X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 09:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocku w takim razie kciuki za szybkie podleczenie i działanie na koniec wakacji :). Ja jestem ciekawa czy się w ogóle jeszcze łapiemy formalnie na jakieś dofinansowanie skoro poprzednio zrezygnowaliśmy po dostaniu się. Zobaczymy, nasz plan to poprobowanie do jesieni, jak nie pojdzie to ze 2 IUI, dopiero znowu IVF. Jak wszystko się wyczerpie to akurat stuknie nam kilka lat stażu małżeńskiego i zaczniemy się interesować adopcją

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 09:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bocku wierze ze co sie odwlecze, yo zaowocuje ciaza. Wylecz sie porzadnie by warunki dla ciazy byly jsk najlepsze. Z tego co sie orientuje to w Warszawie ta kwota na refundacje jest nieograniczona i ma byc zwiekszana w razie potrzeby.

    By7 kurde no :/
    U mniw w tej pierwszej ciazy tez dlugo bialo bylo.
    Bardzo bym chciala zeby za dwa dni sid juz ta wymarzona kreseczka pojawila.
    Sciskam Cie i mam nadzieje, ze jeszczs Cie ten cykl zaskoczy.

    Lucia kurde nie znam sie na tym, ale przykre to co piszesz. Oby leki szybko Cie ustabilizowaly.


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 10:36

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    By7, a takie miałam dobre przeczucie :(
    Ale jeszcze nie składaj broni proszę...

    Bocianiatko, moje kciuki masz niezmiennie. Dobrze, że wykryliście to zapalenie przed stymulacją (pewnie nie każda klinika przed każdą procedurą robi histro :/). Chyba u Flo tak było: też miała zapalenie endo, wyleczyła i zaskoczyło w pierwszej procedurze - tego Wam też życzę <3

    Nowa, niestety słyszałam, że u nas dofinansowanie też się skończyło (a było rozplanowane do 2020). Ale może dołożą jakąś pulę miejsc...

  • Hope&Baby Autorytet
    Postów: 345 166

    Wysłany: 1 czerwca 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kochane życzę owocnego czerwca.
    I proszę o wykreślenie ❤ bo niestety poronilam i wracam do walki.
    Powodzenia ❤

    02.2019- laparoskopia z elektrokauteryzacją
    03.2019- szczęśliwy cykl ❤
    05.2019- Aniołek [*]👼
    11.07.2019 powrót do walki ✊
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 09:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope bardzo mi przykro :(

    Boćku ja wierzę że u Was już bliżej niż dalej nie zależnie od pojawiających się trudności. Macie już długą drogę za sobą a co za tym idzie i diagnozy i próby. Mocno Wam kibicuję!

    By7 nie lubię białych testów . Walczymy!


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 09:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Hope bardzo mi przykro :(

    Lunarisku, w kwestii formalnej, bo nie wiem, czy nick Cię nie zmylił, ale 'nasza' Hope ma się dobrze, za miesiąc rodzi i wszystko wygląda dobrze.

    Koleżance wyżej współczuję, bo każda strata boli, ale piszę w kwestii wyjaśnienia, bo przez to, że Hope tu rzadko bywa, to ktoś może pomylić nicki.

    Lunaris lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 10:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Tak tak, to jest inna Hope i chyba pomyliła się z miejscem wpisu, w kazdym razie współczuje :(

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 2 czerwca 2019, 16:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Joł! U mnie gites! Rycho waży 2600, ja waze 1600 😂
    Niezmiennie trzymam kciuki za wszystkie Dinusie 😘

    reset, nowa na dzielni, Bajkaaa, Kaczorka, Malgonia, bazylkove, by7mistake, Cabrera, Lena21, Lunaris, JustynaG, Ochmanka, golonat, Bocianiątko, Anaaa90 lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 09:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff...pół nocy zastanawiałam się dlaczego nie zgadzają mi się tygodnie straty... Mimo że bardzo współczuję "drugiej Hope" straty to UFFFF cieszę się że nasza Hope ma się świetnie a wręcz wylotowo! :D Jak samopoczucie na ostatniej prostej? :)
    Ps ja ważę 3600 :D


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 09:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurna mać, ja zaspałam na badania, brawo ja! Ech, no trudno, przeżyję bez badania proga a te poronieniowe mogę zrobić innym razem. W ogóle mam zasugerowany taki pakiet, który mam ewentualnie zrobić:

    - przeciwciała antykardiolipidowe
    - przeciwciała p. beta-2-glikoproteinie
    - antykoagulant toczniowy

    ktoś robił taki cały pakiet, czegoś tam według Was brakuje? Ile się czeka na wynik mniej więcej? 100 pytań do :D. Mój gin twierdzi, że można by z tymi badaniami jeszcze poczekać, ale chyba muszę dla spokoju ducha to wreszcie ogarnąć choćby dla formalności :), chciaż akurat mam wrażenie że totalnie nie mam tendencji do takich autoimmunologicznych spraw


    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 10:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa ja robolam te badania zaraz po poronieniu. Jakos w tym pierwszym rzucie. Chyba jeszcze do tego panelu krzepliwosci warto miec balko c i s.

    Rucola lubi tę wiadomość


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mój w sumie mówił, że obojętnie kiedy to zrobię, że nie trzeba się spieszyć ale sama nie wiem, bo na forum wydaje mi się że niektórzy pisali, że kazali im zrobić jakoś zaraz po poronieniu. Mój mówił, że to jest nabyte ale nabywa się tego na stałe, więc jak mam, to mam. Sama już nie wiem, mam nadzieję, że się z tym za bardzo nie grzebię ale potrzebowałam odsapnąć z tymi badaniami

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi tez sie wydaje, ze nie musisz sie spueszyc, ale staracid sie juz jakis czas, moze szkoda juz czasu.
    Caly czas mysle o tych wynikach Twojego emka. Lekarz ma jakis pomysl jak to poprawic?


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No kurde lekarz twierdzi, że coś musi być, co powoduje takie wyniki, bo genetycznie jest spoko, coś musi mieć ze zdrowiem bo inaczej bardziej by się te wyniki poprawiały jeżeli chodzi o ilość. W sumie emek zaplanował w ciągu najbliższych kilku miesięcy bardzo szerokie badania, wiec wziął się ze temat, może coś znajdziemy co przeszkadza :). Okazało się też, że ma problem z żylakami w tych okolicach, zastanawiam się, czy to nie będzie to

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • _Hope_ Autorytet
    Postów: 3381 4990

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 11:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunaris wrote:
    Uff...pół nocy zastanawiałam się dlaczego nie zgadzają mi się tygodnie straty... Mimo że bardzo współczuję "drugiej Hope" straty to UFFFF cieszę się że nasza Hope ma się świetnie a wręcz wylotowo! :D Jak samopoczucie na ostatniej prostej? :)
    Ps ja ważę 3600 :D
    Czuje się super! Cieszę się że zaraz się skończą zastrzyki z heparyny i insuliny. Dobija mnie spojenie i pachwiny Ale nie mam zamiaru się skarżyć bo jakimś cudem jestem nadal w ciąży. I może trudno w to uwierzyć Ale mnie to nadal dziwi 😉

    Malgonia, Rucola, Lunaris lubią tę wiadomość

    Córka kwiecień 2015 <3 <3 <3
    4 Aniołki <3
    tb73upjyd8dymf6b.png
    "You know that place between sleep and awake, that place where you still remember dreaming? That’s where I’ll always love you. That’s where I’ll be waiting."
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 13:15

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Zylaki to jakas zmora. Ale w sumie dobrze by hylo gdyby to bylo to, bo byloby co leczyc.

    Hope jeszcze chwila, jeszcze momencik :)
    W sumie to juz prawie jestes w terminie


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa na dzielni ja robiłam ten pakiet i według mnie warto mieć zanim zajdziesz w ciążę, zamiast potem robić na szybko, tym bardziej ze jesteś po stracie. Na wyniki też się czeka kilka dni. jest to o tyle istotne że te wyniki jeśli wyjdą pozytywne to powtarza się po 10ciu-12tu tygodniach żeby potwierdzić diagnozę więc ja bym nie zwlekała w razie czego. Jest to o tyle istotne że jeśli wyjdą pozytywne, to masz heparynę na refundację. lekarz może też dołożyć steryd. Co do emka to żylaki jak najbardziej mogą być przyczyną średnich wyników nasienia także to jest dobry punkt zaczepienia. Powodzenia!!!

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 15:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No wiem, wiem, muszę to ogarnąć na dniach. Tzn. nie wiedziałam, że przy pozytywnych jest refundacja na heparynę, ważny argument :). Przejdę się i ogarnę ten pakiet :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 3 czerwca 2019, 15:36

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 16:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa- popieram zdanie Rucoli, też bym robiła, bo nie znasz dnia ani godziny, kiedy znów się uda :)
    A co do białka S i C - możesz zrobić teraz, ale potem warto powtórzyć na początku ciąży - u mnie sypnęło się mocno w dół w 5 tc i od tamtej pory weszłam na heparynę, mimo że APS nie mam. Nie mam też mutacji homo, a jednak zastrzyki dostałam, więc warto się badać.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Lucia88 Autorytet
    Postów: 792 794

    Wysłany: 3 czerwca 2019, 21:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hope, też się bardzo cieszę, że u Ciebie wszystko w porządku i coraz bliżej rozwiązania!

    A ja w końcu dostałam wyniki hist-pat po gastroskopii. W blaszce właściwej dwunastnicy uwidoczniono przewlekły (+ +) naciek zapalny. Czy któraś wie, co to może oznaczać?

    Udało mi się na cito umówić do mojej gastroenterolog na jutro na 10:40.

    PRZERWA W STARANIACH

    29.05- neurolog
    31.05- psychiatra
‹‹ 829 830 831 832 833 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

4 Problemy z zajściem w ciążę, które możesz wykryć z pomocą aplikacji OvuFriend!

Kalendarz owulacji kojarzy Ci się tylko z wyznaczaniem dni płodnych i terminu owulacji? Jego możliwości są dużo większe! Aplikacja może być pomocna w wykrywaniu problemów związanych z płodnością na bardzo wczesnym etapie. O jakich problemach mowa? Co możesz wykryć z pomocą kalendarza? Kliknij i przeczytaj!   

CZYTAJ WIĘCEJ

Nie możesz zajść w ciążę? Rozpocznij diagnostykę już teraz – przygotuj się na czerwiec!

Świetne wieści dla wszystkich par, które pragną skorzystać z procedury in vitro, ale ze względów ekonomicznych nie mogli sobie na nią pozwolić... Już wkrótce rusza państwowy program wsparcia, który będzie finansował metodę zapłodnienia pozaustrojowego! Już teraz warto o tym pomyśleć, rozpocząć diagnostykę, aby jak najlepiej przygotować się do procedury. Podpowiadamy na co zwrócić uwagę.

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ