X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie CZERWCOWE TESTOWANIE 2017- pierwszy powiew lata
Odpowiedz

CZERWCOWE TESTOWANIE 2017- pierwszy powiew lata

Oceń ten wątek:
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 23:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiilka wrote:
    Dzięki Flo :* Teraz właśnie mi się przypomniało, dlaczego nie zrobiłam AMH razem ze wszystkimi badaniami w 2 dc - w mojej przychodni powiedzieli mi, że mogę to tylko zrobić w szpitalu. No nic, to czekam na nowy cykl, bo aktualnie jestem w 11 dc.

    Dziewczęta, pozwolę sobie jeszcze raz się powtórzyć - ten wynik progesteronu w 5 dc na poziomie 0,1 przy normach 0,1 - 0,3 (dla tej fazy) jest dla Was ok? Niestety moja gin mnie przegoniła i powiedziała, że nie chce mnie widzieć wcześniej niż za pół roku i nie mam się kogo zapytać :/ Wg niej powinnam spokojnie czekać, bo staram się "dopiero" od lutego...
    Na moje oko jest ok ważniejszy jest progesteeon 7-8 dpo bo wtedy mowi o tym czy była ovu i czy ciałko żółte dobrze pracuje.

    Emiilka lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 23:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emilka, nie zrozum mnie zle.. ale Ty faktycznie dopiero rozpoczelas starania.. Dopiero po roku regularnych staran powinno sie porobic badania- oczywiscie o ile nie ma zadnych innych dolegliwosci.. niektore kobiety zachodza w ciaze i w 12 cyklu staran i to jest zupelnie normalne. Nie ma sie co dziwic lekarce. Mysle, ze jesli nie masz ku temu powodow to niepotrzebnie szukasz. Zobaczysz, ze za cykl, dwa zajdziesz w ciaze :)

    Bocianiątko, Emiilka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 23:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann89 wrote:
    Emilka, nie zrozum mnie zle.. ale Ty faktycznie dopiero rozpoczelas starania.. Dopiero po roku regularnych staran powinno sie porobic badania- oczywiscie o ile nie ma zadnych innych dolegliwosci.. niektore kobiety zachodza w ciaze i w 12 cyklu staran i to jest zupelnie normalne. Nie ma sie co dziwic lekarce. Mysle, ze jesli nie masz ku temu powodow to niepotrzebnie szukasz. Zobaczysz, ze za cykl, dwa zajdziesz w ciaze :)
    Tu bym się nie do końca zgodziła...mnie tak zbywali rok a już po 6 mies mi cos mie gralo..do kliniki trafiłam po 13 nieudanych cyklach, dwa cykle stymulowane i właśnie jestem w trakcie ivf...
    Czasem nie warto czekać, ja mam poczucie ze zmarnowałam czas słuchając lekarzy cały czas powtarzających: Rok poczekajcie itd...

    Emiilka, Maja84 lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 8 czerwca 2017, 23:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi lekarz zawsze kazal sprawdzac progesteron po 7 dni po owulacji. Ja raz zbadalam przed owulacja i mialam wynik 0.1 i bylo ok ;)
    Natomiast po owulacji bylo kiepsko.. bo zwykle progesteron oscylowal wokol 9 i ani poprzedni ginekolog ani lekarka w klinice nie kazali mi brac duphastonu. A przypuszczam ze to wlasnie niski progesteron jest powodem moich plamien..

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 00:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dootka_86 wrote:
    Tu bym się nie do końca zgodziła...mnie tak zbywali rok a już po 6 mies mi cos mie gralo..do kliniki trafiłam po 13 nieudanych cyklach, dwa cykle stymulowane i właśnie jestem w trakcie ivf...
    Czasem nie warto czekać, ja mam poczucie ze zmarnowałam czas słuchając lekarzy cały czas powtarzających: Rok poczekajcie itd...

    Dla mnie rok w porownaniu z moimi 6 latami to jest nic, ale oczywiscie przeciez nikomu nie bronie sie przebadac ;) po prostu uspokajam, ze moze jeszcze nie ma powodu sie zamartwiac. rok to jest dobry czas aby poobserwowac swoj organizm. Ja dopoki nie zaczelam sie starac, kompletnie sie w niego nie wsluchiwalam. Teraz, przy naturalnej owulacji od nowa sie go ucze i lekarka kazala mi sie starac tak jakby od nowa przez pol roku:/ pozniej dopiero laparoskopia jesli nie bedzie ciazy..

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 8 czerwca 2017, 23:55

  • Emiilka Autorytet
    Postów: 923 2321

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 00:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki za odpowiedź Flo, zrobię teraz progesteron 7 dpo :)

    Ann89 - rozumiem Twój punkt widzenia, ale po mojej stracie, zrobię wszystko, żeby się ona nie powtórzyła. Jeżeli wiem, że mogę zrobić jakieś badanie, to je robię, bo nie wybaczyłabym sobie, że mogłam znać przyczynę niepowiedzeń np. dwa lata wcześniej, a nic nie zrobiłam... Poza tym, dobre wyniki badań mnie uspokajają, a nastawienie psychiczne też jest ważne ;)

    Maja84, Amy333 lubią tę wiadomość

    12 cs. - szczęśliwy! Cudzie trwaj! <3
    url=https://www.suwaczki.com/]mhsv20mmi0dw1s0w.png[/url]
    1 cs. - Aniołek - 6 tc.
  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 00:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiilka wrote:
    Dzięki za odpowiedź Flo, zrobię teraz progesteron 7 dpo :)

    Ann89 - rozumiem Twój punkt widzenia, ale po mojej stracie, zrobię wszystko, żeby się ona nie powtórzyła. Jeżeli wiem, że mogę zrobić jakieś badanie, to je robię, bo nie wybaczyłabym sobie, że mogłam znać przyczynę niepowiedzeń np. dwa lata wcześniej, a nic nie zrobiłam... Poza tym, dobre wyniki badań mnie uspokajają, a nastawienie psychiczne też jest ważne ;)
    Dodatkowo możesz zbadać przy okazji progesteronu homocysteinę i D3 oraz kw.foliowy

    Emiilka lubi tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 00:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Emiilka wrote:
    Dzięki za odpowiedź Flo, zrobię teraz progesteron 7 dpo :)

    Ann89 - rozumiem Twój punkt widzenia, ale po mojej stracie, zrobię wszystko, żeby się ona nie powtórzyła. Jeżeli wiem, że mogę zrobić jakieś badanie, to je robię, bo nie wybaczyłabym sobie, że mogłam znać przyczynę niepowiedzeń np. dwa lata wcześniej, a nic nie zrobiłam... Poza tym, dobre wyniki badań mnie uspokajają, a nastawienie psychiczne też jest ważne ;)

    Avsolutnie odnioslam sie tylko do staran od lutego ;) uspokajam wiec ze mialam ten sam progesteron i to wynik w normie:) tak jak Flo napisala- zwrocilabym uwage na progesteron w 7dpo. Od siebie poraz setny do porzygu przypominam o wykonaniu wymazow na chlamydie i ureaplasme.;)

    Emiilka lubi tę wiadomość

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 00:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann89 wrote:
    Avsolutnie odnioslam sie tylko do staran od lutego ;) uspokajam wiec ze mialam ten sam progesteron i to wynik w normie:) tak jak Flo napisala- zwrocilabym uwage na progesteron w 7dpo. Od siebie poraz setny do porzygu przypominam o wykonaniu wymazow na chlamydie i ureaplasme.;)
    Tak te wymazy są ważne!

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Bocianiątko Autorytet
    Postów: 11030 13100

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 00:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ann89 wrote:
    Emilka, nie zrozum mnie zle.. ale Ty faktycznie dopiero rozpoczelas starania.. Dopiero po roku regularnych staran powinno sie porobic badania- oczywiscie o ile nie ma zadnych innych dolegliwosci.. niektore kobiety zachodza w ciaze i w 12 cyklu staran i to jest zupelnie normalne. Nie ma sie co dziwic lekarce. Mysle, ze jesli nie masz ku temu powodow to niepotrzebnie szukasz. Zobaczysz, ze za cykl, dwa zajdziesz w ciaze :)
    Trochę się z Tobą zgadzam, ale nie do końca ;) po roku starań można stwierdzić niepłodność... ale moim zdaniem jeśli po ok 6 miesiącach nic nie zaskoczy to warto sprawdzić chociażby hormony... bo może być to "prozaiczna" prolaktyna czy tarczyca, które można unormować zwykle dość łatwo i później szybko zafasolkować ;) podobnie powiedział wczoraj mój nowy gin ;) Emilko, wiec myślę że jeśli czujesz ze coś jest nie tak, to się badaj, tylko z głową ;) progesteron 2 dc nie ma sensu - dziewczyny wielokrotnie wrzucały info jakie badania kiedy zrobić :)
    I rozumiem ze badania Cię uspokajają bo sama tak mam ;) nie lubię nie wiedzieć co jest nie tak - to frustruje mnie najbardziej... i dlatego ostatnio do nowego gina poszłam z przygotowaną teczką badań - był pod wrażeniem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2017, 00:18

    Emiilka lubi tę wiadomość

    event.png

    🍍FET 09.04.2022 ⛄4.1.1 💙
    6 dpt beta 35.4
    10 dpt beta 192
    12 dpt beta 412
    14 dpt beta 994
    18 dpt (5+1) GS 9x5mm; YS 2mm
    7+1 CRL 1 cm FHR 136
    8+3 CRL 1.99 cm FHR 166
    10+1 CRL 3.36 cm FHR 158
    15+4 130g
    17+3 200g
    20+2 337g 💕córeczka
    23+2 583g
    26+4 925g
    28+4 1125g
    31+4 1764g
    34+2 2200g
    35+4 2350g
    36+4 2475g
    37+4 2840g
    38+4 16.12.2022 Zosia 2815g, 51 cm miłości ❤️ 🥰👶🏻👨‍👩‍👧😍

    3️⃣ IMSI 11.2021: zostało ❄❄❄❄❄ na zimowisku 🥰
    2️⃣ ICSI 01.2021: ❄ 3.2.3 FET ❌
    1️⃣ IVF+ICSI 2019-2020: ET 8c ❌ ❄ bl2+M3 FET ❌
    🧪2x IUI 2018 ❌
    ⏰starania od 2016 ❌
    PAI-1 4G homo, ANA 1:1280, rozsiana zaawansowana adenomioza, mięśniaki, silne skurcze macicy, Hashimoto, niedoczynność tarczycy
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 00:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja na starcie dostalam do zbadania AMH, fsh, lh, estradiol, tsh, ft4, ft3, wit D,prolaktyne, przeciwciala plemnikowe, anty-tpo, insuline, toxoplazmoze i wymaz na chlamydie i ureaplasme. Toxoplazmoza, Chlamydia i ureaplasma moga powodowac poronienia

    Emiilka lubi tę wiadomość

  • Flowwer Autorytet
    Postów: 11460 12960

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 00:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Na pierwszej stronie edytowałam swój drugi post jakie badania/ hormony sprawdzić. Jak są uwagi to tego posta to pisać. Zawsze to będzie w jednym miejscu.

    Bocianiątko, Lunaris, Emiilka, Maja84 lubią tę wiadomość

    kjmni09k3h9ob9x5.png
    112 cs o syna, 15 lat walki !!
    Provita-Paliga
    NK20%maj, 27% lipiec, Trombofilia,
    Maj 2017 zaczynam walkę z immunologią/Paśnik,zapalenie endo, IMSI 9.11.2017
    ⛄⛄⛄
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4707 3471

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 06:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer sprawdzasz dzisiaj betę?
    Zaciskam kciuki! <3


    Ja się tak ciesze bo wróciliśmy w końcu do normalnego <3. W tamtym cyklu przez te 5 pęcherzyków balismy się starać, a teraz IUI dopiero poniedziałek/wtorek to możemy poszaleć. Ja jestem taka podjarana ze po wieczornych <3 budzę jeszcze męża w nocy bo nie mogę wytrzymać :-D jakąś wściekliźnie seksualna mam :-D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2017, 06:40

    innamorata88, Karma88, Lunaris lubią tę wiadomość

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • AnnaManna Ekspertka
    Postów: 247 218

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 07:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Odnośnie starania się przez jakiś czas naturalnie i na luzie - moja przyjaciółka, której wszystko w życiu przychodzi z niesamowitą łatwością stwierdziła, że na pewno coś jest z nią nie tak, bo stara się od dwóch cykli i nic...

    Chodzi od lekarza do lekarza, żeby ustalić, dlaczego jeszcze nie jest w ciąży? Nikt jej nie może tego przetłumaczyć.

    ijpbio4pgzuzz66o.png
  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 07:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Innamorata cieszę się, że już maleństwo u Ciebie w brzuchu rośnie. Trzymam kciuki, niech tam na 9 miesięcy zostanie. ;)

    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • 91Ewela09 Autorytet
    Postów: 1647 2200

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 07:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Faktycznie z tymi staraniami jest różnie. Chodzilam ponad dwa lata do gina, ktory dawal mi ciagle luteine od 16 do 25 dc i co 3 cykl monitoring, hsg zrobil bez żadnych badan.No i w koncu podziekowal za wspolprace... W maju zmienilam lekarza, ktory od ręki wydal mi skierowanie na karowa celem ustalenia przyczyn niepowodzen. Stwierdził ze 4 cykle intensywnych staran moga mowic o jakims problemie, a takie rzeczy najlepiej keczyc pod okiem specjalistow.
    Emilka zmien lekarza i powiedz ze starasz sie np. 6 miesięcy i popros o badania. Ja bym tak zrobila gdybym miala wątpliwości.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 9 czerwca 2017, 07:20

    Bocianiątko, Emiilka lubią tę wiadomość

    Nasze najważniejsze i największe szczęście ❤❤❤
    klz9io4pgd9tnf0d.png
    nzjdgzu3oxwel88w.png
  • Karolina90 Autorytet
    Postów: 4707 3471

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 07:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    91Ewela09 wrote:
    Faktycznie z tymi staraniami jest różnie. Chodzilam ponad dwa lata do gina, ktory dawal mi ciagle luteine od 16 do 25 dc i co 3 cykl monitoring, hsg zrobil bez żadnych badan.No i w koncu podziekowal za wspolprace... W maju zmienilam lekarza, ktory od ręki wydal mi skierowanie na karowa celem ustalenia przyczyn niepowodzen. Stwierdził ze 4 cykle intensywnych staran moga mowic o jakims problemie, a takie rzeczy najlepiej keczyc pod okiem specjalistow.
    Emilka zmien lekarza i powiedz ze starasz sie np. 6 miesięcy i popros o badania. Ja bym tak zrobila gdybym miala wątpliwości.

    My zaczęliśmy się starać chyba pazdziernik/listopad 2015 a w marcu byłam juz u ginki, co prawda nie trafionej, która wymyśliła mi LUF, ale juz wtedy zrobiłam hormony i wiedziałam ze mam niski progesteron. A od czerwca 2016 chodzimy do INVICTY. Niektórzy to myślą, że jak pojdą do kliniki leczenia niepłodności to od razu zajdą w ciążę :D aczkolwiek znam taki jeden przypadek :P

    👶 1.03.2023 synek 💓
    VIII - FET 4.2.1
    💉7dpt-54.7; 9 dpt-110; 12dpt-382; 14dpt-927
    27 dpt ❤️

    👶 30.05.2021 synek 💓
    IX 2020 - ICSI - ET 5.1.1
    💉7dpt-83.4; 9 dpt-218; 12 dpt-1104
    22dpt ❤️
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 07:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mnie kiedys rok starsza ode mnie fryzjerka zagadala o dzieci.. powiedzialam ze nie mamy no bo mamy problem z zajsciem. Na co ona ze rozumie, ze tez sie z mezem dlugo starala o dziecko. Na pytanie jak dlugo, odpowiedziala ze trzy miesciace.....

  • Karma88 Autorytet
    Postów: 3088 3640

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Karolina90 wrote:
    A od czerwca 2016 chodzimy do INVICTY. Niektórzy to myślą, że jak pojdą do kliniki leczenia niepłodności to od razu zajdą w ciążę :D aczkolwiek znam taki jeden przypadek :P

    Jacy "szczęściarze". :)

    Ann już widze Twoją minę jak to usłyszałaś...


    Emilka <3

    gg649vvjtg0z1oj0.png

    Od 09.2013:02.2014-5t6dc <3 07.2015-12tc <3
    MTHFR A1298C+C667T+PAI-1 4G-hetero, immunologia
  • Meśka Autorytet
    Postów: 1542 1918

    Wysłany: 9 czerwca 2017, 08:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzis 9 czerwca i miałam dzis robic test ale nawet sie nie podejmuje bo plamienia coraz silniejsze i na pewno sie nie udalo tym razem. Czekam grzecznie na @ a potem wio na badania w 3dc. Czuje ze cos jest nie tak i poki nie znajde przyczyny wydaje mi sie ze nie mam szans na dzidzie :( spisałam liste od Flo i zamaist kupic sobie ciucha to wydam kase w labie :/

    Inna trzymam kciuki :*

    19.11.2018 laparo - jajowody przedmuchane, bez endomendy
    Starania od lipca 2016 r.
    Synuś ❤️ 11.2014 r.
‹‹ 159 160 161 162 163 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Problemy z płodnością, brak owulacji? 3 przepisy na koktajle wspierające owulację.

Sprawdź jak pyszne i łatwe do zrobienia koktajle, mogą wesprzeć Twoje starania o ciążę. Działaj kompleksowo i wspieraj swoje starania w naturalny sposób. Poznaj 3 propozycje przepisów na pyszne koktajle propłodnościowe. 

CZYTAJ WIĘCEJ

4 składniki diety wspierające owulację!

Problemy z owulacją są bardzo częstą przyczyną trudności z zajściem w ciążę. Dowiedz się, jak za pomocą diety możesz wesprzeć jajeczkowanie! Poznaj, które składniki diety mogą pozytywnie wpływać na owulację, a które mogą przyczyniać się do niepłodności owulacyjnej. Poznaj propozycje propłodnościowych posiłków od Ani i Zosi z Akademii Płodności! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Płodność i zdrowie w posiłkach - co jeść w okresie przesilenia zimowego?

Wiadomo nie od dziś, że to co jemy ma ogromny wpływ na nasze zdrowie i płodność. Co jednak zrobić, kiedy dostępność świeżych i sezonowych produktów jest ograniczona? Po jakie produkty sięgać zimą, aby dostarczać organizmowi kluczowych składników dla zdrowia i płodności? 

CZYTAJ WIĘCEJ