X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!
Odpowiedz

Era dinozaurów :) dla wtajemniczonych!

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 10:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia a to nie jest tak, że jak umowa okazjonalna to nie można się meldowac. Gdy 3 lata temu szukaliśmy domu to zawsze gdy był najem okazjonalny to nie było możliwości meldunku, a znaleźliśmy dom z "normalnym" najmem i mamy meldunek tymczasowy na czas umowy. Moja siostra ma umowę okazjonalna i brak możliwości meldunku

    Malgonia lubi tę wiadomość

  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 25 października 2019, 10:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Właśnie bo przy zwykłym chyba nawet nie jest wymagana zgoda właściciela, na pewno kiedyś nie była :). Ja byłam się na studiach zameldować tymczasowo na podstawie samej umowy najmu. Teraz mój brat ma okazjonalny u siebie w mieszkaniu i jest zameldowany u nas w domu :).

    Cheresta dobrze będzie, przecież naturalnie też nie wszystkie zarodki się rozwijają, liczmy na to, że ten jeden właśnie statystykę wziął na siebie, a z resztą wszystko super, a zwłaszcza z Twoim zainstalowanym maluchem :)

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 25 października 2019, 11:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    szczerze to mi się własnie też tak wydawało. to trochę bez sensu by było, ze podpisuję umowę, żebym mogła ich w razie co eksmitować a potem melduję do tego mieszkania. Ale ja się nie znam na tym zupełnie :/


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 25 października 2019, 12:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kurde, laski, a normalne są takie upławy w ciąży? Na świeżo sprawdzał, czy nie mam żadnej infekcji i PH i wszystko idealnie, ale ogólnie tak jak nienawidzę wkładek to musiałam sobie kupić, bo mi się ulewa :P. Nie mówiąc już o tym, że kurna muszę się ostro pilnować z sikaniem przy kichaniu ;P i obawiam się, że w dalszym etapie mogę mieć z tym problem.

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 25 października 2019, 12:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia, umowa najmu okazjonalnego a meldunek to są dwie różne sprawy. Meldunek nie rodzi żadnych praw do mieszkania (czyli można taką osobę eksmitować), jest obowiązkiem administracyjnym. Meldunku dokonuje się na podstawie tytułu prawnego, czyli np. umowy najmu (nie ma znaczenia jaki to typ najmu). Co więcej - do meldunku nie potrzeba Twojej zgody, bo najemca może pójść do właściwego urzędu miasta (u Was to urząd dzielnicy chyba) z umową w ręki i dopełnić tam wszystkich formalności.
    Nie masz możliwości mu tego zabronić, więc może zagraj 'dobrą wynajmującą' i powiedz im, że wyrażasz zgodę. Zawsze to będzie dla nich bonus, że idzie się z Tobą dogadać...

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 12:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Nowa u mnie to oznaczało infekcje, żadnego swędzenia, ani innego zapachu, a jednak infekcja. Pomogło odstawienie cukru, chleba i wszelkiej żywności przetworzonej. Co do problemu z sikaniem, to tak to bywa, jak maluch upodoba sobie pęcherz, traktując go jako trampolinę...

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 12:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    No to jestem w szoku, bo gdy szukaliśmy domu to tam gdzie miałaby być umowa okazjonalna to zawsze mówiono mi, że brak możliwości meldunku 🤦‍♀️🤷‍♀️fest... Muszę siostrze to powiedzieć

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 12:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Kurde, laski, a normalne są takie upławy w ciąży? Na świeżo sprawdzał, czy nie mam żadnej infekcji i PH i wszystko idealnie, ale ogólnie tak jak nienawidzę wkładek to musiałam sobie kupić, bo mi się ulewa :P. Nie mówiąc już o tym, że kurna muszę się ostro pilnować z sikaniem przy kichaniu ;P i obawiam się, że w dalszym etapie mogę mieć z tym problem.
    Normalne:) ale warto sprawdzić czy to nie infekcja

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 25 października 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga9090 wrote:
    No to jestem w szoku, bo gdy szukaliśmy domu to tam gdzie miałaby być umowa okazjonalna to zawsze mówiono mi, że brak możliwości meldunku 🤦‍♀️🤷‍♀️fest... Muszę siostrze to powiedzieć

    Inaczej- ja nie znam podstawy prawnej do odmowy zameldowania, bo dla mnie przepis nie rozróżnia umów. Dwa- nie wiem, czego boją się właściciele, bo meldunek nie rodzi żadnych praw. Tak samo trudno pozbyć się lokatora z meldunkiem jak i bez.

    Aga9090 lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    nowa na dzielni wrote:
    Kurde, laski, a normalne są takie upławy w ciąży? Na świeżo sprawdzał, czy nie mam żadnej infekcji i PH i wszystko idealnie, ale ogólnie tak jak nienawidzę wkładek to musiałam sobie kupić, bo mi się ulewa :P. Nie mówiąc już o tym, że kurna muszę się ostro pilnować z sikaniem przy kichaniu ;P i obawiam się, że w dalszym etapie mogę mieć z tym problem.
    Norma :)
    A ćwiczysz mięśnie dna miednicy? Nie wiem czy to tego zasługa, ale ćwiczyłam i nie miałam problemu siku vs kichanie - ani w ciąży, ani po porodzie ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 15:43

    nowa na dzielni lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 15:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset może chodzi o podatek 🤔 chyba, że to nie ma nic z tym wspólnego...

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 15:47

  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 25 października 2019, 16:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chyba wole zagrac jednak zla wynajmujaca. A powiedz mi jesli mam umowe z tym chlopakiem a ta dziewczyna jest wpusaba jako osoba z nim zamieszkujaca i od niej nie mam takiego oswiadczenia o poddaniu sie egzekucji to:
    A) oni to dobrze zrobili
    B) czy ona jako nie najemcz moze sie tu zameldowac?


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 25 października 2019, 16:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia jeśli chodzi o sam meldunek, to u nas wyglądało to tak: umowa jest na eMka, jestem wpisana jako osoba z nim zamieszkująca i z tego co pamiętam to ja sama się meldowalam(i chyba musiałam mieć akt ślubu z sobą i umowę najmu) ale pewnie Reset zaraz odpisze jak to wygląda, bo nie chce w błąd Cię wprowadzić

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 16:23

  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 25 października 2019, 17:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Wklejam Wam przepis, z którego wywodzę to, co powyżej:

    art. 28 Ustawy o ewidencji ludności
    1. Obywatel polski dokonuje zameldowania się na pobyt stały lub czasowy w formie pisemnej na formularzu w organie gminy właściwym ze względu na położenie nieruchomości, w której zamieszkuje, przedstawiając do wglądu dowód osobisty lub paszport.
    2. Obywatel polski dokonujący zameldowania na pobyt stały lub czasowy przedstawia potwierdzenie pobytu w lokalu, dokonane przez właściciela lub inny podmiot dysponujący tytułem prawnym do lokalu na formularzu zgłoszenia pobytu stałego lub formularzu zgłoszenia pobytu czasowego, oraz, do wglądu, dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu tego właściciela lub podmiotu. Dokumentem potwierdzającym tytuł prawny do lokalu może być w szczególności umowa cywilno-prawna, wypis z księgi wieczystej, decyzja administracyjna lub orzeczenie sądu.

    I teraz tak - na podstawie ustępu 2 najemca może zameldować dodatkowe osoby, bo posiada dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu (umowa).
    Od razu uprzedzam - moim zdaniem obowiązek meldunkowy wiąże też Ukraińców, mimo że ustawa mówi o obywatelu polskim.

    Na koniec raz jeszcze podkreślam - meldunek to czynność administracyjna, która w sferze cywilnoprawnej nie rodzi jakichś szczególnych konsekwencji (rodzi je bardziej w zakresie prawa administracyjnego czy lokalnego typu szkoła rejonowa, miejsce rozliczania się z fiskusem, miejsce głosowania itp.). Jeżeli ktoś nie chce opuścić lokalu to albo konieczne jest opatrzenie przez sąd klauzulą wykonalności aktu notarialnego o poddaniu się egzekucji co do opróżnienia lokalu i skierowanie sprawy do komornika albo - w przypadku braku 777 kpc - pozew o eksmisję, rozprawa, a następnie wyrok, klauzula i komornik. Poddanie się egzekucji w trybie 777 kpc pozwala skrócić czas potrzebny na przeprowadzenie procesu i obniżyć koszty.

    Jednocześnie można w takich sytuacjach próbować obciążać najemcę - już po wypowiedzeniu umowy najmu i upływie okresu wypowiedzenia - opłatami z tytułu bezumownego korzystania z rzeczy albo karą umowną, o ile taka jest zapisana w umowie.

    Szczerze? Jakbym coś wynajmowała, to akurat meldunek by mnie martwił najmniej.

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 25 października 2019, 18:04

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset a czy w takim razie ta dziewczyna rown8ez powinna u notariusza zlozyc oswiadczenie o poddaniu sie egzekucji?
    Troche mnie dziwi, ze notariusz na to nie zwrocil uwagi :/


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • nowa na dzielni Autorytet
    Postów: 3037 3840

    Wysłany: 25 października 2019, 18:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzięki dziewczyny, kurde tylko właśnie on mi robił przegląd po tym katem i wymaz i niby wszystko tam super ;). Te mięśnie chyba muszę zacząć ćwiczyć bo skoro młody już tak uciska (co chwile muszę latać) to potem może być tragedia :D

    Kurde z tym wynajmem tyle problemów, a niby wszystkim się wydaje, ze np. Posiadanie mieszkań na wynajem to taka inwestycja marzeń bez problemów :). Moi znajomi wynajęli mieszkanie i w ciągu pierwszego miesiąca ich lokator był oskarżony o uprowadzenie żony i próbował popełnić samobójstwo :D. Wyciągnęła go policja ze strażą pożarna. Ale na pocieszenie od momentu tamtej historii już wszystko luźno im idzie z wynajmem ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 25 października 2019, 18:59

    2019 początek - strata, 10 tc

    Lato 2019 - druga ciąża, tym razem wszystko ok, synek z nami ❤️❤️


    Obniżone AMH. Męski: Mała ilość, brak szybkiego ruchu postępowego | 2,5 r. starań
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 25 października 2019, 19:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malgonia, tu wchodzimy już bardzo w kazuistykę, bo to zależy od sytuacji i umowy. Ona nie jest stroną umowy jak rozumiem, czyli de facto nie ma tytułu prawnego i pytanie jak jest sformułowana umowa i czy w ogóle ona może tam mieszkać?
    Jej pozycja w razie rozwiązania umowy może być albo zapewne będzie dużo słabsza niż najemcy.

    Co do zasady 777 kpc podpisuje dłużnik (czyli najemca) i zazwyczaj tam jest zobowiązanie, że on ma oddać lokal wolny od osób i rzeczy i niech on się martwi o to, czy jego dziewczyna/ podnajemczyni/ whatever się wyprowadzi, bo inaczej to on jako dłużnik będzie odpowiadał za niewykonanie zobowiązania.

    ALE: to są już bardzo indywidualne kwestie, na które nie jestem w stanie rzetelnie odpowiedzieć nie znając treści dokumentów.

    Malgonia lubi tę wiadomość

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • Malgonia Autorytet
    Postów: 7500 11428

    Wysłany: 25 października 2019, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I tak mi duzo pomoglas. Ten chlopak jest prawnikiem i czuje taka przewage nad soba, ze musze sie ze wszystkim zgodzic bo on sie zna a ja nie..


    age.png

    Kariotyp nieprawidłowy 45XX der(13;14)(q10,q10)
    [*] 02.2018 - Byłeś marzeniem - jesteś wspomnieniem...
  • Siwulec Autorytet
    Postów: 3166 5686

    Wysłany: 25 października 2019, 21:22

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dobry wieczór :)
    Nie mogę „przejść obojętnie „

    IZAaaaaaaa co ja widzę !!!! Ależ się ciesze ! Życzę Wam zdrowka i szczęśliwej ciąży ❤️ 😘😘😘

    Cheresta - u Ciebie tez widzę wszystko idzie w dobrym kierunku ❤️ Ściskam wiec kciuki za szczęśliwy transfer i zdrowego maluszka 😘😘😘

    Malgon - co do rodzinnych remontów to przybijam pione, dobrze ze to wszystko wyszło zanim ludzie się wprowadzili ;). W kwestii najmu to dziewczyna żeby poddać się egzekucji musi być strona w umówię najmu (popraw mnie Reset jeśli się myle) wiec chyba łatwiej mieć jedna osobę i to Polaka bo wiem z doświadczenia ze od osób z zagranicy ciężko wyegzekwować zaległości, a tak będziesz miała prawnika a z niego raczej będzie Ci łatwiej ściągnąć ewentualne zaległości. Trzymam kciuki aby wszystko ułożyło się jak najlepiej.

    Malgonia, Izape_91 lubią tę wiadomość

    relgwn15fhhth20g.png
    30.05 - 9dpo HCG 2,24; 04.06 - 14dpo HCG 268,80; 06.06 - 16doo HCG 496,00; 13.06 - 24dpo HCG 8619,00
    20.06 zarodek 3,4mm z czynnością serca
    02.2018 - 12tc [*] ♥️
    Siła jest kobietą <3
  • Cheresta Autorytet
    Postów: 1982 2234

    Wysłany: 26 października 2019, 08:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kuchareczki moje 😉 która z Was robiła zupę z dyni i podzieli się przepisem. Tylko nie na zasadzie "rozpuść kostkę rosołową we wrzącej wodzie i ugotuj w niej dynie, zblenduj, posól i gotowe". Taką prawdziwą chcę. Ewentualnie może być dobry przepis na cokolwiek z dyni. Leży już w kuchni z tydzień i w końcu mi się zmarnuje

    18.10 punkcja
    21.10 transfer
    28.10 beta 19,84
    30.10 beta 48,34
    klz9h371fbawj21n.png
‹‹ 902 903 904 905 906 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Poronienie - objawy, rodzaje i najczęstsze przyczyny poronienia

Poronienie to przedwczesne zakończenie ciąży, która trwała krócej niż 22 tygodnie. Poronieniem samoistnym kończy się około 10-15% ciąż, przy czym około połowa kończy się jeszcze przed implantacją zarodka w macicy, czyli przed 8 tygodniem. Dowiedz się jakie są przyczyny poronienia, objawy i diagnostyka. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Smog - czy smog w Polsce może obniżać płodność?

Polska jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych krajów na świecie. To niestety przykry fakt. Jesteśmy świadomi, że smog negatywnie wpływa na nasz organizm - płuca, serce. Ale czy może również upośledzać naszą płodność? Czy może dodatkowo obniżać parametry nasienia? Czy możemy mądrze się przed tym zabezpieczać, czy to już histeria? Zadaliśmy to pytanie ekspertom, przeczytaj co usłyszeliśmy!  

CZYTAJ WIĘCEJ

Nieregularny okres. Przyczyny i objawy nieregularnych cykli miesiączkowych.

Nieregularny okres nie zawsze musi świadczyć o zaburzeniach, czy problemach hormonalnych. Na pewnych etapach życia nieregularne cykle są okresem przejściowym. Kiedy jednak nieregularne cykle warto skonsultować z lekarzem? Jakie są najczęstsze przyczyny nieregularnych cykli miesiączkowych? 

CZYTAJ WIĘCEJ