X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)
Odpowiedz

Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)

Oceń ten wątek:
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:37

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 10 czerwca 2023, 20:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynki, trzymajcie kciuki, dziś była iui.
    W ogóle okazało się, że parametry męża są duuuużo lepsze niż za pierwszym razem, co dało mi naprawdę powera i powiew nadziei :) Poprawiła się ruchliwość i żywotność, a co za tym idzie dawka podana była większa niż zwykle. :) Pęcherzyk miał już 22 mm niemal i szykował się do pęknięcia.

    Kasiak89, Andelulla lubią tę wiadomość

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 10 czerwca 2023, 22:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:37

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 10 czerwca 2023, 23:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Paznokcie raczej nie od kwasu foliowego, ale pewnie razem z nim są jeszcze witaminy, które mogą działać. Ale wiadomo, że w przypadku paznokci to trochę trwa. Ja na paznokcie polecam odżywki z Eveline. Sprawdzały mi się po ściągnięciu zeli/hybryd, natural ie mam twarde paznokcie, ale jak tylko raz zrobiłam to mj zgrały całą płytkę

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 09:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jak bierzesz coś na jelita to możesz mieć lepsze wchłanianie mikroelementów i przez to paznokcie lepsze. Na paznokcie to cynk, selen, krzem...
    Odkąd zrobiłam porządek z jelitami to też i paznokcie lepsze i włosy dużo fajniejsze. I samopoczucie się poprawiło, jelita podobno drugi mózg!

    Abcia lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 11:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Też tak słyszałam :)

    Ja w ogóle jeśli chodzi o suple to lecę hurtem - biorę ovarin, witaminę D (jest bardzo bardzo ważna, bo większość z nas ma niedobór i kobiety starające się o dziecko powinny brać minimum 4k jednostek, w ciąży się to zwieksza - w ogóle warto oznaczyć poziom witaminy D i to kontrolowac), magnez i cynk, kwasy omega 3. Brałam jeszcze niepokalanka, ale odstawiłam jakiś czas temu.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 11:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Też tak słyszałam :)

    Ja w ogóle jeśli chodzi o suple to lecę hurtem - biorę ovarin, witaminę D (jest bardzo bardzo ważna, bo większość z nas ma niedobór i kobiety starające się o dziecko powinny brać minimum 4k jednostek, w ciąży się to zwieksza - w ogóle warto oznaczyć poziom witaminy D i to kontrolowac), magnez i cynk, kwasy omega 3. Brałam jeszcze niepokalanka, ale odstawiłam jakiś czas temu.
    A no widzisz, a ja dwa razy badałam poziom wit D3 i za każdym razem w normie. Więc chyba jestem chlubnym wyjątkiem ;) ja mam ogólnie wszystko w normie i tylko ciąży brak :p

    Abcia lubi tę wiadomość

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Andelulla Autorytet
    Postów: 835 1495

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 12:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Dziewczynki, trzymajcie kciuki, dziś była iui.
    W ogóle okazało się, że parametry męża są duuuużo lepsze niż za pierwszym razem, co dało mi naprawdę powera i powiew nadziei :) Poprawiła się ruchliwość i żywotność, a co za tym idzie dawka podana była większa niż zwykle. :) Pęcherzyk miał już 22 mm niemal i szykował się do pęknięcia.


    Trzymam mocno kciuki 🙏🤞💪💪💪🦠🦠🦠🦠

    Mam obustronny niedosłuch (aparat+implant)🦻
    06.2017 - synek 🧒<3 (udało się w 3 cyklu starań)

    22.11 - ⏸ 🍀(7/8cykl)
    23.11 - Beta - 403,9 mIU/ml✊
    28.11 - II beta - 3478,00 mIU/ml✊(przyrost 130.3%)
    02.12 - III beta - 9768,00 mIU/ml ✊(przyrost 67.6%)
    06.12 - mamy pęcherzyk z ❤️
    16.01 - I USG prenatalne🤞🙏🏻 pomiary w normie + Pappa - ryzyka chorób niskie, jedynie ryzyko preeklampsji i porodu przedwczesnego wysokie ➡️ Acard 150 mg💊na noc, 💙?
    27.02 - (19+4) - ✅USG, 200g
    28.02-06.03 - (19+5)🏥, USG, krwinkomocz i białko w moczu.
    20.03 - (21+4) II USG, 430g dziewczynki 🧚‍♀️🌸
    22.05 - (30+4) - III USG, 1750g 🌸
    19.06 - (34+4) - ✅, 2800g 🌸
    29.06 - (36+0) - ✅, 3300g 🌸
    05.07 - (37+0) - 🏥, 3500g KTG, monitoring cukrów itp.
    17.07 - (38+4) - 🌸 Laura, 53 cm, 3750g🌸

    age.png
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 11 czerwca 2023, 14:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    A no widzisz, a ja dwa razy badałam poziom wit D3 i za każdym razem w normie. Więc chyba jestem chlubnym wyjątkiem ;) ja mam ogólnie wszystko w normie i tylko ciąży brak :p

    Ale to tylko się cieszyć, że w normie :) Ja mimo brania mam blisko normy - chyba trochę to zależy od człowieka :)

    Kasiak89 lubi tę wiadomość

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 14 czerwca 2023, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pewnie że się cieszyć :)

    Dziewczyny, wychodzi na to, że przynajmniej raz byłam w ciąży. Musiał być jakiś wczesny biochem. Bo mam przeciwciała chroniące zarodek.
    Tylko potem coś nie poszło

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 14:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:37

    Abcia lubi tę wiadomość

  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 14:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:37

  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 14:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:37

  • Milixx Autorytet
    Postów: 2109 4225

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 20:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale mnie tu dawno nie było 🙈 Nie jestem w stanie Was nadrobić 😶 Ciekawe czy mnie jeszcze niektóre z Was pamiętają 🤔😄


    Powiem co u nas. Alicja skończyła pół roku ☺️ nie wiem kiedy to zleciało, proszę niech ktoś zatrzyma czas ⏳ Niestety okres wrócił już na dobre, co nie jest na plus 😅 No i tak lecą nam dni do przodu - raz lepiej, raz gorzej

    Postaram się wrócić do Was ale ten brak czasu na wszystko jest okropny.
    A bo bym zapomniała. Od stycznia znalazłam nowe hoppy i pasję - piekę torty, rozwijam się w cukiernictwie🤭🎂 Gdyby któraś chciała zobaczyć efekty to zapraszam na IG 📷 torty_studniaczki

    Czy mogę poprosić jakiś skrót co u Was? Tak bardzo chciałabym się dowiedzieć ☺️

    Abcia lubi tę wiadomość

    age.png

    13.12.22➡ Alicja już z nami 🧡

    Córka 2017 (8cs)👧🏼
    Syn 2019 (1cs)👦🏼
    11.2021 - (5tc) cb💔
    Córka 2022 (7cs)👶🏼
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 22:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Czarnusia wrote:
    A jakie badania robiłaś ?
    Bo ja też się zastanawiam czy coś jeszcze nie zrobić a oni nic wiele mi nie mówią
    Amh mają mi teraz zrobić jak będę więc zobaczymy
    Ja mam wrażenie że u mnie co chwilę jest biochem
    Ale też teraz się nie przyznam że się starałam bo defacto mi nie wolno dopiero teraz jak będzie ok na kontroli to dadzą mi zielone światło
    Akurat to, to allo mlr, na zlecenie immunologa. I mam 37%, a to podobno rośnie tylko jak zarodek się pojawi. Ale czasem mimo ciąży nie rośnie i wtedy jest problem z donoszeniem. Ogólnie immunologię jako ostatni dział badam.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 15 czerwca 2023, 22:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Milixx wrote:
    Ale mnie tu dawno nie było 🙈 Nie jestem w stanie Was nadrobić 😶 Ciekawe czy mnie jeszcze niektóre z Was pamiętają 🤔😄


    Powiem co u nas. Alicja skończyła pół roku ☺️ nie wiem kiedy to zleciało, proszę niech ktoś zatrzyma czas ⏳ Niestety okres wrócił już na dobre, co nie jest na plus 😅 No i tak lecą nam dni do przodu - raz lepiej, raz gorzej

    Postaram się wrócić do Was ale ten brak czasu na wszystko jest okropny.
    A bo bym zapomniała. Od stycznia znalazłam nowe hoppy i pasję - piekę torty, rozwijam się w cukiernictwie🤭🎂 Gdyby któraś chciała zobaczyć efekty to zapraszam na IG 📷 torty_studniaczki

    Czy mogę poprosić jakiś skrót co u Was? Tak bardzo chciałabym się dowiedzieć ☺️
    Ja pamiętam!!! :)
    U mnie... Bez zmian. Kolejne badania i kolejne nic nie wnoszące bardzo dobre wyniki 😆
    Teraz właśnie idziemy w immunologię trochę, kiry super, allo w zasadzie też, bo ochrona zarodka jest i nawet jakiś zarodek musiał być... Ale jeszcze jedno badanie muszę zrobić i na konsultacje i się okaże czy coś z tym da się zrobić.
    Potem plan na kilka stymulacji i jeśli nadal nic - adopcja. Tylko jeszcze rozważamy czy zarodka czy tradycyjna.

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 16 czerwca 2023, 19:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:37

  • Kasiak89 Autorytet
    Postów: 1018 492

    Wysłany: 17 czerwca 2023, 07:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Immunologia to nie kwestia chorób autoimmuno. Tutaj to również odpowiedź organizmu na pojawienie się zarodka. Czy organizm go chroni, czy zwalcza, jako obcy, nieznany element

    starania od I 2020
    Adenomioza, któtka fl
    reszta ok (hormony, poziomy wit i innych, drożność, biopsja, immuno, kariotypy...)
    u niego - niskie parametry, ale w normie, fragmentacja ok
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 19 czerwca 2023, 08:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kasiak89 wrote:
    Immunologia to nie kwestia chorób autoimmuno. Tutaj to również odpowiedź organizmu na pojawienie się zarodka. Czy organizm go chroni, czy zwalcza, jako obcy, nieznany element

    Kasiak, które konkretnie badanie (chodzi mi o nazwę jaką mam podać w labie) pokazuje, że kiedyś był zarodek? Z ciekawości zrobiłabym sobie
    Z góry dzięki!

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Sowella Autorytet
    Postów: 455 224

    Wysłany: 19 czerwca 2023, 08:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka wrote:
    Kasiak, które konkretnie badanie (chodzi mi o nazwę jaką mam podać w labie) pokazuje, że kiedyś był zarodek? Z ciekawości zrobiłabym sobie
    Z góry dzięki!
    Tego badania niestety w każdym labie może nie być. A nazwa się to allo-MLR (przeciwciala blokujace). Wiem, że robią w niektórych diagnostykach, może w Salve ? No i na pewno w Łodzi.

    On i Ona: 33 lata
    2017: upragnione szczęście <3
    07.2019: start starań o rodzeństwo
    01.20: 6tydz.👼
    09.20: cb
    11.20: cb, bhcg 20
    05.21: 4/5tydz, bhcg 57->108->198 👼
    06.21: 4/5tydz, bhcg 1330->1191->1081 👼
    09.21: cb bhcg 12->25->29
    9.05.22: cień cienia (9dpo), 3.06.22 6t5d i ❤️, 9.06.22 7t4d CRL=1.3cm i ❤️, 19.06.22 💔 👼😭

    29.08.23 nasz cud i spełnienie marzenia ❤️ 👧

    👨‍👩‍👧‍👦

    Kariotyp żeński ❌
    Ana4 Zespół Sjoergena❌
    Brak 3 KIR impl
    Krzywa gluk. 101/149/100❌
    Krzywa insu. 9.6/156/81❌leki, dieta, ruch 💪

    Morfologia: 3%, Ruchliwość: 43% ❌
    Nietolerancja glukozy ❌ dieta, ruch💪
‹‹ 483 484 485 486 487
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niechęć do seksu - czy to możliwe? Co zrobić, by staranie się o maluszka znów było przyjemnością?

Znasz ten stan, kiedy od miesięcy lub lat staracie się o wymarzonego potomka? Wasze życie biegnie tak naprawdę od pierwszego dnia cyklu do owulacji, od owulacji do testu ciążowego, od wizyty w laboratorium do wizyty u lekarza - często kolejnego z kolei? Czas biegnie nieubłaganie, a starania nie przynoszą skutku. Mimo chęci coraz częściej pojawia się blokada i niechęć do współżycia. Skąd się to bierze i jak temu zaradzić? Co zrobić, by seks cieszył jak dawniej?

CZYTAJ WIĘCEJ

Plamienie i krwawienie międzymiesiączkowe - najczęstsze przyczyny

Czym najczęściej jest spowodowane plamienie lub krwawienie międzymiesiączkowe? Jak odróżnić plamienie od krwawienia z pochwy? Czy brązowe plamienie przed okresem to niepokojący objaw? Kiedy warto skonsultować się z lekarzem? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Torbiel na jajniku - przyczyny, objawy i leczenie

Torbiel na jajniku od czasu do czasu pojawia się u większości kobiet. Są to cysty lub pęcherzyki, które zazwyczaj wypełnione są płynem i które najczęściej samoistnie znikają. Dowiedz się jakie są objawy torbieli i czy mogą być przeszkodą w zajściu w ciążę? Kiedy należy je leczyć i z jakimi chorobami mogą współwystępować. 

CZYTAJ WIĘCEJ