X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Dla dziewczyn co zwidów na testach nie widzą!
Odpowiedz

Dla dziewczyn co zwidów na testach nie widzą!

Oceń ten wątek:
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 25 lipca 2017, 14:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta, badanie faceta do podstawa. Ja i tak pluję sobie w brodę, że tak późno, bo jak cos będzie nie tak to mogliśmy działać wczesniej, ale mnie uspila ta moja prolaktyna. Myslalam ze zbijemy i pojdzie jak z płatka.

    Czasami jest tak, że wszystkie badania OK a się nie udaje, chyba Juicy u Ciebie tak było, prawda? Ale przychodzi w końcu piękny moment :-)

    Madzixx ja już sama nie wiem, czy namówię faceta na próbkę na miejscu. On jest strasznym wstydliwcem. wiem, ze sa mezczyzni ktorzy nie maja problemu, ale obawiam sie ze miejsce go przytloczy i nie pojdzie zbyt dobrze. Ale masz racje, ze z Twojej persoektywy, lepiej zeby mezczyzna mial przeprawe. No nic, trzymamy kciuki tez za niego, na pewno stanie na wysokości zadania <3

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda mój też jest wstydliwy jeśli o te kwestie chodzi i na pewno wolałby w domu. Ale chce dziecko to nic innego nie zrobimy. :(

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 25 lipca 2017, 14:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzix musi się udać już tak blisko jesteście ;)

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 25 lipca 2017, 14:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Madzix88 wrote:
    JuicyB rozumiem o co chodzi jednak kiedy dochodzi do inseminacji czy in vitro to facet musi poradzić sobie w warunkach klinicznych i niestety ja na drugi raz robiła bym wszystko żeby badanie nasienia zrobić w klinice bo tak to mój mąż nie wie co go czeka w czwartek...A musi stanąć na głowie i oddać nasienie bo tak cykl będzie stracony. A w przypadku samego badania to kij...Nie dałby rady to poszedł by drugi raz. Dlatego najbardziej boję się czy mój mąż stanie na wysokości zadania...

    No tak, to sprawa trudniejsza. My wiedzieliśmy, że w najgorszym przypadku stracimy 120 zł i całość trzeba będzie powtórzyć. Stety lub niestety nie macie na to dziś większego wpływu. Twojej koleżanki mąż się blokował, ale są i tacy, których żaden stres nie zablokuje.
    Pamiętaj, że w klinice też są przygotowani na to, aby warunki były komfortowe na tyle na ile się da. To profesjonaliści i na pewno przeprowadzą Was przez całość tak, aby zminimalizować stres.

    Madzix88 lubi tę wiadomość


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 14:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziękuję dziewczyny :*

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 14:13

  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 25 lipca 2017, 14:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak - u mnie wszystko podręcznikowo do czasu HSG. Tam wyszła drożność, ale z podejrzeniem zrostów. A ciąża potwierdza, że tak mogło być.

    Kalendarzyk prowadzę od wielu lat, więc praktycznie od trzech lat jedynym naszym zabezpieczeniem było uważanie, gdy są dni płodne. A od 14 mcy staraliśmy się tak już na serio - testy owulacyjne, racjonalne przerwy w przytulaniu i inne takie. Tylko dietę zachowaliśmy starą czyli ani super zdrowo, ani niezdrowo.


    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 25 lipca 2017, 14:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny mają rację, myślę, że w takiej klinice podejdą do tego profesjonalnie. Nie martw się na zapas, bo źle to na Was wpłynie.

    Juicy - Twoja ciąża jest cudowną wiadomością tym bardziej, a HSG to chyba już jedna z ostateczności, prawda? Zastanawiam się, czy powinnam to rozważać

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Halszka112 Autorytet
    Postów: 1953 1064

    Wysłany: 25 lipca 2017, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Do inseminacji trzeba oddać nasienie q klinice nie można dowieść ??

    Madzix88 lubi tę wiadomość

    Halszka

    0b79e301fd.png

    8040ad41f1.png

    12.04 criotransfer BL 4.2.2❄️🍀
    17.04 5 dpt 19,65
    19.04 7dpt 53,40
    22.04 10 dpt 226
    25.04 13 dpt 814
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Halszka112 wrote:
    Do inseminacji trzeba oddać nasienie q klinice nie można dowieść ??

    Przez przypadek polubiłam. Nie można dowieść..musi partner do inseminacji i in vitro oddać w klinice.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 15:09

  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 25 lipca 2017, 15:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Oda, a miałaś kiedyś jakiś zabieg, operację na brzuch?


    age.png
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 25 lipca 2017, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Miałam laparoskopię

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 25 lipca 2017, 15:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja miałam wyrostek wycinany, ale tak operacyjnie, nie laparoskopowo. Nie mniej jednak lekarz jak tylko zauważył w mojej ankiecie operację powiedziała, że to może powodować zrosty.
    Podobno każdy zabieg (cesarka też) nawet laparoskopia może zatkać jajowody. One w pewnym miejscu mają mniej niż milimetr średnicy, więc naprawdę o to łatwo.
    Minus jest taki, że jak są zrosty to HSG boli. Plus jest taki, że kontrast to przepycha i kłopoty z zajściem mogą zniknąć.

    Oda - jak już będziecie mieć wyniki nasienia, to polecam iść do kliniki niepłodności. Pokazać wszystkie badania i spytać o HSG. Lekarze nie lubią bez powodów dawać na to skierowania, ale myślę, że u Ciebie powinni bez problemu. Mogą Ci dać do szpitala NFZ (mi tak lekarka dała). O tyle spoko, że za darmo :)

    A czy miałaś badany poziom AMH?


    age.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 25 lipca 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co do moich dalszych planów jeśli by się przez 3 miesiące ciąża nie pojawiła to miałam wrócić do kliniki niepłodności i szukać przyczyny dalej. Następny etap to laparoskopia w celu sprawdzenia czy jest endometrioza (bo mam jej objawy).


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 15:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No i endometrioza jest wskazaniem do HSG bo też powoduje zrosty. Amh ja mam bardzo wysokie na granicy PCOS Ale PCOS nie man. Moje AMH to 7.9

  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 25 lipca 2017, 15:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak właśnie się zastanawiam czy u mnie zrosty mogły być po operacji czy to wynik endometriozy. Mam nadzieję, że nie będę musiała dalej zgłębiać tego tematu u siebie.


    age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 15:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    JuicyB wrote:
    Tak właśnie się zastanawiam czy u mnie zrosty mogły być po operacji czy to wynik endometriozy. Mam nadzieję, że nie będę musiała dalej zgłębiać tego tematu u siebie.

    Lepiej nie :( endomenda to nic fajnego.. :(

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 25 lipca 2017, 16:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nie wiem czy miałam AMH :( Mam u siebie ostatnie wyniki tylko. Miałam FSH, LH, Estardiol, Progesteron, Prolaktynę, THS, FT4, ATPO i jeszcze jedne przeciwciała. Na tej podstawie uznała babka, że tylko problem z prolaktyną, a resszta nie wskazuje na PCOS (czy PCO nie znam roznicy), wiec nie wiem...

    AMH powinnam zrobić, nie?

    Co jeszcze?

    Chyba za wcześnie na klinikę leczenia niepłodności jak przede mną jeszcze tyle badań...

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 25 lipca 2017, 16:13

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Estradiol teraz widzę, że też poniżej normy, ale do tej pory mówili, ze ok. Ale mam teraz mętlik!

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 lipca 2017, 16:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amh kosztuje ponad 150 zł jak coś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 lipca 2017, 16:05

  • Oda_33 Autorytet
    Postów: 1355 257

    Wysłany: 25 lipca 2017, 16:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    To akurat nie ma znaczenia, już wolę miec te badania z głowy. A o czym mówi to AMH?

    * hormony w normie
    * naturalna owulacja
    * badanie drożności - wrzesień 2017
    * słabe wyniki nasienia
‹‹ 34 35 36 37 38 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Przyczyny niepowodzenia in vitro - jakie?

Procedura in vitro to niekiedy jedyna szansa dla par bezskutecznie starających się o dziecko i walczących z niepłodnością. Choć skuteczność metody jest wysoka, niestety nie zawsze kończy się sukcesem... Jakie są najczęstsze przyczyny niepowodzeń przy IVF?

CZYTAJ WIĘCEJ

14 zasad dobrego odżywiania podczas starania - co i jak jeść, aby szybciej zajść w ciążę

Odpowiednia dieta płodności może nie tylko polepszyć twoje zdrowie i dobre samopoczucie, ale również wspomóc twoją płodność oraz zapewnić zdrowy rozwój twojego dziecka jak już zajdziesz w ciążę. Co zatem oznacza „odpowiednia dieta”? Znajdziesz tutaj 14 wskazówek, które pomogą Ci lepiej zaplanować posiłki.

CZYTAJ WIĘCEJ

3 kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności

Za problemy z płodnością w równym stopniu odpowiadają czynniki żeńskie, jak męskie. Jednak problemy z płodnością u mężczyzn w dalszym ciągu są większym tabu. Czas to zmienić! Jakie są najważniejsze i kluczowe płaszczyzny wsparcia męskiej płodności? Co w sytuacji, gdy wyniki nasienia nie napawają optymizmem? Które składniki są istotne w kontekście męskiej płodności? Wszystko wyjaśnia diagnosta laboratoryjny, seminolog - mgr anal. med. Piotr Nazarek. 

CZYTAJ WIĘCEJ