X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację Test testów owulacyjnych
Odpowiedz

Test testów owulacyjnych

Oceń ten wątek:
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 6 lutego 2015, 20:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ponieważ wiele osób poddaje w wątpliwość rzetelność testów owulacyjnych postanowiłam zrobić pewien test. Jednocześnie w 20 dc (zaznaczam, że owulację, jeśli mam, mam dość późną), wykonałam test z Rossmanna oraz test zakupiony na allegro - chyba dwa najpopularniejsze, z których korzystają tutaj dziewczyny.

    Wynik poniżej. Co sądzicie?

    1241604f7e979e23med.jpg


    Według mnie faktycznie te testy można bardzo często wsadzić między bajki, bo ich interpretacja zależy od producenta, zdolności interpretacji, od osoby, która ocenia test (jak ktoś chce, to zobaczy owulację). Wniosek numer dwa - testy z allegro chyba faktycznie są do niczego.

    MadBoy lubi tę wiadomość

  • Tova33 Autorytet
    Postów: 696 556

    Wysłany: 7 lutego 2015, 11:08

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ha...
    No nie wierzę... Ja właśnie miałam podobną sytuacje. Kupiłam testy owulacyjne z allegro. Robiłam je od 12 dni cyklu - od wtedy jak pojawił mi się śluz płodny. Codziennie widziałam podobne kreseczki jak na tym zdjęciu (cieńszy pasek) przez jakieś 3 dni. Uznałam to za negatyw, bo nawet na instrukcji było napisane, że kreska musi być tak samo mocna jak kontrolna lub bardziej. Śluz mi się skończył, nie mam bóli jajników, ani bólu owulacyjnego - koniec dni płodnych a test negatywny... No i zastanowienie - co jest?! A to okazuje się, że testy do d..y
    Trzeba będzie zainwestować... Chociaż, niektóre dziewczyny używają tego i są zadowolone... Widocznie mój organizm jest bardziej wymagający... Albo... Albo owulacja dopiero przyjdzie... Ech...

    jnmq43r83wkg2ahp.png
    MICHAŁEK
    zrz6wn15l66uy1jq.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 7 lutego 2015, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jakiego producenta Waszym zdaniem testy są najbardziej wiarygodne? Ja tym razem kupiłam ten https://www.domowelaboratorium.pl/lh-test.html w aptece. Miałyście z nim styczność? Jakie są Wasze opinie?

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 7 lutego 2015, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aganeska - ten górny na zdjęciu jest z domowego laboratorium. Ja szczerze mówiąc nie wiem co myśleć o tych testach...

  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 7 lutego 2015, 15:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    pierwszy raz używam testów owulacyjnych ale te mi poleciła pani w aptece. Może faktycznie są jednymi z lepszych albo po prostu chciała się ich pozbyć :) a pytam tutaj bo nie mam doświadczenia z testami a często dobrze się skonsultować

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • MadBoy Koleżanka
    Postów: 39 8

    Wysłany: 7 lutego 2015, 20:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie to samo...test z Rossmanna pozytywny (dwa dni z rzędu) a test firmy Amil (kupiony w aptece,5szt za ponad 30zł!) negatywny. Można zgłupieć ;)

  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 7 lutego 2015, 21:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja się kurcze nie znam. Pierwszy cykl mierze temp. w dodatku w nieodpowiedniej porze ale tak czy inaczej od 3 dni mam podwyższoną temp. i na moim wykresie OF wyznacza mi dni płodne.
    Test za to negatywny :(

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 7 lutego 2015, 22:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _sky_ wrote:
    Aganeska - ten górny na zdjęciu jest z domowego laboratorium. Ja szczerze mówiąc nie wiem co myśleć o tych testach...

    mój też taki blady i pomyślałam, że może jest wadliwy aczkolwiek pierwsza kreska bledsza od drugiej

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 7 lutego 2015, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja to już w ogóle nie mam pojęcia jak to jest z tą owulacją. Czy według Was test ten wyżej jest pozytywny?

    Ja myślę, że nie...dziś miałam identyczny. Chyba, że dwa razy utrafiłam w wysokie stężenie LH w swoim organizmie. Tak czy inaczej oba rodzaje robiłam kilkukrotnie. Te z allegro zawsze wyglądają identycznie. Te z Rossmanna - na początku i końcu cyklu bardzo blada kreska, a w okolicach potencjalnie dni płodnych wynik wlaśnie taki jak na teście u góry.

  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 7 lutego 2015, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja kupię jeszcze jedno opakowanie. W następnym miesiącu idę na monitoring więc sprawdzę na własnej skórze wiarygodność testów. Ale to aż 4 tygodnie! i grzebe na forach ale co osoba to opinia i inne doświadczenie z testami.
    Tylko boję się, że nie mam owu wcale. To juz ponad 2 lata starań a brzuszku pusto

    Almond lubi tę wiadomość

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 7 lutego 2015, 22:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _sky_ wrote:
    Ja to już w ogóle nie mam pojęcia jak to jest z tą owulacją. Czy według Was test ten wyżej jest pozytywny?

    Ja myślę, że nie...dziś miałam identyczny. Chyba, że dwa razy utrafiłam w wysokie stężenie LH w swoim organizmie. Tak czy inaczej oba rodzaje robiłam kilkukrotnie. Te z allegro zawsze wyglądają identycznie. Te z Rossmanna - na początku i końcu cyklu bardzo blada kreska, a w okolicach potencjalnie dni płodnych wynik wlaśnie taki jak na teście u góry.

    jak się tak przyjrzeć... to chyba ten z domowego laboratorium jest pozytywny. skoro w dniach odbiegających od dni płodnych jest krecha bledsza a teraz prawie takie same

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 7 lutego 2015, 23:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Być może - ale jak patrzę na ten test po dniu, dwóch - to kreska testowa jest bledsza. Co prawda mówią, żeby nie patrzeć na nie po 10 minutach, ale jednak dziewczyny tak sobie porównują czasem i widać różnicę.

    Aganeska - nie jesteś czasem z łódzkiego? :) Pytam bo napisałaś "grzebe" a to tak mi się jakoś z łódzkim gwarowo kojarzy :)

  • Aganeska Autorytet
    Postów: 717 235

    Wysłany: 8 lutego 2015, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nie, ja jestem z lubelskiego. literówka mi się wkradła :)

    …ani oko nie widziało, ani ucho nie słyszało, ani serce człowieka nie zdołało pojąć, jak wielkie rzeczy przygotował Bóg tym, którzy Go miłują. 1 Kor. 2,9
    1d6bfd3e88daa2a2a826e830f0dcb69a.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 lutego 2015, 12:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja teraz drugi cykl robiłam z testemi z allegro i ani jeden nie był pozytywny- baa ciemniejsze kreski pojawiały się w poprzednim cyklu- nigdy tak ciemne jak testowa- a gin stwierdziła, że cykl był bezowulacyjny. Teraz była temp, śluz i szyjka ok a testy cały czas negatywne. Chyba z nich zrezygnuję i pójdę na porządny monitoring ;)

  • Viki Autorytet
    Postów: 1104 744

    Wysłany: 8 lutego 2015, 13:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, a znowu ja jestem bardzo zadowolona z tych z allegro.
    Wszystko idealnie. 13 i 14 dzień kreska taka sama jak testowa. Potem skok na następny dzień.

    A nie jestem jakimś ideałem ginekologicznym, bo mam jeden jajnik:)

    Może o złych porach robicie? Albo macie krótki wzrost lh i nie wykrywa.

    Ewela87 lubi tę wiadomość

    km5stv73cogtpx8e.png

    4.01 3200 g 54 cm- moja cudowna kruszynka
  • Ewela87 Ekspertka
    Postów: 180 70

    Wysłany: 8 lutego 2015, 15:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Swego czasu kupiłam te z allegro i wtedy pamiętam, że po użyciu kilku wyrzuciłam je do kosza. Teraz muszę się rozejrzeć za czymś bardziej zaawansowanym i wypróbowanym.

    f2w3rjjgkoi890wn.png
  • jagoda84 Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 9 lutego 2015, 08:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć! Ja jestem nowa na tej stronie. Od kilku miesięcy używam monitora owulacji z firmy clearblue i w ostatnim cyklu moje paski też były niewidoczne a monitor pokazał owulacje. Więc nie wiadomo co myśleć. Mam nadzieję że w tym cyklu będzie ok. A przez jakiś czas używałam tych z allegro i to to już w ogóle loteria.

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 09:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    ja zauważyłam że rano mam mocniejszą kreskę - zrobiłam 2 razy test wieczorem i raz rano (z ciekawosci) no i ten poranny wyszedł pozytywny już przedwczoraj, potem wieczorny tego samego dnia negatywny a wczoraj wieczorem juz pozytywny. Tak wiec wydaje mi sie ze nie nalezy testowac rano bo moze byc fałszywie dodatni :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 lutego 2015, 09:14

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
  • _sky_ Przyjaciółka
    Postów: 97 32

    Wysłany: 9 lutego 2015, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aleksia - ale to, że nie należy testować rano jest nawet napisane w instrukcji obsługi testów :)

  • Aleksia85 Autorytet
    Postów: 525 113

    Wysłany: 9 lutego 2015, 09:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    _sky_ wrote:
    Aleksia - ale to, że nie należy testować rano jest nawet napisane w instrukcji obsługi testów :)

    wiem, ale wczensiej tego nie zauwazyłam :) i nie biore pod uwage porannego wyniku :)

    oeuadzu5c56wlzo3.png
    bhywcwa1cs9d2clm.png
    w5wqcwa1bc3vq9f8.png
1 2 3 4
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Bolesne miesiączki - skąd się biorą bóle miesiączkowe? Przyczyny, objawy, leczenie.

Bolesne miesiączki mogą występować nawet u 75% kobiet w wieku rozrodczym! Jakie są najczęstsze przyczyny bólu miesiączkowego? Czym jest bolesne miesiączkowanie pierwotne, a czym wtórne? Kiedy bolesne miesiączkowanie wymaga konsultacji z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

11 najczęstszych pytań o IUI, czyli inseminacja w pigułce

Czym jest inseminacja? Kiedy warto skorzystać z tej metody? Dla kogo jest szczególnie polecana? Jaki jest koszt inseminacji? Jakie są szanse na zajście w ciążę po zabiegu inseminacji? Odpowiedzi na 11 najczęstszych pytań o inseminację. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ