X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny a płatki owsiane, jaglanej od kiedy dawałyście?

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Taaaadam, jestem znowu brunetką :)
    ]

    Nadrobię dokładniej w domu, bo jestem z dziewczynami u babci

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 21:25

    JustynaG, Minnie89, Achia, Karma88, Bajkaaa, Aga9090, olik321, Siwulec, Fozzie Bear, Yoselyn82, KateHawke, Patrycja20, Lena21, blue00, ibishka, Kaczorka, Jeżowa, Emiilka, pilik, Nadzieja22, Lunaris lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna- pięknie! <3

    Luna1993 lubi tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:41

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola , no i wyszło, że nie mam serca.

    Nie wiem jak rzuca się Lewko ale ja z łóżeczka ściągnęłam przewijak. Mała uderzała z taką siłą w łóżeczko i szczebelki, że siedząc w salonie - słyszeliśmy odgłosy z sypialni.
    Na początku byłam przeciwna ochraniaczom na szczebelki a teraz poważnie o tym myślę. Szczególnie, że w dodatkowym mobilnym łóżeczku zaraz przestanie się mieścić.

    Ania podobnie rzuca się w kąpieli. W wanience ma taką skupioną minę, robi niemal świecę by następnie bach - nogi w dół. Powstrzymywanie nóg nic nie daje, ona kombinuje jak uderzyć z większą siłą. Naprawdę nie wiem jak to możliwe, że nie ma siniaków. Ale nie wygląda wtedy na pokrzywdzone dziecko, raczej na takie badające grunt. To co pisała Olik brzmi tu logicznie.
    No i jeszcze jedna kwestia, na ile emocje rodziców - przekładają się na dziecko. Czyli im bardziej my się denerwujemy, tym bardziej stresuje się maluch.

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Yoselyn82 Autorytet
    Postów: 14990 18897

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:56

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna wygladasz suuper :)

    Fozzie wygladacie przepieknie :) i jaka ty chudzinka! :)

    Ania ale Oscarek sliczny i jak ladnie siedzi i je :) widze ze masz zapasik jedzonka ;)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 15:00

    Luna1993, Ania1003 lubią tę wiadomość

    Mój pierwszy cud - kochany Michałek ❤️❤️❤️

    Mój drugi cud - kochany Juluś♥️♥️♥️

    Nigdy się nie poddawaj chociaż byłoby to trudne! - Kiedy śmieje się dziecko - śmieje się cały świat
    ❤️❤️❤️
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:02

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna nie chciałam Cię urazić. Po prostu moja wrażliwość nie pozwala mi na pozostawienie dziecka samemu sobie w takiej sytuacji w łóżeczku tym bardziej że widzę że moja bliskość Go bardzo uspokaja. Tylko to chciałam napisać. Żeby nie przytrzymywać nóżek, co też uważam za logiczne wolę zabrać Małego do łóżka. Stresuje mnie ta sytuacja ale aktualnie nie widzę dla siebie/dla nas innej opcji. Mam nadzieję że to szybko minie.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania dzięki za opis !!! Ilustracje najlepsze :)

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Patrycja20 Autorytet
    Postów: 2236 3755

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka o wiele lepiej ! <3 piękna Ty !!!

    Ania wow ! I Oskar jaki przystojniak :)

    Luna1993, Ania1003 lubią tę wiadomość

    Olivierek 27.01.2015🥰❤
    201901205364.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania- wow,ale super :) Oskar boski i podziwiam za zapas jedzenia :)

    Ania1003 lubi tę wiadomość

  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna cudownie <3 lubię Cię w takim wydaniu! (a najbardziej to z uśmiechem!)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 15:09

    Luna1993 lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja też trochę pospamuje moim pięknie brzuszkującym Maluchem :)
    Zdjęcie z wczoraj!!
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/0491b1d7a4d1.jpg

    Achia, Yoselyn82, olik321, Ania1003, Fozzie Bear, summer86, JustynaG, Patrycja20, Lena21, Bajkaaa, blue00, ibishka, KateHawke, Kaczorka, Emiilka, Jeżowa, Aga9090, pilik, Minnie89, veritaserum, Lunaris, Lusesita, emi2016 lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:14

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna dla mnie dobrze wyglądasz i w czerwonych i w ciemnych. Ale
    - po pierwsze ładnemu we wszystkim ładnie
    - po drugie zmiany są potrzebne :)
    Może za pół roku wystąpisz w blondzie ;)

    Luna1993 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:20

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, nie czuję się urażona.
    Przede wszystkim Lewko płacze a Ania rzuca nóżkami jak szalona ale robi to przez sen. Albo w wanience (ale tak jak pisałam wcześniej, nie widać by było jej z tym źle, raczej płacz jest wtedy gdy wyjmuje się z wanny).

    Ty jesteś mamą Lewka i najlepiej znasz potrzeby swojego synka. :)

    Nie należę do osób, które pozwalają wypłakać się dziecku. Jeśli widzę, że Ani jest źle to jestem przy niej. Ale nie biegnę do niej na każde jęknięcie.

    No i zauważyłam, że Ania lepiej śpi gdy może się wtulić w pieluszkę tetrową. Jak ją usypiamy to wystarczy przyłożyć jej do twarzy (tak by przysłoniła kawałek policzka i oczko) i w ciągu 5 minut śpi. Oczywiście pod warunkiem, że jest zmęczona :)

    Ania , piękne zapasy. Przed zamknięciem opakowania warto pozbyć się powietrza w woreczku. Wtedy zajmuje mniej miejsca w zamrażalniku :)
    Oskar cudowny!

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 15:22

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:47

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ania jesteś bardzo zorganizowana więc tym bardziej się dziwię że brakuje Ci czasu. Ale to pewnie wina braku emka. We dwie osoby jest dużo łatwiej. Co do mrożonek to super pomysł, jak będę gotować moje wege potrawy to pewnie też we większych ilościach i będę mrozić. Tylko faktycznie trzeba szukać małych woreczków albo po prostu pakować mniej :)

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:50

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Luna świetnie wyglądasz !

    Fozzie :O boskaaaaaaa !

    Rucola co do rozszerzania diety ja jestem raczej niezbyt przykładem bo to jest raczej spontan :) jedyne co przeczytałam to porady z forum i na stronie alaantkowe blw (bardzo podoba mi się ich podejście)

    Ja zaczęłam podawać wodę w doidy jakieś 2 tygodnie przed rozszerzeniem diety, żeby go z tym oswoić itd ale dosłownie po kilka kropli na dnie kubeczka - nie wiem czy to miało jakiś wpływ, ale teraz jak widzi kubek to aż podskakuje, bardzo lubi wodę i pije bez problemu.

    Nie pamietam dokładnie, ale u nas bardzo szybko było tak: rano kaszka (ewentualnie + owoce) a popołudniu słoiczek - pierwszy tydzień jednoskładnikowe a później już wszystko i wieloskładnikowe tez. Teraz prawie codziennie przygotowuje warzywa typu: brokuł, ziemniak, marchewka, burak, awokado - tylko, że tym to moje dziecko się głównie bawi, coś tam zje, ale woli słoiczek (podany łyżeczka zjada już prawie cały)

    Ania jeśli mogę coś poradzić to woreczki tak jak mleko najlepiej mrozić na płasko, wtedy zajmują dużo mniej miejsca ;) Oskar wyglada super, a kuchnia prezentuje się jak u jakiejś instamamy :) (moja po takim gotowaniu nie nadawałaby się do pokazywania :p

    Fozzie Bear, Rucola, Ania1003, Luna1993 lubią tę wiadomość

  • Lena21 Autorytet
    Postów: 2201 6393

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 15:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola pisałaś ostatnio, że Lewko się ślini na zdjęciach, wiec z dedykacją dla Was Franio ząbkujący:

    [ur

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 19:37

    Patrycja20, Siwulec, blue00, Achia, JustynaG, Yoselyn82, Emiilka, Jeżowa, Kaczorka, KateHawke, Aga9090, Rucola, pilik, Minnie89, veritaserum, Bajkaaa, ibishka, Nadzieja22 lubią tę wiadomość

  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:09

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lunka, bardzo ładnie Ci w tym kolorze! Super, że miałaś chwilę na przyjemności.

    Ania, u nas też nie zawsze udaje się podać małemu zupkę czy danie obiadowe, ale wtedy zawsze kombinuję i dostaje np. awokado lub warzywa z naszego obiadu - zaczęłam gotować część rzeczy bez soli. A Oskarek cudowny! :)

    Rucola, imię cudownie pasuje do Lewcia - on zawsze jest taki dostojny na fotkach, nawet jak mu się ślina ciągnie ;)

    Mi się wydaje, że w rozszerzaniu najtrudniejsze są pierwsze 2 miesiące i ten strach czy coś dziecku nie zaszkodzi, czy dziecko będzie jadło z apetytem itd. Im później tym powinno byc lepiej, szczególnie że wg nowych wytycznych dzieci mogą dostawać prawie wszystko z wyłączeniem rzeczy z listy zakazanych (np. całe orzechy, miód, mleko ryżowe,).

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 16:12

    Rucola, Luna1993, Ania1003 lubią tę wiadomość

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • Jeżowa Autorytet
    Postów: 3181 8800

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:27

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena Twój telefon robi takie zajebiste zdjęcia? :D Franio jak model!!! Taki marzyciel <3

    Ania ale ekstra zapasy :) w sumie to dobry sposób, tak sobie wszystko przygotować, ale znając mnie będę przygotowywać w chaosie wszystko na bieżąco :D

    Rucola współczuję ciężkich nocy! Oby szybko minęło!

    My dzisiaj na nogach od 4... Po raz pierwszy takie coś się zdarzyło, a potem do 9 nie spała - szalona, ja nie dawałam rady, a ta pełna energii. Na ratunek przyszła mi moja prowizoryczna elastyczna chusta i tak mi się spodobało (i Agatce), że na weekend pożyczam chustę tkaną od Olik, żeby popróbować :)

    Ania1003 lubi tę wiadomość

    córeczka 2018 <3
    synek 2020 <3
  • Melevis Autorytet
    Postów: 1316 4760

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    O kurcze, to u mnie te rozszerzanie diety wygląda słabo porównując z Waszym :D przy Stachu jakoś bardziej na to wszystko patrzyłam. Teraz Lenie po 6 miesiącu zaczęłam dawać słoiczki z jednym warzywem, a po dwóch tygodniach po prostu przed doprawieniem naszego obiadu, część odkładałam, dodawałam ewentualnie trochę ziół i tak dawałam Lenie. Pije tylko wodę, Staszek też do tej pory nic innego nie chce (no, czasami pije Kubusie w kartoniku, bardzo dobry skład mają). Na śniadanie zazwyczaj ciemny chleb z szynką, twarożkiem albo jakieś placki. I to tyle.

    summer86, JustynaG, Fozzie Bear, Patrycja20, emi2016 lubią tę wiadomość

    l22nj48ay1qfqnoi.png
    klz9jw4z9e5d3ouc.png
    qb3cg7rfn0fbukfn.png
    02.2017 [*] 6tc
    01.2019 [*] 10tc
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 16:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis, ja też nie szaleję, bo Ania i tak mało zjada. Najchętniej póki co je kaszkę, awokado i słoiczek dynia-ziemniak. Moje specjały nie trafiają w jej gust, więc żeby się nie frustrować, staram się wkomponować nasze jedzenie w jej rozszerzanie diety. Wtedy przynajmniej nie jest mi żal, że sie nagotowałam a ona nie je. U nas jest duży problem z konsystencją, bo papki jej nie podchodzą a z kawałkami jeszcze średnio sobie radzi, musi byś to rzecz latwa do rozmemłania ;)

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
‹‹ 2738 2739 2740 2741 2742 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

Inseminacja (IUI) koszt i wskazania. Jaka jest skuteczność inseminacji?

Inseminacja domaciczna jest zabiegiem mającym na celu, ułatwienie zapłodnienia, poprzez skrócenie drogi, jaką mają do pokonania plemniki do komórki jajowej. Czy warto ją wykonać, jaki jest koszt i przy jakich schorzeniach odnotowuje się najlepsze rezultaty? Przeczytaj również jakie badania należy wykonać przed inseminacją i jak się do niej przygotować. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Kalendarz dni płodnych podczas starania o dziecko

Przeczytaj dlaczego coraz więcej lekarzy zaleca kobietom starającym się o dziecko prowadzenie aplikacji miesiączkoweji i obserwację własnego ciała. Kalendarz owulacji - czym jest, na czym to polega i dlaczego podczas starania o dziecko warto wiedzieć coś więcej o swoim cyklu niż czas jego trwania. 

CZYTAJ WIĘCEJ

Problemy z zajściem w ciążę - 13 niepokojących objawów

Czy problemy z zajściem w ciążę można przewidzieć? Przeczytaj listę 13 potencjalnych symptomów, którym powinnaś się bliżej przyjrzeć. Nieregularme miesiączki, obfite miesiączki, niskie libido czy utrata włosów - nie ignoruj tych i innych symptomów mogących świadczyć o zaburzeniach hormonalnych czy innych schorzeniach powodujących problemy z zajściem w ciążę. 

CZYTAJ WIĘCEJ