X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację poziom LH a testy owulacyjne
Odpowiedz

poziom LH a testy owulacyjne

Oceń ten wątek:
  • kasza Autorytet
    Postów: 670 127

    Wysłany: 19 listopada 2015, 14:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola_91 wrote:
    Z tego co widzę na Twoim wykresie lada chwila przyjdzie owu :) Bolą Cię jajniki podczas owu czy przed?

    Tak i właśnie chyba mnie coś pobolewa :) musi przyjść, nie ma bata że nie! :)

    Kto nie boi się wierzyć, że się uda?
    Ja nie, ja wierzę, wiara czyni cuda.. <3
    klz9vcqgoe25tgnv.png

    klz9vcqggnhy4ejj.png
  • 92pati92 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 listopada 2015, 15:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola_91 wrote:
    Hej Pati, we wtorek byłam u swojego ginekologa ponieważ od dłuższego czasu staramy się z mężem o dziecko. U mnie było za to tak, że moment owulacji odczuwałam w zeszły czwartek (szczyt śluzu) i piątek (ból jajników), a testy owulacyjne wychodziły mi pozytywne codziennie od soboty do wtorku, kiedy całkowicie zanikł śluz płodny i kłucie jajników. Dziwne nie? Pani ginekolog poleciła mi zaufać własnej intuicji i objawom owulacji, a nie testom, które nie do końca są skuteczne. Jeśli ktoś jednak chce ich używać to najpewniej robić testy wieczorem. W jakich godzinach Ty je robiłaś?

    Starałam się robić około południa z 2 moczu.
    mam testy z allegro i z apteki i powiem wam dziewczynki że wskazują jak chcą.
    okolo poludnia z apteki 2 kreski oczywiscie jedna troszke slabsza okolo 16 test z allegro wskazal bardzo blada druga kreske o 22 obydwa tak samo odcieniowo kreska.... ;)
    chyba przestane wierzyc tym testom i zaczne sluchac ciała :)
    oczywiscie z mężem kochamy sie co 2 dzien bo nie wiadomo kiedy byla owulacja lub kiedy bedzie (byłam troszke przeziebiona wiec wiem ze mogla sie przesunąć) obecnie mam bialy kremowy sluz i delikatne bole podbrzusza lub jajniki na zmiane ... myslicie ze to ovu czy raczej @ .... może dzidzi :)

    92pati92
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 19 listopada 2015, 16:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie w czwartek i piątek bolały jajniki na zmianę. Czasami ból sprawiał, że ciężko mi było usiedzieć na krześle. Wtedy wiedziałam, że to już owu :) Zwłaszcza, że gdzieś czytałam, że owu następuje dzień po szczycie śluzu płodnego, a w czwartek był baaardzo rozciągliwy.
    Pati, od soboty pobolewa mnie brzuch, podobnie jak na okres, ale bardzo delikatnie i mam taki kremowy śluz raz w większej, raz w mniejszej ilości. Przez to wiem, że jestem już po owu. We wtorek gin mi potwierdziła, że już po jajeczkowaniu, owu była z prawego jajnika (dzisiaj prawy się odezwał) i, że dobrze, że brzuch boli lekko na okres :) Może w tym cyklu nam się uda :)

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • 92pati92 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 listopada 2015, 16:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Super wiadomości ☺ ją w tym miesiącu miałam bardzo mało śluzu widocznego na zewnątrz dlatego ciężko min określić kiedy była owu. Być może owu była tak jak kalendarzyk przepowiadal czyli 5 dni temu. to objawy miałyby sens.
    Pola masz jakieś inne objawy? Ból piersi może coś innego zauważyłaś? Mnie zaczyna prawa troszkę kluc po prawej stronie na dole.

    92pati92
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 19 listopada 2015, 16:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm... to może miałaś z prawego jajnika owulacje? W którym jesteś dniu cyklu obecnie?

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • 92pati92 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 19 listopada 2015, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecnie 24 dzień cyklu przy cyklach 30-32 dni. Nie wiem z którego miałam owulacje ciężko mi określić... raz prawy raz lewy pobolewal ale teraz wyraźnie prawy daje się we znaki co jakiś czas takie delikatne mrowienie czuje... chętnie zrobilabym test ale to nie ma sensu jeszcze tydzień trzeba poczekać...

    92pati92
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 19 listopada 2015, 21:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ooo jaki zbieg okoliczności :D Ja też jestem w 24 dc :) Na testowanie stanowczo za wcześnie :) Jeszcze dobry tydzień trzeba poczekać.

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • Anna0o Koleżanka
    Postów: 52 36

    Wysłany: 20 listopada 2015, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hej Pola, staramy się dopiero(albo aż) 4 cykl ;) Trzymam kciuki za was dziewczyny!

    dev130ps___.png
    20150808560120.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 20 listopada 2015, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny,

    pomocy bo ja już głupieje z tymi testami:

    http://images77.fotosik.pl/89/cb58dcaacfee8f0dgen.jpg

    co sądzic ?

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 20 listopada 2015, 10:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Masz piękne dwie grube krechy. Wszystko wskazuje, że owu jest już blisko. :) Oprócz tego masz jakieś objawy? (śluz, ból jajników itp.) :)





    e62c09cb506eafc4ef1e9ad34ab08666.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2015, 10:34

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 20 listopada 2015, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola_91 wrote:
    Masz piękne dwie grube krechy. Wszystko wskazuje, że owu jest już blisko. :) Oprócz tego masz jakieś objawy? (śluz, ból jajników itp.) :)





    e62c09cb506eafc4ef1e9ad34ab08666.png


    tylko pobolewanie jajników, wczoraj bolał mnie krzyż.
    Martwi mnie natomiast ten brak śluzu :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 20 listopada 2015, 12:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Może nie widać go na zewnątrz, a w środku jest. Ja tak często mam. Najlepiej zaobserwować śluz po wypróżnieniu się, wtedy widać go najlepiej na papierze, zwłaszcza ten który konsystencją przypomina białko kurze :) Jak spojrzysz na mój wykres zobaczysz, że w dniu owulacji nie miałam śluzu płodnego tylko lepki, w dodatku prawie go nie było. Dlatego też zauważyłam, że owu występuje dopiero po szczycie śluzu płodnego i wcale nie musi on występować w trakcie owulacji. On jest tylko po to żeby plemniki doczekały jajeczkowania. Ja owu czuje po bólu jajników. U mnie testy pokazują dwie krechy długo po owulacji co jest ich błędem.



    e62c09cb506eafc4ef1e9ad34ab08666.png

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 20 listopada 2015, 12:44

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 20 listopada 2015, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola_91 wrote:
    Może nie widać go na zewnątrz, a w środku jest. Ja tak często mam. Najlepiej zaobserwować śluz po wypróżnieniu się, wtedy widać go najlepiej na papierze, zwłaszcza ten który konsystencją przypomina białko kurze :) Jak spojrzysz na mój wykres zobaczysz, że w dniu owulacji nie miałam śluzu płodnego tylko lepki, w dodatku prawie go nie było. Dlatego też zauważyłam, że owu występuje dopiero po szczycie śluzu płodnego i wcale nie musi on występować w trakcie owulacji. On jest tylko po to żeby plemniki doczekały jajeczkowania. Ja owu czuje po bólu jajników. U mnie testy pokazują dwie krechy długo po owulacji co jest ich błędem.



    e62c09cb506eafc4ef1e9ad34ab08666.png


    tyle ze jak badam szyjke to tam tez widze tylko kremowy :(
    no nic trudno,ostatnio było to samo kupiłam conceive plus i nie wyszło :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 20 listopada 2015, 13:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hmmm... To może olej z wiesiołka bierz albo pij siemię lniane (mielone). Ja do terminu owulacji biorę olej z wiesiołka w kapsułkach. Pomaga! ;)

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 20 listopada 2015, 14:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pola_91 wrote:
    Hmmm... To może olej z wiesiołka bierz albo pij siemię lniane (mielone). Ja do terminu owulacji biorę olej z wiesiołka w kapsułkach. Pomaga! ;)


    biore już 3 cykl, od tego wdrożyłam również siemię, az mi się już ulewa jak mam to pić i nadal nic ;/

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 20 listopada 2015, 18:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Umów się z ginekologiem na monitoring cyklu i wtedy niech on Ci powie czy widzi jakiś śluz i czy owulacja występuje. Nic więcej mi nie przychodzi do głowy. :(

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • 92pati92 Nowa
    Postów: 5 0

    Wysłany: 22 listopada 2015, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witajcie.
    Jak tam pola jakieś nowe objawy masz?
    Mnie przestały bOleć jajniki. Co jakiś czas czuję tylko mrowienie w podbrzuszu. Wczoraj krzyż mnie trochę bolał. Oczywiście jedynie co to cały czas mam dużo białego śluzu. Pierś mnie boli tylko przy dotyku... obawiam się że nic z tego z tym miesiącu...

    92pati92
  • Pola_91 Koleżanka
    Postów: 84 6

    Wysłany: 22 listopada 2015, 17:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej :) Mnie nadal lekko mierzwi brzuch jak na okres, wczoraj nawet czułam go przez kilka godzin. Wieczorem doszło jeszcze pieczenie piersi, a zasypiając nie mogłam z tego powodu leżeć na brzuchu. Masakra. Okres powinien być gdzieś w okolicy czwartku lub piątku. Jeśli chodzi o śluz to też mam go dużo, dzisiaj nawet odczuwałam tzw. "mokro" jak podczas dni płodnych. Sama już nie wiem co o tym myśleć. Będzie co ma być, choć nie ukrywam, że bardzo chciałabym ujrzeć te II kreski :)

    Staramy się o dwie krechy od maja 2015r
    październik 2015r. badanie nasienia - bez zastrzeżeń
    grudzień 2015r. TSH, FT3, FT4 - bez zastrzeżeń
    styczeń 2016r. HSG - jajowody drożne
    styczeń 2017r.- laparoskopia - usunięcie ognisk endometriozy
    AMH - 5,06
    kwiecień, maj IUI :(
    czerwiec Lametta 1x1
  • nowatorka Autorytet
    Postów: 4185 3392

    Wysłany: 23 listopada 2015, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    domiszka nie przejmuj sie tak tym sluzem. ja w miesiacu w ktorym zaszlam w ciaze mialam suchutko,na szyjce sluz kremowy, tylko 1 wieczor (wychodzi na to ze jakos dzien przed owu i akurat w ten dzien nie wspolzylam) mialam ten rozciagliwy ale to tez tylko na szyjce i b malo, na zewnatrz sucho. zero sluzu wodnistego.
    poza tym testy owu mi sie zabarwily w czasie owulacji ale nie mialam 2 kresek takch samych, druga duzo slabsza a robilam kilka razy dziennie wiec nic nie przeoczylam, potem juz nie bylo wogole 2 kreski.
    dlatego tez ten cykl juz traktowalam jak stracony i balam sie ze owu wogole moglo nie byc. jedyne miarodajne wskazowki u mnie to byla tempka i moje bole jajnikow :)
    co do sluzu jeszcze to teraz w ciazy tez go nie mam, zero, suchutko ;)
    takze glowy do gory dziewczyny !

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 23 listopada 2015, 14:22

    domiszka lubi tę wiadomość

    iv09mg7y3g8rfy1m.png
  • domiszka Autorytet
    Postów: 1152 545

    Wysłany: 23 listopada 2015, 17:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowatorka wrote:
    domiszka nie przejmuj sie tak tym sluzem. ja w miesiacu w ktorym zaszlam w ciaze mialam suchutko,na szyjce sluz kremowy, tylko 1 wieczor (wychodzi na to ze jakos dzien przed owu i akurat w ten dzien nie wspolzylam) mialam ten rozciagliwy ale to tez tylko na szyjce i b malo, na zewnatrz sucho. zero sluzu wodnistego.
    poza tym testy owu mi sie zabarwily w czasie owulacji ale nie mialam 2 kresek takch samych, druga duzo slabsza a robilam kilka razy dziennie wiec nic nie przeoczylam, potem juz nie bylo wogole 2 kreski.
    dlatego tez ten cykl juz traktowalam jak stracony i balam sie ze owu wogole moglo nie byc. jedyne miarodajne wskazowki u mnie to byla tempka i moje bole jajnikow :)
    co do sluzu jeszcze to teraz w ciazy tez go nie mam, zero, suchutko ;)
    takze glowy do gory dziewczyny !

    dziękuję za wsparcie ! :)

    póki co temat śluzu mi przeszedł to przerzuciłam się na temat tempki..

    owulka mnie robi w konia, zaginęła w akcji :(

    PCO, IO, Endometrioza, teratozoogspermia, kiepski HBA
    Angelius Provita dr P.
    1 IUI :(
    1 IMSI :(
    2 pICSI <3

    24.05.2018 o 2:50 na ziemi pojawil się cud ! <3
‹‹ 4 5 6 7 8
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Śluz płodny a owulacja i dni płodne - jak prowadzić obserwacje?

Na rynku dostępnych jest wiele pomocy w wyznaczaniu dni płodnych. Większość z nich działa na podobnej zasadzie – rozpoznaje zmianę hormonów w ciele kobiety i na tej podstawie wskazuje dni płodne. Czy wiesz, że jedno z takich „narzędzi” masz już w sobie? Twój śluz płodny, który pojawia się w czasie dni płodnych, czyli przed wystąpieniem owulacji!

CZYTAJ WIĘCEJ

Jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę?

W dzisiejszych czasach wiele par zmaga się z problemem niepłodności. Szacuje się, że w krajach rozwiniętych od 10 do 12% kobiet ma problem z zajściem w ciążę. Dane w Polsce także nie napawają optymizmem, gdyż nawet 20% par w wieku rozrodczym cierpi na niepłodność. Powodów takiego stanu rzeczy jest dużo. Przeczytaj jak w naturalny sposób zwiększyć swoje szanse na zajście w ciążę, za pomocą ziól i odpowiedniej diety.   

CZYTAJ WIĘCEJ

Witaminy niezbędne podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia

Organizm podczas ciąży ma wyjątkowe potrzeby na składniki odżywcze, witaminy i minerały. Które są szczególnie istotne? Czego nie może zabraknąć w diecie przyszłej mamy? Jakie witaminy warto zażywać podczas starań o dziecko, w czasie ciąży i podczas karmienia? 

CZYTAJ WIĘCEJ