X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację poziom LH a testy owulacyjne
Odpowiedz

poziom LH a testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 11 listopada 2014, 10:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Matuś86 ja też, u mnie druga kreska jako słaba zaczynała się pokazywać już w 9 dc, ale mocna 21 dc. dziś 26 dc, ciekawe co wyjdzie na teście.

    Martuś86 lubi tę wiadomość

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • Lady Savage Autorytet
    Postów: 10105 7869

    Wysłany: 11 listopada 2014, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziś negatywny
    nie wiem czy mam się cieszyć czy smutkować

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 11 listopada 2014, 14:49

    3 cykl :) Zuzanna Zofia, 20.08.2015, 3180, 56 cm
    relgcwa1lijp26p7.png
    mhsvanli8fgm8ue4.png
  • zona92 Przyjaciółka
    Postów: 64 20

    Wysłany: 28 listopada 2014, 00:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny ☺ zacznę od tego że nie rozpoczęliśmy jeszcze starań ale jak najbardziej chcemy mieć dzidziusia. Jestem na etapie mierzenia tem. i obserwacji. Ostatnio sięgnęłam również po testy lh z ciekawości żeby sprawdzić czy się pokrywają z tem.Jestem zaniepokojona trochę bo po obserwacji 3 cykli temperatura super wychodzi, odczuwam nawet owu a przez te trzy cykle ani razu nie wyszedł mi dodatni lh...co to może oznaczać?

    2zfr1s0.png
  • Młoda Przyjaciółka
    Postów: 196 46

    Wysłany: 29 listopada 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    zona92 nie przejmuj się testami ,a kieruj się obserwacją szyjki, śluzu i temperatury.
    W internecie wiele jest przypadków dziewczyn ,którym kreska testowa wychodziła blada ,a jednak zaszły w ciążę :)

    Osoby ,które dostarczają organizmowi dużo płynów mają rzadszy(jaśniejszy) mocz i w takim przypadku test LH może wydawać się negatywny nawet jeżeli nie piły 2 h przed jego wykonaniem. Różne są czynniki, jakość testu też jest ważna.

    Nie stresuj sie na zapas :)

    Młoda
    glxfp0ykf5qmdvkk.png

    uch5hdgeomm520qo.png
  • vintoyra Koleżanka
    Postów: 75 14

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 12:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    kupiłam testy w aptece (APTEO CARE czy jakoś tak) ale okazały się one tymi samymi co sprzedają na allegro.

    U mnie wszystkie testy na minusie tzn kreska testowa zawsze była jaśniejsza od kontrolnej. Czasami nieco ciemniejsza czasami prawie niewidoczna, ale zawsze jaśniejsza od kontrolnej i co ? I ovufriend wyznaczył mi teoretycznie ovulację wtedy kiedy test pokazywał ( - ).

    Sama nie wiem co myśleć, bo moje cykle to dosłownie jak partyzanci - atakują z zaskoczenia raz długością 52 dni a czasami 15 dni.

    Zakupiłam większa ilość i będę testować, ale moje pytanie brzmi:

    Czy któraś z Was zaszła w ciąże w cyklu, w którym testy owulacyjne pokazywały wynik negatywny ,a jednocześnie ovufriend wyznaczył hipotetyczną owulację ?

  • vintoyra Koleżanka
    Postów: 75 14

    Wysłany: 2 grudnia 2014, 16:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ad Landryneczka

    owszem byłam u ginekologa w październiku bo wówczas na USG wyszedł mi wodniak i jakaś torbiel (w 2013 r w lipcu dwie cysty mi wycięto). Dodatkowo hiperprolaktynemia (wyniki: w maju 32, w październiku 21) i póki co nie nadaje się do udrażniania ani do laparoskopii (po poprzedniej operacji ginekologicznej mam bliznę od pępka w dół).

    Doktor kazał się "starać" i za 3 miesiące tj w styczniu 2015 zrobić kolejne USG żeby zobaczyć co się dzieje z wodniakiem i cystą i przyjść do niego. Jak po roku starań nic nie będzie to być może usunięcie tego jajowodu z wodniakiem i invitro o ile ten drugi tez niedrożny.

    Na razie wszystko palcem na wodzie pisane....

    Starania krótkie - 2 cykl.

  • Kasiaczkowa Przyjaciółka
    Postów: 104 38

    Wysłany: 3 grudnia 2014, 19:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Landrneczka myśle ze jak najwiecej przytulanek teraz powinno być ;) zamęcz swojego mężczyznę jak tylko możesz, bo moim zdaniem ten cykl zapowiada sie bardzooo fajnie i ovu tuż tuż, wiec lepiej nie przegapić. Trzymam kciukasy!

  • zona92 Przyjaciółka
    Postów: 64 20

    Wysłany: 4 grudnia 2014, 23:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Młoda dzięki za opinie ☺ na szczęście w czwartym cyklu wyszły 2 krechy wiec miałam skok lh.tylko trochę spanikowałam bo tym razem owu przyszła z dwudniowym opóźnieniem i juz myślałam że będzie kolejny cykl z negatywami.

    2zfr1s0.png
  • zabcia 41 Przyjaciółka
    Postów: 62 31

    Wysłany: 5 grudnia 2014, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nigdy nie zwracalam uwagi na bóle owulacyjny ale 9 dc wieczorem ostry bóle lewego jajnika jagby ktos sztylet wbił , 10 dc bóle krzyza jak przed okresem I bóle podbrzuszaale taki dziwny I jeszcze jedno to jak lezalam to wydawalo mi sie ze jajnika waza tone I wieczorem test owulacyjny pozytywny 11 d skok temperatura , przytulanka byly mam nadzieje ze owocne

    Kasiaczkowa lubi tę wiadomość

    Żabcia41
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 14:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny potrzebuję pomocy.
    Robię testy owulacyjne od 11 dnia cyklu i od 14 dnia cyklu do dziś (22 dzień cyklu) test jest wciąż pozytywy. I to ta druga kreska jest ciemniejsza od kontrolnej.

    I tak już od 14 dnia cyklu... Cały czas pozytywne testy owulacyjne

    Na zdjęciu słabo widać, ale ta druga kreska jest wyraźnie ciemniejsza od kontrolnej :)

    2f57fb0c69233295med.jpg

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 15:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    stardust87 wrote:
    Cześć dziewczyny, może Wy mi powiecie co się dzieje, bo pisałam już na innym forum zanim trafiłam tu, ale nie doczekałam się odpowiedzi.
    12.11 zrobiłam pierwszy test owu i kreska testowa była taka sama jak kontrolna. Postanowiłam robić dalej testy, bo w poprzednim cyklu kreska testowa była dużo ciemniejsza. No i tak robiłam te testy i robiłam codziennie i od 14.11 do 17.11 kreska testowa była wręcz bordowa. w następnych dniach była trochę jaśniejsza niż w tamtych dniach, ale nadal ciemniejsza niż testowa. Wczoraj testu nie robiłam, a dziś zrobiłam myśląc, że test będzie już negatywny (skoro tamte jaśniały). A tu dziś znowu BORDOWA krecha testowa! ;/ O co tu chodzi? Czy mam drugą owulację w cyklu?.. Już sama nie wiem. To już 10 dni kiedy testy są pozytywne!
    Dodam, że testów nie robiłam z porannego moczu, tak jak jest napisane w instrukcji. Czy któraś wie o co chodzi?.. Proszę o pomoc. (do lekarza dopiero w połowie grudnia idę, bo ciężko się do niej umówić, więc dopiero wtedy będę mogła zapytać o co chodzi...)
    U mnie jest tak samo właśnie jak u Ciebie było...

  • gogo19 Ekspertka
    Postów: 159 95

    Wysłany: 15 kwietnia 2015, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie niestety cały czas negatyw,choć to 16dc. Odkąd biorę lutke cykle mam jak w zegarku. Dwa cykle temu miałam USG w połowie cyklu i pęcherzyk malutki 11mm.Gin powiedziała,że to jeszcze nic nie znaczy.Nie wiem już co myśleć. W pon.mam wizytę i mam nadzieję, że coś nareszcie się wyjaśni.

  • arien Autorytet
    Postów: 2345 1313

    Wysłany: 18 kwietnia 2015, 12:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny!
    Jestem tu zupełnie nowa, w wykonywaniu testów owu też świeżynka :) Mam pytanie. Otóż zaczełam wykonywać testy w 15 dc (moje cykle to około 33 dni). W 15, 16 i 17 dc testy były negatywne. 18 dc pojawiły się dwie identyczne mocne kreski więc działaliśmy :) jednak następnego dnia test wyszedł znów negatywnie. Dwie kreski ale jedna znacznie jaśniejsza od kontrolnej. Czy to możliwe, że zasadniczo zaraz po pozytywnym wyniku testu nastąpiła owulacja i dlatego kolejne testy wyszły już negatywnie?

    o1483e5e2gt7h77w.png
  • Moni 13 Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 20 kwietnia 2015, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie Dziewczynki :*
    Jestem tu nowa i szukałam na forum informacji, ale coś chyba słabo :P bo mi gdzieś to umknęło... kiedy najlepiej robić testy ovu, chodzi mi tu o porę dnia. Bo w większości artykułów jest napisane, że poziom LH jest najwyższy wieczorem po godz 20, albo nawet po 22. Natomiast w innych jest napisane, że najlepiej między 10 a 12, przed południem.
    No i zgłupiałam :D
    Tak więc pytam Was, doświadczonych w tym Kobietek :*

    Miłego dzionka :)

  • 92pati92 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 18 listopada 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie kobietki.
    Staramy sie z mężem o dzidzie i w zwiazku z tym zaczęłam robić testy owulacyjne.
    I mam troszkę niejasna sytuacje prosze was o rade.
    Mianowicie cykle mam raczej nieregularne 30-33dni wiec zaczelam robic wczesniej testy, zeby miec calkowita pewnosc ze nic nie przeocze i 21 dnia cyklu mialam 2 kreske bardzo jasna, kolejnego dnia byla juz ciemniejsza ale nadal troszke jasniejsza niz powinna byc. trzeciego dnia zrobila sie znowu blada ale byla....
    moje pytanie brzmi: czy mozliwe jest zeby szczytowy dnien LH byla miedzy 2 a 3 testem? i dlatego 3 test wyszedl jasniejszy niz 2? czy raczej nie bylo owulacji w tym miesiacu?

    92pati92
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 19 listopada 2015, 10:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Pati, we wtorek byłam u swojego ginekologa ponieważ od dłuższego czasu staramy się z mężem o dziecko. U mnie było za to tak, że moment owulacji odczuwałam w zeszły czwartek (szczyt śluzu) i piątek (ból jajników), a testy owulacyjne wychodziły mi pozytywne codziennie od soboty do wtorku, kiedy całkowicie zanikł śluz płodny i kłucie jajników. Dziwne nie? Pani ginekolog poleciła mi zaufać własnej intuicji i objawom owulacji, a nie testom, które nie do końca są skuteczne. Jeśli ktoś jednak chce ich używać to najpewniej robić testy wieczorem. W jakich godzinach Ty je robiłaś?

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • Anna0o Koleżanka
    Postów: 52 36

    Wysłany: 19 listopada 2015, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pati dopiero gdy kreska testowa jest taka sama lub ciemniejsza od testowej możemy mówić o pozytywnym teście. Ale tak jak mówi Pola nie można się opierać tylko na nich bo bywają zawodne. Mi idealnie wskazały owulację. Wszystko podręcznikowo tempka, śluz, test, ból owulacyjny, a i tak nic z tego nie wyszło ;)

    dev130ps___.png
    20150808560120.png
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 19 listopada 2015, 12:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu, a jak długo się staracie? ;)







    e62c09cb506eafc4ef1e9ad34ab08666.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 listopada 2015, 14:03

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 19 listopada 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pocieszające, ponieważ u mnie dwa testy negatywne (wczoraj i przedwczoraj) z mega bladziochem a tempka, śluz i samopoczucie wskazują na zbliżającą się owu :) zobaczymy jaki wynik testu będzie dziś :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 19 listopada 2015, 14:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z tego co widzę na Twoim wykresie lada chwila przyjdzie owu :) Bolą Cię jajniki podczas owu czy przed?






    e62c09cb506eafc4ef1e9ad34ab08666.png

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
‹‹ 3 4 5 6 7 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Jak wybrać fotelik samochodowy?

Kompletując wyprawkę dla noworodka, wielu rodziców staje przed wyborem fotelika samochodowego. Wybór jest ogromny, przez co decyzja o wyborze właściwego fotelika jest często bardzo trudna. Na jakie elementy zwrócić uwagę wybierając fotelik? Czy fotelik powinien być dopasowany do konkretnego modelu samochodu? Dlaczego warto zdecydować się na fotelik z systemem mocowania ISOFIX?

CZYTAJ WIĘCEJ

Zagnieżdżenie zarodka - ile dni po stosunku? Jakie mogą być objawy zagnieżdżenia?

Czym jest i kiedy następuje zagnieżdżenie zarodka w macicy, ile dni po stosunku dochodzi do implantacji? Czy zagnieżdżenie zarodka można zaobserwować? Jakie objawy mogą towarzyszyć implantacji? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ