnia idę, bo ciężko się do niej umówić, więc dopiero wtedy będę mogła zapytać o co chodzi...)
    U mnie jest tak samo właśnie jak u Ciebie było...

  • gogo19 Ekspertka
    Postów: 159 95

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety cały czas negatyw,choć to 16dc. Odkąd biorę lutke cykle mam jak w zegarku. Dwa cykle temu miałam USG w połowie cyklu i pęcherzyk malutki 11mm.Gin powiedziała,że to jeszcze nic nie znaczy.Nie wiem już co myśleć. W pon.mam wizytę i mam nadzieję, że coś nareszcie się wyjaśni.

  • arien Autorytet
    Postów: 2345 1313

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Jestem tu zupełnie nowa, w wykonywaniu testów owu też świeżynka :) Mam pytanie. Otóż zaczełam wykonywać testy w 15 dc (moje cykle to około 33 dni). W 15, 16 i 17 dc testy były negatywne. 18 dc pojawiły się dwie identyczne mocne kreski więc działaliśmy :) jednak następnego dnia test wyszedł znów negatywnie. Dwie kreski ale jedna znacznie jaśniejsza od kontrolnej. Czy to możliwe, że zasadniczo zaraz po pozytywnym wyniku testu nastąpiła owulacja i dlatego kolejne testy wyszły już negatywnie?

    o1483e5e2gt7h77w.png
  • Moni 13 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczynki :*
    Jestem tu nowa i szukałam na forum informacji, ale coś chyba słabo :P bo mi gdzieś to umknęło... kiedy najlepiej robić testy ovu, chodzi mi tu o porę dnia. Bo w większości artykułów jest napisane, że poziom LH jest najwyższy wieczorem po godz 20, albo nawet po 22. Natomiast w innych jest napisane, że najlepiej między 10 a 12, przed południem.
    No i zgłupiałam :D
    Tak więc pytam Was, doświadczonych w tym Kobietek :*

    Miłego dzionka :)

  • 92pati92 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 listopada 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki.
    Staramy sie z mężem o dzidzie i w zwiazku z tym zaczęłam robić testy owulacyjne.
    I mam troszkę niejasna sytuacje prosze was o rade.
    Mianowicie cykle mam raczej nieregularne 30-33dni wiec zaczelam robic wczesniej testy, zeby miec calkowita pewnosc ze nic nie przeocze i 21 dnia cyklu mialam 2 kreske bardzo jasna, kolejnego dnia byla juz ciemniejsza ale nadal troszke jasniejsza niz powinna byc. trzeciego dnia zrobila sie znowu blada ale byla....
    moje pytanie brzmi: czy mozliwe jest zeby szczytowy dnien LH byla miedzy 2 a 3 testem? i dlatego 3 test wyszedl jasniejszy niz 2? czy raczej nie bylo owulacji w tym miesiacu?

    92pati92
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 19 listopada 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Pati, we wtorek byłam u swojego ginekologa ponieważ od dłuższego czasu staramy się z mężem o dziecko. U mnie było za to tak, że moment owulacji odczuwałam w zeszły czwartek (szczyt śluzu) i piątek (ból jajników), a testy owulacyjne wychodziły mi pozytywne codziennie od soboty do wtorku, kiedy całkowicie zanikł śluz płodny i kłucie jajników. Dziwne nie? Pani ginekolog poleciła mi zaufać własnej intuicji i objawom owulacji, a nie testom, które nie do końca są skuteczne. Jeśli ktoś jednak chce ich używać to najpewniej robić testy wieczorem. W jakich godzinach Ty je robiłaś?

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • Anna0o Koleżanka
    Postów: 52 36

    Wysłany: 19 listopada 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati dopiero gdy kreska testowa jest taka sama lub ciemniejsza od testowej możemy mówić o pozytywnym teście. Ale tak jak mówi Pola nie można się opierać tylko na nich bo bywają zawodne. Mi idealnie wskazały owulację. Wszystko podręcznikowo tempka, śluz, test, ból owulacyjny, a i tak nic z tego nie wyszło ;)

    dev130ps___.png
    20150808560120.png
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 19 listopada 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, a jak długo się staracie? ;)







    e62c09cb506eafc4ef1e9ad34ab08666.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 14:03

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 19 listopada 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszające, ponieważ u mnie dwa testy negatywne (wczoraj i przedwczoraj) z mega bladziochem a tempka, śluz i samopoczucie wskazują na zbliżającą się owu :) zobaczymy jaki wynik testu będzie dziś :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 19 listopada 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co widzę na Twoim wykresie lada chwila przyjdzie owu :) Bolą Cię jajniki podczas owu czy przed?






    e62c09cb506eafc4ef1e9ad34ab08666.png

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak szybko zajść  w ciążę? Unikaj tych 7 rzeczy!

Na pierwszy rzut oka poczęcie dziecka wydaje się proste – wystarczy kochać się i potem tylko czekać na brak miesiączki. Dla potwierdzenia zrobić test ciążowy i załatwione! W rzeczywistości często wygląda to nieco inaczej. Dla wielu par podjęcie decyzji o powiększeniu rodziny i pojawienie się pozytywnego testu ciążowego nie następuje w tym samym miesiącu, kwartale bądź roku. Dlaczego? Przeczytaj, co może utrudniać zajście w ciążę i czego unikać, aby szybko zajść w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ

O tym jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko - relacja ze spotkania Ovu dzieci!

Jeśli kiedykolwiek zastanawiałaś się co sprawia, że kobiety, matki są tak silne i wytrzymałe, to musisz to przeczytać! My znamy już odpowiedź – nasza moc leży w relacjach jakie potrafimy tworzyć z innymi kobietami. Wsparcie jakie sobie dajemy i energię do działania jaką sobie nawzajem przekazujemy jest wartością o której należy mówić głośno! Dowodem na to jest ta relacja z wyjątkowego zdarzenia – zlotu użytkowniczek OvuFriend i BellyBestFriend, wspaniałych kobiet, cudownych Mam! Przeczytaj, jak kalendarz dni płodnych zjednoczył kobiety podczas starania o dziecko  

CZYTAJ WIĘCEJ