X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Odpowiedz

Beta hcg

Oceń ten wątek:
  • Karolinka181808 Znajoma
    Postów: 24 0

    Wysłany: 3 października 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czyli jeżeli mam progesteron 40.4 to dobrze ?

    Karolinka181808
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 3 października 2017, 15:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tu moje pytania - czy te testy sa w ogole wiarygodne ?
    >>Nie zawsze... To nie jest tak, że można na nich 100% polegać. Są pewną wskazówką, ale nigdy nie ma 100% pewności czy jest owulacja.

    Czy wlasnie sa takie tanie, bo nie do końca skuteczne.
    >>Kup kolejne w aptece internetowej i tylko używaj ich rozsądnie czyli nie codziennie, a jedynie w okolicy spodziewanej owulacji. Jak masz regularne cykle, to powinnaś badać się jakieś 2-3 dni pod rząd w miesiącu maksymalnie.

    Czy testy rownież po pęknięciu pęcherzyka pokazują pozytywny wynik ? Skąd mam wiedzieć czy pęcherzyk pękł ?
    >>Nigdy nie wiesz na 100% na podstawie testu. Tylko lekarz przy badaniu USG może stwierdzić co się dzieje z pęcherzykiem.

    I jak oceniacie możliwość Ciazy ?
    >>50/50 - ciąża będzie albo nie :) Nie denerwuj się, cierpliwości :)

    Kiedy zrobic badania na betę ?
    >>Najlepiej poczekaj do dnia spodziewanej miesiączki i dopiero wtedy zrób test ciążowy. Wszystkie testy robione wcześniej mogą ale nie muszą wskazać pozytywnego wyniku. Lepiej poczekać. A betę zrobić następnego dnia po pozytywnym teście ciążowym i potem powtórzyć po 48h (jeśli oczywiście beta będzie powyżej 5).



    Aaeemm lubi tę wiadomość


    age.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 3 października 2017, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolinka181808 wrote:
    Czyli jeżeli mam progesteron 40.4 to dobrze ?

    W jakich dokładnie jednostkach?


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 3 października 2017, 20:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny pomóżcie. W 27 dniu cyklu beta 1,1. W 28 dniu 2,9. Progesteron 25 ng/ml. Myślicie, że coś z tego będzie? Lekarz każe brać dalej luteinę i duphaston i w piątek powtórzyć wynik

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 4 października 2017, 12:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tosia jest szansa, mogła być późna implantacją. Jak wszystko ok, w piątek powinna być ładna dwu cyfrowa beta. Powodzenia!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Bergo2 Koleżanka
    Postów: 32 23

    Wysłany: 5 października 2017, 20:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane, zagwozdka. Seks w dni płodne, najprawdopodobniej również w dzień owu. Temperaturę mierzę "w cały świat" więc wykres niezbyt miarodajny. Dziś 27 dc- powinien być okres. Mam endometriozę i każda miesiączką to dosłownie potok krwi. Tymczasem mam lekkie brązowe plamienie, malutka plamka. Brzuch pobolewa, ale jakoś mniej, inaczej. Testy ciążowe negatywne. Testy owulacyjne pozytywne. Temperatura się trzyma. Ze względu na endometriozę biorę Duphaston. I mam dylemat- odstawić czy nie? W ciąży powinnam brać, jeśli natomiast ciązy nie ma- odstawić. Obawiam się, że nie jestem w ciąży. Jeśli jednak jestem i odstawię to czy tym samym nie doprowadzę do poronienia? Lekarz mówi "odstaw". Ale... cholera, no mam jakies przeczucie... Co o tym myślicie?

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 5 października 2017, 21:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bergo2 leć jutro na betę - będziesz wiedziała na 100% i nie będziesz się głowila. Powodzenia!

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Bergo2 Koleżanka
    Postów: 32 23

    Wysłany: 5 października 2017, 22:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    qyd4bl.jpg
    Po godzinie zobaczyłam... Zwidy mam?

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 7 października 2017, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny! Nie wiem czy jeszcze ktoś tu zagląda, ale moze pomozecie:)wprawdzie o maluszka chcieliśmy sie starać z mężem od nowego roku ale teraz wydarzyło sie cos, co nie daje mi spokoju i nie wiem juz co myśleć.

    Generalnie, mam nieregularne cykle, równo rok temu odstawiłam tabletki anty, raz cykle sa krótsze, a raz dluzsze, ale gdyby policzyć średnia z ostatnich kilku to byłoby to ok 32-33dni. Ostatnia @ była 29 września, a wiec spóźnia sie juz 8 dni. Przed @ brzuch mnie bolał faktycznie jak na @ ale dostałam 2-3 dniowego jakby plamienia - chociaż raczej był to śluz zabarwiony na brązowo, od tego czasu przez kilka dni bardzo kuly mnie jajniki i było więcej śluzu ale juz bezbarwnego i cały czas wydawało mi sie ze za chwile przyjdzie @. Dzisiaj bol juz ustąpił. Zrobiłam test z apteki i wyszedł negatywny a w 6 dni po spoznionej @ beta hcg wyniosła <1.2. Okresu nadal brak, a wizytę mam dopiero za 6 dni. Co o tym myślicie?Chyba nie ma sensu powtarzać bety?Tylko skąd to opóźnienie?

    Aha,zapomniałam jeszcze napisać ze od 2,5 ms biorę norprolac na podwyższenie prolaktyny:)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 7 października 2017, 20:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia mogłabyć późniejsza owulacja. Jakby @ dalej nie przyszła możesz dla pewności powtorzyc betę dzień przed wizytą u ginekologa. Powodzenia :)

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 8 października 2017, 15:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki :) miałam juz napisać ze temat zamknięty bo pol nocy bolał mnie brzuch jak na @ i co chwile wydawało mi sie ze juz jest, a tu nadal nic... Do tego nudności,ale to juz chyba sprawa psychiki:( chyba jutro zadzwonię do swojego gina i może mi coś doradzi, przepraszam, ze piszę bez polskich liter ale piszę z tel:)

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • Manchester Nowa
    Postów: 1 0

    Wysłany: 15 października 2017, 22:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolcia27 właśnie dołączyłam do forum i jestem ciekawa jak zakończyła się sytuacja? Mam podobne opóźnienie i wynik badania. Pozdrawiam

  • Karolcia27 Autorytet
    Postów: 1497 931

    Wysłany: 16 października 2017, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej:) u mnie niestety znowu torbiel... lekarz nie dał mi jednoznacznej odpowiedzi dlaczego takie opóźnienie, ale pod koniec sierpnia miałam zastrzyki przeciwzapalne i mówił że to też może mieć wpływ... @ nadal nie mam, biorę 5 dzień jakieś hormony (nie pamiętam nazwy a nie mam pod ręką) na wywołanie, mam się zgłosić po @ zobaczyć co z tą torbielą i czy w ogóle będzie owulacja.

    4 cs - 29 marca II kreseczki <3

    7v8r9n73wz5zsofj.png

    heterozygota 677CT i 1298AC oraz heterozygota w PAI - 1 4G

  • niteczka Przyjaciółka
    Postów: 94 22

    Wysłany: 16 października 2017, 19:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 16 października 2017, 19:44

    07.2017 [*]
    01.2018 cb
    10.2018 cb
    rux7mag.png
  • KlauQ Nowa
    Postów: 2 0

    Wysłany: 24 października 2017, 14:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej jestem nowa i bardzo proszę Was o radę.
    21.10.17 sobota robiłam betę, wyszła <1,20.
    Z moich obliczeń wynikałoby, że był to koniec 2 tygodnia - początek 3. Byłam już u 2 ginekologów, którzy nie wykluczali bardzo wczesnej ciąży = moje endometrium miało 12 mm w środę 18.10 i piątek 20.10.
    Nie wiem sama, czy moje objawy są wmawianiem, czy faktycznie są - bolą mnie piersi, podbrzusze i czasem jajniki, kręci mi się w głowie.
    27.10 będę robiła kolejny test strumieniowy i będę szła na kolejną betę. Bardzo bym prosiła o pomoc, naczytałam się bardzo dużo włącznie z tym, że na początku ciąży beta może wynosić <1,2 i nie wiem, co myśleć. Mam chyba potrzebę wygadania się, bo do piątku kupa czasu :/
    dziękuje z góry <3

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 24 października 2017, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    KlauQ wrote:
    Hej jestem nowa i bardzo proszę Was o radę.
    21.10.17 sobota robiłam betę, wyszła <1,20.
    Z moich obliczeń wynikałoby, że był to koniec 2 tygodnia - początek 3. Byłam już u 2 ginekologów, którzy nie wykluczali bardzo wczesnej ciąży = moje endometrium miało 12 mm w środę 18.10 i piątek 20.10.
    Nie wiem sama, czy moje objawy są wmawianiem, czy faktycznie są - bolą mnie piersi, podbrzusze i czasem jajniki, kręci mi się w głowie.
    27.10 będę robiła kolejny test strumieniowy i będę szła na kolejną betę. Bardzo bym prosiła o pomoc, naczytałam się bardzo dużo włącznie z tym, że na początku ciąży beta może wynosić <1,2 i nie wiem, co myśleć. Mam chyba potrzebę wygadania się, bo do piątku kupa czasu :/
    dziękuje z góry <3

    Wszystko zależy od tego, ile dni po owulacji robiłaś betę. U mnie bywało różnie: raz 8dpo beta była podwyższona (ale ciąża biochemiczna), innym razem w 9dpo beta <0.1, a 4 dni później 22,7 (niestety poroniłam w 6tc). Jeśli jeszcze jesteś przed terminem @, to mogło być za wcześnie. Powtórz betę najlepiej po terminie spodziewanej @.

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny, z mężem zaczęliśmy starać się o nasze maleństwo, ale jesteśmy trochę zieleni w temacie dlatego chciałabym się trochę dokształcić.
    Zacznę od tego że mam PCO, brałam tabletki hormonalne kilka lat, potem je odstawiłam(zalecenie lekarza) i powróciłam do nich na kilka miesięcy, ale chcemy dzidzie więc odstawiłam. Ostatni okres dostałam 28.09. Dodam że moje cykle bez brania tabletek wynoszą 30 31 dni.
    Mój kalendarzyk pokazał owulację na 14.10 więc 13,14 i 16 ostro działaliśmy :). 15.10 poczułam kucie w lewym jajniku które uznałam za owulację, jednak 16.10 poczułam to samo kucie w prawym jajniku. Dodam że przez tamten tydzień cały czas mi się odbijało i czułam kucie w podbrzuszu.
    Moje pytanie brzmi jaką wiarygodność daje mi beda 9 dni po rzekomej owulacji (15.10) i jakieś 4 dni po prawdopodobnej ewentualnej implantacji zarodka w macicy wiedząc ze odbywa się to mniej więcej po 5/6 dniach od zapłodnienia i wiedząc że dopiero po 48h od jego zagnieżdżenia (czyli w moim przypadku byłby to jakiś 21.10) pojawia się stężenie HCG 1, a po 48h wzrasta o 66% max.
    W takim razie kiedy mogę wykonać Beta HCG by mój wynik był w 100% wiarygodny, a kiedy mogę test ciążowy? Mam w domu o czułości 20 i 25
    Dodam że kalendarzyki przewidują okres na 28.10, 29.10 :)

    Czekam na odpowiedź i dzięki.
    A i dodam jeszcze że dziś mam wrażenie jakby mi piersi nabrzmiały i dodatkowo od czasu do czasu czuje takie ukucie dziwne w nich ale jak dotykam to mnie nie bolą, nigdy nie miałam żadnych objawów przedmiesiączkowych :)
    Boje się że to moje urojenia :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2017, 00:11

  • Niecierpliwa123 Ekspertka
    Postów: 137 52

    Wysłany: 25 października 2017, 06:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagna mysle ze jeszcze jest za wczesnie na cokolwiek. Podejzewasz ze owulacja mogla być 15.10 ale czy byla to nie wiadomo klucie jajnika nie oznacza owulacji a nawet mi sie wydaje ze moglas miec ja pozniej. Ale mimo to do zaplodnienia (zagniezdzenia) dochodzi mnie wiecej po 7-12 dniach plus 48godz zanim wytworzy sie hcg wykrywalne we krwi. Ja podejzewalam kiedy u mnie byla owulacja (testy owu) i to nie bylam pewna na 100% ale mniej wiecej po ok tyg od tej niby owulki mialam okropny bol prawego jajnika i bylam strasznie rozbita jak nie ja mialam lęki prowadzac samochód! (mysle ze to moglobyc zagniezdzanie). Byl to wtorek a w czwartek zrobilam bhcg i dalej juz wiesz. Poczekaj jeszcze chwilke wiem ze to trudne ale jak juz to zrob bete w piatek. A co do sikanców to mi o czulosci 10 wyszedl dzien czy dwa po becie ale to cień cienia cienia.

    xnw4flw15c030w8v.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 09:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dagna: pisałam wczoraj, że beta może różnie wychodzić. Mi 9dpo beta wyszła negatywna, a 4 dni później była już dodatnia. Zrób bete 12-13dpo, wtedy powinna być już wiarygodna. Testy z moczu najlepiej zrobić w dniu terminu @, ale nawet wtedy nie dają 100% gwarancji. Trzymam kciuki i powodzenia w testowaniu :)

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2017, 10:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź. :) Już sama nie wiem, wybiorę się może w piątek. Ale boje się rozczarowania strasznie :(. A w weekend znowu nie ma badań. :( i @ ma się pokazać w weekend :(. Ale chyba się wybiorę w piątek bo nie wytrzymam. :)

‹‹ 87 88 89 90 91 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Endometrioza – zagadkowa choroba powodująca niepłodność

Jeżeli dokuczają Ci silne bóle brzucha przed oraz w trakcie miesiączki, odczuwasz ból przy współżyciu, nie możesz zajść w ciążę - objawy te mogą wskazywać na endometriozę, tajemniczą chorobę, która może powodować niepłodność. Ale nie mając powyższych objawów, mając regularne, niebolesne miesiączki może okazać się, że ta sama choroba powoduje u ciebie problemy z płodnością. Dlaczego?

CZYTAJ WIĘCEJ