X

Pobierz aplikację OvuFriend

Zwiększ szanse na ciążę!
pobierz mam już apkę [X]
Forum W oczekiwaniu na testowanie Ex-testerki. Cudzie trwaj
Odpowiedz

Ex-testerki. Cudzie trwaj

Oceń ten wątek:
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 5 lipca 2019, 08:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Lena - to Franio jest teraz wielkości Aluśki :) też 11kg i ponad 80cm :)

    U nas był zawsze ten "problem", że Aluśka jest wąska i wszystko na niej wisi.. więc teoretycznie najlepiej nam odpowiadają ubranka długie i wąskie. Największy problem mam ze spodniami, bo na długość dobre są 86 a w pasie 80, bo 86 odstają i spadają.. krótkie spodenki to już w ogóle ma 74.

    A zaraz po urodzeniu (53cm i 2900g) najlepiej nam się sprawdziły jakieś najtańsze pajace z Auchan - rozmiar 56, ale malutkie i wąskie. Aż żałowałam, że więcej nie kupiłam, bo po 13zł były ;) no i w nich Aluśka z miesiąc "chodziła".

    Rucola lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • reset Autorytet
    Postów: 7233 13043

    Wysłany: 5 lipca 2019, 08:44

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry! Mam taką niemoc pracową, że dopóki kawa nie zacznie działać nawet maila nie otwieram...
    Dzięki za wszystkie porady <3 Coś tam z rozmiaru 50 już mam (pewnie ze 3 komplety z tego wyjdą) i faktycznie, jak się okaże, że Pączek mały to wyślę mamę do Smyka albo sama ogarnę temat on line nawet ze szpitala <terefere, sama się z tego śmieję, bo już widzę siłę i chęci po porodzie na zakupy on line>
    Ale uświadomiło mi to, że o ile dalszych rozmiarów mam już sporo, o tyle 56 nadal mało. Ale sobie spokojnie będę dokupować, zwłaszcza, że z 56 to chyba kupię klasykę niemowlęcą i będą to tylko body/ półśpiochy/ pajace. Nie chcę tym małym człowieczkiem majtać w te i we tę ubierając spodenki czy jakieś inne rzeczy.

    Meble z Klupś też już widziałam on line i jako, ze chcę coś klasycznego i prostego to może właśnie w niej pójdę. Jak mi się uda to w weekend siądę nad projektowaniem mebli w sypialni - muszę sobie ją zwymiarować, a potem powrzucać wklejki mebli i zwizualizować, czy nie będzie za ciężko jak wstawię wszystko, co chcę :P Bo pomysłów po wycieczce do ikei mam sporo - od wersji bardzo budżetowej, w której zamieniam jedynie miejscami meble w domu i dokupuję jedną komodę malm plus łóżeczko po wersję, w której zabudowuję drzwiczkami regał kallax, kupuję jeden słupek szafy pax, przewijak, łóżeczko i jakąś półeczkę. Sypialnia niby spora, bo 20 metrów, ale chciałabym mieć jeszcze gdzie w niej odetchnąć. No i fotel uszak bezwzględnie do salonu <3

    relgmg7ymfbmxgyl.png


    * 28.02 - 9 dpo: beta 6.47, 10 dpo: beta 11.5, 11 dpo: beta 25, 13 dpo: beta 88.7, 14 dpo: beta 159,8, 16 dpo: beta 549,4, 18 dpo: beta 1360,8, 21 dpo: beta 3272 <3
    * listopad - po laparoskopii: endometrioza - usunięte zrosty na jajniku, udrożniony jajowód, wyczyszczona macica, usunięte zrosty na jelitach. Działamy!
    * HBA 72% i 3% morfologii przy ogólnych b.dobrych wynikach nie mają klinicznego znaczenia!
    * PCOS, dodatnie ANA i ASA, ujemne AOA i APS, Euthyrox, Metformina, Bromergon, mutacje MTHFR i PAI1 - hetero.
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 08:48

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aniu koniecznie do rodzinnego idź mój zleciał mi tylko morfologie i żelazo przy mojej anemi, a jak zrobiłam ferretyne na własną rękę to mi powiedział, że niepotrzebnie, bo on po tej morfologi i żelazu stwierdził anemie. Dostałam tardyferon i kontrola badań co około 1,5 tygodnia. Te leki brałam jeszcze w połogu i po przetoczeniu krwi do tego Molekin musiałam brać. Dawno nie byłam na badaniach i chyba czas się wybrać...

    Edit i może stary sposób żółtko z czerwonym winem?

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2019, 08:53

  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:01

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga wydaje mi się że to były wyniki Oskara, a nie Ani ;)

    Sliweczka gratuluje jeszcze raz!

    Reset i Kaczorka cieszę się, że z Waszymi dziewczynkami wszystko dobrze :)

    Bazylkove ja tak jak dziewczyny ściągnęłabym obrączkę jakoś i już nie zakładała. Ja nosiłam na łańcuszku.

    A gdzie jest Bunia? Jak czytasz to daj znać jak się masz!

    Lena kiedy następna wizyta?

    Fozzie przez Ciebie mam ochotę na weki! Robić mogę,
    Ale jestem noga w pasteryzacji i mi się odechciewa przez to...

    Kaczorka, sliweczka92 lubią tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • staraczka1111 Autorytet
    Postów: 1820 3237

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Reset co do rozmiarowki z tych co uzywam największe ma hm rozmiar 50 nosilismy do 3 Msc ( Ignas urodził się spory bo 58 cm i 3950)
    Reserved, pepco, ff i najmniejsze ma Zara wychodzi rozmiar mniejszy w porównaniu do hm.

    Ja wpadłam w szał i miałam tyle ubrań że połowę nie założył. Dla noworodka warto kupić praktyczne rzeczy. Body długi i krótki rękaw, spodenki oraz polspiochy, pajacyki ze stopkami oraz rampersy na lato oraz skarpetki, sweterek,

    Nie przydały mi się wogole koszulki krotki rękaw, bluzy z kapturem, kaftaniki,

    f2wl3e5e75ssm4p5.png
    bHCG 7dpt - 14.7 , 9dpt-64, 13dpt-542, 20dpt-11534 <3
    25.07.2017 - transfer dwóch ⛄ ⛄
    26.08.2019 transfer dwóch 🐣🐣 7 dpt hcg 1,9 10dpt hcg 6 11dpt hcg 9,4 12dpt 14,3 hcg 15 dpt hcg 14,5 :( *
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:19

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik od Ani😉

    Miłego dnia Wam życzę! Ja mam w planie zacząć maraton z oknami.... Na samą myśl mi się odechciewa... Może do poniedziałku skończę 😂

  • Fozzie Bear Autorytet
    Postów: 1314 3910

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:29

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga, zjedz snickersa :D

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 09:35

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Fozzie Bear wrote:
    Aga, zjedz snickersa :D
    Haha!

  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:17

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzien dobry,
    Dziecko spało do 6- to jest luksus :D
    Rano pokłóciłam się z mężem, dziś też praktycznie sami będziemy :p

    Spróbuję wyjść na spacer, ale na samą myśl się boję Haha. Swoją droga dobrze ,że mam 1 dziecko , bo nie wiem jak to by wyszło przy 2. Tzn wiem, pewnie chusta i tyle ;) trzymajcie kciuki ;)

  • malka Autorytet
    Postów: 2366 4686

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:18

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hej dziewczyny, wpadłam się tylko przywitać i pochwalić, że Felka kończy dziś rok :)
    Kiedy to minęło??!!

    Pozdrawiamy wszystkie e-ciotki :D

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 6 lipca 2019, 22:03

    sliweczka92, Achia, Lunaris, bazylkove, Kaczorka, JustynaG, staraczka1111, pilik, summer86, Jeżowa, emi2016, Aga9090, Rucola, Malgonia, veritaserum, Lena21, Lusesita, Cabrera, Minnie89 lubią tę wiadomość

    5b09trd8ji0unw2g.png

    34bwflw153i9m8vo.png
  • Ania_1003 Autorytet
    Postów: 891 823

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:23

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Pilik wyniki moje.
    Aga- żadne takie eksperymenty do picia mi nie przejdą. Nie piję alkoholu. W żadnej postaci.
    Wczoraj jeszcze poczytałam i za tydzień jak Oskarowi będzie pobierana krew, to ja też powtórzę wszystko.
    Moi lekarze też tylko patrzą na hemoglobinę. Żelazo zbadałam sama a o tej ferrytynie nigdy nie wiedziałam.
    Ale u mnie było szukanie przyczyny w temacie TSH bo nie mam tarczycy. A tu wyszło całkiem co innego.

    Mamy łóżeczko z Woodies

    https://woodies.pl/produkt/lozeczko-dzieciece-smooth-cot-120x60/

    Bardzo solidne. Ciężkie. Jestem zadowolona. Niestety Oskar ostatnio się na nim wyżywa i zjada farbę. W planie potem będzie wyjęcie 3 szczebelek a dalej zmiana na tą niską barierkę.
    Szuflady nie kupiliśmy bo nie ma miejsca.

    Oskar od początku ma tylko jedną szufladę z ubraniami w naszej szafie.

    Achia pisałaś jeszcze że buda z baliosa może się nie sprawdzić. Nie pomyślałam w tą stronę, że nad morzem jednak mocniej wieje. Masz rację. Za to w tej wersji denim materiał jest grubszy. Na jaki wózek się wymieniłaś?

    [age.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malka- wszystkiego najlepszego dla Feli!! Sto lat, dużo uśmiechu i radości:))

    Ania- X-lander x move :p na moją dzielnice ten wózek się mega sprawdza:) co prawda trudniej się go podbija niż xa, ale chyba mogę go użytkowac dłuższy czas, bo koleżanka ma na co dzień drugi wózek którego używa
    A na żelazo nie pomoże przypadkiem zakwas z buraczkow? Tak dodatkowo

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2019, 10:29

    malka lubi tę wiadomość

  • Lunaris Autorytet
    Postów: 5660 9943

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:38

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry wszystkim,

    Wczoraj Stasio dał do wiwatu i nie wiem czy bardziej po szczepieniu czy od zębów ale wieczorem miałam ochotę siąść i płakać! Wsadziłam go w końcu w chustę o 20.45 (zasypia 18-19) i odleciał w 3 minut!
    Dziś jakoś lepiej niby ale do tej pory łażę w pidżamie.

    MALKA sto lat dla Feli! Śliczna z niej dziewczynka <3

    Pilik współczuję uczulenia :( my smarowaliśmy tylko te swędzące zmiany, pozostało po prostu czekałam aż znikną. Jeśli nie są płaskie tylko wystają i mają grudki to możesz pociągnąć maścią witaminową czy medidermem. Smarujemy raczej te swędzące lub otwarte zmiany (co by się nie nadkaziły i szybciej zeszły).

    U nas króluje rozmiar 74 i zastanawiam się kiedy Stasio przystopuje. Z wagą już powoli staje w miejscu ale centymetry ciągnie dalej... Bardzo lubię jakość ubranek z Lidla ale wszystko na nas jest za szerokie. Może dlatego że to bawełna i niewiele sztuczności. Pepko ma taką sobie jakość ale u starszych dzieci super się sprawdza. Te mniejsze ubranka jakoś mi się kurczą ciągle w praniu mimo że nie stosuję mega wysokich temperatur. Z HM mamy body -62/68 jeszcze za duże! Za to kocham ich czapki. Staś ma już 3 na jesień/zimę. Ciekawe czy nie przerośnie :P wiem , jestem stuknieta! ale tak kocham kupować te małe szmatki :D

    malka lubi tę wiadomość


    age.png

    [/url]
    age.png
    06.2005 9tc [*] <3
  • pilik Autorytet
    Postów: 4182 7486

    Wysłany: 5 lipca 2019, 10:58

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Aga a widzisz, coś zle zrozumiałam 🙈

    Ania skoro Twoje to koniecznie bym zbadała poziom wit B12 i ferrytyne właśnie.
    I dopiero po tych wynikach można coś ustalić bo sama morfologia wiele nie powie.

    Malka Fela jak zwykle zachwycająca! Achh jak ten czas leci...! Sto lat i dużo zdrowia dla Feli 💗

    Lunaris dziękuje. Medidermem smaruje, zmiany wszystkie na buzi, jak dodać ślinienie i wcieranie jedzenia w twarz to robi się nie ciekawie :(

    Achia trzymam kciuki za spokojny spacer! U nas znowu trudniej bo chce sama chodzić a idąc z psem i wózkiem nie jest to możliwe zbytnio...

    malka lubi tę wiadomość

    ds022el.png

    u4uGp2.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 11:07

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    <tańczy z radości>

    Tu było zdjęcia dziecka , które zasnęło w wózku :p

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2019, 19:15

    Kaczorka, emi2016, Rucola, summer86, pilik, sliweczka92, Jeżowa, Lunaris, Lena21, malka lubią tę wiadomość

  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 5 lipca 2019, 11:26

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Malka- wszystkiego najlepszego a Feli ! 😍

    Rucola - gratuluję propozycji pracy !

    Anna Stesia - widziałam że pytałaś co u mnie ale nie wiem co ci napisać żeby nie narzekać.... 😉

    Kaczorka i Reset - gratuluję udanych połówkowych! 🙂

    Co do ubranek, Łucja jest drobinką od urodzenia. Mamy problem żeby znaleźć wystarczająco wąskie ubranka i tutaj sprawdza się smyk. HM ma dość szerokie. Polowalam na Next i George w komisach i na allegro - były idealne.

    Lusia przy urodzeniu miała 51 cm i 2390 wagi. W szpitalu dawali nam pajace wcześniacze w rozmiarze 44 i były w sam raz. Przez pierwszy miesiąc nosiła rozmiar 50 - przez kolejne 1.5 miesiąca 56 i dopiero wtedy weszło 62. Teraz nosi 80/86 a że waży 9 kg to wyglada szczupło. 86 jest dobre na długość ale w większości do zwężania w pasie.

    Moim zdaniem najbardziej dopasowany rozmiar ma smyk, Pepco ma zawyzona rozmiarowke a HM zaniżona tak samo jak Lupilu.

    Ach... Łóżeczko mamy z firmy Klupś - Radek III a materac z Ikei ten za 200 zł i uważam że jest świetny. Teraz też kupiliśmy łóżeczko Minnen z Ikei j materac z Ikei ten droższy - nawet ja jak się położę obok Lusi - jest mi wygodnie a i ona pięknie w nim śpi 😊

    Miłego dnia dziewczyny ! My mamy pierwsze warkoczyki 😍

    Wiadomość wyedytowana przez autora: 5 lipca 2019, 20:19

    Rucola, Kaczorka, summer86, pilik, Achia, sliweczka92, Jeżowa, Lena21, JustynaG, malka lubią tę wiadomość

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • Rucola Autorytet
    Postów: 9480 12469

    Wysłany: 5 lipca 2019, 11:37

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Dzień dobry Dziewczyny!!!
    Malka sto latek dla Felicji!! Fajnie że do nas zaglądnęłaś :)
    Emi, jaka śliczna Łucja!!! I to nawet warkoczyki są jak dobrze widzę :) Możesz nam ponarzekać, ojojane miejsca bolą mniej ;)
    Ania według mnie PIlik ma rację, dorzuć b12 do ferrytyny. Tak jak pisałam żelazo nie jest dobrym wskaźnikiem jeśli chodzi o anemię, tym bardziej że hemoglobinę masz nie najgorszą. I daj znam znać co Ci wyszło!!!
    Achia u Was kluczem do sukcesu jest chyba pora spaceru+kierunek jazdy :) Fajnie, ze dziś spacerujesz bez stresu, szkoda ze pokłóciłaś się z emkiem :(
    My dziś wracamy do domu i będziemy mieć mocno towarzyski weekend, takze mam nadzieję, ze pogoda dopisze :)
    Miłego dnia Wszystkim!!!!!

    emi2016, Achia, malka lubią tę wiadomość

    #wegemama#wegerodzinawkomplecie
    Synek 💚 31.08.2018r.
    Córeczka i Synek 💜💙 7.01.2021
  • Kaczorka Autorytet
    Postów: 6598 9558

    Wysłany: 5 lipca 2019, 11:54

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Hehe, zwariować można od tych ubranek i rozmiarówek :p
    wychodzi na to, że najlepiej kupić wszystkiego po trochu i wypróbować na własnym dziecku, bo każdemu odpowiada co innego :)

    Achia - dobrze, że Oskar dzisiaj grzeczniutko śpi na spacerku :) może kłótnia z mężem nie będzie teraz tak doskwierać.

    Emi - piękne warkoczyki :) u nas jednak nie ma miłości z gumkami, kitkami itp.
    Mało dziewczyńska córka mi się trafiła :p
    A co do narzekania - nie przeszkadzaj sobie ;)

    Rucola - udanej pogody! W Szczecinie zimno i pada od rana.
    Ale nie narzekam - odpoczywam przed kolejną falą upałów :D

    Zapisałam Aluśkę na środę na szczepienia.. i już mam stresa. Jak ja ją utrzymam?! To będą 3 wkłucia.. już słyszę ten ryk..

    emi2016 lubi tę wiadomość

    Alicja <3
    eec7d99fbc.png
    Oleńka <3
    dbdedccc68.png
  • emi2016 Autorytet
    Postów: 1815 2754

    Wysłany: 5 lipca 2019, 12:00

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Kaczorka - u nas też kucyki i gumki są na 20 minut:) obejrzy się w lustrze, zbierze komplementy i ściąga 😂

    A co do szczepienia - nie chce Ciebie denerwować ale Łucja grzecznie siedzi i nie płacze 😮 ale nie wiem po kim jest taka dzielna ! Druga sprawa że my mamy 5w1

    Nie no nie będę Wam narzekać 😉

    3jvz3e5e43yz8gvz.png
    3jvzcwa1dqef2qp7.png
  • nick nieaktualny

    Wysłany: 5 lipca 2019, 12:31

    Cytuj  /     /  Zgłoś
    Mąż zadzwonił i zapytał czy przywiezc mi gotowy obiad z naszego ulubionego baru z naszej starej dzielnicy- więc niech mu będzie ,że nie będę już mu truć :p

    Spacer ok, tylko muszę zapamiętać,, by nie wchodzić do biedronki jak dziecko śpi, chyba że chce go potem nosić :p także Rucola masz racje- pora spaceru czyli na drzemkę i przodem do mnie. I chodzimy, nic po drodze nie załatwiam i się nie zatrzymuje ;)

    pilik, Rucola lubią tę wiadomość

‹‹ 3380 3381 3382 3383 3384 ››
Zgłoś post
Od:
Wiadomość:
Zgłoś Anuluj

Zapisz się na newsletter:

Zainteresują Cię również:

PMS a zdrowie psychiczne i jakość życia. Jak sobie radzić z objawami?

PMS często jest kojarzony głównie z objawami fizycznymi, takimi jak ból brzucha czy wzdęcia. Jednak coraz więcej badań wskazuje, że ma on istotny wpływ również na zdrowie psychiczne kobiet. Dlatego ważne są: zrozumienie związku między PMS a nastrojem i kondycją psychiczną w ogóle oraz nauka skutecznych strategii radzenia sobie z emocjonalnymi skutkami choroby.

CZYTAJ WIĘCEJ

TOP 10 nowinek technologicznych w dziedzinie wspierania płodności, których nie możesz przegapić

Czy sztuczna inteligencja może wspierać płodność i zwiększać szanse na zajście w ciążę? Czy wirtualna rzeczywistość może być antidotum na problemy emocjonalne w trakcie przedłużających się starań o dziecko? Jak nowoczesne rozwiązania, aplikacje, gadżety mogą pomagać parom, które marzą o rodzicielstwie? Zebraliśmy dla Was 10 nowinek technologicznych, które mogą w znaczący sposób przybliżyć Was do spełnienia marzenia...

CZYTAJ WIĘCEJ

Metody leczenia endometriozy - techniki leczenia, skuteczność, koszty

Endometrioza jest w dalszym ciągu bardzo tajemniczą chorobą. Nic dziwnego, że zarówno diagnostyka, jak i leczenie nie należą do łatwych. Jakie metody stosuje się w zależności od postaci endometriozy? Na czym polegają? Czy są one skuteczne? Jakie czynniki zwiększają szanse na powodzenie leczenia operacyjnego? Czy leczenie endometriozy jest drogie? 

CZYTAJ WIĘCEJ