X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)
Odpowiedz

Druga faza czas start! Opowiadamy i wspieramy :)

Oceń ten wątek:
  • Klaudia1807:) Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 07:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któraś z Was może miała taką sytuację ?
    Jestem po stymulowanym cyklu Clostibegyt, potem na pękniecie pęcherzyków 2x Zivafert w zastrzyku.
    Dzisiaj jest 9 dzień od drugiego zastrzyku, w piątek zbadałam na prośbę lekarki Progesteron i wynosi 107,91 NG
    czy któraś z Was miała w takiej fazie tak wysoki progesteron? lekarka napisała mi, że to dobry wynik .. nie wiem co myśleć o tym... Czy to może być ciąża?

  • Klaudia1807:) Nowa
    Postów: 4 0

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 07:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Witam, czy któraś z Was może miała taką sytuację ?
    Jestem po stymulowanym cyklu Clostibegyt, potem na pękniecie pęcherzyków 2x Zivafert w zastrzyku.
    Dzisiaj jest 9 dzień od drugiego zastrzyku, w piątek zbadałam na prośbę lekarki Progesteron i wynosi 107,91 NG
    czy któraś z Was miała w takiej fazie tak wysoki progesteron? lekarka napisała mi, że to dobry wynik .. nie wiem co myśleć o tym... Czy to może być ciąża? :)

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ciąży nie ma czegoś takiego jak za wysoki progesteron ;) W teorii tak się mówi, w praktyce progesteron jest wydzielany skokowo, więc mogłaś trafić akurat na taki wynik.

    Możliwe też, że bierzesz jakąś wersję progesteronu (nie duphaston), który może podwyższyć jego stężenie we krwi. Ale tu nie jestem pewna.
    Na forum możesz spotkać się też z opinią, że wysoki prog 7dpo to oznaka ciąży - nie daj się zwieść - poczekaj trzy dni i zrób betę

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 16:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia, jak głowa? Jak się czujesz? :)

    Ja dziewczyny mam się nieźle, w weekend byłam w górach, trochę odpoczęłam.

    Jedyne co dziwnego to u mnie 3dpo (robiłam testy, mierze temp) a śluz nadal rozciągliwy że ho ho!! Dzień przed owu takiego nie było ;) no ale może olej z wiesiołka działa z opóźnieniem. W środę idę do ginekologa, zobaczymy co zobaczy na USG, czy wszystko ładnie pękło, czy coś tam się stało niedobrego.

    Od środy też remont u mnie w domu więc nie mam czasu myśleć o staraniach :) a przynajmniej nie tak dużo, jakby to było normalnie;)

    Buziaki!

    Kirra, Abcia lubią tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Kirra Autorytet
    Postów: 781 385

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 17:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tedka super że odpoczelaś w górach ☺ gdzie byłaś dokładnie?

    Ja dziś 7 dpo i z kolei u mnie śluz jak krem nivea 😅


    Głowę mam zajęta, dużo pracy

    🧡 🧡 🧡
    On: podstawowe badania w normie

    Ona:

    TSH 1,4✅
    Ft3, Ft4 ✅
    E2 ✅
    FSH ✅
    Lh✅
    Progesteron✅
    Prolaktyna💊 Dostinex
    Testosteron✅
    DHEA-S✅
    Cytologia, USG ✅
    Owu✅
    Krzywa cukrowa ✅
    DHEA-S ✅
    AMH ✅

    sono HSG - oba jajowody drożne ✅
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 19:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kirra wrote:
    Tedka super że odpoczelaś w górach ☺ gdzie byłaś dokładnie?

    Ja dziś 7 dpo i z kolei u mnie śluz jak krem nivea 😅


    Głowę mam zajęta, dużo pracy

    To prawidłowy śluz o tej porze :) a może coś jest na rzeczy? :) 🤞🤞❤️

    Byłam w Karkonoszach, na Śnieżce i innych mniejszych okolicznych szczytach. :) Super pogoda i super miejsca. Polecam!

    Kirra lubi tę wiadomość

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 5 czerwca 2023, 20:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Byliśmy rok temu w Karpaczu <3 Gdyby nie otarte do krwi i ropy palce u stóp (wiwat zwiedzanie Wrocławia w upale i trampkach :D) to chodzilibyśmy więcej niż na Śnieżkę - zazdroszczę więc.

    Dziś był 3 zastrzyk i o dziwo bez bólu głowy! Czuję się nawet nieźle, w środę wizyta rano i możliwe, że po południu IUI. Bardzo bym chciała w środę, bo w weekend mamy gości i będzie ciekawe jak będziemy musieli się oboje wyrwać na co najmniej dwie godziny z domu zostawiając ich samych w niewiedzy - to rodzina, a rodzinie się nie chwalimy staraniami, bo to nie ich interes ;) W sumie wie tylko moja najbliższa przyjaciółka.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 10:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Byliśmy rok temu w Karpaczu <3 Gdyby nie otarte do krwi i ropy palce u stóp (wiwat zwiedzanie Wrocławia w upale i trampkach :D) to chodzilibyśmy więcej niż na Śnieżkę - zazdroszczę więc.

    Dziś był 3 zastrzyk i o dziwo bez bólu głowy! Czuję się nawet nieźle, w środę wizyta rano i możliwe, że po południu IUI. Bardzo bym chciała w środę, bo w weekend mamy gości i będzie ciekawe jak będziemy musieli się oboje wyrwać na co najmniej dwie godziny z domu zostawiając ich samych w niewiedzy - to rodzina, a rodzinie się nie chwalimy staraniami, bo to nie ich interes ;) W sumie wie tylko moja najbliższa przyjaciółka.


    Też mam w środę wizytę, obyśmy były obie z nich zadowolone :) Trzymam kciuki mocno, żebyście mogli podejść do IUI w odpowiednim momencie :D <3

    U mnie rodzina także nie zna szczegółów akcji, ale oczywiście wiedzą, że się staramy (kto by się nie domyślał, że małżeństwo z 8letnim stażem nie próbuje mieć dzieci i się nie udaje?!).

    Chwilowo zajmuję się remontem i leciutko odpuszczam myślenie o tym, ale ciągle kłuje mnie brzuch, obawiam się, że mogły porobić się jakieś torbiele ;/ może za bardzo intensywnie jednak spędziłam ten owulacyjny czas? Zawsze mam takie myśli, ale z drugiej strony, czy w ciążę zachodzą tylko leżące do góry nogami i nie ruszające się babki? Już sama nie wiem ;/

    No nic :) miłego dzionka!

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 11:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kłują bo pracują, nie przejmowałabym się aż tak bardzo. A co do torbieli - nie utrafisz. Nie miałam żadnej przez rok i po roku wyskoczyła jedna, która w sumie okazała się być bardzo szybko dojrzałym pęcherzykiem. Lepiej się nie stresować ;)

    My mamy gości od czwartku, powinnam ogarnąć chałupę, bo przyjeżdżają z niespełna dwulatką, a nasze mieszkanie jest... nasze - niezbyt dostosowane do dziecka, w dodatku mamy artystyczny "bałagan", z drugiej strony do czwartku zdąży się jeszcze nabałaganić, a jeśli jutro będzie iui, to ja nie wiem kiedy i jak sprzątniemy, skoro po iui powinnam leżeć i pachnieć według lekarza :D

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Kłują bo pracują, nie przejmowałabym się aż tak bardzo. A co do torbieli - nie utrafisz. Nie miałam żadnej przez rok i po roku wyskoczyła jedna, która w sumie okazała się być bardzo szybko dojrzałym pęcherzykiem. Lepiej się nie stresować ;)

    My mamy gości od czwartku, powinnam ogarnąć chałupę, bo przyjeżdżają z niespełna dwulatką, a nasze mieszkanie jest... nasze - niezbyt dostosowane do dziecka, w dodatku mamy artystyczny "bałagan", z drugiej strony do czwartku zdąży się jeszcze nabałaganić, a jeśli jutro będzie iui, to ja nie wiem kiedy i jak sprzątniemy, skoro po iui powinnam leżeć i pachnieć według lekarza :D

    No to widzę też masz napięty grafik ;) nie lubię takich sytuacji, wtedy zaraz głowa mnie boli ;) "czy zdążę?", "czy się uda?", natręctwo myśli się zaczyna ;)

    Jak masz leżeć i pachnieć, to idealny moment, żeby chłop się wykazał :P co nieco może zepchnąć :P

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 6 czerwca 2023, 12:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wiesz, na co dzień to ja wszystko ogarniam, żeby on w spokoju mógł pracować - ja w tej chwili się przekwalifikowuję, więc mam więcej czasu.

    Ja w tej mojej monotonnej codzienności lubię mieć taki napięty grafik, czas szybciej mija i coś się dzieje :) Jak nie zdążę to przecież się nie zawali świat, najwyżej młoda wyciągnie gdzieś z jakiejś szpary kocie kłaki :) Tragedii nie będzie :D A chłop i tak pomoże :)

    Tedka lubi tę wiadomość

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 11:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Po wizycie, pęcherzyk ma 16mm, dostałam dodatkowe leki, żeby w piątek mogło dojść do inseminacji. Jestem na dobrej drodze - mimo wszystko :)

    Tedka lubi tę wiadomość

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 12:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Po wizycie, pęcherzyk ma 16mm, dostałam dodatkowe leki, żeby w piątek mogło dojść do inseminacji. Jestem na dobrej drodze - mimo wszystko :)

    Bardzo się cieszę i trzymam za Ciebie kciuki! <3

    Ja niestety... LUF. Torbiel na lewym jajniku. Owulacji nie było pewnie... Lekarz niby mówi, że są przypadki, że była owu, ale ja w to nie wierzę, nie u mnie. A tak właśnie mnie kłuje w lewym boku, czułam to...

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 13:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurdeee, Mega mega słabo. Ale może to jeszcze nie torbiel? U mnie w ostatnim cyklu było tak, że niby była torbiel (usg w 4 dc - ale lekarka od razu zaznaczyła, że nie jest na 100% pewna), na wszelki wypadek nie podali jednak leków i po tygodniu okazało się, że był to pęcherzyk dojrzały za wcześnie. Oczywiście nic nie było z tego cyklu, bo endo było zbyt cieniutkie, ale jednak to nie była torbiel. Mam nadzieję, że w przyszłym cyklu Ci się uda. :(

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Tedka Autorytet
    Postów: 2162 1352

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 13:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Abcia wrote:
    Kurdeee, Mega mega słabo. Ale może to jeszcze nie torbiel? U mnie w ostatnim cyklu było tak, że niby była torbiel (usg w 4 dc - ale lekarka od razu zaznaczyła, że nie jest na 100% pewna), na wszelki wypadek nie podali jednak leków i po tygodniu okazało się, że był to pęcherzyk dojrzały za wcześnie. Oczywiście nic nie było z tego cyklu, bo endo było zbyt cieniutkie, ale jednak to nie była torbiel. Mam nadzieję, że w przyszłym cyklu Ci się uda. :(

    Może i dojrzał za wcześnie, bo temperatura skoczyła u mnie, czyli progesteron też, a śluz był jeszcze długo rozciągliwy, tak, jakby spóźnił się trochę... Nie wiem, nie będę wymyślać. Tak czy siak, ciąży z tego nie będzie.

    Starania z pomocą medyczną od 2018 roku.
    Były IUI, była stymulacja, były monitoringi, były leki, zioła, była naprotechnologia... Ciąży na koncie BRAK.

    👩Żona:
    Hashimoto, Endometrioza II stopnia (usunięte ogniska podczas laparoskopii), Wysoka prolaktyna.

    Leki:
    Letrox. Dostinex.

    Suplementy:
    Kwas foliowy, Witamina D, Witamina B3, B12, Omega 3,6,9, MioInozytol.

    🧑Mąż:
    Ogólnie zdrowy. Obniżona żywotność plemników. Pozostałe parametry bardzo dobre.

    Suplementy:
    Koenzym Q10, Omega 3, Selen, Witamina D, Witamina B12, L-arginina.
  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 13:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    BArdzo szkoda, ale spróbuj spojrzeć na to z innej strony - możesz podziałać z remontem bez ciągłego rozmyślania, czy nic Ci się nie stanie :) Wkrótce wszystko się unormuje i kolejny cykl jest Twój!

    Tedka lubi tę wiadomość

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:36

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 7 czerwca 2023, 15:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie od okresu susza, ale serio - nigdy się nad tym nie zastanawiałam, bo u mnie zawsze mało śluzu w dni płodne było - przynajmniej kiedy się staramy. Bo kiedyś, za młodu to pamiętam te potopy :D XD

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
  • Czarnusia Koleżanka
    Postów: 56 12

    Wysłany: 8 czerwca 2023, 11:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    .

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 grudnia 2023, 18:36

  • Abcia Autorytet
    Postów: 850 479

    Wysłany: 9 czerwca 2023, 08:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Z dnia na dzień mam wrażenie, że coraz mniej się młodo czuję.

    25cs - iui ❌
    27cs - iui ❌
    28cs - iui ❌
    teraz: 29cs - ivf ✊
‹‹ 483 484 485 486 487
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Planowanie ciąży, czyli o tym jakie badania przed ciążą warto wykonać

Planowanie ciąży to ważny moment w życiu każdej kobiety. Zastanawiasz się jakie badania przed ciążą warto wykonać? A może warto pomyśleć o dodatkowych szczepieniach? Co zrobić, aby zwiększyć swoje szanse na zdrową, szczęśliwą ciążę? Przeczytaj, które szczepienia musisz zrobić jeszcze przed rozpoczęciem starań, a które spokojnie możesz zrobić nawet będąc już w ciąży. 

CZYTAJ WIĘCEJ

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Zespół Policystycznych Jajników – objawy PCOS, leczenie podczas starania o dziecko

Zespół Policystycznych Jajników również znane jako PCOS lub Policystyczne Jajniki, to jedno z najczęstszych zaburzeń endokrynologicznych u kobiet. Jakie są objawy PCOS? Jak wygląda proces diagnozy i leczenia? I najważniejsze jak PCOS wpływa na płodność i starania o dziecko. 

CZYTAJ WIĘCEJ