X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na owulację testy owulacyjne??
Odpowiedz

testy owulacyjne??

Oceń ten wątek:
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 18 sierpnia 2020, 18:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Klarciaa wrote:
    Dziewczyny HELP
    https://zapodaj.net/fe1b3c1fc8433.jpg.html
    Pozytyw ??? bo mi się wydaje, że tak wczoraj na monitoringu pęcherzyk 17mm endo 10mm lekarka mowiła, że wygląda jak by zaraz chciał pęknąć
    Ciężko ocenić po foto. Test to tylko test, może wyjść lub nie, wiele czynników ma na to wpływ.. wystarczy zrobić o godzinie w której już jest po szczycie, albo wypić za dużo płynów i już nie będzie wiarygodny. Skoro monitoring usg pokazuje że do owulacji blisko to nie masz nad czym się zastanawiać.

    age.png
  • Klarciaa Koleżanka
    Postów: 56 30

    Wysłany: 20 sierpnia 2020, 21:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Test okazał się pozytywny :-) dzisiaj potwierdzone owu na monitoringu. Mam nadzieję, że za dwa tygodnie zobaczę piękne dwie kreseczki na teście ciążowym

    0d1ys65g9okw1k49.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 sierpnia 2020, 08:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Vampirella wrote:
    Masz pcos? Może jeszcze za wcześnie na test?

    Test pozytywny, musi mieć dwie jednakowo intensywne kreski, testowa tak samo mocna jak kontrolna a nawet bardziej. Wtedy jest szansa, że może owulacja się odbędzie. Wg zdjęć widać, że LH rósł ale hormony zaburzyły jego prawidłowy wzrost dający szansę owulacji. Kciuki za ten cykl.

  • Gosia0623 Koleżanka
    Postów: 60 32

    Wysłany: 1 września 2020, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny, czy te testy oznaczają ze lada chwila będzie owulacja? Robione w 12 i 13 dniu cyklu:) czy już można się starać czy czekać jeszcze do jutra?:)
    https://zapodaj.net/423a618438435.jpg.html

    🙍🏻‍♀️31
    🙎🏻‍♂️31
    Starania od 08.2020
    ⏸ 11.2020
    💔 12.2020
  • Ewelape1504 Ekspertka
    Postów: 145 132

    Wysłany: 6 września 2020, 13:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny :) to moje testy owulacyjne przedwczoraj kreska bardzo blada , wczoraj o 21 wyraźniejsza a dziś ok godz 12 już mega wyraźną . Serduszkowalismy wczoraj w nocy . Myślicie ,że szansa jest ?:)

    https://zapodaj.net/20c93f0442724.jpg.html

    18.09 blada kreska na tescie
    21.09-13 dpo : Beta HCG 153
    24.09 dwie tłuste krechy❤️
    30.09Beta HCG 7490, widoczny pęcherzyk 8 mm i żółtkowy 4 mm.
    06.06.2021-na świat przyszedł Adaś ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 października 2020, 09:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, zaczęłam swoją przygodę z testami owulacyjnymi, kompletnie nie pokrywają się z kalendarzem w których mam mieć owulacje. Jak na To patrzeć?

  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 8 października 2020, 10:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jeżeli masz inne choroby np Pcos to testy ci się nie sprawdza szkoda kasy wyrzucać w błoto mi wychodziły pozytywne w dniu miesiączki która przyszła ... 🤷🏼‍♀️ a nawet od 1 dc...

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 13 października 2020, 11:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    a co jeśli testy w potencjalne dni płodne wychodzą negatywne - druga kreska jest ale za każdym razem jaśniejsza

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • Nadzieja28 Autorytet
    Postów: 1500 111

    Wysłany: 13 października 2020, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julka_kulka wrote:
    a co jeśli testy w potencjalne dni płodne wychodzą negatywne - druga kreska jest ale za każdym razem jaśniejsza
    A masz monitoring ouw? Masz jeszcze jakieś potencjometr symptomy owulacji no śluz ?

    Start 2018

    Laparoskopia 2019 ✅
    Hashimoto ?, PCOS ?

    💊Metformax 1500, Omega3, Jod, Nac, Metylowane vit i kw foliowy, i wiele innych…

    🔺Mthfr * A1298C Mthfr_1298A>C homo ❌,
    🔺Pai-1 ** 4G/5G Pai-1 4G hetero
    🔺KIR : Bx
    ❌NIEWYKRYTE :
    2DL2, 2DL4norm, 2DL5[gr.1], 2DL5[gr.2], 2DS2, 2DS3, 2DS4norm, 2DS5, 3DS1, 3DP1var

    MĄŻ: Wszystkie badania niby Ok (plemniki szybkie tylko na starcie)

    Marzec 2020 -28dc beta 9 - CB🥺

    3 cykl - Puregon 75💉—>accofil💉—>encorton—>acard 150 —> neoparin ❌


    STARANIA ZAWIESZONE
    Od 04.2021


    09.21🍀🍀 UDAŁO SIĘ!! 🍀🍀 (Naturalnie bez wspomagaczy )
    13.06.22 Synek Marceli 58, 3570🥰
  • DK Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 20 października 2020, 22:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej, Też mam ten problem. Na testach linia testowa cały czas jaśniejsza od kontrolnej. Codziennie wychodzi taki sam test. Dziś 15dc przy średnio 34dc. Wg aplikacji dziś była owulacja. Wczoraj temp 36,30 a dziś 36,44 co wg ovifriend również wskazuję na owulacje. Prawy jajnik dziś dosłownie delikatnie ukuł przez kilka sek, śluzu też jest minimalnie, biały i ciągnący,ale nie wygląda jak kurze jajo. I bądź człowieku mądry..

    Klaudia_
  • Dorka_clo Debiutantka
    Postów: 13 1

    Wysłany: 23 października 2020, 06:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Moja druga ciąża była z negatywnych testów owulacyjnych

  • Eminemi Koleżanka
    Postów: 55 10

    Wysłany: 27 października 2020, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A ja mam pytanie bo wszędzie mam sprzeczne info. Podobno najlepiej jest współżyć przed owulacją nawet 2/3 dni. Kiedy test wychodzi super pozytywny to oznacza że owulacja już trwa? Pęcherzyk pękł? Czy dopiero pęknie? Czy nie wiadomo? I czy należy współżyć kiedy kreska testowa jest ciemniejsza niż kontrolna, czy przed kiedy są jeszcze tego samego koloru? Wiadomo że najlepiej współżyć jak najczęściej jednak ciągle mnie to zastanawia. Plus czy ból brzucha oznacza już pęknięty pęcherzyk?

  • DK Debiutantka
    Postów: 8 1

    Wysłany: 28 października 2020, 12:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po pozytywnym tescie owulacja teoretycznie wystapi za 12-36h :)

    Eminemi lubi tę wiadomość

    Klaudia_
  • Marita80 Ekspertka
    Postów: 193 74

    Wysłany: 5 listopada 2020, 08:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej Dziewczyny. Mam pytanie. Cykle mam 26-28dni. W poniedziałek 11dc miałam pęcherzyk 16mm. Lekarz kazał robić od poniedziałku testy owulacyjne i jeśli negatywne to w piątek zastrzyk ovitrelle. Testy cały czas negatywne, śluz płodny był we wtorek i środę. W środę zaczął się ból owulacyjny, dziś jeszcze czuję ten jajnik. Czy jest sens aby robić jutro w 15dc zastrzyk jak wczoraj był ból owulacyjny?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 listopada 2020, 08:44

    Ja:
    40 lat
    AMH 0,66
    LH 8,4
    FSH 7,02
    On:
    40 lat
    koncentracja 140 mln
    morfologia 2%
  • patrycjaaa Koleżanka
    Postów: 36 14

    Wysłany: 6 listopada 2020, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam bardziej doświadczone w staraniach kobietki :) To mój drugi cykl starań i ze względu na nieregularne okresy ostatnio, od tego miesiąca wdrożyłam testy owulacyjne. Od 10dc testuję testami z domowego laboratorium a dodatkowo od wczoraj jeszcze testami one step z allegro. I tu jest właśnie mój problem, bo dzisiaj zgłupiałam. Z pierwszego testu mogłabym stwierdzić na 100% że pozytyw, natomiast ten z allegro z tego samego moczu negatyw jak nic. Poniżej wstawiam link do zdjęcia (niebieski to domowe laboratorium, zielony to test z allegro) - czy według Was ten niebieski powinnam traktować jako pozytyw? Czy któraś z Was ma doświadczenie z tymi testami i może któreś z nich często oszukują?

    https://zapodaj.net/15ff641164e6f.jpg.html

  • Sikorka.ka Znajoma
    Postów: 21 19

    Wysłany: 8 listopada 2020, 17:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    patrycjaaa wrote:
    Witam bardziej doświadczone w staraniach kobietki :) To mój drugi cykl starań i ze względu na nieregularne okresy ostatnio, od tego miesiąca wdrożyłam testy owulacyjne. Od 10dc testuję testami z domowego laboratorium a dodatkowo od wczoraj jeszcze testami one step z allegro. I tu jest właśnie mój problem, bo dzisiaj zgłupiałam. Z pierwszego testu mogłabym stwierdzić na 100% że pozytyw, natomiast ten z allegro z tego samego moczu negatyw jak nic. Poniżej wstawiam link do zdjęcia (niebieski to domowe laboratorium, zielony to test z allegro) - czy według Was ten niebieski powinnam traktować jako pozytyw? Czy któraś z Was ma doświadczenie z tymi testami i może któreś z nich często oszukują?

    https://zapodaj.net/15ff641164e6f.jpg.html

    A jakiej czułości są oba testy? Może jeden jest czulszy od drugiego. Wykonywane były z tej samej próbki moczu?

    Pozdrawiam 🌺

  • julka_kulka Ekspertka
    Postów: 500 175

    Wysłany: 10 listopada 2020, 12:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    testy jakiej firmy sprawdzają się u Was najlepiej?

    km5sgu9r4z5eztia.png

    Czekamy na Ciebie <3
  • kokoszka31 Autorytet
    Postów: 1886 2428

    Wysłany: 10 listopada 2020, 12:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    julka_kulka wrote:
    testy jakiej firmy sprawdzają się u Was najlepiej?
    Facelle z rosmanna są bardzo dobre.

    age.png
  • patrycjaaa Koleżanka
    Postów: 36 14

    Wysłany: 12 listopada 2020, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To tak informacyjnie: od czasu mojego poprzedniego wpisu testowałam codziennie testami domowego laboratorium i zielonymi z allegro (z tego samego moczu). Dzisiaj już 19dc, te z DL od 13dc cały czas wychodzą pozytywne (zawsze kreska testowa jest tego samego koloru lub ciemniejsza niż kontrolna), natomiast te z allegro pokazały pozytyw tylko w 15 i 16dc. Także chyba bardziej ufam tym drugim, bo raczej niemożliwe jest żebym przez tydzień miała aż tak podwyższone LH. Teoretycznie DL ma mniejszą czułość - 30 mlU, a ten z allegro 20mlU, także tym bardziej głupieję :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 12 listopada 2020, 15:26

  • Monika87 Autorytet
    Postów: 514 406

    Wysłany: 12 listopada 2020, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny! To mój 2cs 11dc i zamówiłam jakieś testy owulacyjne i się z nimi zaprzyjaźniam. Już 3 zmarnowałam na próby 🤣🤦
    Bo najpierw zamoczyłam poza linię max, potem chyba za krótko trzymałam dopiero 3 coś tam pokazał ale jakiś cień.
    Jutro testuje dalej 😁

    thgfyx8dsqgcpg35.png
‹‹ 12 13 14 15 16
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Kwasy Omega-3 - ważny składnik w diecie przyszłej mamy

Kwasy omega-3 są bardzo istotnym składnikiem w diecie, o którym warto pomyśleć już na etapie starań o dziecko. Idealnie, aby po konsultacji z lekarzem, suplementować kwasy już od pierwszych dni ciąży. Dlaczego są takie ważne? Jaką pełnią rolę? Jak wybrać odpowiedni suplement? 

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 5 gadżetów ułatwiających życie młodej mamy

Rynek produktów dla przyszłych rodziców i maluszków jest ogromny. O jakich gadżetach warto pomyśleć kompletując wyprawkę? Które produkty są warte uwagi i mogą ułatwiać codzienność świeżo upieczonych rodziców? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Histeroskopia skuteczna metoda diagnostyki i leczenia niepłodności

Histeroskopia to metoda, która pozwala wykryć i wyleczyć niektóre przyczyny niepłodności: polipy macicy, zrosty, mięśniaki. Histeroskopia diagnostyczna czy histeroskopia zabiegowa - kiedy warto zdecydować się na zabieg?  Jak wygląda histeroskopia? W którym momencie cyklu wykonuje się zabieg? Jakie mogą być skutki uboczne? 

CZYTAJ WIĘCEJ