X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 26 października 2019, 08:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja robię dobrą! :D kupiliśmy sobie lidlomixa wiec teraz robię tam, ale jak nie miałam to robiłam tak:

    Kroiłam dynię (ostatnio odkryłam, ze ta cała dynia hikkaido jest dużo mnie ipierdliwa bo po obraniu normalnej potrafi nic nie zostać prawie, a tej się albo nie obiera, albo tylko obieraczka warstwę skórki i wywala nasiona ze srodka, nasion tez jest tam mniej). Ja dodaje zawsze do dyniowej pomidora bo uważam ze jest wtedy dużo lepsza :). Kroje wszystko w kostkę, wrzucam na pętanie albo garnek z grubym dnem na maśle z ząbkiem czosnku i podsmażoną cebulą i podduszam żeby teoche zmiękły (dolewam teoche wody żeby się lepiej podusilo). Doprawiam kurkumą, papryką, teochę papryki ostrej, pieprz. Zalewam to bulionem (lepiej dodać trochę za mało i potem dolać, niż za dużo, ale zawsze leje na oko i zalewam od razu gorącym. Gotuje to razem z 15-20 minut i na końcu blenduje i gotowe :D. Ewentualnie jak jest za gęste dolewam jeszcze ciut rosołu, jak kto lubi, ja nie lubię takiej mega gęstej tylko ciut pływająca bardziej ;). Podajemy z kleksem śmietany posypanym papryką, bo ładnie wyglada ;). Dzisiaj tez robię

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2019, 10:09

    Cheresta lubi tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 26 października 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O już ma koncepcję na jutrzejszy obiad 😊 a jak bulion ugotuje na kaczce i potem to mięso też zblenduje razem z warzywami z wywaru to chyba będzie ok?

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 26 października 2019, 09:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Raczej bym przesitkowwała i wlała czysty :). Lubię dyniową bo jest prosta i zawsze mi wychodzi dobra :D jedynie. Samym pobieraniem dyni jest problem, czasami jak jest kijowa to mało co z niej zostaje :/

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 26 października 2019, 09:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta ja robię zupę krem z dyni z tego przepisu
    https://www.jadlonomia.com/przepisy/ulubiony-codzienny-krem-z-dyni/

    Tylko nie dawaj za dużo ostrej papryki bo można przesadzić :D

    nowa na dzielni, Cheresta lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 26 października 2019, 09:40

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A jak tam się Izka czujesz? :) masz w poniedziałek wizytę, dobrze pamiętam? :) Ja po tej właśnie misiowej wizycie zaczęłam się wreszcie fajnie, pewnie czuć :). Na ostatniej w ogóle byłam z siebie dumna bo mój lekarz się znowu chwile dłuższa nie odzywał po przyłożeniu usg, poprzednio wywoływało to u mnie panikę, a teraz zupełnie, wiedziałam ze jest ok :). A nie odzywał się bo mierzył malucha, pierwsze co powiedział to wymiary super :P muszę go chyba uswiadomic, ze powinien zacząć od jakiegoś „dobrze, jest maluch, chwileczkę bo coś chce sprawdzić” w pierwszej sekundzie od popatrzenia na sprzęt :P, bo inaczej może kogoś do zawału doprowadzić

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Izape_91 Autorytet
    Postów: 5024 11636

    Wysłany: 26 października 2019, 10:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa dziękuję że pytasz :) ja się czuję jakbym w ciąży nie byla, więc ani to dobre ani złe, ale jak cycki bolały to byłam o tyle spokojniejsza 😆 a tak to jeszcze odstawiłam accofil i w głowie jakieś chore wizje....
    Dzisiaj wkroczyliśmy już w 10 tydzień :) nie wiem kiedy ten czas tak leci ! Nie mogę doczekać się poniedziałku, chce już zobaczyć mojego malucha, mąż też już się nie może doczekać. Pytał mnie czy nie możemy jechać dzisiaj 🤔
    A jak Ty się czujesz??

    Jadę teraz kupić sobie jakieś buty płaskie na jesień, bo chodzenie na obcasie to już teraz nie jest dobry pomysł.

    Cheresta jak sytuacja u Ciebie??

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 26 października 2019, 10:13

    nowa na dzielni, Lunaris lubią tę wiadomość

    Starania od 08.2016 r. - 37cs szczęśliwy ♥️

    S3YWp2.png
    Ona: hiperinsulinemia, hiperprolaktynemiia czynnościowa, lekka niedoczynność tarczycy, endometrioza I st., APS, mutacje MTHFR i PAI hetero, genotyp KIR BX - brak kir odp. za implantację, allo mlr 24,5%, 2 cb
    Leki: euthyrox, neoparin, acard, accofil do 8t2d, meta do 14 t 4 d

    On: HDS 21%, DFI 17%, morfologia 0%-2%
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 26 października 2019, 11:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale to musi być fajne te pierwsze kilka wizyt i podglądanie malucha 🤗 to znaczy wiem że stresik robi swoje ale mimo wszystko to musi być super najpierw usłyszeć, że zarodek się zadomowil a potem jak serduszko bije 💖 zazdroszczę
    Iza u mnie plan jest taki żeby jeszcze przez chociaż 5 dni nie wariować i nie robic sikaczy bo to i tak bez sensu. Staram się czymś zająć, wczoraj zrobiłam szczawiowa zupę, blok czekoladowy, śledzie w oleju, wstawiłam dwa prania i jakoś leci... 😉

    Izape_91 lubi tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 26 października 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A no i bujnelo mi się libido 😆 miałam dzisiaj dwa sny najpierw że karmiłam piersią i to było przyjemne (wiem, że to dziwne, ale człowiek nie ma wpływu na własne sny). A drugi to już taki zdecydowanie erotyczny 😝

    Izape_91, nowa na dzielni, Lunaris lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 26 października 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kciuki będą płonąć od połowy tygodnia :D

    Czuje się różnie, ogólnie już przyjęłam ze w ciąży nie czuje się najlepiej i tyle :D, ale na tyle tez dobrze ze dalej trzymam naturalne tempo życia (tylko kładę się 22:30 max ;)). Mdłości mam zdecydowanie mniejsze ale i tak kilka razy dziennie zawsze je czuje i co kilka dni mam taki ostrzejszy poranny atak, nie wymiotuje ale jestem totalnie na granicy :D.

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2019, 13:16

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta czekam z niecierpliwością na Twoją betę.... Bardzo mocno trzymam kciuki!

    Mnie bedzie pewnie mniej w najbliższym tygodniu. W poniedziałek szpital... Wtorek operacja...

  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 26 października 2019, 14:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frezik ogromne kciuki za Florka ✊ ty też trzymaj się dzielnie

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 26 października 2019, 16:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frez trzymam za Was mooocno kciuki!

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 26 października 2019, 21:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frezik zacisksm nawet u stop. Musi tym razem sie udac :)

    Cheresta sny erotyczne powiadasz? W tej ciazy mialam tylko raz, ale z poprzedniej to byla jedyna pozytywna rzecz ;) tak wiec napalam sie mocno na Twoj tescik :)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 26 października 2019, 22:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta jak byłam w ciąży a jeszcze o niej nie wiedziałam miałam sny erotyczne tak wyraźne jak nigdy wcześniej i jak nigdy później :) Kciuki!!!!

    Malgonia lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 27 października 2019, 08:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No niby tak ale to już ze dwa tygodnie posuchy, bo wiadomo najpierw 5 dni wstrzemięźliwość i potem po punkcji ból, teraz po transferze też nie bardzo można. Także różnie to może być chociaż oczywiście chcę żeby to był objaw ciąży 😛 obiecałam sobie że nie będę każdego sygnału analizować, ale to nie takie proste

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 27 października 2019, 12:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta- kciuki, żeby to jednak był objaw ciąży ;)

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 27 października 2019, 12:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Frezik żeby już teraz wszystko poszło gładko, żebyście już to mieli z głowy :)

    A u mnie było rodzice, wymęczyli mnie trochę :P ale mama przywiozła pierwsze 4 ciuszki i mnie ich widok jednak wzruszył :) idę je zaraz znowu wyciągnąć i oglądać :D

    Rucola, Cabrera, Malgonia, Achia lubią tę wiadomość

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 27 października 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa ogladaj i ciesz sie. Ja sobie ostatnio uswiadomilam, ze te malusie to bede zakladac miesiac wiec chyba mimo niecheci do prasowania to sobie choc podczas prasowania oczy nimi naciesze ;)


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 28 października 2019, 07:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny nie wytrzymałam dzisiaj i po rozmowie z eMkiem zrobiłam sikacza 😁 chyba mam bladziocha 😍

    reset, mi88, JustynaG, Cabrera, Aga9090, Malgonia, Kaczorka lubią tę wiadomość

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 28 października 2019, 07:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cheresta wrote:
    Dziewczyny nie wytrzymałam dzisiaj i po rozmowie z eMkiem zrobiłam sikacza 😁 chyba mam bladziocha 😍
    Chyba?;)
    Zdjęcie prosimy!:)

‹‹ 903 904 905 906 907 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS, czyli zespół napięcia przedmiesiączkowego - przyczyny, objawy, leczenie

Zespół napięcia przedmiesiączkowego to ogólne określenie na objawy i dolegliwości, które odczuwają kobiety przed miesiączką. A jakie są najczęstsze objawy PMS? Co jest ich przyczyną? Czy i kiedy napięcie przedmiesiączkowe wymaga leczenia? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

7 sposobów jak przetrwać przesilenie wiosenne i jak szybko zajść w ciążę!

Przesilenie wiosenne dla wielu kobiet jest trudnym okresem przejściowym, kiedy mogą pojawiać się problemy ze snem, nadmiernym zmęczeniem, brakiem energii, czy obniżoną koncentracją. Wszystko to może mieć wpływ na gospodarkę hormonalną i kobiecą płodność. Jak w tym czasie przygotować się do ciąży? Jakie są skuteczne sposoby na poprawę płodności? Jak szybko zajść w ciążę, wprowadzając proste nawyki do codziennego stylu życia?

CZYTAJ WIĘCEJ