X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 12:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Ja do inhalacji daje : atrovent (przy mniejszym kaszlu, katarze), nebbud (jak Melevis) i mam jeszcze jakieś robione dla Tosi.

    Ania zaakceptowałam ale nie wiem czy aktualne

    Bajeczko bardzo się cieszę że u Was wszystko dobrze i że Zosi tak smakują obiadki i deserki <3 pisz jak najwięcej ;*

    Właśnie siedzę u fryzjera, jak mi miło! <3

    pilik, Rucola, Bajkaaa, Emiilka lubią tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 12:57

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Melevis, Luna dzięki. Zapisuję wszystko i w miarę możliwości uzupełnię apteczkę, bo z reguły jak ma się leki to choroba nie przychodzi. I tego się trzymam :P

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 12:59

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    veritaserum wrote:
    Rucola to co opisujesz przeżywam od jakiś chyba 3 tyg. Mam nadzieję że u Was będzie lepiej !!
    Veritaserum polubiłam za to, ze nie jesteś juz osamotniona :) Przetrwamy to, mam nadzieje że u was szybko odpuści a u nas nie potrwa długo. Aktualnie moim największym marzeniem jest większe łóżko :P

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:11

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Cześć dziewczyny,
    u nas standardowo 5 pobudek z tym wyjątkiem, że panienka o 7 postanowiła zacząć dzień. Zazwyczaj o 7 budziła się na jedzenie i jeszcze dała mi godzinkę pospać. No nic.

    Rucola , a może to "rzucanie się" to po prostu taki etap, który trzeba przetrwać? I może Lewko da radę zasnąć w swoim łóżeczku?
    Aneczka też się rzuca. Ale często wystarczy wziąć na ręce, utulić i odlożyć do łożeczka.

    Luna , udanej wizyty u fryzjera!

    Podziwiam zarówno Melevis jak i Fozzie. Może wy się minęłyście z powołaniem i powinnyście leczyć dzieci?

    Luna1993 lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A u nas najlepsza do inhalacji jednak jest najzwyklejsza sól fizjo 0.9%! Tylko trzeba serio pilnować i pamiętać o systematyczności - ja we wtorek Stasia przez cały dzień co chwilę ganialam do inhalatora (o zgrozo ile cukierków zjadł "w nagrode" - wyjdziemy z przeziebienia z próchnicą!)

    Pokaże wam moje "matczyne" zdjęcie z cukierkiem małym!
    https://naforum.zapodaj.net/thumbs/9a294.jpg

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 16:27

    Patrycja20, Luna1993, JustynaG, KateHawke, Rucola, Yoselyn82, Minnie89, Kaczorka, olik321, Achia, Lunaris, Bajkaaa, blue00, Jeżowa, Lena21, ibishka lubią tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie idź być chuda gdzie indziej! :D

    Przepiękne jesteście <3 !!!

    summer86, Kaczorka, Achia, pilik, Fozzie Bear, Jeżowa, ibishka lubią tę wiadomość

  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:24

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie - Ty rodziłaś 2 tygodnie temu? :O

    Fozzie Bear lubi tę wiadomość

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny, w temacie rozszerzania diety. Wiem, ze każdy ma inny schemat, ale tak mniej więcej:
    1.W jakiej kolejności wprowadzałyście warzywa/owoce i ile dni dawałyście 1 pokarm 1 raz dziennie?
    2. Po jakim czasie przeszłyście na 2 dodatkowe posiłki i kiedy zaczęłyście podawać danie skomponowane np marchewka+ziemniaki?
    3.Kiedy wprowadziłyście kaszkę a kiedy owoce?
    4.Kiedy zaczęłyście dawać wodę?
    Jeśli macie czas i ochotę napisać to będę bardzo wdzięczna!!! Pisząc warzywa czy owoce mam na myśli zarówno samodzielnie przygotowaną papkę jak i słoiczek :) ale będe wdzieczna za informacje o sposobie przygotowania
    Nie chcę Wam zawracać głowy ale może któraś z Was znajdzie chwilę i ochotę. Jestem totalnie zielona w temacie... wiem tyle że rozszerzanie zaczynamy od marca i na pierwszy rzut idzie awokado i brokuł, potem pewnie ziemniak i dynia a co dalej to nie mam pojęcia :P

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:25

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie to MUSI być fotoszop. Nie mogę uwierzyć....
    Zazdość 100%. Wyglądasz zjawiskowo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 13:33

    Fozzie Bear lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Minnie89 Autorytet
    Postów: 791 1680

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:28

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie - masz szczęście, że Cię uwielbiamy i jesteś śliczna! :P bo to aż boli... Cudownie wyglądasz <3

    Fozzie Bear lubi tę wiadomość

    dqprhdge2q9dik3m.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:32

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Justyna to pewnie taki etap ale to rzucanie to u nas odwieczny problem, teraz się bardzo nasiliło. jedyne co względnie pomaga to przytrzymywanie nóżek i głaskanie. Jak przestaję to znów to samo. Nie mam siły wisieć nad łóżeczkiem 5 razy w nocy po nie wiadomo ile więc z własnej wygody Mały wyladował z nami. Liczę ze to etap przejściowy bo bardzo mi zależy żeby Mały wrócił do łóżeczka... Ale teraz widzę, ze ewidentnie potrzebuje bliskości, mój emek się śmieje, ze straszny maminsynek się z niego zrobił, nawet jak spi między nami to zawsze główkę ma przekręconą do mnie i w nocy coraz bardziej sie do mnie przysuwa...

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • summer86 Autorytet
    Postów: 8570 7936

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:34

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, poniżej jak ja robiłam, ale nie wiem czy to prawidłowe podejście było, bo coś Ania mało ochoczo je. Właśnie zakończyłyśmy półgodzinne karmienie i zjadła może z 20 gramów ;)


    1.W jakiej kolejności wprowadzałyście warzywa/owoce i ile dni dawałyście 1 pokarm 1 raz dziennie?

    Dynia, batat, ziemniak, marchewka, awokado, brokuł, cukinia. Starałam się przez pierwsze dwa tygodnie podawać jeden produkt przez 3 dni, przy czym jeśli miałam dwa sprawdzone to robiłam już mixa.

    2. Po jakim czasie przeszłyście na 2 dodatkowe posiłki i kiedy zaczęłyście podawać danie skomponowane np marchewka+ziemniaki?

    Jak wyżej.
    Dwa posiłki były po tygodniu.

    3.Kiedy wprowadziłyście kaszkę a kiedy owoce?

    Kaszka weszła po tygodniu, owoce po 1,5 tygodnia.

    4.Kiedy zaczęłyście dawać wodę?

    Od razu proponowałam, ale mała póki co mało wypija.

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 13:35

    3i49mg7yu2aqel15.png
    starania od 03.2016, 2IUI, CP, 18 cs szczęśliwy <3
    IO, stan przedcukrzycowy, MTHFR 677C-T,PAI-1(hetero), AMH 3,6, HSG 11.2016-jajowody drożne, długie i kręte
  • JustynaG Autorytet
    Postów: 4142 6356

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:42

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola, to ja jestem Madka bo tak bardzo tym rzucaniem się nie przejmuje :) może się przyzwyczaiłam?

    43kt3e5ee2053a1j.png

    43ktio4p46502aio.png
    https://ekstesterki.wixsite.com/dziecko
  • olik321 Autorytet
    Postów: 3102 4064

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:45

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola u nas też było takie rzucanie, ale ja nie przytrzymywałam

    Fizjo mi doradziła by tego nie robić. Dziecko sprawdza grunt stopkami i też odreagowuje bodźce czy emocje.

    JustynaG, Rucola lubią tę wiadomość

    <3 synek 18.08.18

    f2w3xzkrtbku6fy9.png
  • moniśka... Autorytet
    Postów: 950 1084

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola ja zaczelam od dyni, ziemniak, batat, marchew, brokul, awokado, cukinia, kalafior. Kazde warzywko podawalam ok 3-4dni a jak kilka sie przyjelo to laczylam. Na początku sloiczki, chociaz jak akurat cos gotowalam dla nas to odlozylam przed przyprawieniem i podawalam.
    Owoce po ok 2 tygodniach a kaszka po miesiącu.
    Woda od razu ale ciezko z tym szlo.

    Rucola lubi tę wiadomość

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 13:51

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny dzięki, też porobiłem skany co podawać w razie W ;)
    Rucola- no to masz teraz etap który my mamy od urodzenia ;) może jakoś bardzo się nie rzuca, ale zmianę podłoża z "matka" na "cokolwiek innego" wyczuwa natychmiast. Ale jak zacznie spać w łóżeczku to pewnie będzie mi tego brakowac ;)

    Fozzie- ah Ty bezczelnie dobrze wyglądasz ;) Klara też :)

    Luna-o której ten fryzjer?:)

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 17 stycznia 2019, 13:52

    Fozzie Bear lubi tę wiadomość

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:03

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dziewczyny ogromnie dziękuję!!! Summer dzięki za taki dokładny opis :*
    Już mi coś tam zaczyna świtać ;)
    Justyna z tym rzucaniem to naprawdę makabrycznie wygląda, Mały tak się rzuca że nawet jak uśnie przy cycku, odłożę do łóżeczka to się wybudza od tych uderzeń. Ciężko mi to opisać, może kiedyś nagrań filmik :)
    Olik właśnie dlatego Go zabieram do łóżka, bo tam względnie szybko usypia a w łóżeczku to jest ciągła walka i nie widzę Go tak zostawić.... Kiedyś emek kazał mi wyluzować i po 15 minutach sam Go zabrał na ręce i zaczął tulić. Ja może nie potrafię tego dobrze zobrazować ale to jest ewidentne odreagowywanie które nie daje mu spać. Musimy mu jakość pomóc bo się bardzo męczy :(

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:06

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    A co do rozszerzenia diety to chcę zacząć od zielonych i mało słodkich warzyw, więc widzę to tak 3 dni brokuł, 3 dni awokado,3 dni ziemniaki. Jak siądzie to dołożę dynię a później marchewkę tylko to już pewnie w miksach ;)

    pilik lubi tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Rucola ja Ani nie zabieram do łóżka. Nie wiem czy się męczy może trochę ale robi to przez sen. Zostawiam i w końcu zasypia głębiej i się uspokaja. Ogólnie dopóki nie płacze to nie ruszam jej.

  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 17 stycznia 2019, 14:21

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Veritaserum u nas tak uderza o materac i szczebelki że się wybudza i jest płacz. Dlatego chwilę stoję nad nim i blokuję nóżki żeby tak nie wariował ale z reguły i tak się wybudza.
    Może u Was to inaczej wygląda. Ja nie mam serca zostawi z Go w łóżeczku i brać na przetrzymanie.

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
‹‹ 2737 2738 2739 2740 2741 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

6 składników, które mogą wesprzeć Twoją płodność i zwiększyć szanse na zajście w ciążę!

Dowiedz się, które składniki są ważne i istotne w kontekście płodności. Jakie produkty mogą zwiększać szanse na zajście w ciążę i tym samym przyśpieszać starania o dziecko? Poznaj proste i sprawdzone przepisy na zastosowanie 6 składników wspierających płodność!

CZYTAJ WIĘCEJ

Czy jestem w ciąży? - ciąża urojona a widoczne objawy ciąży

Zdarzyło Ci się usłyszeć coś, co bardzo chciałaś usłyszeć lub czego usłyszeć za wszelką cenę nie chciałaś, mimo panującej wokół ciszy? Czasem nasz mózg płata nam figle. Jeśli bardzo czegoś pragniemy, jesteśmy skłonni dostrzegać przejawy tego pragnienia, mimo ich braku. Wiele kobiet starających się o dziecko, co miesiąc zasatanawia się: "Czy jestem w ciąży?", dostrzega u siebie pierwsze objawy ciąży, po czym po wykonaniu testu ciążowego widzi jedną kreskę. Ciąża urojona czy "urojenie ciążowe" - jak je rozpoznać? 

CZYTAJ WIĘCEJ

Wybór dawczyni komórki jajowej – o czym warto pamiętać?

Odkryj kluczowe aspekty wyboru dawczyni komórki jajowej i dowiedz się wszystkiego o procedurze in vitro z wykorzystaniem komórki jajowej dawczyni lub nasienia dawcy. Jak to dokładnie działa? Gdzie i w jaki sposób można znaleźć odpowiednią dawczynię? Rozmawiamy z lek. med. Włodzimierz Sieg z Kliniki INVICTA, który opowiedział nam również o innowacyjnym narzędziu wykorzystującym algorytm machine learning (AI) do doboru fenotypowego pomiędzy biorcami a dawcą komórek. 

CZYTAJ WIĘCEJ