X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 16:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Spotkałam własnie w sklepie znajomą z podstawówki i okazało się, że też jest w ciąży ale 14tc.
    Poschizowała mnie bo gadałysmy troche o jedzeniu tyciu itd. Ona nie je nic nie zdrowego, rzeczy typu chipsy, paluszki ( moja ostatnia miłość) frytki odpadają. Napoje wszelakie też. Narazie cały czas chudnie. Nie była nigdy pulchna, ale też nie szczupła.
    i teraz sama nie wiem co o tym myśleć
    Bo jem prawie wszystko na co mam ochotę, tyć zaczęłam no ale może faktycznie powinno się jeść tylko te zdrowe rzeczy ;p

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 17:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    Spotkałam własnie w sklepie znajomą z podstawówki i okazało się, że też jest w ciąży ale 14tc.
    Poschizowała mnie bo gadałysmy troche o jedzeniu tyciu itd. Ona nie je nic nie zdrowego, rzeczy typu chipsy, paluszki ( moja ostatnia miłość) frytki odpadają. Napoje wszelakie też. Narazie cały czas chudnie. Nie była nigdy pulchna, ale też nie szczupła.
    i teraz sama nie wiem co o tym myśleć
    Bo jem prawie wszystko na co mam ochotę, tyć zaczęłam no ale może faktycznie powinno się jeść tylko te zdrowe rzeczy ;p
    Z tego co czytalam to tluszcze trans powinno sie max ograniczyć. To samo tyczy się cukru. Ale zalecenia zaleceniami a życie zyciem.... Ja czipsow nie lubie ale jesli chodzi i slodycze to od dawna prawie nie jem choć uwielbiam przez moją IO :(

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 17:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola wrote:
    Z tego co czytalam to tluszcze trans powinno sie max ograniczyć. To samo tyczy się cukru. Ale zalecenia zaleceniami a życie zyciem.... Ja czipsow nie lubie ale jesli chodzi i slodycze to od dawna prawie nie jem choć uwielbiam przez moją IO :(
    ja słodyczy nie tykam w ciąży tj czekolady, batonów itd odpycha mnie
    ale na słone przekąski jak najbardziej mam ochotę
    tak samo tosty z serem rano wchodzą bez mdłości w odróżnieniu do innych rzeczy

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Ruth Autorytet
    Postów: 823 540

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 17:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pytanie, czy jesz tylko to, czy pozwalasz sobie od czasu do czasu? Ja nie mam w ogóle apetytu..staram się jeść bardzo zdrowo, ale jeśli mnie najdzie na frytki i wrapa..to raz kiedyś sobie pozwolę (pÓki co raz:-P). Nie damjY się zwariować, ale też nie przeginajmy w druga stronę, w końcu to "kompost" pod nasze maleństwa :-)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 2 stycznia 2018, 17:12

    olik321, gilmoregirl lubią tę wiadomość

    f2w3rjjgkyeh1vkk.png
  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 17:12

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    U mnie bez zmian...

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 17:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik - jedz na co masz ochotę i się nie przejmuj :) oczywiście wszystko z rozsądkiem!

    olik321 lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 17:55

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    emi2016 wrote:
    U mnie bez zmian...
    Ale to dobrze chyba? Każdy dzień to lepiej dla malutkiej, a Ty jesteś super dzielna, że tak jej nie dajesz wyjść ;)
    Chociaż jak będzie naprawdę gotowa to i tak nic nie będziesz mieć do powiedzenia, za to dużo do zrobienia za nią! Zbieraj siły

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 18:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja nawet nie czytam o tym co się powinno, a co nie powinno jeść. Jem to na co mam ochotę. Od pizzy po kaszki dla dzieci. Oczywiście nie jadam nic surowego typu sushi. Ale tak to jem i czekoladę i paluszki i wszystko inne jeśli najdzie mnie ochota. :)

    JuicyB lubi tę wiadomość

  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 18:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja po wizycie! Lekarz powiedział, że na 100% dziewczyna :) wszytsko ok, wielkości i waga ok, macica i szyjka ok, więc nie mam się co stresować. Dostałam skierowanie na drugie badania prenatalne. Mam brać dalej acard, magnez i witaminy.

    Jeśli chodzi o jedzenie to ja ostatnio poszalałam. Ale od jutra będę się pilnować. Bo w czasie okołosylwestrowym byliśmy dwa razy w maku a dzisiaj na obiad była pizza... Więc masakra. Od początku mam dwa kilo na plusie już.

    Bocianiątko, mi88, Jadranka, Agniechaaaa, Bajkaaa, innamorata88, Jeżowa, emi2016, summer86, Kaczorka, pilik, Rucola, olik321, Sarna84, ANkaG, pasiasta, aiwlys lubią tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 18:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczynka! <3 Gratuluję, Malka :)

    Jedzenie - przy staraniach byłam pewna, że w ciąży będę szaleć ze zdrową dietą. A teraz na myśl o wielu rzeczach mnie lekko mdli i jedną z bezpiecznych przekąsek są na przykład chrupki!
    Wczoraj chrupałam bake-rollsy.
    I ogólnie kolorowo nie jest. Tyle dobrze, że od kawy i czekolady mnie odpycha.
    Ciągle obiecuję sobie, że wprowadzę całkowicie zdrową dietę, i przez te jedzeniowe humory jest ciężko. I jestem zła na siebie, bo przecież dieta jest strasznie ważna.
    Póki co liczę na to, że maluch jeszcze jest mały i moja dieta będzie ważniejsza później - ale kogo ja oszukuję.

    Segregator - mi się ten mamy ginekolog całkiem podoba, ale nie chcę mieć wszędzie napisu 'jestem w ciąży'. Szczególnie teraz, kiedy tylko teściowie wiedzą, że jestem. Ale i potem chyba by mnie to krępowało.
    Dlatego kupiłam sobie dziś taki zwykły turkusowy segregator w miękkiej plastikowej oprawie, dokupiłam różnokolorowe wkłady i powkładałam w niego wszystko. Powinien się sprawdzić :)

    A, i dziś zapisałam się na USG genetyczne - za trzy tygodnie, 22 stycznia. Będzie dokładnie 12t0d, więc akurat.
    Do tego czasu postaram się już nie robić USG - może jakoś wytrzymam, a nie chcę malucha męczyć ciągle, już i tak mu zafundowałam trzy USG do tej pory (plus czwarte, jeszcze jak był w pęcherzyku Graafa :D).

    Bajka, nic się nie przejmuj śluzem - sporo dziewczyn tak ma. I też Cię rozumiem, sama się stresowałam, jak u mnie śluz był niekiedy żółty, bo bałam się, że zaczyna się zabarwiać. Dla spokoju też bym sprawdziła progesteron, jak mówią dziewczyny.

    Aiwlys, zmieniłaś numer? :)

    Pilik, pisz, jak po wizycie!

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem wymiotuje i dalej hem i wszystko na co mam ochote :) trudno najpierw chudłam po świętach okazało sie ze udało sie przybrać 2kg pomimo wymiotow zobaczymy co to bedzie 15.01 :D

    malka, Flowwer, aiwlys lubią tę wiadomość

  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/dd1a63f40841.jpg

    Byłam u lekarza bo plamienia dalej są, dostałam i luteine i duphaston i jest serduszko :)

    Niestety musiałam w pracy powiedzieć bo inaczej bym dalej tam byla

    innamorata88, JustynaG, JuicyB, malka, Lusesita, Bocianiątko, mi88, Jeżowa, emi2016, Ania1003, summer86, Ruth, Kaczorka, pilik, Rucola, Flowwer, Jadranka, olik321, Sarna84, ANkaG, Yoselyn82, pasiasta, Karolina90, aiwlys lubią tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:30

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka, dostałaś L4? Jaka reakcja w pracy?

    a mi dziś M zrobił domowej roboty burgery :) Miałam ochotę...

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja jem co chcę. Prawda jest też taka, że nigdy nie jadłam jakoś super dobrze, ale też nie katuję organizmu fastoodami i słodyczami codzienne. Jeśli np. 2-3 dni z rzędu jem pizzę, kebsa czy maka, to potem na kilka dni mam dość i jem lżejsze i zdrowsze rzeczy. Coś w tym jednak jest, że nasz organizm nam podpowiada czego potrzebuje :)
    I po raz kolejny mi pasuje moja ciążowa mantra: happy mama = happy baby :)

    Malka - super wieści <3


    age.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaaa!! <3


    age.png
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Chciała mi dać l4 ale umówiłam się że jak coś to od następnego tygodnia dopiero a oczywiście szefowa w szoku i zła trochę że szkoda że nie mówiłam wcześniej a ja ze to dopiero początek 6 t że rok temu poronilam w 8 i nie chciałam wcześniej mówić bo różnie to bywa

    malka lubi tę wiadomość

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mi88 ja też nie lubię tych napisów "jestem w ciąży". Ale jak mam go tylko na segregatorze to przeżyję ;) zwłaszcza, że u mnie segregator się sprawdza. Ale wszystkich tych przypinek, naklejek czy magnesów w życiu bym nie założyła. Też nie bardzo lubię się z tym obnosić, ze jestem w ciąży.

    Bajka super fotka! Ja na samym początku ciąży w okresie okołomiesiączkowym też miałam takie plamienie. Mam nadzieję, że szybko przejdzie, bo wiem jakie to stresujące.

    Agniecha waga ruszyła bo zające rosną! Ty pewnie nie przybrałaś ;)

    mi88, Agniechaaaa lubią tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 19:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajka super, gratuluje. A jesli w pracy będą marudzić to ich olej i idz na l4, Ty i Maluszek jesteście najważniejsi.
    Ja w pierwszej ciazy powiedzialam w pracy jak bylam w 12 tc, mowilam ze chce min do 30 pracowac ale juz ok 20 poszłam na l4 bo zaczynalam zle sie czuc, brzuch sie mocno stawial, pozniej okazalo sie ze azyjka. Ma tylko 12mm wiec bezwzgledny nakaz leżenia. To jeszcze sie nasluchalam ze sie pieszcze z soba, ciaza to nie choroba itp. I to nie mowila szefowa tylko kolezanka z pokoju (pracowalysmy razem 6 lat, zawszw jak byla potrzeba to ja zastepowalam bo bylam dyspozycyjna a ona jednak z 2 dzieci). Takze nie ma co patrzec na pracę. Ja pozniej zalowalam ze nie poszlam szybciej bo moze bym uniknela takiego skrocenia szyjki, pracowałam na 4 piętrze bez windy i kilka razy dziennie latalam po schodach i wlasnie wtedy najczęściej brzuch sie stawial.

  • StaraczkaNika Autorytet
    Postów: 6968 12673

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 20:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, gratuluję 100-dniówki.
    A my dziś wkroczyliśmy w 9 tydzień czyli 3 miesiąc :) I odebrałam wyniki badań na syfy - wszystko ujemne i niereaktywne (no cooo za niespodziankaaa, po 13 latach z tylko 1 facetem!)
    Grupa krwi dopiero w piątek. Nie wiedziałam, że to tyyyyle trwa.
    Niby wszystko dobrze, tylko czy napewno? Byle do piątku

    Bocianiątko, Rucola, Flowwer lubią tę wiadomość

    4 lata starań (PCOS, IO, mutacje - lekka trombofilia, hiperprolaktynemia, ANA++, leniwy mąż);
    [*] 01.2018 - córeczka
    uM80p1.png
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 2 stycznia 2018, 20:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ja już leżę w domu emek zrobił mi herbatkę i ja pójdę na l4 jak będzie coś tylko złego się działo zresztą moja ginekolog powiedziała że jakby Ci to w czwartek mogę przyjść i że wizyty bez problemu co tydzień jeśli ma mnie to uspokoić:) dziewczyny wybaczcie że nie odniosę się do niczego ci dziś pisałyscie ale padam na twarz po tej pracy a jutro znowu trzeba tam iść

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
‹‹ 113 114 115 116 117 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Mikroelementy dające makro-poprawę męskiej płodności

Dowiedz się, które mikroelementy odgrywają kluczową rolę w kontekście męskiej płodności. Na co zwracać uwagę i których składników nie powinno zabraknąć w diecie przyszłego taty? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Test owulacyjny. Jak działają testy owulacyjne i czy są skuteczne?

Testy owulacyjne są jednym z najprostszych narzędzi do samodzielnego wykrywania dni płodnych i zbliżającej się owulacji. Przeczytaj jak działają testy owulacyjne, jak je prawidłowo wykonać, ile kosztują i czy można im zaufać w 100%. Podpowiemy Ci również jak skutecznie zwiększyć działanie testów owulacyjnych! 

CZYTAJ WIĘCEJ

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ