X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 14 grudnia 2018, 13:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Małgonia Skarbie... nie trać wiary! pamiętaj jak nie drzwiami to oknem, nie oknem to kominem, a jak i to nie, to dziurę się wyburzy ;)

    Malgonia lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Co tu taka cisza? wszystkie pucują na święta chałupy czy jak? Dziewczyny! Martwię się o Was!

  • by7mistake Autorytet
    Postów: 694 737

    Wysłany: 15 grudnia 2018, 23:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Obecna! Ja zamiast sprzątać spędziłam caly dzień na pogaduchach. Najpierw obiad - pizza u szwagierko-sąsiadki, później w ramach rekompensaty zaprosilam ją na domowe gofry. Wieczór zakończyłam dluugim spacerem z Emkiem bo tak pieknie sypal śnieg :)

    A pozostałe dinki?

    starania od IX 2016r.
    endometrioza
    Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 08:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć :* u mnie wczoraj też intensywnie :) najpierw kurs szycia, a potem kino i kolacja z mężem, wieczór idealny
    ♥️. Wczoraj w 25 dc owulak pozytywny(no wreszcie?!= więc dzialalismy. Dzisiaj też będziemy, no i wychodzi na to że w sylwestra będę sikac przed szampanem :D

    Malgonia, Kaczorka, JustynaG, by7mistake, Lunaris lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 08:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Jestem! Ale nie mam weny na pisanie...
    Nie mniej jednak zaczęłam nowy cykl, który przez święta i wolne będzie trudny do monitorowania, więc nieco mnie to dobija. Bo ja niestety wciąż jestem na etapie nie tyle zastanawiania się, czy jestem w ciąży, co "czy w ogóle była ta owulacja"?!

    Poza tym mam dziś kaca, więc jestem w nastroju smęcącym ;) Może wypiję kawę i pójdę odśnieżać (uwielbiam <3) to mi minie :)

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry Dinki :)

    Iza bardzo mnie ciezzy Twoj owulak i trzymam kciuki za ten cykl. W zeszlym roku koncowka grudnia byla baaaardzo obfita w pozytywy. Wszystkie jak szalone sikaly przed Swietami i Sylwestrem i duzo sie dzialo. Oby sie Tobie udzielilo.

    Reseciku skoro Twoj cykl jest rak nieprzewidywalny to moze odpocznij przez Swiwta od kobtrolingu, postaraj sie emka co 3 dni zaciagnac do sypialni i moze efekt bedzie lepszy niz przy tychvwszystkich monitach.

    By7 zazdroszcze gofrow.. ale zes mi smaka narobila.

    Frez a Ty jak tam przed Swietami? Pomyslec, ze rok temu bylas zajeta robieniem Florka ;)

    My mielismy wczoraj zawalony dzien. Zakupy, zakupy i jeszcze oprozniamy babci miezkanie. Dzis ciag dalszy. Swojego mieszkania nawet nie tkne wiec w tygodniu bede pucowac wszystko. Ale dobrze, bo szybciej mi czas do owulacji zleci.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 12:05

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cieszę się, że jesteście! Reset ja postuluję za tym co Malgon tu rzecze. Odpoczynek od kontroli wskazany, choć wiem, że Ci ciężko, bo Ty to taka zadaniowa jesteś, nie?
    Ps. Też uwielbiam odśnieżanie, a na kaca najlepsza jest fizyczna praca ;)

    By7 podrzuć trochę gofrów! Mniaaaaaaam! Nie mam gofrownicy niestety, bo sama bym zrobiła!

    Izulku co tak fajnego na tym kursie było? Rzucisz wreszcie ten bank i zajmiesz się swoim biznesem? To byłby sukces! Marnujesz sie w tej pracy i tyle! Kciukam za pozytyw również w TYM teście ;)

    Malgon szczerze to tamten cykl był spisany na straty, nadal jestem w szoku jak to się udało, że się udało... Serio... Czekałam na nowy cykl żeby zacząć stymulację a tu o... Omal z kibla nie zleciałam jak zobaczyłam ten cień cienia!

    Cheresta? Cabrera piękna kobieto? Boćku? Anaa? Gdzie Wy? Wszystko u Was ok?

    Błogosławionej niedzieli!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 14:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry :)

    Iza: działajcie,działajcie :)

    Reset, ja myśle, ze w wigilie monit będzie możliwy. Pewnie, ze łatwiej byłoby <3 co 2/3 dni, ale wiem tez jak nieobliczalne są twoje cykle. Wiec może jednak zaplanuj monitoring ;)??

    Bociek jeśli nas czytasz, to trzymam jutro mocno kciuki :)!!!

    Ps. A u nas eM. stara się, żebym za dużo nie myślała i poprawia mi humor małym wypadzikiem :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/828c5e57b37d.jpg

    Lunaris lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 14:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A o i endo tez ładnie dbam :)

    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/6c86401aa782.jpg

    frezyjciada, Lunaris lubią tę wiadomość

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 17:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja posprzątałam chałupe już na święta, żeby móc sobie w przyszłym tygodniu wypoczywać w czystości. Teraz leżę na państwowym wikcie i rozwiązuje sudoku :)
    Carbera pozazdrościć mezowych pomysłów i oczywiście grzanca :D
    Iza oby starania przyniosły skutek w postaci dwóch kresek w sylwestra, mocne kciuki
    Frez tak sobie pomyślałam, że mnie już chyba nigdy tak test nie zaskoczy. Za długo tu jestem
    Reset ja bym działała bez podglądu,bo niby umówisz się na jedną wizytę ale zaraz lekarz ci powie że do świąt to on już nie przyjmuje i będziesz na szybko biegać szukać innego, który znając życie będzie miał kompletnie inne zdanie niż ten pierwszy. Wiem, przerabialam już taki świąteczny cykl. Chociaż z drugiej strony jesteś świeżo po tej laparo i może dobrze by było gdyby ktoś jednak trzymal rękę pulsie

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 17:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    W ogóle muszę wam powiedzieć że udało mi się uniknąć lewatywy :D w całym szpitalu nie ma czopkow i pielegniarka miała nam zrobić lewatywe, ale udało mi się znaleźć dwie sztuki których nie wykorzystałam ostatnim razem. Bogu dzięki !

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 17:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, od monitoringu nie chcę odpocząć, bo dla mnie potwierdzenie owulacji jest kluczowe w kontekście decyzji: co dalej?
    Po kauteryzacji owulacja powinna być już w tym samym cyklu oraz potem do roku czasu. Jak wiemy, w tym samym cyklu jej nie było, więc pytanie, czy będzie w kolejnym? Efekty zabiegu w kontekście endometriozy utrzymują się do 6 m-cy, więc w sumie w tym czasie, a więc de facto do maja powinnam zajść w ciążę.
    Jeśli odpuszczę ten cykl to następny do monitorowania będzie dopiero w lutym i np. wtedy dopiero stwierdzimy, że jednak kauteryzacja nie działa. Ergo, na gonadotropiny najwcześniej przejdę w marcu, pewnie ze dwa cykle chciałabym spróbować na nich, czyli do maja. A jak się nie uda to wtedy in vitro, ale zanim przejdę stymulację, punkcję i transfer to może być już po efektach laparoskopii.
    Nie mam ochoty jej powtarzać przed in vitro, bo jednak w tak krótkim czasie druga narkoza i druga ingerencja w organizm mi się nie uśmiecha. Stąd jak widać dla mnie brak możliwości monitorowania sytuacji jest mało komfortowy.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 18:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frezik na kursie rewelacja, robiłam konstrukcje na swoje wymiary. Będę szyla z tego bluzkę aż nie mogę się doczekać! Jestem podekscytowana hehehe :) seksy oprawione. Jeszcze jutro doprawiamy w razie czego :p wieczorem wizyta u gina. Zobaczymy co powie na mój cykl i wyniki badań. Cheresta kciuki za Twoje laparo!!!!!

    Malgonia, frezyjciada lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 16 grudnia 2018, 22:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Poproszę o kciuki i ciepłe myśli z rana, bo idę oddać krew na AMH. Zobaczymy, co zostało po stymulacjach i kauteryzacji... Boję się jak diabli.

    I powiem Wam, że po raz kolejny doceniłam fakt, że tu trafiłam. Mama mi opowiadała, że widziała się ze znajomymi, których dzieci też mają problem z płodnością. I synowa po czterech latach leczenia właśnie miała pierwszą w życiu histerolaparoskopię. I wyszły jej niedrożne jajowody. Nie wiem, co oni jej cztery lata leczyli? Katar?
    Także po raz kolejny stwierdzam, że ktoś nade mną czuwał, że tu trafiłam :)

    nowa na dzielni, Lunaris lubią tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 08:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, kciuki za Amh !

    Ps. Śniło mi się dziś, ze dodałas wpis o treści „Dziewczyny, beta 66 :)!!!”

    Pps. Bocianiatko powodzenia :)!!

    reset, Kaczorka lubią tę wiadomość

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 08:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset mocne kciuki za badanie :)
    Myślałam sobie o tym Twoim cyklu. może jeśli jest problem z usg, to próbować robić badania z krwi. nie wiem jak te szpitalne laboratoria pracują w Święta, ale pewnie tam się by dało progesteron sprawdzać.

    Cabrera oby to był proroczy sen.
    Też dziś miałam staraczkowy sen. Śniło mi się, ze pracuję w Novum i miałam w godzinach pracy wizytę u Zamory. spóźniłam się na nią, ale jakoś mi wybaczył. Pan doktor był przesympatycznym zbereźnikiem i siedział podczas wizyty w koronie Burger Kinga.
    No mi mam nadzieję, ze się spełniać sen nie będzie :P


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 08:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset, Boćku kciuki!

    Malgon niezły sen:D chyba się głodna polozylas spać, co? :p

    Ja dzis będę lepić pierogi z teściową... Noc była masakryczna, Tymek uparł się spania z nami, tzn z tatusiem, więc ja spałam na samym brzegu, a potem przeniosłam się na podłogę, bo co zobaczył, że jestem to była awantura... Więc żeby zdrzemnąć się choć trochę musiałam się przenieść na podłogę. Jeszcze żeby on spał i się nie budził jak śpi z nami, to jeszcze bym to zaakceptowała, ale on i tak budzi się co dwie h bądź częściej... To będzie ciężki dzień...

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 08:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez ja to Ciebie podziwiam. Czasem to się zastanawiam, czy ja się w ogóle na matkę nadaję, skoro po 8h snu ledwo się z łóżka podnoszę.
    Ale już chyba lepiej się nie wyspać niż spędzić cały dzień z teściową :P


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgon ja największy śpioch świata (kiedyś niestety chlip, chlip) mówię Ci, że wszystko jest kwestią przyzwyczajenia ;) jesteśmy w stanie przetrwać więcej, niż nam się wydaje.
    Teściowa jest dość spoko, tzn jest fałszywa, co odkryłam dopiero w tym roku po 3latach mieszkania obok, ale tak to nie mam z nią problemów. Przyjedzie też siostra mojego małża, więc będzie z kim pogadać, pośpiewać świąteczne piosenki, kolędy itd. co roku tak robimy, że ja nie szykuje nic oddzielnie. Na mojej głowie jest kupić napoje, ogólne produkty typu mąka, owoce i zawsze robie dwa ciasta i sałatkę... Więc wolę iść pomóc robić te pierogi, niż stać i coś gotować oddzielnego.

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 17 grudnia 2018, 09:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to nie będzie tak źle :) Ja to wiesz, nie rodzina dla mojej :P
    ale też da się z nią wytrzymać... póki jest 300 km ode mnie ;)

    ja to bym się machnęła teraz tak na 4h drzemki :P no ale w pracy to nie wypada.
    nie ma wyboru, trzeba zajść w ciążę i zamknąć się w wierzy na 8 miesięcy.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
‹‹ 653 654 655 656 657 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

"Nie mogę zajść w ciążę" - moja historia starania o dziecko

"Prawdziwe historie kobiet starających się o dziecko". Opowieść o kobiecie, która nie traci nadziei... "Nie mogę zajść w ciążę, ale nie tracimy nadziei..." - nieplodna_optymistka opowiada o swoich staraniach, drodze do macierzyństwa, leczeniu niepłodności i niegasnącej wierze w to, że się uda! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Naprotechnologia - naturalna metoda podczas starania o dziecko i nie tylko.

Naprotechnologia (Natural Procreatice Technology, w skrócie: NPT lub NaPro) to metoda naturalnego wsparcia prokreacji. Ma wiele zwolenników, jak i całkiem sporo przeciwników, zanim wypowiesz swoją opinię, przeczytaj informacje jakie dla Ciebie zebraliśmy. Przeczytaj, na czym dokładnie polega naprotechnologia, czy jest przeznaczona tylko dla kobiet, czy również wspiera mężczyzn, w jakich przypadkach okazuje się najskuteczniejsza, a w jakich raczej się nie sprawdzi. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Hiperprolaktynemia: nieoczywista przypadłość mająca wpływ na płodność kobiet

Hiperprolaktynemia to stan charakteryzujący się podwyższonym poziomem prolaktyny we krwi. W niniejszym artykule przyjrzymy się hiperprolaktynemii, jej przyczynom, objawom i możliwościom leczenia.  

CZYTAJ WIĘCEJ