X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta HCG

Oceń ten wątek:
  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 14:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka771 ja na Twoim miejscu poszlabym do innego ginekologa wtedy bedziesz wiedziala na czym stoisz, bo jezeli beta nie przyrasta, to raczej nie ma ciazy...

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 14:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczęta! Odebrałam wyniki.
    Mój przyrost bety to aż (?) 311% w ciągu 48h :o
    12dpo 27mIu/ml
    14dpo 111mIu/ml !
    Czy to może sugerować ciążę mnogą ?

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aiwlys myślę że nie :) na początku szybko rośnie. Ja miałam 34 a za dwa dni 125. I na usg później jeden pęcherzyk :)

    aiwlys lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 15:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka tylko ze ten lekarz to sprawdzony ginekolog. Juz jedna ciaze mi prowadzil i nie bylo zadnego bledu. Wiem tez ze inne pacjentki bardzo go chwala.. Sama nie wiem czy przytrafil by sie mu taki blad. A tym bardziej ze po tamtej wizycie dostalam do domu zdjecie z usg z widocznym pecherzykiem na te 4 mm. Takze cos tam jest a jak nie ciaza to co to za perzerzyk?. Niestety nigdzie nie moge znalesc na internecie takiego przypadku opisanego. A myslicie ze jest jeszcze szansa na ciaze jak ostatnia beta byla w 10 dniu po owulacji?

  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczka771 sprawdzony czy nie to nadal człowiek i może sie mylić, mój tez sprawdzony i wiele kobiet go bardzo chwali, a juz kilka razy zdarzyło mu sie nie trafić z diagnozą. Masz dwa wyjścia czekać i się zastanawiać co to jest, albo pójść do innego lekarza. Ja gdybym tak zawierzyła jednemu lekarzowi, to pewnie dzieci do tej pory bym nie miała. Rozumiem, że bardzo pragniesz dziecka i cały czas masz nadzieje, ale według mnie gdybys faktycznie była w ciazy, to beta powinna przyrastać, zreszta przejrzyj sobie ten wątek, dziewczyny tu piszą o swoich wynikach. Ewentualnie możesz wykonać jeszcze jedno badanie beta i wtedy okaże sie czy jest szansa na ciąże. Może faktycznie pęcherzyk sie pojawił, ale nic więcej tzw. puste jajo dlatego ani beta ani testy z moczu Ci nie wychodzą.

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • Jacqueline Autorytet
    Postów: 5448 4182

    Wysłany: 16 czerwca 2016, 19:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aneczko - to niemożliwe aby tak szybko był widoczny pęcherzyk, ale ja miałam nieco podobną sytuację w zeszłym roku. w 21-23 miałam delikatne plamienia jasną krwią, ciąży raczej nie podejrzewałam wiec zapisałam się do gin żeby być tak po @ no bo o co kaman z tym plamieniem, okres się spóźniał, zrobiłam z 6 testów ciążowych od 29dc do 35dc i w dzień wizyty 35dc beta hcg - wszystko absolutnie negatywne, no beta niby 1,2 ale poniżej to nie ma ciąży. A na wizycie zonk, w macicy pęcherzyk 6mm... Dostałam jednak o równiutkie 2 tygodnie spóźnioną @, wyglądała normalnie, a mi nigdy ale to nigdy @ się nie spóźniała. W następnym cyklu zaszłam w ciążę i się posypało, co widać w podpisie :/

    12.12.2017 - jestem :D Izabela, 55cm i 4450g :)
    Córcia Aleksandra 02.2011 - 57cm i 4250g :)
    Aniołek 10 tc (*) 03.08.2015
    Aniołek 9tc (*) 03.03.2016
    Aniołek 5tc (*) 06.05.2016
    Aniołek 10 tc (*) 15.07.2016
  • robaczek świętojanski Koleżanka
    Postów: 54 7

    Wysłany: 17 czerwca 2016, 20:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Agnieszka miałaś rację ze serduszko będzie pięknie biło :) byłam dziś u lekarza bo zaczęłam trochę plamic. Okazało się ze zrobił mi się krwiak i teraz przymusowe leżenie. Ale dzieciątko ma już 3 mm i to jest najważniejsze :)

    Agnieszka lubi tę wiadomość

    "Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś a więc musisz minąć, miniesz- a więc to jest piękne."
  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 08:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Robaczek_świetojanski Nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę!!! Super wiadomość! Teraz wypoczywaj na maksa i w piatek mozesz trzymac kciuki za moja wizyte. Ps. a dzisiaj rano myslalam o Tobie, ze juz w poniedzialek zobaczysz swoje malenstwo :)

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • Atka41 Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 15:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hejka,

    wszystkie znaki na ziemi i niebie wskazują, że @ nie przyjdzie. Sikańce robione w 29 - 30 dc słabiutka druga kreska.
    Beta HCG robione:
    24dc <1
    32 dc - 92,23
    34 dc - 223,5

    Dziś USG (36dc) 5t0d od OM i póki co pusto - ale chyba za wcześnie zrobiłam... Mam przyjść za 10 dni o ile nic się nie będzie działo.
    Doktor mówił, że jak chcę mogę sobie w przyszłym tygodniu zrobić betkę i że pęcherzyk widać jak beta ma powyżej 1000.

    Mam już 2 syków - 10 i 6 lat, i za sobą w 2009 roku zabieg łyżeczkowania z powodu pustego jaja płodowego. Więc czekam teraz jak na szpilkach. To moja 4 ciąża i dodatkowo po 40 roku życia ( nie sądziłam, że po czterdziestce tak łatwo można jeszcze zajść w ciążę ;) ).
    Myślicie, że warto jeszcze zrobić betę w poniedziałek lub wtorek żeby zobaczyć jak przyrasta?
    Pełna obaw jestem... choć dr kazał być dobrej myśli, że na tym etapie to spokojnie może jeszcze nie być widać pęcherzyka.

  • beatum Autorytet
    Postów: 674 569

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 17:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak chcesz,to zrób, a jak nie to oblicz sobie kalkulatorem, kiedy powinno być te 1000 i wtedy umawiają się do lekarza ;) Powodzenia i gratuluję :)

    szczęśliwa łac. beatum
  • robaczek świętojanski Koleżanka
    Postów: 54 7

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 18:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atka nie stresuj się :) pewnie miałaś późno owulacje i dlatego jeszcze nie widać pęcherzyka :) ja bete powtarzałam 6 razy bo nie mogłam uwierzyć w swoje szczęście i dawało mi to spokój :) powodzenia!

    "Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś a więc musisz minąć, miniesz- a więc to jest piękne."
  • Agnieszka Autorytet
    Postów: 703 550

    Wysłany: 18 czerwca 2016, 23:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atka41 u mnie przy becie 177 nie było nic widać, po 92h miałam już 989 a dwa dni po tym robione usg i było już widać pęchęrzyk, jeżeli ma Cie to uspokoić to zrób bete i zobaczysz jak przyrasta.

    p19ucsqvxhad9jnf.png

    h84fio4pjmll44p3.png

    Aniołki 8tc [*] 13.02.2015 kochamy, tęsknimy, pamiętamy.
  • Atka41 Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny za słowa otuchy :)

    Jutro podejdę na betę bo mnie nerwy zjedzą ...

  • beatum Autorytet
    Postów: 674 569

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 19:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Powodzenia i daj nam tu znać :)

    szczęśliwa łac. beatum
  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 19:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    atka gratulacje! ile się staraliście?

  • Atka41 Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    beatum wrote:
    Powodzenia i daj nam tu znać :)

    Oczywiście :)
    marciaa wrote:
    atka gratulacje! ile się staraliście?

    Dzięki :)
    No w naszym przypadku to raczej lekka wpadka - jakoś się szczególnie nie staraliśmy. Myślałam, że w moim wieku ( 41 lat) tak łatwo się nie zachodzi ;).

    Przy starszych synach udawało się ale 2 w cyklu - a tu chwila zapomnienia i ciąża ;)
    Mam tylko nadzieje, że będzie ok.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2016, 22:48

  • marciaa Autorytet
    Postów: 4265 1266

    Wysłany: 19 czerwca 2016, 22:52

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atka, wow! gratuluję jeszcze bardziej w takim razie :-)
    tylko się cieszyć, gdy teraz tyle młodych ma problem :-)
    będzie wszystko dobrze - na pewno :D
    w jakim wieku masz synów?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 19 czerwca 2016, 22:54

  • robaczek świętojanski Koleżanka
    Postów: 54 7

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 16:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Atka i jak wyniki bety?

    "Czemu ty się zła godzino z niepotrzebnym mieszasz lękiem?
    Jesteś a więc musisz minąć, miniesz- a więc to jest piękne."
  • Atka41 Znajoma
    Postów: 20 7

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 19:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    robaczek świętojanski wrote:
    Atka i jak wyniki bety?

    Dziś czyli w 38 dc betka 1160 czyli rośnie. Kalkulator przyrostu bety mówi, że przyrost prawidłowy :D
    Więc jestem dobrej myśli. Jednak w czwartek lub piątek idę znów na betę ;)

    marcia wrote:
    Atka, wow! gratuluję jeszcze bardziej w takim razie :-)
    tylko się cieszyć, gdy teraz tyle młodych ma problem :-)
    będzie wszystko dobrze - na pewno :D
    w jakim wieku masz synów?


    Dzięki :D
    10 i 6 lat

  • Monika1986 Koleżanka
    Postów: 35 13

    Wysłany: 20 czerwca 2016, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny powiedzcie czy miałyście do czynienia ze spowolnieniem przyrostu bety?
    Moje wyniki:
    16.06: 124,6
    18.06: 298,2
    20.06: 545,5

    Na początku przyrosło bardzo dużo a teraz spowolniło. Niby jest w normie ale trochę się martwię.
    Dodam, że owulację miałam w 56 dc i stąd mój strach o zdrowo rozwijającą się ciążę. W środę powtarzam bete ostatni raz i w czwartek idę do lekarza.

‹‹ 22 23 24 25 26 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mięśniaki macicy - przyczyny, objawy, leczenie

Mięśniaki macicy mogą występować nawet u 3 na 4 kobiety, w dowolnym momencie życia. U kogo jednak występują najczęściej? Czy znane są przyczyny powstawania mięśniaków macicy? Jakie są najczęstsze objawy i co powinno skłonić do wizyty u lekarza?

CZYTAJ WIĘCEJ

Telemedycyna – co to jest? Zalety telemedycyny

Telemedycyna to pojęcie, z którym coraz częściej można się spotkać w obszarze usług zdrowotnych. Sprawdź, co ono oznacza i jakie korzyści wiążą się dla pacjenta z tym rozwiązaniem.

CZYTAJ WIĘCEJ

Objawy ciąży i testy ciążowe – co powinnaś wiedzieć?

Czy to nietypowe zachcianki, czy zmiany nastroju zwiastują nowy etap w Twoim życiu? Poznaj kluczowe objawy ciąży oraz najpopularniejsze testy ciążowe, które rozwieją Twoje wątpliwości i pozwolą odkryć, czy naprawdę zostaniesz mamą. Podajemy ważne informacje! Sprawdź!

CZYTAJ WIĘCEJ