X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • mi88 Autorytet
    Postów: 1826 2128

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:10

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Dariusz Zarotynski. Bardzo dokładny i skrupulatny, a do tego z wielką wiedza.
    O super! Mi lekarz też go polecił i 22.01 mam u niego genetyczne w Meavicie :)

    Jakiego ginekologa polecasz? Ja się miotam między różnymi w Luxmedzie, bo nie jestem w stanie zarezerwować terminu u jednego (jest dwoje-troje z dostępnymi terminami, ale są koszmarni) i muszę czatować na terminy, które się zwalniają. A że żaden z odwiedzonych do tej pory mnie nie przekonał, to i mi specjalnie nie zależy, żeby się trzymać jednego.
    Po połowie ciąży pewnie, jak będę wybierać szpital, może przerzucę się na jakiegoś dobrego prywatnego, który będzie pracował w wybranym szpitalu.

    Anna Stesia, pilik lubią tę wiadomość

    qb3c2n0a4q2qbkcb.png
    Dziewczynka <3 Dwie kreski 23.11.17 (19.08 cb)
    MTHFR 1298A-C homo, PAI-1 4G homo
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:33

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    mi88 wrote:
    O super! Mi lekarz też go polecił i 22.01 mam u niego genetyczne w Meavicie :)

    Jakiego ginekologa polecasz? Ja się miotam między różnymi w Luxmedzie, bo nie jestem w stanie zarezerwować terminu u jednego (jest dwoje-troje z dostępnymi terminami, ale są koszmarni) i muszę czatować na terminy, które się zwalniają. A że żaden z odwiedzonych do tej pory mnie nie przekonał, to i mi specjalnie nie zależy, żeby się trzymać jednego.
    Po połowie ciąży pewnie, jak będę wybierać szpital, może przerzucę się na jakiegoś dobrego prywatnego, który będzie pracował w wybranym szpitalu.

    Moja doktor nie przyjmuje w żadnym szpitalu i to jest duży minus. Pocieszam się, że przy (prawidłowo przebiegającym) porodzie w sumie chyba ważniejsza jest położna. Szczegóły wyślę Ci na priv.

    mi88 lubi tę wiadomość

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Oczywiście nie umiem czytać - przeczytałam "jako na eksperta" nie "jak na eksperta" ;-) Jestem z Krakowa i mogę Ci tu polecić endokrynologa, ginekologa i proktologa :-)
    kurcze trochę słabo bo jestem z wrocławia ..:)

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    Moja doktor nie przyjmuje w żadnym szpitalu i to jest duży minus. Pocieszam się, że przy (prawidłowo przebiegającym) porodzie w sumie chyba ważniejsza jest położna. Szczegóły wyślę Ci na priv.

    Też na początku chciałam, aby mój lekarz koniecznie przyjmował w szpitalu, w którym będę rodzić. Potem się dopiero dowiedziałam, że poród odbiera położna i lekarz to nawet na mnie nie spojrzy :)
    Tylko przy komplikacjach może się pojawić, więc lepiej aby go nie było.

    Anna Stesia, Bajkaaa, mi88 lubią tę wiadomość


    age.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 20:49

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    kurcze trochę słabo bo jestem z wrocławia ..:)

    To mamy kawałek do siebie :-) Ale Wrocław cieszy się dobrą sławą jeśli chodzi o ginekologię, nawet chyba lepszą niż z Kraków. Nie wiem, jak z endokrynologią, mam wrażenie, że to naprawde trudna dziedzina i jest jeszcze mnóstwo nierozwikłanych zagadek.

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna Stesia wrote:
    To mamy kawałek do siebie :-) Ale Wrocław cieszy się dobrą sławą jeśli chodzi o ginekologię, nawet chyba lepszą niż z Kraków. Nie wiem, jak z endokrynologią, mam wrażenie, że to naprawde trudna dziedzina i jest jeszcze mnóstwo nierozwikłanych zagadek.
    do endo chodzę do Gawrysia. Chyba naprawdę jest dobry, bo u ilu ginekologów byłam to zawsze jak mówię jego nazwisko słyszę dobre opinie. Przede wszystkim jak mu coś "nie pasuje" wysyła mnie na dodatkowe badania. A nie olewa temat

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    I taki lekarz jest super! Zwłaszcza teraz w ciąży.

    olik321 lubi tę wiadomość

  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer, kochana, czy wszystko w porządku?

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Przed chwilą do domu dotarłam, było mega opóźnienie i okropne warunki na drodze, bo lało dość mocno.

    Jakieś mieszane uczucia mam.. ech.

    Z pozytywów - maluszek żyje i fika. Zdaniem lekarza wszystko wygląda ok.

    Z minusów - przyplątał się grzybek no i maluch spowalnia ze wzrostem. Na prenatalnych był 5 dni do przodu, 3 tyg. temu 3 dni do przodu a teraz równo z terminem. Jakoś nie umiem się tym nie martwić... może to ja przesadzam?

    Na grzybka lekarz przepisał Gynazol, ale z tego co poczytałam opinie na temat jego stosowania w ciąży są mieszane :(

    Jadranka lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Bajkaaa Autorytet
    Postów: 4691 6053

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer na pewno jest wszystko dobrze, pewnie to są błędy pomiarowe nie stresuj się proszę cię

    Anna Stesia a powiedz mi ile płaciłas u zatorynskiego 270zl czy więcej?

    bhywdf9hizoki5ai.png
    Córeczka <3 Zosieńka <3
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Uff, ciesze się, że napisałaś. Mam wrażenie, że nasze ciąże przebiegają jak na razie bardzo podobnie i że to, co teraz napiszę bardzo Cie uspokoi, bo sama konsultowałam to już z lekarzami, a część zweryfikowało tzw. życie :-)

    Po pierwsze, u mnie kruszek też zwolnił. Na prenatalnych był 8 dni do przodu, a teraz, siedem tygodni później, już jest tylko 2. Podobno na początku ciąży tak jest, że część maluszków mocno startuje do przodu, a potem spowalnia, żeby jednak w jakichś przyzwoitych centylach zaczać sie mieścic:-) Ja już sobie nawet wcześniej żartowałam, że mój to chce 9 miesięcy załatwić w 7, ale na szczeście przestał się śpieszyć i rośnie spokojnie. Mnie z kolei bardzo martwiło to, że rósł za szybko, bałam się jakiejś makrosomii czy hipertrofii, i teraz to jego dostosowanie się do terminu z OM działa na mnie uspokajająco.

    Po drugie - Gynazol brałam przed świętami. Pomógł średnio i dzisiaj znów dostałam globulki od grzyba (Macmiror) oraz krem. Co ciekawe, w posiewie nic mi nie wyszło, a w cytologii - ostry stan zapalny. Ulotką się nie martw, oni tak zawsze piszą asekuracyjnie, że tylko w razie najwyższej konieczności etc. Gynazol kiedyś, przed ciążą, bardzo mi pomógł, teraz nie bardzo, ale sporo osób bierze go w ciaży i u nich działa, więc życzę Ci, żeby u Ciebie też tak było.

    mi88 lubi tę wiadomość

  • Amy333 Autorytet
    Postów: 2509 3869

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    olik321 wrote:
    do endo chodzę do Gawrysia. Chyba naprawdę jest dobry, bo u ilu ginekologów byłam to zawsze jak mówię jego nazwisko słyszę dobre opinie. Przede wszystkim jak mu coś "nie pasuje" wysyła mnie na dodatkowe badania. A nie olewa temat
    Olik ja tez z Wrocka,no prawie;) wlasnie zastanawiam sie'nad ginem. Ostatnio leczylam sie w Invimedzie,u Gizlera. No ale on raczej ciazy prowadzil nie bedzie;) Masz jakichs faworytow?

    14 cs- suplementacja M- udało się w ostatnim dniu roku!
    2 cykl po sono HSG- polecam każdemu przeczyścić rurki;)
    3i49hdgeac44oma5.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Bajkaaa wrote:
    Summer na pewno jest wszystko dobrze, pewnie to są błędy pomiarowe nie stresuj się proszę cię

    Anna Stesia a powiedz mi ile płaciłas u zatorynskiego 270zl czy więcej?

    Równe 270.

  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer napewno są błędy pomiarowe albo maluszek będzie teraz po prostu rósł zgodnie z krzywymi i usg :)

    Dziewczyny tak mi dziś brzuch wywaliło.. ostatnia para spodni została. Pozostałe cisną. Byliśmy w sklepie, przymierzałam ciążowe i są super wygodne, ale nie było ciemny w moim rozmiarze.

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Amy333 wrote:
    Olik ja tez z Wrocka,no prawie;) wlasnie zastanawiam sie'nad ginem. Ostatnio leczylam sie w Invimedzie,u Gizlera. No ale on raczej ciazy prowadzil nie bedzie;) Masz jakichs faworytow?
    chodzę do Myszczyszyn do Ginmedici.
    Tam też przyjmuje Michał Śliż ( polecany min przez lamkę) i Rubisz ( tez dużo dobrych opinii o nim słyszałam)
    Jestem zadowolona, mają "rozsądnych" lekarzy i dobry sprzęt. Wizyta 180 zl

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • JuicyB Autorytet
    Postów: 1160 1541

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:39

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Summer u mnie 12 tydz. - 7 dni do przodu, 20 tydz. - 3 dni do przodu, a teraz znowu mam 10 dni do przodu. Skacze tak, ale wszystko w porządku.

    Anna Stesia lubi tę wiadomość


    age.png
  • Anna Stesia Autorytet
    Postów: 3942 5285

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Olik, a ja się zbuntowałam i powiedziałam, że żadnych spodni ciążowych kupować nie będę. Mam trochę sukienek, w które się jeszcze mieszczę, kupiłam sobie rajtki ciążowe i może kupię 1-2 sukienki ciążowe do pracy jak już przestanę się mieścić w te zwyczajne. Jedyne, w co musze zainwestować, to majtki ciażowe - wszystkie zwykłe już mnie cisną i kończą się w połowie tyłka ;-)

    Jadranka lubi tę wiadomość

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:43

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Anna, nie wiem co ja bym bez Ciebie zrobiła <3 Kolejny raz mnie uspokajasz.. Rzeczywiście wychodzi na to, że przychodzi nam się z podobnymi problemami mierzyć.

    Z eMkiem postanowiliśmy, że dla spokoju pójdziemy za 2 tyg. jeszcze do jednego lekarza, mój i tak ma urlop do końca miesiąca.
    A z lekiem chyba nie mam wyboru.. nie ma też co łazić z infekcją, bo może jeszcze bardziej zaszkodzić.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 21:43

    Anna Stesia lubi tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:46

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    hmm chyba nie wytrzymam tyle bez spodni,
    na codzień to podstawa mojej garderoby :)
    dziewczyny w jakich wypadkach bierzecie nospe?
    dziś cały dzień ćmi mnie brzuch, raz mocniej, raz słabiej, standardowo jak na okres
    teraz boli bardzo mocno ale da się jeszcze wytrzymac.. ( plus dużo białego śluzu)
    nie wiem czy brac nospe czy odpuścić

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 10 stycznia 2018, 21:53

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ale się dzisiaj rozpisałyście! Ledwo nadrobiłam. Summer niczym się nie przejmuj, u mnie też maluch zrównał się z terminem z om. Na początku był 3 dni do przodu. To chyba już tak jest, że z czasem mogą troszkę zwolnić. Zresztą ten wzrost nie jest też stale taki sam. Może się okazać na następnej wizycie, że znowu przyspieszy.

    Agniechaaa pytałaś jak zdrobnic imię Celina. Moja bratanica ma tak na imię. Oczywiście jest zdrobnienie Celinka, ale to długie i nie praktyczne więc my mówimy Cilka albo poprostu Celina :)

    Ja się cały czas waham i nie wiem jakie imię wybrać. Na razie zastanawiamy się nad Felicją i Heleną. Zdrobnienia podobne Fela i Hela :)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 10 stycznia 2018, 21:55

    summer86, Ruth, Sarna84 lubią tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
‹‹ 147 148 149 150 151 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Niepłodność a nietolerancja pokarmowa - czy istnieje związek?

Dlaczego coraz częściej przyszli rodzice nie mogą doczekać się upragnionego potomstwa? Czy nieodpowiedni styl odżywiania może przyczyniać się do powstawania zaburzeń płodności? Czy nietolerancja pokarmowa może wpływać na obniżenie płodności, a nawet powodować niepłodność? Jakie testy na nietolerancje pokarmowe warto wówczas wykonać?  

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Dieta Płodności w OvuFriend - jak otrzymać spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności?

Brak śluzu płodnego, endometrioza, nieregularne cykle, a może PCOS? Dieta Płodności w OvuFriend to spersonalizowane zalecenia dietetyczne i przepisy na koktajle płodności dopasowane idealnie do Ciebie i Twoich dolegliwości! Sprawdź instrukcję krok po kroku, jak otrzymać Dietę Płodności i zwiększyć szanse na zajście w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ